Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie dusza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
No cóż, Semenie, jak podałem dowody biblijne - na co Ciebie jakoś nie było stać.
Podobnie jak na ustosunkowanie się do kolejnych cytatów...
Trochę się do tego już przyzwyczaiłem - Świadkowie Jehowy gdy przychodzą, udają cud miód, łagodnych i sympatycznych gości.
A jak ktoś pokaże jak Pismo demoluje ich twierdzenia - to następuje agresja, obrzucenie adwersarza błotem i rejterada.
Taki sposób działania.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lut 27, 2017 19:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
No cóż, Semenie, jak podałem dowody biblijne - na co Ciebie jakoś nie było stać.
Podobnie jak na ustosunkowanie się do kolejnych cytatów...
Trochę się do tego już przyzwyczaiłem - Świadkowie Jehowy gdy przychodzą, udają cud miód, łagodnych i sympatycznych gości.
A jak ktoś pokaże jak Pismo demoluje ich twierdzenia - to następuje agresja, obrzucenie adwersarza błotem i rejterada.
Taki sposób działania.


czyli ty uważasz siebie za cud miód. nie szydzisz, nie drwisz nie jesteś arogancki? poza tym jeśli w moich postach nie widzisz dowodów Biblijnych to chyba źle z tobą.


Pn lut 27, 2017 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Nie, nie widzę dowodów biblijnych w Twoich listach - w każdym razie nie na temat Twoich tez.
Odpowiesz na pytania czy dalej będziemy rozmawiali na temat moich wad? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lut 27, 2017 21:13
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie, nie widzę dowodów biblijnych w Twoich listach - w każdym razie nie na temat Twoich tez


i w tym cały problem z tobą że nie widzisz :badgrin:

Cytuj:
Odpowiesz na pytania czy dalej będziemy rozmawiali na temat moich wad?


miło że nie zaprzeczasz iż masz wady :badgrin:
o te pytanie ci chodzi?

Cytuj:
1.Weźmy kolejną porcję wypowiedzi Pisma na temat nieśmiertelności, bo jestem ciekaw, jak je wykręcisz:
Jezus mówi do „dobrego” łotra:
„Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.” / Łk 23,43/
(tu wiem co będzie - będziesz przestawiał przecinki :)

I owszem. Najstarsze manuskrypty były pisane pismem uncjalnym. Nie ma więc mowy o znakach interpunkcyjnych. Dlatego dwukropek który widnieje w cytowanym przez ciebie wersecie jest tylko i wyłącznie sugestią tłumaczy. W żadnym razie intencją autora. Intencji autora możemy się tylko domyślać z całości tekstu Biblii. A biorąc pod uwagę wiele informacji w niej zawartych, tak zbudowane zdanie przeczy innym wypowiedziom w niej zawartych.


Cytuj:
2.W innym miejscy Jezus oświadczył: „Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień – ujrzał [go] i ucieszył się." /J 8,56/
Jak mógłby „ujrzeć dzień” i „rozradować się” gdyby trwał w nieświadomości aż do Sądu Ostatecznego?

Oczami wiary. Wskazuje na to Hebr 11:13
Heb 11:8 Dzięki wierze Abraham, gdy został wezwany, okazał posłuszeństwo przez to, że udał się na miejsce, które miał otrzymać jako dziedzictwo; i wyszedł, choć nie wiedział, dokąd idzie. 9 Dzięki wierze przebywał jako przybysz w ziemi obietnicy jak w cudzej ziemi i mieszkał w namiotach z Izaakiem i Jakubem, którzy byli wraz z nim dziedzicami tej samej obietnicy. 10 Oczekiwał bowiem miasta mającego rzeczywiste fundamenty, którego budowniczym i twórcą jest Bóg.
11 Dzięki wierze również sama Sara otrzymała moc poczęcia potomka, mimo iż przekroczyła granicę wieku, gdyż tego, który obiecał, oceniła jako wiernego. 12 Dlatego też z jednego mężczyzny, i to jakby umarłego, urodziło się dzieci jak gwiazd nieba, takie mnóstwo, i jak ziarnek piasku na brzegu morza, niezliczonych.
13 Wszyscy oni pomarli w wierze, chociaż nie dostąpili spełnienia obietnic, ale je z dala ujrzeli i powitali oraz publicznie oznajmili, że są obcymi i tymczasowymi osiedleńcami w tej ziemi.

Abraham gdy jeszcze żył ujrzał spełnienie się obietnicy które miało miejsce ponad pięćset lat później. Jeśli nie miał wehikułu czasu - a raczej nie miał- to pozostaje wizja od Boga - ale na wizję raczej nie wskazują tu słowa Pawła- pozostaje wyobraźnia czyli "oczy wiary" Twoja wiara jest ślepa? Nie słyszałeś nigdy na kazaniu jak ksiądz zachęcał by oczami wiary zobaczyć np. Trójcę świętą. Albo oczami wiary zobaczyć Królestwo Boże w niebie. Nigdy nie oglądałeś oczami wiary jak wygląda życie w niebie u boku Boga? Jeśli nie posiadasz "oczu wiary" to jesteś biedniutkim chrześcijaninem.

Cytuj:
3.
Podobnie Paweł wyraża przekonanie o natychmiastowym po śmierci przebywaniu z Jezusem :
„Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk.
Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca, co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć.
Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne.” /Flp 1,21-24/


No nie wiem? Gdzie ty tu widzisz choćby sugestię natychmiastowego -po śmierci- przebywania z Jezusem. To demoniczny sposób wypaczania sensu treści słowa Bożego prze niepozorne wtrącanie własnych wniosków i poprzez to zasugerowanie umysłu czytelnika w niewłaściwy tok myśli. Prościej to manipulacja umysłem czytelnika.

Cytuj:
4.Podobnie List do Hebrajczyków 12,22-24 nazywa zmarłych chrześcijan „duchami sprawiedliwych, które już doszły do celu” a przecież celem dla chrześcijanina nie jest i nie może być śmierć – lecz pełnia życia w Chrystusie.
W 2 Kor 5,8b czytamy słowa, które wyrażają podobną myśl w formie pragnienia „chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana.” .


No nie wiem?:) gdzie ty wyczytałeś w tych słowach że to duchy zmarłych chrześcijan. I ponownie manipulacja umysłem czytelnika.

Cytuj:
Apokalisa zamyka sprawę: „I usłyszałem głos, który z nieba mówił: Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają – już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny.” /Ap 14,13/

Jeśli widzisz tu coś o nieśmiertelnych duszach to gratuluję wyobraźni :badgrin:

Cytuj:
Dlatego mówię do Ciebie słowami Biblii, jakie wypowiedział Jezus przy okazji sporu o zmartwychwstanie:


Słowami Biblii? Tylko zmanipulowanymi własną interpretacją


Cytuj:
Zakończę słowami z księgi, o której nie wiedziałeś ponoć, że jest w Biblii:
„A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju.”/Mdr 3,1-2/


Bo jej w Biblii nie ma. Jest nieuznawana przez ogromną większość Biblistów.
00:39:02


So mar 18, 2017 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
Cytuj:
1.Weźmy kolejną porcję wypowiedzi Pisma na temat nieśmiertelności, bo jestem ciekaw, jak je wykręcisz:
Jezus mówi do „dobrego” łotra:
„Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.” / Łk 23,43/
(tu wiem co będzie - będziesz przestawiał przecinki :)

I owszem. Najstarsze manuskrypty były pisane pismem uncjalnym. Nie ma więc mowy o znakach interpunkcyjnych. Dlatego dwukropek który widnieje w cytowanym przez ciebie wersecie jest tylko i wyłącznie sugestią tłumaczy. W żadnym razie intencją autora. Intencji autora możemy się tylko domyślać z całości tekstu Biblii. A biorąc pod uwagę wiele informacji w niej zawartych, tak zbudowane zdanie przeczy innym wypowiedziom w niej zawartych.
Jaaasne.
Nie było kilkunastu wieków chrześcijaństwa, tylko znaleźliśmy właśnie Pismo Święte i je badamy i "nie wiemy" nic o tym jak je rozumieć ? :mrgreen:
No, w przypadku wiary powstałej 19 wieków po Chrystusie takie spojrzenie nie dziwi (co nie znaczy że ma sens).
Ale my mamy świadectwa z pierwszych wieków Kościoła, z których wiemy jak chrześcijanie nauczani przez apostołów i ich uczniów rozumieli ten werset (po więcej odsyłam do Bednarskiego)
Przykre, że aby "udowodnić" swoje mniemania, musicie uciekać się do podobnych sztuczek. Czemu tylko w tym innym wypadku? Podobna konstrukcja występuje wszak także we fragmentach Mat 5,18; 6,2; 6,16; 23,36; 24,34; 24,47; 25,12; 26,21 - czemu tam nie zmieniliście? :(
Bo w tamtych miejscach nie było potrzeby dostosowywania Biblii do doktryny?
Dla ciekawych na ten temat, polecam:
http://piotrandryszczak.pl/przecinek.html
https://watchtower.org.pl/w_obronie_wiary-23.php


Cytuj:
Cytuj:
2.W innym miejscy Jezus oświadczył: „Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień – ujrzał [go] i ucieszył się." /J 8,56/
Jak mógłby „ujrzeć dzień” i „rozradować się” gdyby trwał w nieświadomości aż do Sądu Ostatecznego?

Oczami wiary. Wskazuje na to Hebr 11:13
Heb 11:8 Dzięki wierze Abraham, gdy został wezwany, okazał posłuszeństwo przez to, że udał się na miejsce, które miał otrzymać jako dziedzictwo; i wyszedł, choć nie wiedział, dokąd idzie. 9 Dzięki wierze przebywał jako przybysz w ziemi obietnicy jak w cudzej ziemi i mieszkał w namiotach z Izaakiem i Jakubem, którzy byli wraz z nim dziedzicami tej samej obietnicy. 10 Oczekiwał bowiem miasta mającego rzeczywiste fundamenty, którego budowniczym i twórcą jest Bóg.
11 Dzięki wierze również sama Sara otrzymała moc poczęcia potomka, mimo iż przekroczyła granicę wieku, gdyż tego, który obiecał, oceniła jako wiernego. 12 Dlatego też z jednego mężczyzny, i to jakby umarłego, urodziło się dzieci jak gwiazd nieba, takie mnóstwo, i jak ziarnek piasku na brzegu morza, niezliczonych.
13 Wszyscy oni pomarli w wierze, chociaż nie dostąpili spełnienia obietnic, ale je z dala ujrzeli i powitali oraz publicznie oznajmili, że są obcymi i tymczasowymi osiedleńcami w tej ziemi.

Abraham gdy jeszcze żył ujrzał spełnienie się obietnicy które miało miejsce ponad pięćset lat później. Jeśli nie miał wehikułu czasu - a raczej nie miał- to pozostaje wizja od Boga - ale na wizję raczej nie wskazują tu słowa Pawła- pozostaje wyobraźnia czyli "oczy wiary" Twoja wiara jest ślepa? Nie słyszałeś nigdy na kazaniu jak ksiądz zachęcał by oczami wiary zobaczyć np. Trójcę świętą. Albo oczami wiary zobaczyć Królestwo Boże w niebie. Nigdy nie oglądałeś oczami wiary jak wygląda życie w niebie u boku Boga? Jeśli nie posiadasz "oczu wiary" to jesteś biedniutkim chrześcijaninem.
Efektowny cytat - szkoda że nie na temat, mówi bowiem o obietnicach, a nie o Dniu Pańskim.

Cytuj:
Cytuj:
3.
Podobnie Paweł wyraża przekonanie o natychmiastowym po śmierci przebywaniu z Jezusem :
„Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk.
Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca, co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć.
Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne.
” /Flp 1,21-24/


No nie wiem? Gdzie ty tu widzisz choćby sugestię natychmiastowego -po śmierci- przebywania z Jezusem. To demoniczny sposób wypaczania sensu treści słowa Bożego prze niepozorne wtrącanie własnych wniosków i poprzez to zasugerowanie umysłu czytelnika w niewłaściwy tok myśli. Prościej to manipulacja umysłem czytelnika.
Zamiast rzucać "demonizmami" może odnieś się do tekstu? :mrgreen:
Gdyby Paweł nie mógł być z CHrystusem natychmiast po śmierci, nie miałby sensu w ogóle dylemat przedstawiony w zacytowanym wersecie - bowiem jego śmierć nie przybliżyłaby owego "bycia z Chrystusem" ani o sekundę.

Cytuj:
Cytuj:
4.Podobnie List do Hebrajczyków 12,22-24 nazywa zmarłych chrześcijan „duchami sprawiedliwych, które już doszły do celu a przecież celem dla chrześcijanina nie jest i nie może być śmierć – lecz pełnia życia w Chrystusie.
W 2 Kor 5,8b czytamy słowa, które wyrażają podobną myśl w formie pragnienia „chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana.” .


No nie wiem?:) gdzie ty wyczytałeś w tych słowach że to duchy zmarłych chrześcijan. I ponownie manipulacja umysłem czytelnika.
Po pierwsze - ponieważ Paweł pisze do Hebrajczyków i o Hebrajczykach, że przystąpili do tej społeczności.
Po drugie - nawet gdyby nie było oczywiste (a jest...), nie ma to znaczenia czy byli to chrześcijanie - mowa o ludziach którzy zmarli i JUŻ doszli do celu.
2 Kor 5,8b wyraża dokładnie tę samą myśl.

Cytuj:
Cytuj:
Apokalisa zamyka sprawę: „I usłyszałem głos, który z nieba mówił: Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają – już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny.” /Ap 14,13/

Jeśli widzisz tu coś o nieśmiertelnych duszach to gratuluję wyobraźni :badgrin:

Kolejny raz - zamiast odniesienia się merytorycznego, piana sugestii.
A fragment jest zupełnie jasny.
Cytuj:
Cytuj:
Dlatego mówię do Ciebie słowami Biblii, jakie wypowiedział Jezus przy okazji sporu o zmartwychwstanie:
Słowami Biblii? Tylko zmanipulowanymi własną interpretacją
Nie.
Proponuję byś zastąpił próbę dyskredytacji adwersarza merytoryczną argumentacją.
Bo jak na razie w tej pierwszej dziedzinie masz spore osiągnięcia, zaś w drugiej - mizerne.


Cytuj:
Cytuj:
Zakończę słowami z księgi, o której nie wiedziałeś ponoć, że jest w Biblii:
„A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju.”/Mdr 3,1-2/


Bo jej w Biblii nie ma. Jest nieuznawana przez ogromną większość Biblistów.

Nic podobnego.
Uznawali ją apostołowie, uznawał wczesny Kościół.
Dopiero kilkanaście wieków póżniej wyrzucił ją ze swojej Biblii Marcin Luter (ponieważ 7 ksiąg ST nie pasowało mu do doktryny).
Ot, takie "wierzę tylko Biblii, ale jak któraś księga Biblii nie zgadza się z tym co wymyśliłem, to uznaję że jej w Biblii nie ma".

Jestem zawiedziony - niemal trzy tygodnie nad tym siedziałeś i "wyprodukowałeś" tylko niemerytoryczne odzywki, pomawianie mnie o demonizację i manipulację zamiast jakiegoś konkretu?

To już chyba Twoje "wyjaśnienia" do poprzedniej paczki cytatów (te, w których sugerowałeś że objawienie na Górze, gdzie Jezus rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem, to taka "podpucha", bo tak naprawdę Mojżesz i Eliasz w tym czasie byli martwi i nieświadomi oraz te w której słowa Jezusa nawiązujące do Abrahama, Izaaka i Jakuba że „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” oznaczają iż są... "w pamięci Boga") były lepsze - może nie bardziej wiarygodne, ale przynajmniej udawały że usiłujesz odnieść się merytorycznie do tekstu ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So mar 18, 2017 21:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Człowiek został stworzony przez Dobrego Boga z Miłości do życia wiecznego, nie mamy końca, ma początek.
Od naszej decyzji życia na ziemi zależy wybór życia wiecznego w Wiekuistym Szczęściu czy inna rzeczywistość - własna, egoistyczna, zwana piekłem, bez Boga, czyli bez Miłości, bez Prawdy, bez Pokoju, bez Jedności, bez Pokory, bez Radości, bez Piękna, bez Dobra. Zawsze są dwa wyjścia, nie ma trzeciej alternatywy.
Szatan jest tak nieszczęśliwy, że chciałby się unicestwić, ale nie może, bo nie jest dawcą życia, mści się więc na człowieku, doprowadzając do śmierci duszy, do oderwaniu jej od Boga.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


So mar 18, 2017 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
supahiroł napisał(a):
czy człowiek może wybrać nicość? nie piekło -czymkolwiek jest? albo niebo. czym może zażądać od Boga sprawiedliwości i powiedzieć, że bycie Istotą to nie był jego wybór i skoro ma wolną wole - czymkolwiek jest. ma do tego prawo? nie chce istnieć czy Bóg zważając na wole człowieka może mu tego zabronić?


No niestety ludzie tutaj nie mają nic do gadania, bo Bóg zrobi co zechce, i jednego człowieka wyśle w to miejsce a kolejnego zupełnie gdzie indziej.
Oczywiście "supahiroł" by się zaczął rządzić, i wyskoczy z tekstem że tych ludzi należy zbawić czy nawet potępić, kogoś wysłać do czyśćca, a dla samego "supahiroła" ma być nicość.
Tyle że to się nie uda, bo to przecież nie jest koncert życzeń.

SemenBedryszko napisał(a):
Z kolei Greek-English Lexicon of the New Testament W. Bauera (zrew. F. W. Gingrich i F. Danker, 1979, s. 95) podaje, że greckie sformułowanie przetłumaczone na: „i duszę, i ciało zgładzić w Gehennie” oznacza „wieczystą śmierć”. Tak więc skazanie na Gehennę równa się całkowitemu unicestwieniu bez możliwości zmartwychwstania. Ja -przyznaję bez bicia- że nie jestem wybitnym językoznawcą greki [koine] nie mam profesury ani tytułu doktora:) dlatego w tej sprawi odnoszę się do autorytetów.


To już nie raz było omawiane na tym forum.
W Biblii nie raz już pisało, że karą za grzechy jest śmierć, tyle że nie raz już pisało w Biblii że karą za grzechy jest zupełnie co innego.
Już nie będę się bawił w cytaty bo to nie ma żadnego sensu :biggrin: natomiast powiem że Kościół czy tam Chrześcijaństwo musiało sobie z tym jakoś poradzić, i uznano że w Biblii są przypowieści, porównania metafory, przenośnie, konteksty i inne takie :-D i w tej sytuacji udało się tutaj to wszystko opanować :biggrin:

supahiroł napisał(a):
Także w New Catholic Encyclopedia. (1967, t. XIII, s. 467) Pod hasłem „Dusza (w Biblii)” wyjaśniono: „W ST [„Starym Testamencie”, czyli w Pismach Hebrajskich] nie ma dychotomii [dwudzielności] na ciało i duszę”. Dalej można tam przeczytać, że w Biblii słowo „dusza” „nigdy nie oznacza duszy odrębnej od ciała czy od danej osoby”. Co więcej, dusza często „oznacza sam indywidualny byt — zwierzęcy albo ludzki”. Taka szczerość cieszy, ale zarazem rodzi pytanie, dlaczego nie mówi się o tym otwarcie ogółowi wiernych.


Nie mówi się o tym, bo to jest za dużo gadania, a nie każdy dałby rade to wszystko ogarnąć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 19, 2017 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Marek pisze
Cytuj:

Jaaasne.
Nie było kilkunastu wieków chrześcijaństwa, tylko znaleźliśmy właśnie Pismo Święte i je badamy i "nie wiemy" nic o tym jak je rozumieć ? :mrgreen:

:) oczywiście! Jak brak logicznych argumentów to wyciągasz swoją ulubioną artylerię to jest szyderstwa :) poza szyderstwami nie masz nic merytorycznego do powiedzenia?


Cytuj:
No, w przypadku wiary powstałej 19 wieków po Chrystusie takie spojrzenie nie dziwi (co nie znaczy że ma sens).
Ale my mamy świadectwa z pierwszych wieków Kościoła, z których wiemy


Chłopie! Wy przez te 19 stuleci do cna zatrąciliście znajomość mowy i pisma języków w których spisano pisma chrześcijańskie do tego stopnia że dziś tłumacząc ewangelię z języków oryginalnych 90% tekstów trzeba się domyślać i interpretować. Dosłownie każdego dnia ludzie zajmujący się językami oryginalnymi odkrywają nowe zrozumiana różnych słów. A ludzi którzy chcieli tłumaczyć Biblię na języki prostych ludzi paliliście na stosach. A ty mi tutaj wyjeżdżasz z sztandarami 19 stuleci.

Cytuj:
jak chrześcijanie nauczani przez apostołów i ich uczniów rozumieli ten werset
(po więcej odsyłam do Bednarskiego)

Ponownie brak merytorycznego odniesienia się choć tu pewna nowość machanie sztandarami i "szprejem "po oczach;) poza tym sam nie potrafisz bronić własnych tez tylko za spodenki bednarskiego się chowasz?



Cytuj:
Przykre, że aby "udowodnić" swoje mniemania, musicie uciekać się do podobnych sztuczek. Czemu tylko w tym innym wypadku? Podobna konstrukcja występuje wszak także we fragmentach Mat 5,18; 6,2; 6,16; 23,36; 24,34; 24,47; 25,12; 26,21 - czemu tam nie zmieniliście? :(
Bo w tamtych miejscach nie było potrzeby dostosowywania Biblii do doktryny?



Pan Jezus powiedział do łotra "powiadam ci dziś będziesz ze mną w raju" tak? Tymczasem pan Jezus tego dni i przez dwa następne był w piekle nie w raju. Tak pisze w Biblii

Dzie apo 2:27 BG Albowiem nie zostawisz duszy mojej w piekle, a nie dasz świętemu twojemu oglądać skażenia.

Następnie po zmartwychwstaniu nadal był na ziemi i to przez czterdzieści dni. Dopiero po tych czterdziestu trzech dniach poszedł do nieba

Dzie apo . 1:3 Im też po swych cierpieniach ukazywał za pomocą wielu bezspornych dowodów, że żyje, albowiem w ciągu czterdziestu dni był przez nich widywany i mówił o królestwie Bożym. I kto tu dopasowuje Biblię do doktryn?

zatem jak można twierdzić że " dziś" Jezus i łotr mogli być w raju?


Cytuj:
No nie wiem? Gdzie ty tu widzisz choćby sugestię natychmiastowego -po śmierci- przebywania z Jezusem. To demoniczny sposób wypaczania sensu treści słowa Bożego prze niepozorne wtrącanie własnych wniosków i poprzez to zasugerowanie umysłu czytelnika w niewłaściwy tok myśli. Prościej to manipulacja umysłem czytelnika.
Zamiast rzucać "demonizmami" może odnieś się do tekstu? :mrgreen:
Gdyby Paweł nie mógł być z CHrystusem natychmiast po śmierci, nie miałby sensu w ogóle dylemat przedstawiony w zacytowanym wersecie - bowiem jego śmierć nie przybliżyłaby owego "bycia z Chrystusem" ani o sekundę.[/quote]


Czyli potwierdzasz że w tekście który cytujesz nie ma nic o natychmiastowym przebywaniu z Jezusem tylko to wynika z twojego wniosku. Zatem jest tak jak pisałem manipulujesz tekstem Biblii wtrącając niepozornie własne wnioski.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
4.Podobnie List do Hebrajczyków 12,22-24 nazywa zmarłych chrześcijan „duchami sprawiedliwych, które już doszły do celu a przecież celem dla chrześcijanina nie jest i nie może być śmierć – lecz pełnia życia w Chrystusie.
W 2 Kor 5,8b czytamy słowa, które wyrażają podobną myśl w formie pragnienia „chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana.” .


Po pierwsze - ponieważ Paweł pisze do Hebrajczyków i o Hebrajczykach, że przystąpili do tej społeczności.



Ty w ogóle myślisz jak piszesz? Czyli Paweł pisał -innymi słowy- do Żydów i o Żydach to jest o ludziach wiary przedchrześcijańskiej. Zatem znowuż manipulujesz tekstem i wypaczasz słowo Boże własnymi wnioskami.

Cytuj:
Po drugie - nawet gdyby nie było oczywiste (a jest...), nie ma to znaczenia czy byli to chrześcijanie - mowa o ludziach którzy zmarli i JUŻ doszli do celu.
2 Kor 5,8b wyraża dokładnie tę samą myśl.


Kolego! 1.W tekście pierwotnym nie ma mowy o tym że "już" i o jakimś "celu" jest powiedziane o "doprowadzeniu do doskonałości"http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/19/chapter/12/verse/23/param/1
2.W rozdziale 12 Apostoł Paweł mówiąc o ludziach ”którzy osiągnęli sprawiedliwość”, choć opisuje przyszłe wydarzenia, używa czasu przeszłego. Taki sposób ekspresji jest dla Pisma Świętego dość powszechny o czym wyraźnie stwierdza Rzym. 4:16-17.

16 Dlatego stało się to w wyniku wiary, żeby było zgodne z niezasłużoną życzliwością, aby pewna była obietnica dla całego jego potomstwa, nie tylko tego, które obstaje przy Prawie, lecz także tego, które obstaje przy wierze Abrahama. (Jest on ojcem nas wszystkich, 17 tak jak napisano: „Ustanowiłem cię ojcem wielu narodów”). Było to przed obliczem tego, w którego wierzył: Boga, który ożywia umarłych i który nazywa rzeczy nie istniejące, jak gdyby istniały.

Cytuj:
Kolejny raz - zamiast odniesienia się merytorycznego, piana sugestii.
A fragment jest zupełnie jasny
.

Ja się mogę odnieść do tekstu Biblii ale nie do twojego wyobrażenia to jest interpretacji słów z Biblii


Cytuj:
Nie.
Proponuję byś zastąpił próbę dyskredytacji adwersarza merytoryczną argumentacją.
Bo jak na razie w tej pierwszej dziedzinie masz spore osiągnięcia, zaś w drugiej - mizerne.



To zależy od sprawności umysłu. Jeśli umysł mizerny to i postrzeganie widziane jest mizerne. Poza tym ty jesteś pod tym względem "moim mistrzem" uciekanie od merytorycznej dyskusji w szyderstwa to twoje specjalność. Masz minimalny wgląd w to jak odbierają twoje " pyskówki" inni w dyskusji z tobą. Podoba ci się to? Jeśli się trochę ogarniesz i zmienisz zachowanie w dyskusjach i ja zmienię swoje.

Cytuj:
Nic podobnego.
Uznawali ją apostołowie, uznawał wczesny Kościół.
Dopiero kilkanaście wieków póżniej wyrzucił ją ze swojej Biblii Marcin Luter (ponieważ 7 ksiąg ST nie pasowało mu do doktryny).


Stary testament 39 ksiąg jest zbiorem ksiąg natchnionych zebranych w kanon przez Żydów. Siedem ksiąg apokryficznych nigdy nie było uznawanych za natchnione przez Żydów i nigdy be wchodziły do kanonu pism natchnionych. Luter odniósł się tylko do tego co pierwotnie i niczego nie wyrzucał. To odwrotnie Katolicy na siłę chcą wmówić ludziom że apokryfy są natchnioną częścią Biblii bo to pasuje wam do waszej ideologii. Zatem ŚJ, protestanci i Żydzi nie uznają apokryfów za natchnione jak to jest od zawsze.


Cytuj:
Jestem zawiedziony - niemal trzy tygodnie nad tym siedziałeś i "wyprodukowałeś" tylko niemerytoryczne odzywki, pomawianie mnie o demonizację i manipulację zamiast jakiegoś konkretu?

kto mieczem wojuje od miecza ginie.


N mar 26, 2017 3:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
kooool napisał(a):
Człowiek został stworzony przez Dobrego Boga z Miłości do życia wiecznego, nie mamy końca, ma początek.
Od naszej decyzji życia na ziemi zależy wybór życia wiecznego w Wiekuistym Szczęściu czy inna rzeczywistość - własna, egoistyczna, zwana piekłem, bez Boga, czyli bez Miłości, bez Prawdy, bez Pokoju, bez Jedności, bez Pokory, bez Radości, bez Piękna, bez Dobra. Zawsze są dwa wyjścia, nie ma trzeciej alternatywy.
Szatan jest tak nieszczęśliwy, że chciałby się unicestwić, ale nie może, bo nie jest dawcą życia, mści się więc na człowieku, doprowadzając do śmierci duszy, do oderwaniu jej od Boga.

a to odnośnie czego ten manifest?poza tym chrześcijaństwo uczy że dusza jest nie śmiertelna, a ty tu strzelasz sobie w kolano.


N mar 26, 2017 3:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
SemenBedryszko napisał(a):
Pan Jezus powiedział do łotra "powiadam ci dziś będziesz ze mną w raju" tak? Tymczasem pan Jezus tego dni i przez dwa następne był w piekle nie w raju. Tak pisze w Biblii


Z perspektywy łotra to faktycznie mogło wyjść, że już dzisiaj się znalazł z Jezusem w raju.
Bo jeśli śmierć łotra miała miejsce tego dnia w którym Jezus mu obiecywał ten raj, to przecież wszystko się zgadza, w końcu łotr w stanie śmierci, czekał na to jak go Jezus ożywi i zabierze do raju.
No i tutaj dla łotra nie robi różnicy, czy czekał kilka godzin dni czy nawet miliony lat, bo przecież w trakcie śmierci upływu czasu się nie odczuwa, można powiedzieć że nie ma się wtedy świadomości, więc czas w którym czekał(w postaci trupa)na ten cały raj, trwał z jego perspektywy kilka sekund, a może i nawet krócej :biggrin:

SemenBedryszko napisał(a):
a to odnośnie czego ten manifest?poza tym chrześcijaństwo uczy że dusza jest nie śmiertelna, a ty tu strzelasz sobie w kolano.


"Sement" ty jesteś katolik? czy kto?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 26, 2017 7:38
Zobacz profil
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Cytuj:
Chłopie! Wy przez te 19 stuleci do cna zatrąciliście znajomość mowy i pisma języków w których spisano pisma chrześcijańskie do tego stopnia że dziś tłumacząc ewangelię z języków oryginalnych 90% tekstów trzeba się domyślać i interpretować. Dosłownie każdego dnia ludzie zajmujący się językami oryginalnymi odkrywają nowe zrozumiana różnych słów. A ludzi którzy chcieli tłumaczyć Biblię na języki prostych ludzi paliliście na stosach. A ty mi tutaj wyjeżdżasz z sztandarami 19 stuleci.

Należy rozumieć, że wy po odejściu KK lub Kościoła protestanckiego, odzyskaliście znajomość mowy i pisma w którym spisano pisma chrześcijańskie - ówczesną grekę, język hebrajski i aramejski.
Całe chrześcijaństwo przez wieki praktycznie posługiwało się Wulgatą
Może sprecyzujesz gdzie i kiedy spalono:
- Hieronima z Wielunia, tłumacza na jęz. polski Ewangelii św Jana (1516r),
- Erazma z Rotterdamu, wydał drukiem ewangelie w języku łacińskim i greckim (1516)
- Marcina Bielskiego, przetłumaczył NT na język polski (1556), wydane drukiem w drukarni Scharffenbergów,
- Jakuba Wujka, tłumacz Biblii na jęz. polski, wydanie 1599r,


N mar 26, 2017 9:55

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Odpowiedziałbym - ale nie bardzo jest na co. Jeśli ktoś czyni fragment "który ożywia umarłych i który nazywa rzeczy nie istniejące, jak gdyby istniały" swoją metodą na dyskredytację wszystkich fragmentów Biblii, które przeczą jego mniemaniom (a w przypadku ŚJ jest to jakieś 50% tek Księgi...), to właściwie wszystko można w ten sposób zanegować i dyskusja biblijna traci sens.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N mar 26, 2017 10:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Diabeł chciałby przestać istnieć, ale że nie jest dawcą życia, żyje wiecznie w swojej egoistyczno anarchistycznej rzeczywistości bez Boga.
Mamy początek, ale nie mamy końca. Bóg jest dawcą życia i to wiecznego, nieskończonego.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N mar 26, 2017 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
kooool napisał(a):
Diabeł chciałby przestać istnieć, ale że nie jest dawcą życia, żyje wiecznie w swojej egoistyczno anarchistycznej rzeczywistości bez Boga.
Mamy początek, ale nie mamy końca. Bóg jest dawcą życia i to wiecznego, nieskończonego.


A skąd ty wiesz co by chciał diabeł?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 26, 2017 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: czy człowiek po śmierci może przestać istnieć #nieśmie d
Robek napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Pan Jezus powiedział do łotra "powiadam ci dziś będziesz ze mną w raju" tak? Tymczasem pan Jezus tego dni i przez dwa następne był w piekle nie w raju. Tak pisze w Biblii


Z perspektywy łotra to faktycznie mogło wyjść, że już dzisiaj się znalazł z Jezusem w raju.
Bo jeśli śmierć łotra miała miejsce tego dnia w którym Jezus mu obiecywał ten raj, to przecież wszystko się zgadza, w końcu łotr w stanie śmierci, czekał na to jak go Jezus ożywi i zabierze do raju.
No i tutaj dla łotra nie robi różnicy, czy czekał kilka godzin dni czy nawet miliony lat, bo przecież w trakcie śmierci upływu czasu się nie odczuwa, można powiedzieć że nie ma się wtedy świadomości, więc czas w którym czekał(w postaci trupa)na ten cały raj, trwał z jego perspektywy kilka sekund, a może i nawet krócej :biggrin:


tak rozumując można się z tym zgodzić. Ale nie pasuje to do sów Jezusa przypomnę powiedział według Katolików "dziś będziesz ze mną w raju" czyli Jezus według tych słów miał byś tego samego dnia w raju a łotr jakby przy okazji razem z nim. a Jezus tego samego dnia nie był w raju.

Cytuj:
SemenBedryszko napisał(a):
a to odnośnie czego ten manifest?poza tym chrześcijaństwo uczy że dusza jest nie śmiertelna, a ty tu strzelasz sobie w kolano.


"Sement" ty jesteś katolik? czy kto


Katolikiem?! uchowaj Boże! jestem ŚJ


Wt mar 28, 2017 0:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL