Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
Najzwyczajniej w świecie znów bijesz się w cudze piersi. Wejrzyj w siebie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr mar 08, 2017 19:05
Zobacz profil
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
brunero napisał(a):
wybrana napisał(a):
A po co miałabym udawać się do kurii bądz proboszcza? Przecież wszystkie Kościoły tak są zorganizowane. Spowiedź taka jest dla ludzi straszną traumą. Bo jak powiem wszystkie grzechy - nawet te najgorsze, to może ktoś obok usłyszy. Ludzie się dowiedzą o mojej tajemnicy i co wtedy. Jak zataję i nie wyznam, to taka spowiedź może jest nieważna lub nie pełna i grzech dalej odczuwam. Największy sakrament - sakrament pojednania, który powinien być dla grzesznika pragnącego nawrócenia, pragnącego zmienić swoje życie - jest straszną traumą. Grzesznik jest obnażony i nie ma szansy na szczerą, indywidualną spowiedz - taką od serca, taką szczerą.
Ja tak jak pisałam powyżej nie korzystam z formy spowiedzi na ucho, bo inne mam poglądy na ten temat. Uważam, że tylko Bogu powinniśmy wyznawać nasze grzechy i tylko Bóg może nam je odpuścić. Człowiek - słaba i grzeszna osoba, nie może czynić to s imieniu Boga. Jezus dał moc odpuszczania grzechów swoim 12 wybranym Apostołom, ale dla tych Apostołów wybranych przeznaczył trony w Niebie. Nie przekazał, że moc odpuszczania grzechów przechodzi w spadku na innych ludzi.

Fascynująca opowieść kogoś, kto być może nigdy w kościele nie był. Konfesjonał w głównej nawie? Jasne, jak mały jednonawowy kościółek. W kościele jestem często, w życiu nie słyszałem nawet fragmentu czyjejkolwiek spowiedzi. A głuchy nie jestem. Trauma, brak komfortu... zwykła zasłona, nieudolna próba zagłuszenia głosu własnego sumienia. "Uważam, że...", jasne Kościół głupi nie może wiedzieć lepiej niż JA. Ale jest w tym wszystkim nadzieja, skoro bronisz się przed własnym sumieniem, to ono działa! Skoro jesteś na katolickim portalu pomimo swoich antykatolickich poglądów to widać potrzebujesz dialogu z tym co głosi Kościół.


Przez 50 lat należałam do KK i wiem jak wygląda spowiedz.
Dlaczego uważasz, że to jest tylko katolicki portal.
Czy on nie jest dla wierzących i wątpiących.
Czyżby katolicy chcieli przywłaszczyć dla siebie ten portal?
A może powinien się nazywać katolik.pl - znasz taki?

KK uwięził ludzi w niewoli grzechu i nie stara się nawet o nawet o wzrost ich wiary.
Niewolnik będzie będzie bardziej posłuszny, bo obawa o brak zbawienia bez pomocy kościoła nie pozwala się rozwijać duchowo.


Śr mar 08, 2017 19:08

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
wybrana napisał(a):
Dlaczego uważasz, że to jest tylko katolicki portal.
Czy on nie jest dla wierzących i wątpiących.
Czyżby katolicy chcieli przywłaszczyć dla siebie ten portal?


To jest portal założony przez katolików, na którym są oni gospodarzami, wykazując się zdumiewającą dozą tolerancji dla takich jak ja, takich jak Ty czy jeszcze innych. Należy to uszanować, a gadanie w tej sytuacji o przywłaszczaniu to absurd do sześcianu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 08, 2017 19:13
Zobacz profil
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
wybrana napisał(a):
Napiszę krótko, z taką herezją jaką tu przeczytałam, nie chcę już dyskutować.


Z jaką herezją? Gdzie widzisz herezję w moich słowach?


Cytuj:
Ty pomódl się o rozeznanie w wierze.


Dziękuję ale nie chcę przystępować do protestantów.

Cytuj:
Była to kobieta mieszkająca na wsi - więc było to dla niej straszne przeżycie.


To raczej tylko Twoja interpretacja. Ta kobieta mogła odebrać to w inny sposób. Poza tym, jeśli czujesz tak wielki dyskomfort to możesz spowiadać się w innym kościele, pojechać do większej parafii, jeśli Twoje zdrowie pozwala na to. Nie raz jesteśmy w stanie powędrować na koniec świata i zrobić wszystko dla większej kasy, kobiety, faceta, dla komfortu czy czegokolwiek innego, a tak niewiele czasem robimy i jakoś tak mało zależy nam na perspektywie życia wiecznego. Bo nasz osobisty komfort wazniejszy. Myślę że Jezus nie miał komfortowej drogi krzyżowej.

adaBRD napisał(a):

W jaki sposob, gdzie i kiedy przekazal te wladze odpuszczania grzechow ?...Masz jakies konkretne argumenty na poparcie tego twierdzenia...?


Odpowiedź znajdziesz w słowach samego Jezusa, w Ewangelii.


Śr mar 08, 2017 19:14
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
Dlaczego uważasz, że to jest tylko katolicki portal.
Czy on nie jest dla wierzących i wątpiących.
Czyżby katolicy chcieli przywłaszczyć dla siebie ten portal?


To jest portal założony przez katolików, na którym są oni gospodarzami, wykazując się zdumiewającą dozą tolerancji dla takich jak ja, takich jak Ty czy jeszcze innych. Należy to uszanować, a gadanie w tej sytuacji o przywłaszczaniu to absurd do sześcianu.


Dlaczego uważasz, że to portal tylko dla katolików?
Gdzie jest napisane, że wyznawcy innej wiary mogą tu pisać, lub nie mogą, albo mogą tylko dzięki szczególnej szczodrobliwości założycieli?
Ten portal czytałam, że jest dla wierzących i wątpiących, więc dlaczego piszesz ty nie prawdę?


Śr mar 08, 2017 19:25
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
equuleuss napisał(a):

adaBRD napisał(a):

W jaki sposob, gdzie i kiedy przekazal te wladze odpuszczania grzechow ?...Masz jakies konkretne argumenty na poparcie tego twierdzenia...?


Odpowiedź znajdziesz w słowach samego Jezusa, w Ewangelii.



Podaj, prosze, konkretne wypowiedzi Jezusa, bo ja nie moge ich znalezc.


Śr mar 08, 2017 19:27
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
wybrana napisał(a):

KK uwięził ludzi w niewoli grzechu i nie stara się nawet o nawet o wzrost ich wiary.
Niewolnik będzie będzie bardziej posłuszny, bo obawa o brak zbawienia bez pomocy kościoła nie pozwala się rozwijać duchowo.


Niemal każdy przechodzi przez swoistą formę buntu. Chrystus jednak daje prawdziwe zrozumienie, głęboko w duchu, właśnie poprzez komunię z nim, poprzez sakremnty które wtedy stają się takim wyjątkowym światłem które oświeca ducha w tych wszystkich sprawach, wtedy przychodzi zrozumienie tych rzeczy.

JedenPost napisał(a):

To jest portal założony przez katolików, na którym są oni gospodarzami, wykazując się zdumiewającą dozą tolerancji dla takich jak ja,


Nie jesteś agresywny czy obraźliwy dla innych. Poza tym, każdy ma swoją drogę, każdy ma wolną wolę, każdy ma duszę, serce i sumienie. I każdy ma tutaj szacunek przez wzgląd na Chrystusa. A osoby wulgarne czy agresywne raczej nie są mile widziane na żadnym forum, chyba że jest to forum cham.pl / lub / burak.pl.


Śr mar 08, 2017 19:27
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
Dlaczego uważasz, że to jest tylko katolicki portal.
Czy on nie jest dla wierzących i wątpiących.
Czyżby katolicy chcieli przywłaszczyć dla siebie ten portal?


To jest portal założony przez katolików, na którym są oni gospodarzami, wykazując się zdumiewającą dozą tolerancji dla takich jak ja, takich jak Ty czy jeszcze innych. Należy to uszanować, a gadanie w tej sytuacji o przywłaszczaniu to absurd do sześcianu.




1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.

2. Ponieważ wiara nie jest czymś oderwanym od życia, wręcz przeciwnie - powinna obejmować i przenikać wszystkie sfery życia człowieka - zapraszamy również do rozmowy na bardzo różne tematy dotyczące naszej codzienności.

3. Dyskusja zakłada dopuszczenie wyrażania własnych pogladów i przekonywania. W sposób kulturalny mogą być zatem wyrażane również poglądy kontrowersyjne. Nie oznacza to jednak prawa do prowadzenia agitacji na rzecz poglądów i działań, które są sprzeczne z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum (np. rozpowszechnianie informacji o akcjach propagujących aborcję, związki homoseksualne itp.)



JedenPost ...ja rowniez doceniam i szanuje gospodarzy tego forum za otwartosc na ludzi poza KK i za szanse dialogu jaka tu wszyscy dostalismy :)

Jednak nie czuje z tego powodu potrzeby przepraszania za to, ze zyje... :) ...i jestem zdumiona, ze ty jestes zdumiony, ze spotkales sie tutaj ze zdumiewajaca tolerancja... :?


Śr mar 08, 2017 19:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
wybrana napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
Ja się w ogóle nie spowiadam.


Uważasz, że nie masz grzechów? uważasz, że nie musisz się spowiadać, bo kim niby ty jesteś
- satanistą ?


Tak uważam, że nie ma grzechów. Uważam, że nie muszę się spowiadać. Spowiedź to bardzo zabawna rzecz. Sama idea aby mówić coś księdzu ... Nie chce mi się o tym gadać.


Śr mar 08, 2017 19:53
Zobacz profil
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
KotSyberyjski napisał(a):
wybrana napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
Ja się w ogóle nie spowiadam.


Uważasz, że nie masz grzechów? uważasz, że nie musisz się spowiadać, bo kim niby ty jesteś
- satanistą ?


Tak uważam, że nie ma grzechów. Uważam, że nie muszę się spowiadać. Spowiedź to bardzo zabawna rzecz. Sama idea aby mówić coś księdzu ... Nie chce mi się o tym gadać.



Ja tez nie chodze, bo w KK, do ktorego(jeszcze) przynaleze, praktykowana jest spowiedz ogolna...Konfesjonalu nie ma w ogole...albo jest niewidoczny...w kazdym razie ja nie widzialam...Kto chce wyspowiadac sie ksiedzu , wchodzi do "pokoiku" z dwoma wygodnymi krzeslami i stolem...na scianie skromny obraz...no i tam rozmawia sobie z ksiedzem osobiscie (trzeba wczesniej umowic sie z ksiedzem telefonicznie przez sekretarke urzedu parafialnego, albo w jakichs naglych wypadkach per handy).
Nikt tutaj nie zachowuje sie w taki sposob, jak opisuja to forumowi katolicy...Zastanawiam sie chwilami ,czy to naprawde ta sama instytucja :)

Tak tez wyglada spowiedz przed 1. Komunia ...zadnego stresu...dzieci wychodza radosne i szczesliwe, bo , jak jednomyslnie stwierdzaja, "der Pfahrer ist cool !" (ksiadz jest cool)...


Śr mar 08, 2017 20:33
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
Przy okazji rozwazan na temat spowiedzi pojawila mi sie mysl-pytanie, czy istnieje jakas analogia pomiedzy Izraelitami (jako narodem wybranym) a chrzescijanami w kwestii Sakramentow, a konkretnie w tej chwili zastanawiam sie nad spowiedzia i Komunia...?
Moglby ktos to kompetentnie skomentowac...?
Np. Marek chyba gdzies wyjasnial, ze odpowiednikiem chrztu bylo w Izraelu obrzezanie ( choc to nie do konca odpowiednik, bo dotyczyl tylko plci meskiej)


Śr mar 08, 2017 21:02
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
adaBRD napisał(a):


Ja tez nie chodze, bo w KK, do ktorego(jeszcze) przynaleze, praktykowana jest spowiedz ogolna...Konfesjonalu nie ma w ogole...albo jest niewidoczny...w kazdym razie ja nie widzialam...Kto chce wyspowiadac sie ksiedzu , wchodzi do "pokoiku" z dwoma wygodnymi krzeslami i stolem...na scianie skromny obraz...no i tam rozmawia sobie z ksiedzem osobiscie (trzeba wczesniej umowic sie z ksiedzem telefonicznie przez sekretarke urzedu parafialnego, albo w jakichs naglych wypadkach per handy).
Nikt tutaj nie zachowuje sie w taki sposob, jak opisuja to forumowi katolicy...Zastanawiam sie chwilami ,czy to naprawde ta sama instytucja :)


Nie mieszkasz w Polsce, prawda? W takim razie, tak, tam rzeczywistość Kościoła Katolickiego wygląda inaczej.


Śr mar 08, 2017 21:57
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
equuleuss napisał(a):
adaBRD napisał(a):


Ja tez nie chodze, bo w KK, do ktorego(jeszcze) przynaleze, praktykowana jest spowiedz ogolna...Konfesjonalu nie ma w ogole...albo jest niewidoczny...w kazdym razie ja nie widzialam...Kto chce wyspowiadac sie ksiedzu , wchodzi do "pokoiku" z dwoma wygodnymi krzeslami i stolem...na scianie skromny obraz...no i tam rozmawia sobie z ksiedzem osobiscie (trzeba wczesniej umowic sie z ksiedzem telefonicznie przez sekretarke urzedu parafialnego, albo w jakichs naglych wypadkach per handy).
Nikt tutaj nie zachowuje sie w taki sposob, jak opisuja to forumowi katolicy...Zastanawiam sie chwilami ,czy to naprawde ta sama instytucja :)


Nie mieszkasz w Polsce, prawda? W takim razie, tak, tam rzeczywistość Kościoła Katolickiego wygląda inaczej.



Dlaczego tak jest?...?...Ten sam Bog...ten sam papiez...dlaczego...?


Śr mar 08, 2017 22:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
adaBRD napisał(a):
equuleuss napisał(a):
adaBRD napisał(a):


Ja tez nie chodze, bo w KK, do ktorego(jeszcze) przynaleze, praktykowana jest spowiedz ogolna...Konfesjonalu nie ma w ogole...albo jest niewidoczny...w kazdym razie ja nie widzialam...Kto chce wyspowiadac sie ksiedzu , wchodzi do "pokoiku" z dwoma wygodnymi krzeslami i stolem...na scianie skromny obraz...no i tam rozmawia sobie z ksiedzem osobiscie (trzeba wczesniej umowic sie z ksiedzem telefonicznie przez sekretarke urzedu parafialnego, albo w jakichs naglych wypadkach per handy).
Nikt tutaj nie zachowuje sie w taki sposob, jak opisuja to forumowi katolicy...Zastanawiam sie chwilami ,czy to naprawde ta sama instytucja :)


Nie mieszkasz w Polsce, prawda? W takim razie, tak, tam rzeczywistość Kościoła Katolickiego wygląda inaczej.



Dlaczego tak jest?...?...Ten sam Bog...ten sam papiez...dlaczego...?

To nie wiesz, że są różne kultury, różne języki etc.? Ludzie jedzą co innego na śniadanie, słuchają innej muzyki, to dlaczego w Kościele mieliby się nie różnić? Na przykład jak wykazują badania preferencji klientów robione przez niemieckie koncerny, my w Europie Środkowej lubimy gorszej jakości proszki do prania i gorszą kawę, niż Niemcy. Tak mamy, że nie lubimy jak jest za czysto i jak nam za bardzo smakuje :)

_________________
laudare benedicere praedicare


Śr mar 08, 2017 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Absolutna nienaruszalność tajemnicy spowiedzi?
Ale kiełbasy mamy lepsze i ogórki kiszone.


Cz mar 30, 2017 21:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL