Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Po co Adam i Ewa jedli? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 09, 2017 14:24
Posty: 6
Post Po co Adam i Ewa jedli?
Dlaczego biblijni Adam i Ewa spożywali pokarm? Jeśli zostali stworzeni by żyć wiecznie to po co im żywność? Czy jedli wyłącznie dla przyjemności? I co by było gdyby przestali jeść?


Cz mar 09, 2017 14:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
Nieśmiertelność nie należy do natury człowieka.
W Edenie można było 'zdobyć' nieśmiertelność jedząc z drzewa życia. Jedzenie zatem służyło im do tego samego co nam: przedłużało ich życie biologiczne.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz mar 09, 2017 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 09, 2017 14:24
Posty: 6
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
Czyli nie było przymusu życia wiecznego i mogli umrzeć nie jedząc. I co wtedy z duszą, do piekła?


Cz mar 09, 2017 15:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
Dlaczego do piekła?
Do nieba.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Cz mar 09, 2017 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
szumi napisał(a):
Dlaczego do piekła?
Do nieba.


Z tego co mi się wydaje, to wtedy byli już tym całym Raju.
Więc po śmierci nie mogli powędrować gdzieś do jakiegoś innego Nieba, bo przecież już się w tym Niebie znajdują.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 09, 2017 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 09, 2017 14:24
Posty: 6
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
Mówię do piekła, bo nie jedząc, świadomie doprowadziliby do swojej śmierci, czyli jakaś forma samobójstwa.


Cz mar 09, 2017 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
Ciekawym jest pytanie co inne zwierzątka jadły przed popełnieniem grzechu przez pierwszych ludzi. :)


Cz mar 09, 2017 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
carycbakcza napisał(a):
Mówię do piekła, bo nie jedząc, świadomie doprowadziliby do swojej śmierci, czyli jakaś forma samobójstwa.


Wtedy samobójstwo nie było zabronione, więc kary za takie coś również by nie było.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 09, 2017 18:58
Zobacz profil
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
szumi napisał(a):
Nieśmiertelność nie należy do natury człowieka.
W Edenie można było 'zdobyć' nieśmiertelność jedząc z drzewa życia. Jedzenie zatem służyło im do tego samego co nam: przedłużało ich życie biologiczne.


Myślę że drzewo życia raczej dotyczyło czegoś innego, bowiem Bóg wskazuje człowiekowi co może jeść -

I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem.

Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła*

Drzewo życia jest wyraźnie oddzielone od drzew niosących pokarm w postaci owoców. Czyli drzewo życia jest jednak czymś innym.

Dalej, mamy słowa Boga który mówi że mogą umrzeć dopiero i tylko wtedy kiedy spożyją z drzewa poznania dobra i zła.

ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz

I teraz słowa Boga w chwili wygnania ludzi z Raju -

Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki

Czyli człowiek jest wygnany z Raju aby nie spożywać z drzewa życia, to znaczy aby nie być nieśmiertelny, ponieważ pobyt w Raju zapewniał człowiekowi nieśmiertelność - dar nieśmiertelności, bowiem było tam umieszczone drzewo życia, czyli coś co dawało człowiekowi nieśmiertelność.

Przecież Raj nie przewidywał starzenia się, chorób i wszelkich nieszczęść jakie teraz są domeną tego świata.


Cz mar 09, 2017 21:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
equuleuss napisał(a):
Dalej, mamy słowa Boga który mówi że mogą umrzeć dopiero i tylko wtedy kiedy spożyją z drzewa poznania dobra i zła.

ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz


Bóg tutaj nieco Adama i Ewe oszukał.
Bo z tego co tu zacytowałeś, to by wynikało że za złamanie zakazu karą jest śmierć, natomiast Bóg ich nie zabił a jedynie wygnał z raju.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 09, 2017 23:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
Robek napisał(a):
equuleuss napisał(a):
ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz


Bóg tutaj nieco Adama i Ewe oszukał.
Bo z tego co tu zacytowałeś, to by wynikało że za złamanie zakazu karą jest śmierć, natomiast Bóg ich nie zabił a jedynie wygnał z raju.


Umarli? No umarli. Więc chyba jednak nie oszukał.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Pt mar 10, 2017 7:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
szumi napisał(a):
Robek napisał(a):
equuleuss napisał(a):
ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz


Bóg tutaj nieco Adama i Ewe oszukał.
Bo z tego co tu zacytowałeś, to by wynikało że za złamanie zakazu karą jest śmierć, natomiast Bóg ich nie zabił a jedynie wygnał z raju.


Umarli? No umarli. Więc chyba jednak nie oszukał.


No może nie jest to aż takie oszustwo, może bardziej niedopowiedzenie.
Bo przecież jeśliby ktoś by mi powiedział, że jak zjem owoc z tego drzewa to umre, to wtedy bym się spodziewał natychmiastowej śmierci, która by nastąpiła zaraz po tym jak ten owoc zjem, a tu jednak by mnie spotkało coś nieco innego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 10, 2017 12:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co Adam i Ewa jedli?
Jak tak bardzo chcecie, to wam powiem dlaczego Adam i Ewa musieli jeść.
Bo jeśli by była taka sytuacja że Adam i Ewa, pomimo tego że nie jedli absolutnie nic, to i tak cały czas cieszyli się doskonałym zdrowiem, jak również byli nieśmiertelni.
To w tej sytuacji skoro nie muszą nic jeść, to najpewniej nic by nie jedli, bo jakby nie odczuwali głodu, to po co niby jeść? no i tu się pojawia pewien problem.
Bo skoro Bóg mówi żeby nie jeść owoców z tego drzewa, to przecież oni by tego zakazu nigdy nie złamali, bo jak oni mogą zjeść owoc z tego drzewa, jak oni nawet nie potrafią jeść.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 10, 2017 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 09, 2017 14:24
Posty: 6
Post Linearność Biblii?
Niestety większość wypowiada się nie na temat...
Przypomnę, że chodzi o to, czy Adam i Ewa musieli jeść, ale można rozszerzyć o to, czy musieli oddychać. Jeśli musieli jeść i oddychać tzn. nie mogli być nieśmiertelni. W ogóle gdzieś jest w Biblii napisane, że byli nieśmiertelni?
"niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki"
Skąd u "wszechmogącego" Boga obawa, że mogą zjeść owoc z drzewa życia wiecznego, w dodatku zjeść "PRZYPADKIEM"! Czyli ludzie nie byli świadomi co to za drzewo i jakie daje skutki spożywanie jego owoców? Więc nigdy z niego nie jedli? Bo jakby jedli to chyba by świadomie sięgali po jego owoce, a nie "przypadkiem"

Jeszcze jeden wątek poruszę. "ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz" Skąd Adam i Ewa mogli wiedzieć co Bóg ma na myśli mówiąc o śmierci, skoro jej w ogóle nie znali? To tak jakbym wam powiedział, że jak dzisiaj wyjdziecie z domu to spotka was pajampulaka. Tylko co to takiego jest, co to znaczy?
Mało tego, jak można mówić o drzewie poznania "dobra i zła" do kogoś, kto nie ma pojęcia czym jest dobro i zło?? I ewentualnie będzie miał świadomość o co chodzi dopiero po spożyciu. Widzę tu wielki błąd logiczny, wręcz jakiś paradoks.


So mar 11, 2017 10:32
Zobacz profil
Post Re: Linearność Biblii?
carycbakcza napisał(a):
Niestety większość wypowiada się nie na temat...
Przypomnę, że chodzi o to, czy Adam i Ewa musieli jeść, ale można rozszerzyć o to, czy musieli oddychać. Jeśli musieli jeść i oddychać tzn. nie mogli być nieśmiertelni.


Mieli być nieśmiertelni w tym sensie że mieli nie umierać w taki sposób jak dzisiaj umierają ludzie. A ludzie umierają cierpiąc, czasem w nagłych przypadkach, czasem straszną śmiercią.

Mieli żyć bardzo długo na tym świecie, nawet 1000 lat jak możesz zauważyć tą długość życia u pierwszych ludzi, bowiem w nich jeszcze nadal działały owoce z drzewa życia, i mieli nie umierać w taki sposób jak teraz, ale myślę że śmierć wyglądałaby tak jak zaśnięcie Matki Bożej, czyli spokojnie, niczym miły sen, gdzie człowiek z duszą i cialem zostałby przeniesiony do Nieba, bezpośrednio, bez odłączania duszy z ciałem. I wtedy, w pewnym sensie nie moglibyśmy tego nazwać śmiercią.

Dopiero potem Bóg skraca długość życia człowieka do 120 lat, bowiem człowiek coraz bardziej postępuje w złu i stacza się coraz bardziej.


So mar 11, 2017 17:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL