Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
List Romana Giertycha do min. Antoniego Macierewicza http://obieg.net/artykul/564-ten-wpis-g ... psychiatre po konferencji w Monachium: http://natemat.pl/201853,macierewicz-w- ... nami-pilot

No cóż diagnoza była trafna - A. Macierewicz ma jedną przypadłość: nie odróżnia swoich interpretacji od faktów, a tez publicystycznych od dowodów , śp L. Kaczyński 2007r, wypowiedź w trakcie wywiadu dla "Wprost".


So mar 18, 2017 11:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
adamajkis napisał(a):
andej napisał(a):
Schetyna. Też genialny strateg? W jakim celu to votum? Co może zyskać?

Zapewne jak zwykle zakończy się pyskówką. Ale opozycja może wskazać na słabe strony rządzących w polityce zagranicznej, wojskowej, edukacji czy w kwestii bezpieczeństwa VIP-ów.

Chciałbym, abyś miał rację. Aby, w końcu, pojawiła się w Polsce konstruktywna opozycja.
Ale obawiam się, że przemówienie Schetyny, poza totalną krytyką nie będzie zawierać nic więcej. Sądzę, że jego przemówienie będzie tak barwne i konstruktywne, jak wszystkie wystąpienia powołanego przez niego gabinetu. Podobno cieni. Ale, wydaje mi się, że bardziej cieniasów. (Obym się mylił, ale orły na razie nie wzlatują.)


So mar 18, 2017 17:27
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jak będzie tak jak przy próbie odwołania marszałka to powiem ze jest ukrytym zwolennikiem PiS. Nikt więcej nie zrobił dla PiS niż Schetyna.


So mar 18, 2017 22:47
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Przypomnijcie kochani, kto uparcie przekonywał, jak proputinowski jest Trump? Kto wieszczył, że jego prezydentura musi być dla Polski kompletną porażką?
Czasem warto pomyśleć samodzielnie i poczekać z filipowokonopiana propagandą: http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-donald-trump-rosja-powinna-zwrocic-krym,nId,2352504. A także: http://fakty.interia.pl/swiat/news-nyt-rosja-potajemnie-rozmiescila-rakiety-naruszajace-uklad-i,nId,2352520.

Wot drużba. Friendship? Really? Jawohl! Tak toczno.
Pożiwiom, uwidim. Pozdrawiam oglądaczy Sputnika i TVN.

Czasem warto pomyśleć samodzielnie
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/cnn-ros ... ec/pxlq9gt


N mar 19, 2017 10:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej napisał(a):
Schetyna. Też genialny strateg? W jakim celu to votum? Co może zyskać?


Politycy PO już to wyjaśniali. Chodzi o dokładne wyeksploatowanie tematu "27:1", który w naturalny sposób musiał przycichnąć. Schetyna zapewne zamierza powiedzieć w Sejmie całkowicie otwarcie i głośno - tak, żeby cała Polska usłyszała - że albo rząd odejdzie, albo Polska wyjdzie z UE. Drugim celem jest wyraźne przejęcie inicjatywy w opozycji przez PO - reszta opozycji zostanie zmuszona do opowiedzenia się, czy jest razem z PO, czy się przyłącza, czy nie. Zresztą Petru doskonale to rozumie i dlatego reaguje z nieukrywaną złością - głównie właśnie dlatego, że Schetyna postawił go w sytuacji bez wyjścia.

Cytuj:
Chciałbym, abyś miał rację. Aby, w końcu, pojawiła się w Polsce konstruktywna opozycja.


O, to Kukiz już nie jest konstruktywną opozycją? Zmieniła się narracja? :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 20, 2017 10:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Miażdżące zwycięstwo PiS na szczycie UE. Najnowszy sondaż:

PiS - 29 proc.
PO - 27 proc
.N - ..9 proc.
K15 - 8 proc.

Po raz pierwszy PiS zanotował spadek poniżej 30 proc. Do Sejmu weszłoby też SLD i Razem.

A tymczasem kolejny genialny strateg Schetyna usiłuje zmarginalizować .N, tak jakby nie zdawał sobie sprawy, że najprawdopodobniej w przyszłości będą musieli stworzyć koalicję, ani z tego, że skłócona opozycja ma mniejsze szanse na zwycięstwo. Kaczyński, po kilkukrotnym łomocie w wyborach, wreszcie zrozumiał, że muszą się zjednoczyć. Schetyna nadal nie rozumie. Nawet słonie i małpy, choćby takie jak makaki, potrafią uczyć się na błędach innych. Schetyna nie potrafi. A obecny wzrost poparcia spowodowany tylko i wyłącznie porażkami konkurencji może jeszcze go utwierdzić w mniemaniu o swoim genialnym zmyśle strategicznym. Mam nadzieję, że szybko się ogarnie, ale nie jest to wielka nadzieja.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 20, 2017 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Soul33 napisał(a):
A tymczasem kolejny genialny strateg Schetyna usiłuje zmarginalizować .N, tak jakby nie zdawał sobie sprawy, że najprawdopodobniej w przyszłości będą musieli stworzyć koalicję, ani z tego, że skłócona opozycja ma mniejsze szanse na zwycięstwo. Kaczyński, po kilkukrotnym łomocie w wyborach, wreszcie zrozumiał, że muszą się zjednoczyć. Schetyna nadal nie rozumie. Nawet słonie i małpy, choćby takie jak makaki, potrafią uczyć się na błędach innych. Schetyna nie potrafi. A obecny wzrost poparcia spowodowany tylko i wyłącznie porażkami konkurencji może jeszcze go utwierdzić w mniemaniu o swoim genialnym zmyśle strategicznym.

Obecny wzrost raczej nie jest spowodowany tylko i wyłącznie porażkami konkurencji, poparcie dla .N już od jakiegoś czasu oscyluje wokół 10%. W sondażu przytoczonym przez Ciebie to PiS wyraźnie stracił (wyraźnie przynajmniej psychologicznie, po chyba po raz pierwszy od niepamiętnych czasów spadł poniżej 30%).

Ale w dłuższym horyzoncie czasowym masz rację, że PO zyskiwała głównie kosztem .N. Skoro jednak .N zapowiada, że 500+ nie tylko utrzyma, ale jeszcze bardziej "zsocjalizuje", to do jakich wyborców się zwraca? Bo chyba nie do tych, dla których PO jest za mało liberalna :? Można więc polemizować, na ile porażkom .N winien jest Schetyna, a na ile Petru&Co sami strzelają sobie w stopy. Może nie ma miejsca na dwie partie o podobnym profilu i pożarcie .N przez PO wyjdzie opozycji na dobre...


Pn mar 20, 2017 14:16
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Efekty dobrej zmiany :(
http://www.forbes.pl/indeks-ubostwa-naj ... 9,1,1.html


Pn mar 20, 2017 14:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Soul33 napisał(a):
Po raz pierwszy PiS zanotował spadek poniżej 30 proc. Do Sejmu weszłoby też SLD i Razem.


Na razie to tylko jeden sondaż, na dodatek autorstwa sondażowni IBRIS, do której PiS "zawsze podchodził z pewnym dystansem", jako "pompującej wyniki Nowoczesnej". I to jeszcze na zlecenie Rzepy, która ostatnio przyjęła nurt ostro antypisowski. Na użytek propagandowy PiS go więc stosunkowo łatwo zdezawuuje, ale co innego z efektem psychologicznym. Nie dość, że PiS spada poniżej psychologicznej bariery 30%, to jeszcze śladu po "pompowaniu Nowoczesnej" w nim już nie widać. Mimo "dystansu" pisowcy muszą też przyznać, że jak dotąd także w sondażach IBRIS PiS "miażdżył konkurencję", co zawsze z satysfakcją odnotowywano. Wątpliwe, by jeden sondaż spowodował jakieś większe turbulencje, ale może rozpocząć jakiś ferment w dołach.

Cytuj:
A tymczasem kolejny genialny strateg Schetyna usiłuje zmarginalizować .N, tak jakby nie zdawał sobie sprawy, że najprawdopodobniej w przyszłości będą musieli stworzyć koalicję, ani z tego, że skłócona opozycja ma mniejsze szanse na zwycięstwo. Kaczyński, po kilkukrotnym łomocie w wyborach, wreszcie zrozumiał, że muszą się zjednoczyć. Schetyna nadal nie rozumie. Nawet słonie i małpy, choćby takie jak makaki, potrafią uczyć się na błędach innych. Schetyna nie potrafi. A obecny wzrost poparcia spowodowany tylko i wyłącznie porażkami konkurencji może jeszcze go utwierdzić w mniemaniu o swoim genialnym zmyśle strategicznym. Mam nadzieję, że szybko się ogarnie, ale nie jest to wielka nadzieja.


Jedno wydaje się dość pewne: zarówno PO, jak i .N zdają sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie zjednoczenie i tak jest nieuchronne. W tzw. społeczeństwie widać wyraźnie, że nie ma właściwie żadnego pola do konfliktu między tymi partiami. Od czasu wyborów w 2015 r. nigdy nie spotkałem się z sytuacją, by jakiś zwolennik .N wykłócał się ze zwolennikiem PO na takiej zasadzie, na jakiej zwolennicy PO i .N rżną się na noże ze zwolennikami "dobrej zmiany". Zdarzają się jakieś krytyki, że Petru to, a Schetyna tamto, ale elektoraty tych partii doskonale wiedzą, że grają do jednej bramki, spory dotyczą głównie strategii walki z PiS (należało okupować mównicę, czy nie należało, należało wyjść na święta czy nie itp.), a nie żadnych kwestii fundamentalnych czy ideologicznych (co jest zresztą dla mnie kolejnym dowodem na to, że "programy" nie mają dla wyborców żadnego znaczenia). Wszelkie stereotypy w rodzaju "PO to konserwatyści a .N to skrajni liberałowie" na dole w ogóle nie funkcjonują. Gra między Schetyną i Petru toczy się o to, kto ma być tej opozycji liderem, istnieje bowiem przeświadczenie, że bez wyrazistego lidera (JEDNEGO) nie da się osiągnąć dobrego wyniku w wyborach. Ma być więc jeden, a jest dwóch i stąd się biorą te wszystkie kłótnie. Liderzy też o tym wiedzą, dlatego walczą - wiedzą, że ich partie do wyborów i tak pójdą razem, pytanie tylko, kto będzie im przewodził. Obecnie kapitał Nowoczesnej wydaje się być już na wyczerpaniu (co pokazuje również ten sondaż), więc Schetyna postanowił postawić kropkę nad i, a właściwie zacząć jej stawianie, kulminacją mają tu bowiem być wybory samorządowe, w których, czego PO jest pewna, Nowoczesna poniesie sromotną porażkę, bo po prostu nie ma kim zagrać. Wówczas Petru nie będzie już miał żadnego wyjścia i zostanie zmuszony do uznania przywództwa Schetyny (oczywiście, w zamian dostanie zapewnienie jakiegoś bardzo fajnego stanowiska w przyszłym rządzie - zapewne ministra finansów), w momencie, gdy trochę jeszcze będzie czasu do wyborów parlamentarnych. Zresztą, od momentu, kiedy Schetyna już oficjalnie obejmie przywództwo, negocjacje co do wspólnego startu staną się znacznie łatwiejsze. Najważniejszą sprawą do rozstrzygnięcia będzie, czy zostanie zawiązana koalicja pod jakąś nową nazwą, czy też PO po prostu wchłonie ludzi z .N i wystartuje z nimi pod swoim szyldem. To wtedy przekonamy się, czy Schetyna jest genialnym strategiem czy nie, bo od tej decyzji może wiele zależeć :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 20, 2017 14:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):

Cos mi nie gra, tylko gdzie? Niedawno Barclays podwyższył prognozę dla Polski:
Cytuj:
Analitycy Barclays podwyższyli prognozę PKB Polski na 2017 r. do 3,2 proc. licząc rok do roku z 3,0 proc. zakładanych wcześniej - napisano w datowanym na 17 marca raporcie.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 82865.html

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 20, 2017 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Obecnie kapitał Nowoczesnej wydaje się być już na wyczerpaniu (co pokazuje również ten sondaż), więc Schetyna postanowił postawić kropkę nad i, a właściwie zacząć jej stawianie, kulminacją mają tu bowiem być wybory samorządowe, w których, czego PO jest pewna, Nowoczesna poniesie sromotną porażkę, bo po prostu nie ma kim zagrać.

Tak to niestety wygląda w terenie, kadry .N są słabe, a co gorsze, sensowni ludzie odchodzą a zostają karierowicze :(

Małgosiaa napisał(a):
Cos mi nie gra, tylko gdzie?

W inflacji, ten indeks bierze pod uwagę bezrobocie i inflację. Tymczasem premiowana w indeksie deflacja często towarzyszy recesji ewentualnie słabszemu wzrostowi PKB, a inflacja rzędu 2% towarzyszy okresom przyspieszonego wzrostu (i jest najczęściej celem banków centralnych).


Pn mar 20, 2017 15:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
W inflacji, ten indeks bierze pod uwagę bezrobocie i inflację. Tymczasem premiowana w indeksie deflacja często towarzyszy recesji ewentualnie słabszemu wzrostowi PKB, a inflacja rzędu 2% towarzyszy okresom przyspieszonego wzrostu (i jest najczęściej celem banków centralnych).

Sorry. Z ekonomią miałam do czynienia ponad 20 lat temu i teraz nie wszystko ogarniam. Mógłbyś wyjaśnić mi powyższe jak nieprzeciętnemu osłowi? :D
Nie rozumiem jak inflacja może powodować przyspieszony wzrost, a deflacja spowalnia wzrost PKB. Na prosty chłopski rozum, to więcej się zarabia na obrotach niż cenach, a obroty wzrastają przy niższych cenach.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 20, 2017 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Nie rozumiem jak inflacja może powodować przyspieszony wzrost, a deflacja spowalnia wzrost PKB.


Nie potrafię tego prosto wytłumaczyć, ale mogę polecić np. Inflacja, deflacja i stopa procentowa

Małgosiaa napisał(a):
Na prosty chłopski rozum, to więcej się zarabia na obrotach niż cenach, a obroty wzrastają przy niższych cenach.

Nietrudno zauważyć, że iloczyn obrót * marża gdzieś osiąga wartość maksymalną. O ile dla obrotu równego 0 iloczyn też jest zerem, to przy marży ujemnej mamy już wartości ujemne iloczynu.

Inaczej pisząc jeżeli dokładasz do interesu, to im więcej sprzedajesz, tym gorzej dla Ciebie.


Pn mar 20, 2017 15:44
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Soul33 napisał(a):

A tymczasem kolejny genialny strateg Schetyna usiłuje zmarginalizować .N, tak jakby nie zdawał sobie sprawy, że najprawdopodobniej w przyszłości będą musieli stworzyć koalicję, ani z tego, że skłócona opozycja ma mniejsze szanse na zwycięstwo. Kaczyński, po kilkukrotnym łomocie w wyborach, wreszcie zrozumiał, że muszą się zjednoczyć. Schetyna nadal nie rozumie. Nawet słonie i małpy, choćby takie jak makaki, potrafią uczyć się na błędach innych. Schetyna nie potrafi. A obecny wzrost poparcia spowodowany tylko i wyłącznie porażkami konkurencji może jeszcze go utwierdzić w mniemaniu o swoim genialnym zmyśle strategicznym. Mam nadzieję, że szybko się ogarnie, ale nie jest to wielka nadzieja.

Bo Schetyna jest ukrytym pisowcem. Robi wszystko aby PO i .N straciły wyborców i aby PiS rządził wiecznie. Agent jak nic.
Ja wciąż czekam na chociażby program opozycji. Bo na razie to wciąż mówią o złym PiS i ani słowa o tym co chcieliby zrobić jak juz ten zły PiS odejdzie. A opowiadanie ze chcą żeby było jak wcześniej Polaków nie przekonuje. Mam wrażenie że właśnie wybrali PiS bo mieli dosyć tego jak było.


Pn mar 20, 2017 17:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Niewątpliwy sukces prezydenta:
Cytuj:
Twórcy święta dudziarzy w Zakopanem nie podoba się, że wydarzenie zdominowali politycy. - Przez nich brakuje miejsc dla miłośników muzyki regionalnej - żali się Jan Karpiel-Bułecka.
Andrzej Duda zapowiedział się u dudziarzy już po raz trzeci. W poprzednich latach przyjeżdżał najpierw jako kandydat na prezydenta, później jako głowa państwa. Jednak obecność polityków nie wszystkim się podoba. - Z imprezy instrumentalistów robi się wiec partii rządzącej. Nie chcę brać udziału w czymś takim - mówi krakowskiej "Gazecie Wyborczej" twórca Dudaskiego Tłustego Czwartku Jan Karpiel-Bułecka. Zapowiedział bojkot wymyślonego przez siebie wydarzenia. W związku z tym, że bojkot ogłosiła cała grupa muzyków, trzeba było ściągnąć innych artystów - pisze lokalna "Wyborcza".
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =reklamaFB

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 20, 2017 20:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL