Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Pielgrzymka na Jasną Górę 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2017 10:46
Posty: 7
Post Pielgrzymka na Jasną Górę
Cześć.
W tym roku chcę się po raz pierwszy wybrać na pielgrzymkę. Jak pewna osoba nie załatwi mi pracy w Holandii(oby bo nie chcę wyjeżdżać) i jak kurs spawania z MOPSu(xD) nie nałoży się na czas pielgrzymki to wybieram się na 100%! :)
Mam pytanie. Czy na takiej pielgrzymce można znaleźć przyszłą żonę? Mam 21 lat, ale moim marzeniem jest być dobrym mężem, mieć dobrą żonę i szczęśliwą rodzinę z którą mógłbym co roku pielgrzymować na Jasną Górę, chodzić na spacery itp. Czy dużo chodzi dziewczyn mniej więcej w moim wieku? Jestem z małego miasteczka 4k osób podobno, ale dużo wyjechało za granicę.
W każdą niedzielę jestem w kościele, w każde święta itp.


Wt kwi 18, 2017 10:52
Zobacz profil
Post Re: Pielgrzymka na Jasną Górę.
Proponuję na pielgrzymce skupić się jednak na sprawach pielgrzymkowych. Jak Opatrzność zechce, to znajdziesz żonę i na pielgrzymce, ale jeśli będziesz przez cały czas zamiast się modlić latał za dziewczynami, to co to za pielgrzymka?


Wt kwi 18, 2017 11:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pielgrzymka na Jasną Górę.
Latanie za dziewczynami to faktycznie słabe sedno pielgrzymki. Niemniej trzeba bywać w miejscach, gdzie w ogóle można znaleźć odpowiednią (w tym przypadku wierzącą) partnerkę. I myślę, że na pewno nie zaszkodzi spróbować wybrać się na pielgrzymkę.

Aczkolwiek zaznaczam, że znałem takie dziewczyny, które chodziły na te pielgrzymki, a z zasadami chrześcijańskimi nie miały wiele wspólnego. Nie wiem, czy to powszechne, czy rzadkie zjawisko, niemniej dobrze mieć świadomość, że i tak trzeba w rozmowie dowiedzieć się, jak ktoś podchodzi do kwestii przestrzegania nauki KK.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt kwi 18, 2017 12:47
Zobacz profil
Post Re: Pielgrzymka na Jasną Górę.
Soul33 napisał(a):
Latanie za dziewczynami to faktycznie słabe sedno pielgrzymki. Niemniej trzeba bywać w miejscach, gdzie w ogóle można znaleźć odpowiednią (w tym przypadku wierzącą) partnerkę. I myślę, że na pewno nie zaszkodzi spróbować wybrać się na pielgrzymkę.
Nie neguję tego. Ale nastawienie się na znalezienie partnerki jako na cel pielgrzymki może mieć kiepskie skutki.


Wt kwi 18, 2017 13:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pielgrzymka na Jasną Górę
Ano kiepskie, pielgrzymuje się do Boga.
@piekielny, jak wierzysz, że Bóg jest absolutnym Dobrem, to pielgrzymuj z intencją dobrego wyboru dla siebie, dostaniesz to czego potrzebujesz.
Szukaj Boga a znajdziesz drogę na życie, ale jak szukasz drogi na życie to nie trafisz do Boga.

Wiara nie polega na tym, że dajesz Bogu kartkę z życzeniami do podpisania się na dole, zaufaj Mu i daj pustą kartkę.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt kwi 18, 2017 13:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL