Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Związek z młodszą osobą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2017 14:01
Posty: 2
Post Związek z młodszą osobą
Szczęść Boże.
Mam 27 lat i zauroczylem się dziewczyną młodszą od siebie o dekadę. Co robić? Jak się zachować? Od razu wybić sobie z głowy? Niby ksiądz Drzewiecki w jednej z konferencji na YT opowiadał o przykładzie związku ze sporo młodszą osobą, ale trochę jestem w kropce. Proszę o jakąś poradę i modlitwę.


Wt kwi 18, 2017 14:09
Zobacz profil
Post Re: Związek z młodszą osobą
To nie jest sprawa wiary. To sprawa obyczajów. Nie wiem dlaczego ostatnio w Polsce podejrzliwie patrzy się na pary z większą różnica lat.
Jakiej rady oczekujesz?
Uważaj abyś jej zachowania, reakcje nie odbierał przez swoje marzenia. Zakochani mają tendencję do widzenia tego, czego nie ma :D


Wt kwi 18, 2017 14:59
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Związek z młodszą osobą
Niedawno czytałem 3-tomowe wydanie Pamiętników Domeyki
Ignacy Domeyko, mając 48 lat ożenił się z 15 letnią Enriquetą Sotomayor y Guzman.
Z miłości.
33 lata różnicy.
Małżeństwo było bardzo udane.
Tak jest, kiedy miłość jest dojrzała i prawdziwa.
W liście do jednego z przyjaciół tak pisał:
Domeyko napisał(a):
Dziewczyna, z którą się żenię, jest młoda, piękna jak anioł, niewinna, pobożna; nie wiedzieć czemu pokochała mię od pierwszego widzenia; nie chciała iść za bogatego człowieka, który się o nią starał, a proboszcz i rodzice, i cała familia, skoligacona z przedniejszymi familiami w stolicy, sprzyjali naszej miłości. Wyraźna była Wola Boża; i chociaż zimny rachunek, niepewność i obawa przyszłości szeptały mi do ucha: ostrożnie! Upamiętaj się!

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt kwi 18, 2017 15:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Związek z młodszą osobą
Gosc1990 napisał(a):
Szczęść Boże.
Mam 27 lat i zauroczylem się dziewczyną młodszą od siebie o dekadę. Co robić? Jak się zachować? Od razu wybić sobie z głowy? Niby ksiądz Drzewiecki w jednej z konferencji na YT opowiadał o przykładzie związku ze sporo młodszą osobą, ale trochę jestem w kropce. Proszę o jakąś poradę i modlitwę.


Jak się zachować? Normalnie się zachować. Zauroczenie albo minie, albo rozwinie się w miłość. Nie piszesz, czy ona darzy Ciebie uczuciem. :bukiet:


Wt kwi 18, 2017 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Związek z młodszą osobą
medieval_man napisał(a):
Ignacy Domeyko, mając 48 lat ożenił się z 15 letnią Enriquetą Sotomayor y Guzman.
Z miłości.
33 lata różnicy.
[...]
Tak jest, kiedy miłość jest dojrzała i prawdziwa.


Jeśli tylko panowie taki sam entuzjazm mieliby dla związku 48-letniej kobiety i 15-letniego mężczyzny, to nie mam uwag.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt kwi 18, 2017 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Związek z młodszą osobą
białogłowa napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Ignacy Domeyko, mając 48 lat ożenił się z 15 letnią Enriquetą Sotomayor y Guzman.
Z miłości.
33 lata różnicy.
[...]
Tak jest, kiedy miłość jest dojrzała i prawdziwa.


Jeśli tylko panowie taki sam entuzjazm mieliby dla związku 48-letniej kobiety i 15-letniego mężczyzny, to nie mam uwag.


Mi tam nie robi różnicy kto ile ma lat, natomiast coś takiego że mąż jest starszy od żony o te kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, jest czymś naturalnym, bo z tego mogą być dzieci, natomiast w drugą strone to już nie bardzo, bo z 48 letnią kobietą to tych dzieci już raczej nie będzie.
Natomiast osobiście to też bym szukał żony wśród nastolatek :mrgreen: w końcu młode dziewczyny są najfajniejsze.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 18, 2017 16:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Związek z młodszą osobą
Robek napisał(a):
Natomiast osobiście to też bym szukał żony wśród nastolatek :mrgreen: w końcu młode dziewczyny są najfajniejsze.

No widzisz Robku, po co to silić się i udawać, że chodzi o dzieci, skoro tak naprawdę chodzi o co innego?

No i nie chciałabym, aby się tu komuś przykro zrobiło, ale to działa w obie strony. Młodość i świeżość podoba się wszystkim, kobietom także.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt kwi 18, 2017 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Związek z młodszą osobą
No ale te młode nie potrafią dobrze gotować i tu Robek pewnie znajdzie się w dramatycznej rozterce

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt kwi 18, 2017 18:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Związek z młodszą osobą
Na pewno dziewczyna jest teraz zbyt młoda na ślub we współczesnych warunkach, więc macie sporo czasu na poznanie się i zastanowienie nad ewentualną wspólną przyszłością.

Może warto byłoby się jeszcze rozważyć, czy to aby właśnie z jej młodości nie wynikają jakieś cechy, które czynią ją wyjątkowo atrakcyjną w Twoim odczuciu. Na przykład brak doświadczenia i związana z tym większa potrzeba wsparcia niż u bardziej samodzielnej kobiety.

A rzecz w tym, że gdyby takie cechy, które z czasem na pewno ulegną zmianie, miały być fundamentem Waszego związku, to raczej nie ma co robić sobie nadziei na udaną wspólną przyszłość.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt kwi 18, 2017 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Związek z młodszą osobą
chwat napisał(a):
No ale te młode nie potrafią dobrze gotować i tu Robek pewnie znajdzie się w dramatycznej rozterce


Wszystkiego da się nauczyć więc jakoś by to było, i jak na moje oko to nie jedna nastolatka by chciała kogoś starszego od siebie, więc różnie z tym może być.
Natomiast mi chodziło o to, że ta wersja którą przedstawia "Gosc1990" czyli przewaga 10 lat względem tej jego dziewczyny, jest o wiele lepsza niż na odwrót.
Bo za 5 lat, to on będzie miał 32 a ona 22, więc w sumie by było akurat.
Natomiast w tej wersji 48 kobita i 15 facet, to po pięciu latach chłopak ma 20 no ale kobita ponad 50, więc tutaj już jest coś nie tak, bo jak facet by chciał mieć dzieci, to już z tym jest problem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 18, 2017 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Związek z młodszą osobą
@Gosc1990, tak na poważnie. Prosisz o poradę i modlitwę. Może spróbuj z tą dziewczyną pomodlić się razem. To często dużo wyjaśnia.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt kwi 18, 2017 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2017 14:01
Posty: 2
Post Re: Związek z młodszą osobą
mareta napisał(a):
Gosc1990 napisał(a):
Szczęść Boże.
Mam 27 lat i zauroczylem się dziewczyną młodszą od siebie o dekadę. Co robić? Jak się zachować? Od razu wybić sobie z głowy? Niby ksiądz Drzewiecki w jednej z konferencji na YT opowiadał o przykładzie związku ze sporo młodszą osobą, ale trochę jestem w kropce. Proszę o jakąś poradę i modlitwę.


Jak się zachować? Normalnie się zachować. Zauroczenie albo minie, albo rozwinie się w miłość. Nie piszesz, czy ona darzy Ciebie uczuciem. :bukiet:


Nie piszę bo nie wiem.
Wybaczcie, ale no ja raczej jestem noga w sprawach damsko-męskich :?
Nie wiem w ogóle jak się zachować, no bo i jak? Mam jej tak z gruchy ni z pietruchy powiedzieć: "Słuchaj, podobasz mi się". Ktoś tu poruszył ważną kwestię, że na różnicę wieku 3+ już się krzywo patrzy.


Wt kwi 18, 2017 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Związek z młodszą osobą
Gosc1990 napisał(a):
Ktoś tu poruszył ważną kwestię, że na różnicę wieku 3+ już się krzywo patrzy.


No i co z tego, że ktoś krzywo patrzy?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 18, 2017 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 12:57
Posty: 5
Post Re: Związek z młodszą osobą
Jestem osobą wierzącą, niemniej jednak nie rozumiem tych rozważań. 10 lat różnicy to nie jest dużo. Najważniejsze, żeby się wzajemnie obdarzać miłością i szacunkiem.


Pt kwi 21, 2017 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Związek z młodszą osobą
Robek, młode dziewczyny też się starzeją ;-)

A w kwestii podstawowej: spróbuj. Zobacz, jak się to będzie rozwijało. I pamiętaj, że 17-letnia dziewczyna będzie się zmieniać, dojrzewać. To zawsze jest jakiś kryzys dla związku. Ale z pewnością do przejścia.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr kwi 26, 2017 11:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL