Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:28



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 45  Następna strona
 Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia 
Autor Wiadomość
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
chwat napisał(a):


(...)a o.Michał Ap to jakiś nikt, piszący pod spodem i to jego Ada "zacytowała".



Wiesz , gdybys od razu zareagowal i sprawdzil zrodlo, z ktorego cytowalam, nie wyszedlbys na frajera. To nie moja wina, ze twoje reakcje sa spowolnione.

Z moim cytatem wszystko jest w porzadku, podalam go jako dowod, ze wiedza na temat zwiazkow transsubstancjacji z wierzeniami poganskimi jest szeroko rozpowszechniona i nie kazdy mysli o tym tak jak katolicy .

Komentarz czlowieka o nicku "o.Michal Ap" wydal mi sie jak najbardziej wlasciwy do tego celu.

A wiec nie rzucaj sie tak, bo to tylko zdradza slabe strony twojego charakteru.


Dla mnie ten "nikt" jest takim samym "nikim" jak chwat, malgosia i zefciu...Roznicie sie tylko nickami :)


Cz kwi 20, 2017 16:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
adaBRD napisał(a):
Wiesz , gdybys od razu zareagowal i sprawdzil zrodlo, z ktorego cytowalam, nie wyszedlbys na frajera. To nie moja wina, ze twoje reakcje sa spowolnione.

Z moim cytatem wszystko jest w porzadku, podalam go jako dowod, ze wiedza na temat zwiazkow transsubstancjacji z wierzeniami poganskimi jest szeroko rozpowszechniona i nie kazdy mysli o tym tak jak katolicy .

Komentarz czlowieka o nicku "o.Michal Ap" wydal mi sie jak najbardziej wlasciwy do tego celu.

A wiec nie rzucaj sie tak, bo to tylko zdradza slabe strony twojego charakteru.

Dalej brniesz. Do czego jeszcze sie posuniesz w swojej duchowości?
adaBRD napisał(a):
Dla mnie ten "nikt" jest takim samym "nikim" jak chwat, malgosia i zefciu...Roznicie sie tylko nickami

Sęk w tym, że jest między nami wielka róznica (między malgosią, zefciem, chwatem i owym o.MichalemAp). Nikt nas nie cytuje jako źródła. Co najwyżej odpowiada na nasze posty.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 20, 2017 16:48
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Małgosiaa napisał(a):

Sęk w tym, że jest między nami wielka róznica (między malgosią, zefciem, chwatem i owym o.MichalemAp). Nikt nas nie cytuje jako źródła.


A skad ty o tym wiesz...?...wcale niewykluczone, ze w sieci roi sie od cytatow z twoimi wypowiedziami :-D ...Ludzie w necie dyskutuja na przerozne tematy i kto wie, czy nie korzystaja ze skarbnicy wiedzy jaka nam tutaj (i nie tylko) prezentujesz :lol:


Cz kwi 20, 2017 17:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Koniec offtopu. Odpowiedź jest tu: viewtopic.php?p=949212#p949212

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 20, 2017 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
adaBRD napisał(a):
chwat napisał(a):


(...)a o.Michał Ap to jakiś nikt, piszący pod spodem i to jego Ada "zacytowała".



Wiesz , gdybys od razu zareagowal i sprawdzil zrodlo, z ktorego cytowalam, nie wyszedlbys na frajera. To nie moja wina, ze twoje reakcje sa spowolnione.

Z moim cytatem wszystko jest w porzadku, podalam go jako dowod, ze wiedza na temat zwiazkow transsubstancjacji z wierzeniami poganskimi jest szeroko rozpowszechniona i nie kazdy mysli o tym tak jak katolicy .

Komentarz czlowieka o nicku "o.Michal Ap" wydal mi sie jak najbardziej wlasciwy do tego celu.

A wiec nie rzucaj sie tak, bo to tylko zdradza slabe strony twojego charakteru.


Dla mnie ten "nikt" jest takim samym "nikim" jak chwat, malgosia i zefciu...Roznicie sie tylko nickami :)

Powoli zaczynam mieć dość. Uff. Ktoś wyprowadzi stąd tę babę?

Wrzuca tu na forum jakiś gnój i ma czelność mieć pretensje, że zbyt wolno się sprawdziło, że to gnój. Moje reakcje na gnój są zbyt wolne.
A źródłem nazywa się anonimowego pyskacza.
I jeszcze wyszedłem na tym na frajera. Nie teraz dopiero wychodzę, bo muszę to pisać.
Cytat z anonimowego gnoju, autorstwa anonimowego pyskacza, to "dowód na szeroko rozpowszechnioną wiedzę na temat transsubstancjacji z wierzeniami pogańskimi". Zdajesz sobie w ogóle sprawę, co mieszasz z błotem?
Jak się okaże, że o. Michał Ap, to anonimowy nick, o czym oczywiście nie wspomniałaś, to nie jest to osoba ojca Michała Apa, co można było domniemywać, tylko nikt, bo ta osoba nie istnieje.
Jak zacytujesz plugawy komentarz kogoś, kto sie nazwie np. Jan Paweł II, bo tak można, to będzie to cytat z Jana Pawła II w Twojej opinii?

Moderacjo ratuj.
Czy trzeba się przedzierać przez takie zachowania na forum?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz kwi 20, 2017 19:25
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Problem w tym, że owo wywodzenie się Eucharystii z mitraizmu, to właśnie jest taka "szeroko rozpowszechniona wiedza". Tak samo, jak ustalanie kanonu Biblii przez Konstantyna w Nicei, jak spory o to, czy kobieta ma duszę, jak "Paweł który nie wierzył w historyczność Jezusa", jak te wszystkie wyliczanki z "historią chrześcijaństwa" i jeszcze kilka innych kwiotów, które są kopiowane z blogu na blog, z filmiku z żółtymi napisami na filmik z żółtymi napisami i z forum na forum. Ale jak ktoś się zapyta zwolennika tych tez o pierwotne źródło owych rewelacji - jakoś nikt nie potrafi ich wskazać.


Pt kwi 21, 2017 7:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Ja bym nawet w zdaniu "szeroko rozpowszechniona wiedza", przesunął pierwszy cudzysłów przed słowo wiedza.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt kwi 21, 2017 7:07
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
chwat napisał(a):
Ja bym nawet w zdaniu "szeroko rozpowszechniona wiedza", przesunął pierwszy cudzysłów przed słowo wiedza.


Nie sluchaj podszeptow diabla...Nie wolno nic przesuwac w cudzych wypowiedziach, bo cos takiego nazywa sie grzechem falszerstwa...Niech cie Pan Bog broni :)


A tak w ogole to chyba prosciej skonstruowac wlasna gornolotna wypowiedz, zamiast przerabiac cudze "syfy"...nie sadzisz...?


Pt kwi 21, 2017 7:34
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
adaBRD powtarzam pytanie po raz trzeci: czy masz coś na poparcie swoich wypowiedzi (poza filmami z żółtymi napisami i anonimowymi wypowiedziami na forach), czy nie masz? Możliwe odpowiedzi to "tak mam (podać)", lub "nie nie mam (przeprosić za bluźnierstwo przeciwko wierze chrześcijańskiej)".

Mam wrażenie, że to iż zamiast zająć się tematem zaczęłaś skupiać się na naszych wypowiedziach świadczy o tym, że nie masz, ale brak Ci odwagi cywilnej przeprosić. Ale może to mylne wrażenie, więc je rozwiej, proszę.


Pt kwi 21, 2017 8:08
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
adaBRD napisał(a):
Nie sluchaj podszeptow diabla...Nie wolno nic przesuwac w cudzych wypowiedziach, bo cos takiego nazywa sie grzechem falszerstwa...Niech cie Pan Bog broni :)


A tak w ogole to chyba prosciej skonstruowac wlasna gornolotna wypowiedz, zamiast przerabiac cudze "syfy"...nie sadzisz...?

Ada - jednak stać Cie, choć bardzo rzadko, na wyrazy samokrytyki......


Pt kwi 21, 2017 8:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Alus :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt kwi 21, 2017 8:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Eucharystia...
Sama w sobie nie czyni duchowych spustoszeń. Bardzo niebezpieczne natomiast jest, dla wielu osób przystępujących do niej, że osoby te uważają ten sakrament za konieczny czy też wystarczający do zbawienia.
Co jest śmiertelnym błędem. Pierwsi chrześcijanie nie warunkowali zbawienia od uczestnictwa w wieczerzy.


Pt kwi 21, 2017 19:05
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Eucharystia...
Sama w sobie nie czyni duchowych spustoszeń. Bardzo niebezpieczne natomiast jest, dla wielu osób przystępujących do niej, że osoby te uważają ten sakrament za konieczny czy też wystarczający do zbawienia.
Co jest śmiertelnym błędem. Pierwsi chrześcijanie nie warunkowali zbawienia od uczestnictwa w wieczerzy.

Bo też Jezus przykazując to czyńcie na Moją pamiątkę mówił to jedynie dla zabicia czasu.....


Pt kwi 21, 2017 19:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Eucharystia...
Sama w sobie nie czyni duchowych spustoszeń. Bardzo niebezpieczne natomiast jest, dla wielu osób przystępujących do niej, że osoby te uważają ten sakrament za konieczny czy też wystarczający do zbawienia.
Co jest śmiertelnym błędem. Pierwsi chrześcijanie nie warunkowali zbawienia od uczestnictwa w wieczerzy.

Co Ty za farmazony chrzanisz? Do zbawienia koniecznie potrzebna jest łaska Boża. Eucharystia jest posiłkiem dla ducha. Pomaga w trwaniu w dobru i unikaniu zła. Jest posiłkiem w drodze do Królestwa. Jak Mnie posiał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca,
tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie (J 6, 57).

Chleb z nieba, Ciało i Krew Chrystusa jest pokarmem umożliwiającym pełne zjednoczenie z Bogiem w niebie. Bez tego posiłku czlowiek ma wielka szansę zejścia na bezdroża.
Wiesz, jeśli chcesz nas pouczać, to najpierw sam się naucz. Poznaj dobrze nauczanie KK, a potem dyskutuj.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 21, 2017 19:17
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
servus napisał(a):
Eucharystia...
Sama w sobie nie czyni duchowych spustoszeń. Bardzo niebezpieczne natomiast jest, dla wielu osób przystępujących do niej, że osoby te uważają ten sakrament za konieczny czy też wystarczający do zbawienia.
Co jest śmiertelnym błędem. Pierwsi chrześcijanie nie warunkowali zbawienia od uczestnictwa w wieczerzy.

A ktory pierwszy chrzescijanin to servusowi powiedzial? Piotr, Jan, Jakub czy moze Mateusz?

A moze...Judasz?


Pt kwi 21, 2017 19:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL