Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Pomoc dla homoseksualistow 
Autor Wiadomość
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Ja bym chciał pójść w stronę latania za rozłożeniem rąk. Martwi mnie, że kiedy próbuję, odzywa się we mnie pożądliwość, że tak to ujmę, gruntowna, a to boli. Jaką terapię zalecasz, misiu puszysty?


Pt kwi 28, 2017 20:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Jezeli chcesz latać za pomocą rozłożonych rąk to nie polecisz. Nie jesteś do tego fizycznie przystosowany. Spadniesz i sie połamiesz, w najgorszym przypadku ukatrupisz. Nie próbuj latać za pomocą rąk ErgoProxy.


Pt kwi 28, 2017 21:02
Zobacz profil
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Nienienie. Mylisz latanie za rozłożeniem rąk z lataniem poprzez machanie rękami. To drugie to wiem, są do tego mięśnioloty. Ale ja bym chciał tak sam z siebie, mocą mojej psychiki.


Pt kwi 28, 2017 21:19

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Dapple05 napisał(a):
Niejednokrotnie są oni jednak w swoich środowiskach pozostawieni sami sobie i szukają różnych sposobów zeby sobie radzić z mniej lub bardziej chcianymi pożądliwościami. Uwazam ze kazdy z nich zasluguje na szanse wyboru i samodzielne podjęcie decyzji w ktora stronę decyduje sie pojsc.


Uważam podobnie. Rozumiem zatem, że jeśli ktoś zwróci się do Pomocy2002 o wsparcie w zaakceptowaniu swojego homoseksualizmu, to taką pomoc otrzyma?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt kwi 28, 2017 21:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Dapple05 napisał(a):
Solul33. czytaj ze zrozumieniem wypowiedzi innych. Nikt wody nie leje i nie zaciemnia tematu.

Przeczytałem pierwszy post bardzo uważnie i ewidentnie było w nim robienie nadziei na zmianę orientacji. Nie wprost ale wystarczająco wyraźnie. I nie mam wątpliwości, że jesteś tego świadomy. Dopiero przyciśnięty do muru wypowiedziałeś się jaśniej.

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5, 37)

Tak się żyje w zgodzie z wartościami katolickimi. A to, co Ty tutaj zaprezentowałeś, przypomina raczej rozmowę z kimś, kto werbuje do sekty, ponieważ takie właśnie metody rozmowy oni stosują. Dlatego tak jednoznacznie sprzeciwiłem się Twoim wypowiedziom.

Pisałeś o przestrzeganiu granic, a sam je rozmywasz.


Natomiast homoseksualizm próbowano leczyć przez wiele lat. Powinny być zatem choć jedne porządne badania, które wykazują skuteczność terapii. Tymczasem nikt takich nie przytacza. Wszystkie zawierają poważne błędy metodologiczne. Sugerowanie czego innego jest de facto oszukiwaniem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt kwi 28, 2017 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Soul33. Nie dziwie sie ze widzisz w moim poscie robienie nadziei na "zmiane orientacji" wprost/nie wprost. Nie liczysz sie z faktyczną treścią, a interpretujesz ją w sposob subiektywny zakladając, a wrecz ubliżając mi że próbuje werbować kogoś do sekty. Napisales ze rozmywam granice ale nie potrafisz jasno okreslic w ktorym miejscu, Twoja wypowiedź ma charakter "łasiczej mowy" (Coś niby dzwoni w którejś wieży ale nie wiadomo co i gdzie, wiadomo jedynie, że złowrogo).


Pt kwi 28, 2017 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
JedenPost. Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Jest bardzo ogolne. Mysle ze zalezy co rozumiesz przez stwoerdzenie "zaakceptowanoe swojego homoseksualizmu".


Pt kwi 28, 2017 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Cóż, jeśli ktoś jest homoseksualistą i nie ma z tym problemu, to do Pomocy2002 się nie zgłosi, rzecz oczywista. Jeśli jednak problem ma, to dość logiczne wydaje się, że są z grubsza dwie drogi: można traktować jako problem, z którym trzeba sobie poradzić są, homoseksualizm, albo związany z nim dyskomfort. Większość chrześcijańskich organizacji pomocy, o ile nie wszystkie, preferuje pierwszy wariant, w konsekwencji próbują "leczyć" bądź zmienić orientację, stłumić ją lub - w najlepszym wypadku - uczyć z nią żyć, w dalszym ciągu traktując ją samą w sobie jako problem. Skoro jednak piszesz, że kazdy z nich zasluguje na szanse wyboru i samodzielne podjęcie decyzji w ktora stronę decyduje sie pojsc to nasuwa się myśl, że może Pomoc2002 potrafi podejść do tematu inaczej i uszanować wybór kogoś, kto problem widzi w samym dyskomforcie, jaki odczuwa, braku samoakceptacji jako homoseksualisty, i to tą kwestią chce się zająć.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt kwi 28, 2017 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
JedenPost. Ciekawe spostrzezenie. Zastanawia mnie jedynie skad ten dyskomfort moglby sie wziac? To kolejny glebszy poziom do analizy. Mysle ze osoba ktora by miala takie dylematy na pewno zostala by wysluchana w grupie choc decyzja o dalszym postepowaniu takiej osoby zalezala by od niej samej.

Tak jak pisalem wczesniej mamy wolną wolę i to my sami jestesmy kreatorami swojego zycia, nikt inny. Takie jest przynajmniej moje zdanie :)


Pt kwi 28, 2017 22:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Dapple05 napisał(a):
Soul33. Nie dziwie sie ze widzisz w moim poscie robienie nadziei na "zmiane orientacji" wprost/nie wprost. Nie liczysz sie z faktyczną treścią, a interpretujesz ją w sposob subiektywny zakladając, a wrecz ubliżając mi że próbuje werbować kogoś do sekty. Napisales ze rozmywam granice ale nie potrafisz jasno okreslic w ktorym miejscu, Twoja wypowiedź ma charakter "łasiczej mowy" (Coś niby dzwoni w którejś wieży ale nie wiadomo co i gdzie, wiadomo jedynie, że złowrogo).

Przykro mi ale czytając Twój post odniosłem jednoznaczne wrażenie. Brak w nim jasnego postawienia sprawy i nie wygląda to na przypadek, tylko na taki przyjęty styl.

I nie napisałem, że werbujesz do sekty (jakiej sekty?) ale wyraźnie stwierdziłem, że stosujesz taki sposób wypowiedzi. I miałem na myśli dokładnie to, co napisałem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt kwi 28, 2017 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Soul33. No widzisz, "masz wrazenie", piszesz o jakims "jasnym stawianiu sprawy", snujesz podejrzenia ze "to nie przypadek". Mimo Twoich podejrzen mam nadzieje ze Ci przykro dlugo nie bedzie.


Pt kwi 28, 2017 23:03
Zobacz profil
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Przeczytałem pomieniony post i odniosłem jednoznaczne wrażenie, że jego autor jest odrażającym typem wylewającym kubły pomyj na określonych ludzi, a oprócz tego trollem, który wybrał sobie forum wiara na przetestowanie pewnej gadki-szmatki, tzn. że nie obchodzi go dyskusja, a tylko sprawdzenie, czy będzie go się dało złapać za rękę, jeśli zastosuje pewien styl wypowiedzi zwany potocznie insynuowaniem.


Pt kwi 28, 2017 23:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 28, 2017 9:24
Posty: 14
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
ErgoProxy. Nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi. Podobnie jak poprzednich Twoich postów gdzie chciales latac za pomocą rozłożonych rąk, siłą psychiki. Domyślam się, że chcesz mnie obrazić nazywając mnie odrażającym trollem i wmawiając sobie, że wylewam jakieś wiadro pomyj na innych, stosując jakieś "gadki-szmatki". Kolejny mający problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nikogo w moich postach nie obrażam ku Twojej wybiórczej uwadze. Komentuje jedynie pewne zachowania z ktorymi nie musze sie godzic. Podobnie jak i Ty, bo masz do tego prawo.


So kwi 29, 2017 6:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Hihi, istotnie ciekawy styl.

"Mam styczność z PiS-em/PO/islamistami/transgenderami (niepotrzebne skreślić) i uważam, że w internecie jest mnóstwo bzdur na ich temat. Ale nie napiszę nic ani o nich ani o bzdurach w internecie, tylko przez następne dwie strony będę żądał od oponentów dowodów i cytatów."

Przypomniałem sobie jednego gostka, który chciał nawracać ludzi tekstem "Udowodnij mi, że Boga nie ma". Zaiste, Szach-mat, ateiści!

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


So kwi 29, 2017 6:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Pomoc dla homoseksualistow
Po pierwsze: Skłonność nie jest grzechem. Nigdy. Grzechem są czyny z niej wynikające.

Po drugie: żeby coś było grzechem (winą) musi być świadome i DOBROWOLNE. Brak lub ograniczenie dobrowolności może wynikać z różnych czynników, może być wynikiem wcześniejszych działań człowieka lub czegoś, co jest od niego niezależne. Nawet jednak, jeśli wynika z wcześniejszych działań, ograniczenie dobrowolności pozostaje faktem.

I chyba tyle. Przyczyna takich czy innych skłonności nie jest przedmiotem wiary, tylko nauki.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr maja 10, 2017 10:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL