Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
 Dar języków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 22, 2017 12:37
Posty: 12
Post Dar języków
Modlitwa językami, jest niesamowitą formą nawiązywania relacji z Bogiem.
Czy masz doświadczenia z tym charyzmatem?









"Ten bowiem, kto mówi językami, nie ludziom mówi, lecz Bogu”
ed. Asienkka


So kwi 29, 2017 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dar języków
Myślę że w darze języków Bóg nie daje ścisłego dowodu takiego jak mowa ludzkimi językami których się nie zna, aby pozostało miejsce na wiarę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 22, 2017 12:37
Posty: 12
Post Re: Dar języków
Charyzmat jest odpowiedzią na wiarę, jest spoistym łącznikiem stworzenia, z Bogiem.
Charyzmat prorokowania, uzdrowienia, czy modlitwy językami ma służyć ludziom, aniżeli szkodzić.

"Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą, węże brać będą do rak, i jeśli co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie" (Mk 16,17-18).
ed. Asienkka


So kwi 29, 2017 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dar języków
Masz jakieś doświadczenia z Darem Języków?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 14:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 22, 2017 12:37
Posty: 12
Post Re: Dar języków
Tak, dlatego zachęcam, aby się modlić do Ducha Świętego o dar języków :)


So kwi 29, 2017 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dar języków
Jesteś w jakiejś wspólnocie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 22, 2017 12:37
Posty: 12
Post Re: Dar języków
Nie, ale będę! ;-)


So kwi 29, 2017 14:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dar języków
To fajnie, ja też kiedyś przystąpiłem. Polecam rekolekcje , kiedyś nazywało się Kurs Filip, nie wiem jak teraz się nazywa,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 15:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 22, 2017 12:37
Posty: 12
Post Re: Dar języków
A teraz czemu nie chodzisz na spotkania?
Też myślałam o rekolekcjach :mrgreen:


So kwi 29, 2017 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dar języków
Takie rekolekcje to dopiero początek, po nich daleko do zbawienia, czeka nas długa droga trwająca kilkadziesiąt lat życia, ale bardzo polecam na początek. Ja kiedyś chodziłem i były to piękne czasy, potem się zawaliło i teraz powoli się wspinam, nie dla mnie dar języków ;-) ale i tak jestem wdzięczny za tamto spotkanie na rekolekcjach. Na rekolekcjach warto je dobrze, z uczuciem przeżyć (co niektórzy krytykują) ale można oddać swe życie Jezusowi. Co nie znaczy że będzie potem takie życie jak chcemy, ale będzie takie jak je Jezus przemebluje. Ja za bardzo uważałem że będzie tak jak ja chcę, wyszło całkiem inaczej,ale to moje uważanie w tamtej chwili właśnie miało być potrzebne,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dar języków
Jak chcesz mogę Ci opisać na priv z mojego doświadczenia, jakie pułapki mogą czyhać na młodych, idealistycznych, pełnych entuzjazmu ludzi chcących rozpocząć życie z Bogiem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 22, 2017 12:37
Posty: 12
Post Re: Dar języków
A gdzie,i jakie rekolekcje polecasz?
Słyszałam o rekolekcjach ignacjańskich.
Do jakiej wspólnoty należałeś?
Czemu uważasz, że nie dla Ciebie dar języków? - nie czujesz tej formy modlitwy, czy po prostu, jesteś daleki od charyzmatów?
W razie zainteresowania, mogę Ci podesłać materiały, polecam również bardzo ciekawy kanał na yt, " Dotyk Boga", znasz?
Bóg chce dla nas jak najlepiej, więc ludzie raczej nie mają problemów z tym, aby powierzyć Panu swoje życie, prawda?


So kwi 29, 2017 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dar języków
Nie byłem na rekolekcjach Ignacjańskich, nie mnie rozstrzygać jakie dla Ciebie byłyby lepsze, choć ja byłem na Kursie Filipa, idących w stronę uczucia, i jak myślę, tak miało dla mnie być. Może dla Ciebie lepsze byłyby Ignaciańskie? Należałem do Odnowy w Duchu Świętym , choć nie tylko na ich spotkania chodziłem,
Daleki jestem od charyzmatów, dla mnie została walka z nałogami, trudna wspinaczka, i powolne zbieranie się do spowiedzi. "Dotyk Boga" - oglądałem, podobno dzieją się tam cuda uzdrowienia. Materiały chętnie,
Tak, Bóg chce jak najlepiej, ale powierzyć życie to znaczy że będzie takie jak chce Bóg a nie my, i bardzo dobrze, chodzi o Zbawienie, nie trzeba się bać nieudanego życia, jak mówi Twardowski: https://www.youtube.com/watch?v=Eiwi9dAPurA
Na życie trzeba spojrzeć z perspektywy Wieczności, ja spojrzałem tak, dopiero gdy zachorowałem na schiz ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dar języków
rozumiem ze masz na myśli coś w tym stylu: https://youtu.be/of1Sa3oyTBs?t=47s
:)

Mimo wszystko rozważyłbym zmianę nazwy – może wprowadzać w błąd względem biblijnego daru języków
, który rzeczywiście był (jeżeli był) czymś sensownym, a przynajmniej nie wywoływał salwy śmiechu na dzień dobry. Mogę zaproponować roboczą nazwę "dar blablania", ewentualnie, bardziej precyzyjnie "dar wydawania z siebie serii kwików, charków i zakrzyków", która chyba nieco lepiej oddaje naturę tego widowiska. :P

Przyznaję ze czasem oglądam nagrania z protestanckich uroczystości z owym dobrodziejstwem gdy chce się nieco rozerwać – zawsze bawi mnie to niemiłosiernie, czasem wręcz do łez :D. Jednakże dziwi mnie niepomiernie że w instytucji tak skądinąd poważnej i stonowanej jak KRK jest miejsce na podobne hucpy. No ale z drugiej strony nie mam na co narzekać, gdyż najwyżej zaoszczędzę na bilet do cyrku czy na komedię do kina, gdy w okolicznym kościele za darmo będę mógł się pysznie bawić przy tytułowych atrakcjach. ;)

Z ciekawości – w tych Twoich charyzmatycznych grupkach można, oprócz tego blablania, znaleźć też takie charyzmatyczne cacka? :) https://www.youtube.com/watch?v=5qVMaOrSpK0


So kwi 29, 2017 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dar języków
Trochę inaczej wygląda dar języków niż na tym filmiku, a teleewangelizatorstwo to świetny biznes: https://www.youtube.com/watch?v=35K6vQRt67g
Zdania są podzielone co do daru języków. Jedni mówią że to Duch się modli w nas, z drugiej strony można się rozczarować gdyby chcieć szukać niezwykłości, raczej to nie będzie udokumentowany chiński

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 29, 2017 15:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL