Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 45  Następna strona
 Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Kael napisał(a):
Fizycznie, powiadasz?A wedlug jakiej fizyki?19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» J 2030 Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. 31 Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. Lk 2451 A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Lk 24I tak samo jest obecny teraz realnie. W Eucharystii. Twoje tasiemcowe wywody tego nie zmienia.Po prostu Jezus tak sam powiedzial i tak jest. Czy to komus pasuje, czy nie.A co do twojego wydumanego argumentu o sw Piotrze


(P.S. Nie jestem na swoim komputerze i nie mam polskich liter)

Zgadzam sie, ze Jezus pojawial sie i znikal po zmartwychwstaniu, bo tak mowi Biblia. Ale czy Biblia mowi ze jezus sie pomnieszal? Czy mowi ze Jezus rozdzielal krew od uwielbionego ciala? Czy biblia mowi ze jego uwielbione cialo nie bylo fizyczne, obrazujac to na w na wersecieLukasza ktory zacytowalem?

To ze Jezus znikal i sie pojawial, to nie znaczy ze zamienil swoje cialo w chleb i krew w wino po zmartwchywstaniu? Czy byla jakas wieczerza po zmartwychwstaniu?

I czy Biblia nie mowi ze Jezus pozbyl sie swojego Uwielbionego ciala?

Małgosiaa napisał(a):
W taki razie kłamał, gdy powiedział: Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»(Mt 28,18-20)


Juz odpisalem na to wczesniej, Jezus jest z name zawsze, ale to Biblia wskazuje ze jest z name poprzez Pocieszyciela, ktorego nam zostawil.

chwat napisał(a):
Chrystus jest w swoim Kościele, bo On Go założył. A to, że my zrobiliśmy więcej "Kościołów" a Chrystus jest jednak we wszystkich, to ta niezgodność powinna nam dać coś do myślenia, kto popełnia błąd i samowolę. Zamiast myśleć kategorią "jeden", myślimy kategorią "który"


Tylko ze sa ludzie, ktorzy twierdza ze to ich kosciol jest jedyny Chrystusowy. Sobory uwazaja ze Rzymski, a prawoslawni, ze Prawoslawy.

Wlasnie nasuwa sie pytanie, kto ma racje, a kto popelnia blad?

A jezeli Jezus jest w wszedzie, to czy nie moge sobie wybrac, np. jakis protestancki kosciol? albo Prawoslawny, bo mam teraz ochote obchodzic Boze Narodzenie w styczniu?



Wiec wracajac do podstaw:

1. Dlaczego trzeba spozywac Jezusa?
2. Co nam daje spozywanie Jezusa?


Pt maja 12, 2017 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Cytuj:
czy Biblia nie mowi ze Jezus pozbyl sie swojego Uwielbionego ciala?
nie
Cytuj:
1. Dlaczego trzeba spozywac Jezusa?
2. Co nam daje spozywanie Jezusa?
Ewangelia wg św Jana rozdział 6.
O czym doskonale wiesz i nadal nudzisz.
Czekam z niecierpliwością, kiedy w końcu skończą się te Twoje bzdury i będzie można porozmawiać na temat Eucharystii, a nie prostować tego, czego nie wiesz i nauczyć się nie chcesz.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt maja 12, 2017 13:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Przeemek napisał(a):
chwat napisał(a):
Chrystus jest w swoim Kościele, bo On Go założył. A to, że my zrobiliśmy więcej "Kościołów" a Chrystus jest jednak we wszystkich, to ta niezgodność powinna nam dać coś do myślenia, kto popełnia błąd i samowolę. Zamiast myśleć kategorią "jeden", myślimy kategorią "który"

Tylko ze sa ludzie, ktorzy twierdza ze to ich kosciol jest jedyny Chrystusowy. Sobory uwazaja ze Rzymski, a prawoslawni, ze Prawoslawy.
Wlasnie nasuwa sie pytanie, kto ma racje, a kto popelnia blad?

Jest coś takiego, co się nazywa 'obiektywne kryteria', każdy może i a nawet powinien stwierdzić, który Kościół kontynuuje dzieło rozpoczęte przez Jezusa. Rozstrzygnięcie bynajmniej nie jest niemożliwe.
Cytuj:
A jezeli Jezus jest w wszedzie, to czy nie moge sobie wybrac, np. jakis protestancki kosciol? albo Prawoslawny, bo mam teraz ochote obchodzic Boze Narodzenie w styczniu?
Jeśli Jezus jest wszędzie, to czemu chcesz wybrać tylko część Jezusa?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So maja 13, 2017 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:czy Biblia nie mowi ze Jezus pozbyl sie swojego Uwielbionego ciala?nie


Jezeli Biblia o tym nie mowi, to zakladanie ze tak sie dzieje jest tylko domyslem lub jakas nadinterpretacja.

A zaklada sie tak, probujac okreslic postac Jezusa jaka sie znajduje w hostii I winie, na rozne sposoby, by ostatecznie wyjasnic/zdefiniowac ta obecnosc po ok. 1200 latach - "substancja", co nie ma poparcia w Biblii.

Tak samo jest z:
Dz:1: 2 aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego3 poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba.

J7: 33 Ale Jezus rzekł: «Jeszcze krótki czas jestem z wami, a potem pójdę do Tego, który Mnie posłał.


Jezus w swoim uwielbionym ciele przebywa w niebie. Nie rozdzielil sie od tego ciala, wiec nie moze Jego cialo przebywac w hostii, z nami na ziemi. Nawet proba wyjasniania tego poprzez "cud", jakich dokonywal Jezus, nie daje podstaw by jednoznacznie stwierdzic ze Jezus w swojej postaci znajduej sie na ziemi.

A szczegolnie po przemianie dokonywanej w rytuale przez ludzi "namaszczonych" przez innych ludzi I to dzialajacych na polecenie Chrystusa? tego w Biblii nie ma. A substancja I inne okreslenia jak rzeczywiscie I prawdziwie wprowadzaja tylko intepretacje na potrzeby tlumaczenia "niewytlumaczalnego", na potrzeby ludu, ktorych tez nie ma w Biblii.

- Co daje spozywanie doslowne Jezusa, czyli Jego ciala?

Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:1. Dlaczego trzeba spozywac Jezusa?2. Co nam daje spozywanie Jezusa?Ewangelia wg św Jana rozdział 6.O czym doskonale wiesz i nadal nudzisz.Czekam z niecierpliwością, kiedy w końcu skończą się te Twoje bzdury i będzie można porozmawiać na temat Eucharystii, a nie prostować tego, czego nie wiesz i nauczyć się nie chcesz.


Rozdzial 6 Jana mowi o spozywaniu Jezusa w sposob metaforyczny, a nie doslowny.
Tym sie roznia bzdury ktorymi ty sie nakarmiles, od tych ktorymi ja sie karmie.
Jest duza grupa ludzi ktora uwaza ze prawda jest spozywac doslownie, a druga ze metaforycznie. Ty stanales za zrozumieniem I zdaniem tej pierwszej, wiekszej grupy ludzi, chociaz Biblia wskazuje inny kierunek.

chwat napisał(a):
Jest coś takiego, co się nazywa 'obiektywne kryteria', każdy może i a nawet powinien stwierdzić, który Kościół kontynuuje dzieło rozpoczęte przez Jezusa. Rozstrzygnięcie bynajmniej nie jest niemożliwe.


Nie jest niemozliwe. Tylko jakie "Obiektywne Kryteria" ty bys nazwal odpowiednie, wiarygodne?

chwat napisał(a):
Jeśli Jezus jest wszędzie, to czemu chcesz wybrać tylko część Jezusa?


Nie wiem czy dobrze zrozumialem o co pytasz. Jezus jest jeden I tylko Jednego mozna wybrac I tylko w jednego mozna wierzyc.


Pt maja 19, 2017 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czekam z niecierpliwością, kiedy w końcu skończą się te Twoje bzdury i będzie można porozmawiać na temat Eucharystii, a nie prostować tego, czego nie wiesz i nauczyć się nie chcesz.


A tak wogole, abstrahujac od nauki kosciola katolickiego,
czy ty wiesz ze Jezus jest w hostii I winie, kiedy Go spozywasz?
czy sie tego nauczyles, ze Chrystus tam Jest?


Pt maja 19, 2017 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Jezus wraz z ciałem uwielbionym, został wzięty do nieba (po zmartwychwstaniu):
Dz1: 2 aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego3 poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba.


Miał wspólne posiłki z uczniami po zmartwychwstaniu, ale podczas tych 50 dni ani razu ze zwykłego posiłku i spotkania nie zrobił Eucharystii, gdzie składał im swoje ciało w chlebie i winie do spożycia (dlaczego?):
Tysiaclecia:
Dz1: 4 A podczas wspólnego posiłku4 kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca
Warszawska:
Dz1: (4) Pewnego zaś dnia, kiedy był razem z nimi, wydał im takie oto polecenie: Nie opuszczajcie Jerozolimy, lecz oczekujcie tu na spełnienie się tego, co wam przyobiecał Ojciec i o czym ja również wam mówiłem.



Jezus w swoim uwielbionym ciele, zejdzie/przyjdzie powtórnie na ziemię tylko w tej samej postaci, w jakiej odszedł kiedy Go uczniowie widzieli:
Dz1: 11 I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».

Więc opieranie się na Tradycji, że Jezus jest w jakiejś "substancji / cząsteczce / człowiek zmartwychwstały, ze swoim ciałem, krwią i duszą - oficjalna nauka Kościoła Rzymsko-Katolickiego: Ks. Dr. M. Kaszowski http://teologia.pl/m_k/zag06-3a.htm#1c " czy jakiekolwiek "uobecnianie" nie ma miejsca, Biblia wyraźnie o tym mówi, już w wersecie (Dz1: 11) jest to wyjaśnione, a tłumaczenie Jezusowej obecności w chlebie i winie jest zwyczajnie wymysłem ludzkim.

Jezus jest z nami - nigdy nie zaprzeczyłem, jest z nami w swojej trzeciej osobie -Duchu Świętym i oręduje u Ojca za nami. A Ducha Świętego nie ma w opłatku i winie?


Cz maja 25, 2017 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
1. Dlaczego trzeba spozywac Jezusa?
2. Co nam daje spozywanie Jezusa?
Ewangelia wg św Jana rozdział 6.
O czym doskonale wiesz i nadal nudzisz.


Co daje spożywanie doslowne Jezusa, czyli Jego ciala? (konkretnie co uzyskujemy przez to, dlaczego mamy to robić)
Wyjaśnij co przez to rozumiesz, na bazie choćby Jana 6.


Cz maja 25, 2017 20:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
I znowu niczego nie zrozumiałeś, tylko pomieszałeś. To staje się nudne.

Przeemek napisał(a):
Więc opieranie się na Tradycji, że Jezus jest w jakiejś "substancji / cząsteczce /

Jezus nie jest w żadnej substancji.
Substancja to nie cząsteczka.
O substancji pisaliśmy w innych wątkach
Jeśli chcesz polemizować z nauką katolicką najpierw się z nią zapoznaj.
Inaczej pobredzasz i walczysz z wiatrakami.
Przeemek napisał(a):
człowiek zmartwychwstały, ze swoim ciałem, krwią i duszą -

Znowu przekręcasz. U Kaszowskiego jest Bóg człowiek zmartwychwstały
Przeemek napisał(a):
Jezus jest z nami - w swojej trzeciej osobie -Duchu Świętym

Co za brednia.
Według ciebie Duch Święty jest trzecią osobą Jezusa?
To już przedszkolaki lepiej znają teologię!

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz maja 25, 2017 21:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
medieval_man napisał(a):
I znowu niczego nie zrozumiałeś, tylko pomieszałeś. To staje się nudne.

Przeemek napisał(a):
Więc opieranie się na Tradycji, że Jezus jest w jakiejś "substancji / cząsteczce /

Jezus nie jest w żadnej substancji.
Substancja to nie cząsteczka.
O substancji pisaliśmy w innych wątkach
Jeśli chcesz polemizować z nauką katolicką najpierw się z nią zapoznaj.
Inaczej pobredzasz i walczysz z wiatrakami.


To dla mnie się staje nudne, kiedy mnie każdy łapie za słowa, bo nie przeczytał wcześniejszych wpisów. I wmawia mi coś, czego nie napisałem.
Podsumowałem wszystko w skrócie, a o substancji czy cząsteczce rozpisałem się w detalach wcześniej, razem ze Ks. Kaszowskim włącznie.

I wracając znowu.... nauka tego księdza tak przetłumaczył "Substancję" Eucharystycznego chleba na http://teologia.pl/m_k/zag06-3a.htm#1c, wszystkie okreslenia Jezusa w substancji chleba i wina:

"obecny cały Jezus Chrystus....człowiek zmartwychwstały....naturą ludzką.....obecny z Ciałem....prawdziwym zmartwychwstałym Chrystusem.....prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa...... prawdziwie jako Bóg i jako człowiek — ze Swoim ciałem....wino nie jest hostią ani winem, lecz Ciałem i Krwią Chrystusa.......obecny cały Jezus Chrystus, Bóg i człowiek zmartwychwstały".

Czy ja cos przekręcam? czy powyżej nie ma nawet drobnej sugestii fizycznego ciała Jezusa, znajdującego się w Hostii?
Cały czas zarzuca mi się pisanie bzdur i niezrozumienie... ale nikt się merytorycznie nie odniósł do powyższych określeń Ks. Kaszowskiego, chociaż jednak ktoś napisał że to wymysł Helenistycznej filozofii....
Może wy nie możecie tych określeń zrozumieć i tłumaczy się to na wszelkie sposoby by im zaprzeczyć.

medieval_man napisał(a):
Przeemek napisał(a):
człowiek zmartwychwstały, ze swoim ciałem, krwią i duszą -

Znowu przekręcasz. U Kaszowskiego jest Bóg człowiek zmartwychwstały


A czy Bóg człowiek zmartwychwstały to nie czasem Jezus w uwielbionym ciele?
Jezus który przyjdzie drugi raz w tej samej postaci co zniknął do nieba:
Dz1: 11 I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».

medieval_man napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Jezus jest z nami - w swojej trzeciej osobie -Duchu Świętym

Co za brednia.
Według ciebie Duch Święty jest trzecią osobą Jezusa?
To już przedszkolaki lepiej znają teologię!


A tutaj co ja mam komentować, pozostały ci tylko złośliwości za wyrażanie mojego zdania na temat Eucharystii?
Jak miałbym się czepiać, jak Jezus jest trojjedynym Bogiem, to mam prawo powiedzieć, że Duch Św. jest trzecia osobą Jezusa, w końcu wszystkie postacie sa jednym i tym samym, znak równości to znak równowści: Bóg = Jezus = Duch Święty.


Cz maja 25, 2017 22:04
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Przyłączę się do medivala: Doucz się teologii, bo rzeczywiście dzieci lepiej ją od ciebie znają. I to żadna złośliwość, tylko fakt.


Pt maja 26, 2017 6:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Przeemek napisał(a):
Czy ja cos przekręcam? czy powyżej nie ma nawet drobnej sugestii fizycznego ciała Jezusa, znajdującego się w Hostii?

Nie.
Powyżej nie ma żadnej sugestii fizycznej obecności Chrystusa w Eucharystii.
Przeemek napisał(a):
Cały czas zarzuca mi się pisanie bzdur i niezrozumienie... ale nikt się merytorycznie nie odniósł do powyższych określeń Ks. Kaszowskiego, chociaż jednak ktoś napisał że to wymysł Helenistycznej filozofii....
Może wy nie możecie tych określeń zrozumieć i tłumaczy się to na wszelkie sposoby by im zaprzeczyć.

Te określenia są tak proste, że minimum wiedzy wyniesionej z lekcji katechizmu powinno wystarczyć. Jezus jest obecny w Eucharystii substancjalnie (poczytaj sobie filozoficzną scholastyczną definicję substancji) realnie (realnie=/=fizycznie), sakramentalnie
Przeemek napisał(a):
Jak miałbym się czepiać, jak Jezus jest trojjedynym Bogiem,

Która sekta tak naucza?
Przeemek napisał(a):
Bóg = Jezus = Duch Święty.

Która sekta tak naucza?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt maja 26, 2017 11:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
medieval_man napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Jak miałbym się czepiać, jak Jezus jest trojjedynym Bogiem,

Która sekta tak naucza?
Przeemek napisał(a):
Bóg = Jezus = Duch Święty.

Która sekta tak naucza?


Z pierwszych lepszych źródeł:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... litwa.html
http://zapytaj.wiara.pl/doc/525320.Bog-Trojjedyny
To chyba Katolickie? one też należą do sekty o której wspomniałeś?


medieval_man napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Czy ja cos przekręcam? czy powyżej nie ma nawet drobnej sugestii fizycznego ciała Jezusa, znajdującego się w Hostii?

Nie.
Powyżej nie ma żadnej sugestii fizycznej obecności Chrystusa w Eucharystii.
Przeemek napisał(a):
Cały czas zarzuca mi się pisanie bzdur i niezrozumienie... ale nikt się merytorycznie nie odniósł do powyższych określeń Ks. Kaszowskiego, chociaż jednak ktoś napisał że to wymysł Helenistycznej filozofii....
Może wy nie możecie tych określeń zrozumieć i tłumaczy się to na wszelkie sposoby by im zaprzeczyć.

Te określenia są tak proste, że minimum wiedzy wyniesionej z lekcji katechizmu powinno wystarczyć. Jezus jest obecny w Eucharystii substancjalnie (poczytaj sobie filozoficzną scholastyczną definicję substancji) realnie (realnie=/=fizycznie), sakramentalnie



Kolejne filozoficzne (ludzkie objaśnienia), sam też wcześniej napisaleś:

"Oczywiście, że w Biblii nie ma nic o obecności substancjalnej. To filozoficzne wyjaśnienie z XIII wieku opierające się na filozoficznej teorii hylemorfizmu.
Ludzie chcieli, tak jak ty, zrozumieć jak to możliwe, że na ołtarzu widza nadal fizycznie chleb i wino, ale nie jest to już chleb i wino.
Znaleźli wyjaśnienie w hylemorfizmie i w pojęciach metafizyki Arystotelesa."


To ludzie próbuja sobie tłumaczyć filozofiami, tego czego nie ma w Biblii opisane, a ludzkie myślenie może być błędne, tylko Boskiemu słowu można w 100% ufać.
Chcesz opierać swoją wiarę na ludzkiej filozfii? masz do tego prawo. Ale nie wmawiaj mi że to jest prawda, że tak mówi nauka, bo żadna nauka nie udowodni tej przemiany -dlatego jest to filozofia. To czym staje sie opłatek i wino po "przemianie", jest tylko filozfią wymyśloną innych ludzi, co zreszta sam napisałeś, bo żadnej z tych rzeczy nie da się wiernym udowodnić, każe się im brać to na wiarę. Tak samo z sakramentami, jak np. kapłaństwa czy bieżmowania, nie są sprecyzowane w Biblii, więc trzeba dorobić ludzką filozfię.

A odnośnie fizycznej obecności, tłumaczenia Ks Kaszowskiego sugerują wyraźnie fizyczną postać, jak widać co filozofia i źródło, to zdania są podzielone, każdy ma swoją wersję.....chociazby Prawosławni tez mają swój pogląd na uobecnienie, jak tutaj teraz obrać właściewe i prawidłowe myślenie - szukać w filozofiach innych ludzi?
Każdy dostał rozum od Pana by mieć możliwośc Go poznawać.

Nawet substancja jest czymś fizycznym, namacalnym, jakąś postacią atomów czy roztworem, a Jezusa postać jest teraz w niebie.


Pt maja 26, 2017 15:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Przeemek napisał(a):
Z pierwszych lepszych źródeł:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... litwa.html
http://zapytaj.wiara.pl/doc/525320.Bog-Trojjedyny
To chyba Katolickie? one też należą do sekty o której wspomniałeś?

A gdzie tu jest napisane, że Jezus jest Trójjedynym Bogiem? Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo fakt, że Bóg jest jeden w Trójcy Świętej, nie oznacza, że któraś z osób Boskich jest Trójcą.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt maja 26, 2017 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Małgosiaa napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Z pierwszych lepszych źródeł:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... litwa.html
http://zapytaj.wiara.pl/doc/525320.Bog-Trojjedyny
To chyba Katolickie? one też należą do sekty o której wspomniałeś?

A gdzie tu jest napisane, że Jezus jest Trójjedynym Bogiem? Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo fakt, że Bóg jest jeden w Trójcy Świętej, nie oznacza, że któraś z osób Boskich jest Trójcą.


Dobrze przyznaję, powinienem napisać: Jezus jest jedną postaciTrojjedynego Boga.
Jednak nie daje to odpowiedzi na filozfie hellenistyczne o przemianie opłatka w ciało substancjalne Chrystusa?


Pt maja 26, 2017 16:02
Zobacz profil
Post Re: Pascha - Ostatnia Wieczerza - Eucharystia
Przeemek napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Z pierwszych lepszych źródeł:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS ... litwa.html
http://zapytaj.wiara.pl/doc/525320.Bog-Trojjedyny
To chyba Katolickie? one też należą do sekty o której wspomniałeś?

A gdzie tu jest napisane, że Jezus jest Trójjedynym Bogiem? Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo fakt, że Bóg jest jeden w Trójcy Świętej, nie oznacza, że któraś z osób Boskich jest Trójcą.


Dobrze przyznaję, powinienem napisać: Jezus jest jedną postaciTrojjedynego Boga.

Nadal strzelasz sobie w kolano i pokazujesz braki w wiedzy. Tak samo jak zresztą tym pytaniem:
Cytuj:
Jednak nie daje to odpowiedzi na filozfie hellenistyczne o przemianie opłatka w ciało substancjalne Chrystusa?

Możesz wreszcie doczytać o co chodzi w Przeistoczeniu i przestać pytać o swoje pomysły na temat tego nauczania?


Pt maja 26, 2017 16:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 664 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL