Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Napisałem o likwidacji pieniędzy odrazu moderator wlepił mi ostrzeżenie : D dobre, uderz w stół, a nożyce się odezwą

chwat napisał(a):
No właśnie, źródło, czyli chciwość. A ze zlikwidowaniem to już nie takie proste.


Ale czy chciwość można zlikwidować, prędzej chciwych lub obiekt pożądania. Umówmy się, że posługa to nie jest przecież maszynka do robienia pieniędzy. Niestety im gorszy chciwiec tym bardziej szanowany przez ludzi.


Pn maja 15, 2017 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
No chyba to logiczne, że skoro pieniądze przyciągają kanciarzy I zgorszenia to trzeba zlikwidować źródło problemów.
A nie skutki, bo one się będą ciągle pojawiać. Słyszałeś przysłowie "walczyć z wiatrakami"

Słyszałem też, że skutecznym środkiem na ból głowy jest obcięcie głowy. 100% szansa, że ból minie.

A w przypadku pieniądza źródłem zła jest chciwość. Ona nie minie po zlikwidowaniu pieniądza.

Cytuj:
Puki KRK będzie przypominał machinacje finansowową wyciągającą kasę od wiernych (laikatu)a nie prawdziwy Kościół doświadczony w służbie I zwiastowaniu puty będzie istniał problem, wszystkich ludzi nie zmienisz.


Sam miewam problemy z polszczyzną, ale jednak pisze się "póki", "póty". Są forumowicze wrażliwi na takie sprawy.

A dopóki ludzie nie będą się odżywiali magiczną energią kosmiczną, dopóty problem finansowania będzie. I już św. Paweł musiał się tłumaczyć z finansowania podróży apostolskiej. Widocznie tradycja trwa do dziś.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn maja 15, 2017 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
Ale czy chciwość można zlikwidować, prędzej chciwych lub obiekt pożądania.
Prędzej, fakt. Tylko co tego? Efektywność Ewangelii chcesz liczyć metodami rewolucji październikowej?
Cytuj:
Umówmy się, że posługa to nie jest przecież maszynka do robienia pieniędzy.
Umówmy się, że odmierzą Cię taką miarą, jaką Ty mierzysz.
Cytuj:
Niestety im gorszy chciwiec tym bardziej szanowany przez ludzi.
W takim razie zyskują Twój szacunek. No bo za człowieka pewnie chętnie się uważasz.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 15, 2017 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
bert04 napisał(a):
A w przypadku pieniądza źródłem zła jest chciwość. Ona nie minie po zlikwidowaniu pieniądza


Może grupa wsparcia dla chciwców pomoże?

bert04 napisał(a):
A dopóki ludzie nie będą się odżywiali magiczną energią kosmiczną, dopóty problem finansowania będzie. I już św. Paweł musiał się tłumaczyć z finansowania podróży apostolskiej. Widocznie tradycja trwa do dziś.


Ale Owsiak i CARITAS już nie.

chwat napisał(a):
Umówmy się, że posługa to nie jest przecież maszynka do robienia pieniędzy.
Umówmy się, że odmierzą Cię taką miarą, jaką Ty mierzysz.


Znam ten chwyt wszyscy kradna kto jest bez winy niech rzuci kamiemiem. Nie kradles bądz wobec zlodziei potulny bo może sam kiedys zaczniesz. Nie jestem glupi i wiem jak ludzie myślą i co krąży w eterze, nie udaje zniewiaściałego i znam tego typu metody (bezpieczniki społeczne)

chwat napisał(a):
Niestety im gorszy chciwiec tym bardziej szanowany przez ludzi.
W takim razie zyskują Twój szacunek. No bo za człowieka pewnie chętnie się uważasz.


Mowię ogólnie o społeczeństwie. Może poczytaj Ewangelie co Jezus ma do powiedzenia w temacie. Mowy Jezusa powodowały zamieszki, a nawet próby ukamienowania go. Czasy się zmieniły? Ludzie są bardziej uczciwi?


Pn maja 15, 2017 16:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
Napisałem o likwidacji pieniędzy odrazu moderator wlepił mi ostrzeżenie : D dobre, uderz w stół, a nożyce się odezwą

Uderzaj szybciej, bo za chwilę nie będzie komu uderzać.

A pozostałych proszę

Obrazek

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn maja 15, 2017 16:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
chwat napisał(a):
Umówmy się, że odmierzą Cię taką miarą, jaką Ty mierzysz.

Znam ten chwyt wszyscy kradna kto jest bez winy niech rzuci kamiemiem. Nie kradles bądz wobec zlodziei potulny bo może sam kiedys zaczniesz. Nie jestem glupi i wiem jak ludzie myślą i co krąży w eterze, nie udaje zniewiaściałego i znam tego typu metody (bezpieczniki społeczne)
No tak, Jezus robił naiwniakom pranie mózgu takimi "chwytami".
Żeby nie odmierzać taką samą miarą, albo nadstawiać drugi policzek, no ale to oczywiście gadanie Jezusa dla tych głupich, bo Ty jesteś nie-głupi i nie-zniewieściały, to rozgryzłeś ten frajerski system metod społecznych.
Samoluub napisał(a):
chwat napisał(a):
Niestety im gorszy chciwiec tym bardziej szanowany przez ludzi.
W takim razie zyskują Twój szacunek. No bo za człowieka pewnie chętnie się uważasz.

Mowię ogólnie o społeczeństwie. Może poczytaj Ewangelie co Jezus ma do powiedzenia w temacie. Mowy Jezusa powodowały zamieszki, a nawet próby ukamienowania go. Czasy się zmieniły? Ludzie są bardziej uczciwi?
Klasyka gatunku, czekałem na to :) przyszedł spec od skriptury i objawił swoją przenikliwą radę "poczytaj Ewangelię". Teraz tylko czekać na wejście "badacza" Pisma, bo to jeszcze wyższy autorytet.
A co do chciwych księży, to nie wiem czy przeczytałeś co napisałeś, ale napisałeś, że mają ogólny szacunek w społeczeństwie. Ale Twojego szacunku jakoś nie mają, jak to możliwe?
Czyżby to oznaczało, że nie uważasz się za część społeczeństwa? To kim jesteś?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 15, 2017 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
Może grupa wsparcia dla chciwców pomoże?

Ale jak chciwca poznasz w świecie bez pieniądza? Niezależnie, jak sobie tę pomoc wyobrażasz. Będziesz tą "grupą wsparcia" otaczał ludzi, co to dwie skóry niedźwiedzia mają, zamiast jednej? A może o jeden gliniany garnek za dużo? Czy pilnował przy dzieleniu się mięsem z mamuta, kto sobie za duży kawałek odkraja?

Czy może zlikwidujesz skóry niedźwiedzia i podobne "źródła chciwości"?

I jakoś na myśl o tej "grupie wsparcia" jakieś dziwne dreszcze mnie przechodzą.

Cytuj:
Ale Owsiak i CARITAS już nie.

Co "już nie"? "Już nie" mają tradcji, "nie" tłumaczą się, "nie" odżywiają się Praną?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn maja 15, 2017 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
medieval_man napisał(a):
Samoluub napisał(a):
Napisałem o likwidacji pieniędzy odrazu moderator wlepił mi ostrzeżenie : D dobre, uderz w stół, a nożyce się odezwą

Uderzaj szybciej, bo za chwilę nie będzie komu uderzać.

A pozostałych proszę

Obrazek


Karm ksiezy, zakonnikow swoją wiarą i ofiarą ?

chwat napisał(a):
Klasyka gatunku, czekałem na to przyszedł spec od skriptury i objawił swoją przenikliwą radę "poczytaj Ewangelię". Teraz tylko czekać na wejście "badacza" Pisma, bo to jeszcze wyższy autorytet.


No a czemu nie chcesz poczytać, to podstawa chrześcijańskiej wiary, nie jakiś sobór czy papież

chwat napisał(a):
No tak, Jezus robił naiwniakom pranie mózgu takimi "chwytami".
Żeby nie odmierzać taką samą miarą, albo nadstawiać drugi policzek, no ale to oczywiście gadanie Jezusa dla tych głupich, bo Ty jesteś nie-głupi i nie-zniewieściały, to rozgryzłeś ten frajerski system metod społecznych.


Ty nie odróżniasz co Jezus nakazał wobec Braci i Siostr a co wobec świata. Nie odróżniasz zakazów, nakazów od zachęt bo zajmujesz się baśniami zamiast czytać Biblię z otwartym umysłem.
Jezus kazał uczniom nakupić i nosić miecze.

Ty zas nie mozesz manipulowac Pismem tak jak Ci odpowiada, kiedy ktos kradnie milczcie, nie osadzajcie, nie ujawniajcie, kiedy ujawniac nie trzeba, dla uczciwych zas nie macie zlitowania, ani lagodnosci


Marka 7

7:6
On zaś rzekł im: Dobrze Izajasz prorokował o was, obłudnikach, jak napisano: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie.
7:7
Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi.
7:8
Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie.
7:9
I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować.
7:10
Albowiem Mojżesz rzekł: Czcij ojca swego i matkę swoją; oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie.
7:11
Wy zaś mówicie: Jeśliby człowiek rzekł ojcu albo matce: Korban, to znaczy: To, co się tobie ode mnie jako pomoc należy, jest darem na ofiarę,
7:12
Już nie pozwalacie mu nic więcej uczynić dla ojca czy matki;
7:13
Tak unieważniacie słowo Boże przez swoją naukę, którą przekazujecie dalej; i wiele tym podobnych rzeczy czynicie.
7:14
I znowu przywołał lud, i rzekł do nich: Słuchajcie mnie wszyscy i zrozumiejcie!
7:15
Nie masz nic na zewnątrz poza człowiekiem, co by wchodząc w niego, mogło go skalać, lecz to, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka.
7:16
Jeśli kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha.
7:17
A gdy opuścił lud i wszedł do domu, pytali go uczniowie jego o tę przypowieść.
7:18
I rzekł im: Tak więc i wy jesteście niepojętni? Nie rozumiecie, że wszystko, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może go kalać.
7:19
Bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i wychodzi na zewnątrz, oczyszczając wszystkie pokarmy.
7:20
Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka.
7:21
Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa,
7:22
Cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota;
7:23
Wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.





Łukasza 11

11:37
A gdy to mówił, zaprosił go do siebie pewien faryzeusz na posiłek. Wszedłszy więc, zasiadł do stołu.
11:38
Ujrzawszy to, faryzeusz dziwił się, że nie obmył się przed posiłkiem.
11:39
Pan zaś rzekł do niego: Teraz wy, faryzeusze, oczyszczacie to, co jest zewnątrz kubka i misy, ale to, co jest wewnątrz was, pełne jest łupiestwa i złości.
11:40
Głupcy, czy ten, który uczynił to, co jest zewnątrz, nie uczynił i tego, co jest wewnątrz?
11:41
Ale dajcie to, co wewnątrz, na jałmużnę, a oto wszystko dla was będzie czyste.
11:42
Lecz biada wam, faryzeusze, że dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z każdego ziela, a pomijacie prawo i miłość Boga; a wszak należało i to czynić, i tamtego nie zaniechać.
11:43
Biada wam, faryzeusze, że lubicie pierwsze miejsca w synagogach i pozdrowienia na rynkach.
11:44
Biada wam, że jesteście jak groby nie oznaczone, a ludzie, którzy chodzą po nich, nie wiedzą o tym.
11:45
A odpowiadając, rzekł jeden z uczonych w zakonie do niego: Nauczycielu, mówiąc tak, i nas znieważasz.
11:46
On zaś rzekł: I wam, zakonoznawcy, biada, bo obciążacie ludzi brzemionami nie do uniesienia, a sami ani jednym palcem swoim nie dotykacie tych brzemion.
11:47
Biada wam, że budujecie grobowce prorokom, a przecież ojcowie wasi pozabijali ich.
11:48
Zaiste, świadczycie przez to, że pochwalacie uczynki ojców swoich, gdyż oni ich zabili, a wy budujecie im groby.
11:49
Dlatego też i Mądrość Boża powiedziała: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych będą zabijać i prześladować,
11:50
Aby dopominano się od tego pokolenia o krew wszystkich proroków, wylaną od założenia świata,
11:51
Począwszy od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który został zabity pomiędzy ołtarzem i świątynią. Zaprawdę, powiadam wam: Dopominać się jej będą od pokolenia tego.
11:52
Biada wam, zakonoznawcy, że pochwyciliście klucz poznania; sami nie weszliście, a tym, którzy chcieliby wejść, zabroniliście.
11:53
A gdy stamtąd odchodził, zaczęli uczeni w Piśmie i faryzeusze gwałtownie nań napierać i wypytywać go o wiele rzeczy,
11:54
Czyhając nań, by go przychwycić na jakimś jego słowie.


Pn maja 15, 2017 17:59
Zobacz profil
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
A moglbys, zamiast chaotycznie smiecic po forum tym, co tu juz dawno bylo przedyskutowane (regulamin sie klania, no ale swiatlego nowonarodzonego "katolickie" regulaminy nie obchodza) zalozyc jeden watek (jesli wniesie cos nowego) albo skupic sie na jednym istniejacym i pisac tam ale z sensem?

Bo takich jak ty to tu (bylo) na peczki.


Pn maja 15, 2017 18:13

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Jeśli dla Ciebie Pismo Świete to są śmieci to już wszystko o Tobie wiadomo...


Pn maja 15, 2017 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Dzisiaj jest naprawde smiesznie na forum.


Pn maja 15, 2017 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
chwat napisał(a):
Klasyka gatunku, czekałem na to przyszedł spec od skriptury i objawił swoją przenikliwą radę "poczytaj Ewangelię". Teraz tylko czekać na wejście "badacza" Pisma, bo to jeszcze wyższy autorytet.

No a czemu nie chcesz poczytać, to podstawa chrześcijańskiej wiary, nie jakiś sobór czy papież
Nie mój Przyjacielu, czytanie a tym bardziej poczytywanie, nie jest podstawą wiary. Podstawą wiary jest Bóg.

Czytanie (takie powierzchowne jak u Ciebie) to trik diabła, żeby znieczulać i odwodzić ludzi od życia Ewangelią, bo daje im to poczucie bycia lepszymi i bliższymi Bogu i napełnia pychą.
To taki sam model powierzchownego myślenia, jak uczynki dla starotestamentowego powierzchownego Żyda. On nie musiał wierzyć, wystarczyło że wypełniał sztywne reguły.
Niektórzy z Was robią z Pisma Świętego tomik poezji, który można poczytać i powzdychać w atmosferze "duchowego uniesienia", a uwznioślone klimaty nazwać nowym narodzeniem, bo to takie piękne.
Ale to droga tylko do samozachwytu.

Samoluub napisał(a):
chwat napisał(a):
No tak, Jezus robił naiwniakom pranie mózgu takimi "chwytami".
Żeby nie odmierzać taką samą miarą, albo nadstawiać drugi policzek, no ale to oczywiście gadanie Jezusa dla tych głupich, bo Ty jesteś nie-głupi i nie-zniewieściały, to rozgryzłeś ten frajerski system metod społecznych.

Ty nie odróżniasz co Jezus nakazał wobec Braci i Siostr a co wobec świata. Nie odróżniasz zakazów, nakazów od zachęt bo zajmujesz się baśniami zamiast czytać Biblię z otwartym umysłem.
Jezus kazał uczniom nakupić i nosić miecze.
Ach miecze kazał nosić? Dla mnie bomba.
A ja myślałem, że mówił Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytaja, od miecza gina. (Mt 26.52) Otrząśnij się. Nie widzisz co zrobiłeś z jednym z głównych przesłań Ewangelii?

Widzę, że potrafisz wkleić dwie strony z Pisma, ale to średni wyczyn, dzisiaj trzyletnie dziecko to potrafi. Komu i czym chcesz tym zaimponować? Że wytłuściłeś w tekście słowo obłudnik? To jest dobre wśród Was, kiedy macie wśród siebie głosy popleczników do wtórowania, bez aplaudującego tłumu w tle nie ma to niestety efektu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 15, 2017 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Samoluub napisał(a):
Jeśli dla Ciebie Pismo Świete to są śmieci to już wszystko o Tobie wiadomo...

Szatan też cytował Pismo Święte.

Uczeni w piśmie, jak sama nazwa wskazuje, także.

Faryzeusze i Saduceusze, jak im pasowało, także.


Więci i Ty sobie Pismem ... buzi nie wycieraj. Bo samo cytowanie a nawet znajomość Pisma nie oznacza jego zrozumienia. A zalewanie forum luźnymi cytatami bez związku z tematem nie świadczy o szacunku dla Pisma.

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem, że chwilowo nie możeaz odpowiadać. Trudno, może będziesz miał czas na przemyślenie paru spraw.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn maja 15, 2017 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 0:19
Posty: 118
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Nie wiem nie da się tego, aż tak zrobić. Księża większość z nich nie ma zatrudnienia w szkole np. nasz ksiądz. Nie ma pracy i tak ogółem też żąda pieniędzy. Moim zdaniem powinni normalnie pracować też, gdzieś dorabiać. Wyeliminować to najwyżej trzeba by było to, że za sakramenty nie powinno się płacić. Pan Jezus nie brał opłat za sakramenty. Weźmy tu przykład Rydzyka.

_________________
Jeszcze z Moskwicza zrobię rakietę kosmiczną


Pn maja 15, 2017 19:23
Zobacz profil
Post Re: Jak wyeliminować księży, którzy służą dla pieniędzy
Za sakramenty nie trzeba płacić, a co do wynagrodzenia księży... No cóż:

1 Kor 9,13-14
13. Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się około ofiar, żywią się ze świątyni, a ci, którzy posługują przy ołtarzu, mają udział w /ofiarach/ ołtarza?
14. Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci, którzy głoszą Ewangelię.


Pn maja 15, 2017 19:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL