Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona
 Medziugorje 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Medziugorje
wracamy do Medziugorje.
Wszystkie "Pokaż mi w Biblii" albo w Emily Rose, odstawiamy

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn maja 15, 2017 16:34
Zobacz profil WWW
Post Re: Medziugorje
Żadne objawienia prywatne nie są konieczne do zbawienia.Tak naucza Kościół Św. Ja nie potrzebuję ganiać po całym świecie za cudami bo najpiękniejszy cud mam w swoim Kościele parafialnym w Tabernakulum.


Wt maja 16, 2017 10:20
Post Re: Medziugorje
PiotrŻarski napisał(a):
Żadne objawienia prywatne nie są konieczne do zbawienia.Tak naucza Kościół Św. Ja nie potrzebuję ganiać po całym świecie za cudami bo najpiękniejszy cud mam w swoim Kościele parafialnym w Tabernakulum.

Owszem nie musimy ganiać, ale to nie masze ganianie lub nie ganianie decyduje o wyborze przez Boga czasu, wizjonerów i przekazywanie przez nich orędzi potrzebnych nie tyle Bogu, co nam ludziom.


Wt maja 16, 2017 10:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Medziugorje
Coroner napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Co do ostatniego zdania to ręce opadają, napiszę tylko jedno - kto ocenia ich pokorę? ty?
Są lepsi niż ja. Ani wiedzy nie mam ani tyle nie znaczę w Kościele żebym się miał porywać na to.
dominikbartlomiej napisał(a):
http://www.medjugorje.org.pl/dzial-info ... gorje.html
Jakoś im nie wierzę. To jakby ktoś był sędziom w swojej sprawie.
dominikbartlomiej napisał(a):
i co to za teolog?
Katolicki. Ma tytuł profesorski. Dodam że profesor zwyczajny.
dominikbartlomiej napisał(a):
Powiem tyle, ile teologów tyle wykładni, zyczę ci forumowiczu więcej roztropności i modlitwy, aby takie kwestie delikatnie "ważyć" skoro nawet święci wypowiadali się na temat Medjugorje pozytywnie.
Powaliłeś mnie. Powiedz jacy święci wypowiadali się pozytywnie. Św. Jan Paweł II to trzeba by udowodnić, bo jakoś źródło medjugorie mnie nie przekonuje.
dominikbartlomiej napisał(a):
Prosta wykładnia mówi też: Co się zrodziło z Ducha Świętego,to się ostoi, reszta padnie. A już na pewno jeśli chodzi o kwestie Maryjne, o których mnóstwo możesz poczytać w Apokalipsie św. Jana Apostoła (patrz: Niewiasta i Jej Dziecię). I jeszcze z Pisma Świętego cytat: "nie łudźcie się,Bóg nie pozwoli z siebie drwić" -> patrz: większość fałszywych objawień Maryjnych "szybko padło",także się o to nie ma co martwić. Módlmy się tylko codziennie na różańcu jak Mama prosiła w Fatimie, a kwestię Medjugorja zostawmy Bożej Opatrzności, która Mocą Ducha Świętego sama pokieruje w czasie jak trzeba.
I można powiedzieć, że ten który jest Namiestnikiem właśnie powiedział czy to jest z Ducha Swiętego a ty próbujesz to zakłamać. Papież ma rację Matka Jezusa to nie centrala telefoniczna.



Coroner:
masz tam skany oryginalnych pism św.Jana Pawła II, jeśli ty nie uznajesz autorytego świętego człowieka, dzięki któremu Aggiornamento nabrało tempa,to nic więcej nie dodam, ręce opadają. W sumie to ty masz jeden problem, z którym mają też problem inni ludzie, Pan Bóg to też rozumie, Pan Jezus zawsze nad tym ubolewał i uczniów delikatnie z wyrzutami "karcił", ten problem to słaba wiara. dziękować Bogu, nie musisz wierzyć w żadne objawienia, ważne byś wierzył w Objawienie w Jezusie Chrystusie.
Co do teologa, nie pytałem o to jakiego zaszczytnego tytułu naukowego się "dorobił",tak się składa,że to się ma nijak do tego co głoszą ludzie, nie jeden naukowiec zbłądził i poszedł swoją drogą, która prowadzi na manowce wiary. Stąd celowo pytałem o to jaki to teolog, aby przeczytać co pisze.
bez urazy oczywiście.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz maja 18, 2017 18:37
Zobacz profil
Post Re: Medziugorje
Wole słuchać Kościoła a nie iść za ludzkimi baśniami.


Cz maja 18, 2017 22:10

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: Medziugorje
PiotrŻarski napisał(a):
Żadne objawienia prywatne nie są konieczne do zbawienia.
Nic ująć.

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


N cze 11, 2017 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: Medziugorje
Alus napisał(a):
Jedno jest pewne, zgodnie z przekazem Gamaliela - jeśli to pochodzi od Boga nie zostanie zniszczone - podobnie jak w przypadku objawień Jezusa św Faustynie, dziesiątki lat oficjalnego zakazu wydanego przez Watykan nie zniszczyły prawdy przekazu Jezusa siostrze Faustynie.

http://teologia.jezuici.pl/piekielny-dramat-faustyny/
objawienia prywatne Faustyny nie są Słowem Objawionym, ani Magisterium Nauczania Kościoła
http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/47/n/2798

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


N cze 11, 2017 18:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medziugorje
Z jezuitami dzieje się coś BARDZO złego, nie pierwszy raz to zauważyłem. A atak pani Anny Connolly zdaje mi się że powodowany jest chamską zazdrością o Łaskę Bożą.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 4:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medziugorje
Rację miał święty Paweł:
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości.
Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju. Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, (34) kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje
- widać kolosalną różnicę poziomu między blogerami mężczyznami a "panią teolog"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 12, 2017 5:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Medziugorje
Andy72 napisał(a):
Z jezuitami dzieje się coś BARDZO złego, nie pierwszy raz to zauważyłem. A atak pani Anny Connolly zdaje mi się że powodowany jest chamską zazdrością o Łaskę Bożą.

Po tych dwóch zdaniach porzuciłem zlinkowany artykuł p. Connolly : Jedynie człowiek mający kontakt ze swoim prawdziwym „ja” może się rozwijać, żyć w pełni. Autentyczne „ja” jest żywotnym, niepowtarzalnym jądrem nas samych.
Szkoda czasu na bełkot.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn cze 12, 2017 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Medziugorje
Coroner napisał(a):
Wole słuchać Kościoła a nie iść za ludzkimi baśniami.


Roztropnie postępujesz, ale pragnę zwrócić uwagę na fakt tego, że jak nie słuchasz tego co uznani przez Kościół święci - a tym bardziej papieże - wyniesieni na ołtarze mówią/ili w tak ważnych sprawach, to suma sumarum poniekąd nie słuchasz głosu Kościoła. Staram ci się to delikatnie uzmysłowić po raz kolejny aby skłonić do głębszej refleksji.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Pn cze 12, 2017 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 05, 2017 20:05
Posty: 85
Post Re: Medziugorje
Nie wiem jak było z matką boską medziugorską ale matka boska fatimska była kosmitką. No właściwie tą matkoboskość to kościół wmówił biednym pastuszkom. Istota ta nie przypominała w ogóle Maryi.


Pn cze 12, 2017 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Medziugorje
Andy72 napisał(a):
- widać kolosalną różnicę poziomu między blogerami mężczyznami a "panią teolog"


A jaką widać różnicę pomiędzy Katarzyną Sieneńską, doktorem Kościoła a np. niektórymi suspendowanymi kapłanami i dlaczego wybierasz tylko takie przykłady które wspierają twoje seksistowskie poglądy?

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt cze 13, 2017 7:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Medziugorje
To miał być przytyk nie do kobiet ale do konkretnej pani teolog, która:
- najeżdża na siostrę Faustynę
- odnośnie nauki o cierpieniu Jana Pawła II, zabiera moc zbawczą cierpienia
- twierdzi że Józef był ojcem Jezusa i mówi o jakimś "plemniku"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 13, 2017 7:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Medziugorje
Do pani teolog, a oberwało się widzę wszystkim jezuitom. Za dużo w tym jej wpisie psychologizowania, nie na moje nerwy, nie przebrnę przez całość, więc się też nie ustosunkuję. Jednak co się rzuca w oczy, na samym początku Connolly mówi o swoich wątpliwościach dot. objawienia Faustyny i z tą myślą w tyle głowy trzeba ten jej tekst czytać.

Co chcę powiedzieć ważnego, jezuici pozwalają ludziom (także nieprofesjonalnym teologom) na Kleofasie wyrażać różne, także kontrowersyjne poglądy, co nie znaczy że się z nimi identyfikują. Mówi o tym regulamin bloga.

_________________
Tylko Bogu chwała


Ostatnio edytowano Wt cze 13, 2017 8:09 przez białogłowa, łącznie edytowano 1 raz



Wt cze 13, 2017 8:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL