Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 362 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Nicość po śmierci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Nicość po śmierci
Robek napisał(a):
Kwestie życia po życiu, to już są przeróżne teorie, wiele religii i tak dalej....
No ale przypatrz się temu człowiekowi. Choćbyś nie wiem jak bardzo "przekopał" tego człowieka z obrazka od stóp do głów, cząsteczka chemiczna po cząsteczce to i tak nie znajdziesz tam niczego prócz 40 kg tlenu, 15 kg węgla, 7 kg wodoru, 2 kg azotu, 1 kg wapnia, itp.
O czym chcesz tu teoretyzować?
O nowych rodzajach reakcji chemicznych?


Pn maja 02, 2016 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nicość po śmierci
Isoner napisał(a):
O czym chcesz tu teoretyzować?


O życiu po życiu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 03, 2016 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Nicość po śmierci
Robek napisał(a):
O życiu po życiu.
Był człowiek, nie ma człowieka. I to by było na tyle. Chyba, że zrobiłeś kopię.


Wt maja 03, 2016 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nicość po śmierci
Isoner napisał(a):
Robek napisał(a):
O życiu po życiu.
Był człowiek, nie ma człowieka. I to by było na tyle. Chyba, że zrobiłeś kopię.


Według co niektórych religii, dusza jest nieśmiertelna, więc jaki jest sens, kopiować coś co i tak będzie zawsze istnieć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 03, 2016 18:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Nicość po śmierci
Robek napisał(a):
Według co niektórych religii, dusza jest nieśmiertelna, więc jaki jest sens, kopiować coś co i tak będzie zawsze istnieć?
Nic nie wiem o duszy. Pisałem o zwykłych ludziach, takich jak na zdjęciu.


Cz maja 05, 2016 22:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Nicość po śmierci
andej napisał(a):
Andy72 napisał(a):
A jeśli po śmierci NIC nie ma?


Jeśli JEST "NIC", to masz przerąbane. Ja wybieram MIŁOŚĆ po śmierci. Staram się, gdy czas przyjdzie, kochać i być kochanym na wiczny czas (a właściwie bezczas).


Hmmm, ciekawe od kiedy jest kwestia czyjegoś osobistego wyboru a nie faktów. Ale jeśli miałaby to być kwestia wyboru, to chyba najlepiej wybrać islam i wysadzić się w powietrze. Wtedy będą na Ciebie czekać 72 dziewice do Twojej wyłącznej dyspozycji. Wybierając to co mówi KK dostaniesz się w objęcia jednej tylko Dziewicy i to w dodatku na spółkę ze wszystkimi innymi... Słabe.


Pt maja 06, 2016 0:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2016 0:00
Posty: 101
Post Re: Nicość po śmierci
atheist napisał(a):
Hmmm, ciekawe od kiedy jest kwestia czyjegoś osobistego wyboru a nie faktów.
Z punktu widzenia umysłu (i lęku) jest to kwestia teorii gier, gdzie zamiast prawdopodobieństw są intuicyjne oszacowania wiarygodności. Z punktu widzenia głębi czyjegoś "ja", jest to kwestia irracjonalnego (nad-racjonalnego) zaufania swoim uczuciom.


Pt maja 06, 2016 2:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nicość po śmierci
Isoner napisał(a):
Robek napisał(a):
Według co niektórych religii, dusza jest nieśmiertelna, więc jaki jest sens, kopiować coś co i tak będzie zawsze istnieć?
Nic nie wiem o duszy. Pisałem o zwykłych ludziach, takich jak na zdjęciu.


Odnośnie tego gościa z obrazka, to pytałeś sie o życie po życiu i kwestie duchowe.
To o co ci tu chodziło?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 07, 2016 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Nicość po śmierci
Robek napisał(a):
Odnośnie tego gościa z obrazka, to pytałeś sie o życie po życiu i kwestie duchowe.
To o co ci tu chodziło?
Oto, że nie ma w nim kwestii duchowych.


So maja 07, 2016 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Nicość po śmierci
remek116 napisał(a):
andej napisał(a):
Apokatastaza to piękna myśl. Ale czy nie sprzeczna z istnieniem wolnej woli?


Nie do końca... tzn. szczerze mówiąc trudno mi w tej kwestii osądzać. Myślę, że w ludziach jest ogólnie pociąg do dobrego (ja wiem, że różni ludzie inaczej rozumieją słowo "dobro" i nieraz przez dobro rozumieją mordowanie ludzi, nie chcę tu robić offtopu na ten temat). Myślę, że natura ludzka nawet na poziomie czystej biologii dąży do spraw powiedzmy neutralnych (nie chcę używać wartości dobry/zły dla świata biologii).



A wiesz dlaczego Kościół wycofał się z hipotezy istnienia limba ? Ponieważ dzisiaj uznaje się że jedyną męką w piekle jest właśnie nieobecnością Boga którą czołowi w pełni świadomie i dobrowolnie sam sobie wybrał. Z drugiej jednak strony żaden człowiek nie jest w stanie wybrać czegoś takiego wiedząc kim tak naprawdę jest Bóg dlatego jak to kiedyś stwierdził Jan Paweł II Piekło jest w pewnym puste:
Cytuj:
Kościół ogłasza nam dziś paschalną pewność odkupienia. Pewność zbawienia


https://pl.wikipedia.org/wiki/Apokatastaza


Pt cze 16, 2017 9:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nicość po śmierci
hansel napisał(a):
jak to kiedyś stwierdził Jan Paweł II Piekło jest w pewnym puste
Jan Paweł II nigdy nie stwierdził, że piekło jest puste. To kłamstwo.

Jest pewnym, że Zbawiciel umarł za nasze grzechy. Jest tak samo pewnym, że w wypadku kiedy nie zechcemy skorzystać z ofiary Zbawiciela, trafiamy do piekła.

Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. (Mt 5, 29)

Więc wszystko jest kwestią naszego wyboru.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt cze 16, 2017 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Nicość po śmierci
chwat napisał(a):
hansel napisał(a):
jak to kiedyś stwierdził Jan Paweł II Piekło jest w pewnym puste
Jan Paweł II nigdy nie stwierdził, że piekło jest puste. To kłamstwo.
A co z wypowiedzią którą zacytowałem ?


Pt cze 16, 2017 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nicość po śmierci
Ano to, że w zacytowanej wypowiedzi JPII nie ma niczego o pustym piekle, co przecież widać.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt cze 16, 2017 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nicość po śmierci
andej napisał(a):
Andy72 napisał(a):
A jeśli po śmierci NIC nie ma?


Jeśli JEST "NIC", to masz przerąbane. Ja wybieram MIŁOŚĆ po śmierci. Staram się, gdy czas przyjdzie, kochać i być kochanym na wiczny czas (a właściwie bezczas).


andej, masz rację, to był mój stary post pisany w czasach gdy miałem ogromne problemy z wiarą.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt cze 16, 2017 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nicość po śmierci
atheist napisał(a):
Hmmm, ciekawe od kiedy jest kwestia czyjegoś osobistego wyboru a nie faktów. Ale jeśli miałaby to być kwestia wyboru, to chyba najlepiej wybrać islam i wysadzić się w powietrze. Wtedy będą na Ciebie czekać 72 dziewice do Twojej wyłącznej dyspozycji. Wybierając to co mówi KK dostaniesz się w objęcia jednej tylko Dziewicy i to w dodatku na spółkę ze wszystkimi innymi... Słabe.


Bo w Katolickim Niebie jedyną atrakcją ma być Bóg, i te wszystkie dziewice w tej sytuacji są zupełnie niepotrzebne.
I też mnie to trochę dziwi, bo jeśli ten nasz Bóg jest tak przewspaniały, to jakim sposobem ktoś może zamiast Boga wybrać piekło?
Skoro każdy ma swój rozum to chyba jest w stanie samemu ocenić że Bóg jest czymś fajniejszym niż piekło? więc skąd pomysł że ktokolwiek może się na to piekło zdecydować?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 16, 2017 12:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 362 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL