Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Rekolekcje ignacjańskie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 23:26
Posty: 5
Post Rekolekcje ignacjańskie
Czy ktoś był na rekolekcjach w milczeniu i mógłby podzielić się opinią o nich? :)


Cz lip 06, 2017 23:31
Zobacz profil
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
Dlaczego o nie pytasz?


Pt lip 07, 2017 2:42

Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 23:26
Posty: 5
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
Maria-Magdalena napisał(a):
Dlaczego o nie pytasz?


Bo chciałabym na nie pojechać :)


Pt lip 07, 2017 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 14:10
Posty: 80
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
Polecam. To najlepsze rekolekcje, mimo różnych zastrzeżeń, jakie osobiście mam. Różni mogą być prowadzący, ale i tak najważniejsze to, co przeżyje się na modlitwie.


Pt lip 07, 2017 10:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 23:26
Posty: 5
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
Bozena napisał(a):
Polecam. To najlepsze rekolekcje, mimo różnych zastrzeżeń, jakie osobiście mam. Różni mogą być prowadzący, ale i tak najważniejsze to, co przeżyje się na modlitwie.


A mogłabyś mi powiedzieć, jak wyglądają te rekolekcje? I co się w Tobie po nich zmieniło? ;)


Pt lip 07, 2017 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 14:10
Posty: 80
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
Na stronach domów jezuickich są informacje o tych rekolekcjach. Są to rekolekcje, podczas których nie rozmawia się z innymi uczestnikami. Jest możliwośc 20-minutowej rozmowy z kierownikiem duchowym (którymi sa bądź jezuici, bądź osoby świeckie - i to jest własnie dla mnie ten ogromny minus). W ciągu dnia jest Msza św., trzy medytacje, wprowadzenia do medytacji, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja.
Jeździłam na te rekolekcje od kilkunastu lat i wiele mi one pomogły


Pt lip 07, 2017 10:35
Zobacz profil
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
irishwoman napisał(a):

Bo chciałabym na nie pojechać :)

A dlaczego chciałabyś na nie pojechać?
I tu mała zagwostka - musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Bozena napisał(a):
Różni mogą być prowadzący, ale i tak najważniejsze to, co przeżyje się na modlitwie.

Prowadzącymi są o. rekolekcjoniści. Ja polecam wyłącznie jezuitów.
A co do przeżyć...to nie są wyłącznie przeżycia na modlitwie. To co usłyszysz pracuje w tobie cały rok...całe życie.

Bozena napisał(a):
Na stronach domów jezuickich są informacje o tych rekolekcjach

A także świadectwa uczestników rekolekcji ignacjańskich.

Bozena napisał(a):
Jest możliwośc 20-minutowej rozmowy z kierownikiem duchowym (którymi sa bądź jezuici, bądź osoby świeckie

Z tego co pamiętam w trakcie wypełniania formularza zgłoszeniowego musisz wyrazić zgodę na towarzyszenie duchowe. W uwagach możesz zaznaczyć, że prosisz by kierownikiem duchowym była wyłącznie osoba duchowna.

I najwazniejsze.
Rekolekcje ignacjańskie mają swoje etapy zwane tygodniami. Zaczynasz od Fundamentu, który trwa pięć dni. Następnie robisz roczną przerwę "by usłyszane słowo w tobie pracowało". I za rok jeśli chcesz jedziesz na pierwszy tydzień. :)

A to ku pokrzepieniu serc i dodaniu odwagi.
...Oby odbyli ćwiczenia duchowne i zechcieli posłuchać tego, co by im Pan powiedział w głębi ich serca, i porzuciliby swoje pożądania i sprawy ziemskie. Byliby wtedy gotowi na wezwanie Pańskie i wołali do Niego:<<Oto jestem, co mam czynić, Panie? Poślij mnie dokąd zechcesz, nawet i do Indii.>>
św. Franciszek Ksawery


Pt lip 07, 2017 16:06

Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 14:10
Posty: 80
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
Niestety, nie zawsze prośba o to, by kierownikiem duchowym nie była osoba świecka, jest brana pod uwagę przy przydzielaniu tegoż kierownika.
Odnośnie prowadzących, chodziło mi o to, że niestety nie wszyscy jezuici równie dobrze oddają myśł św. Ignacego.


Pt lip 07, 2017 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 14:10
Posty: 80
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
"A co do przeżyć...to nie są wyłącznie przeżycia na modlitwie. To co usłyszysz pracuje w tobie cały
rok...całe życie."
Z tym zgadzam się - niejednokrotnie "odkrycia" z tych rekolekcji bardzo wpływają na codzienne życie


Pt lip 07, 2017 16:13
Zobacz profil
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
Bozena napisał(a):
Niestety, nie zawsze prośba o to, by kierownikiem duchowym nie była osoba świecka, jest brana pod uwagę przy przydzielaniu tegoż kierownika.
Odnośnie prowadzących, chodziło mi o to, że niestety nie wszyscy jezuici równie dobrze oddają myśł św. Ignacego.

No cóż. Uważam, że jeśli szczerze i obszernie wypełnisz formularz, to dostaniesz taką osobę towarzyszącą, która w danej chwili jest Ci najbardziej potrzebna w zbliżeniu do Boga.

Mnie w pierwszych trzech latach (Fundament i I i II tydzień) towarzyszyła siostra zakonna(skrytka). I Bogu dziękuję za nią.

Bozena napisał(a):
Z tym zgadzam się - niejednokrotnie "odkrycia" z tych rekolekcji bardzo wpływają na codzienne życie

Pójdę dalej i powiem, że odmieniają Twoje życie bezpowrotnie. I tak być powinno, za to Bogu dziękuję, że w swej miłości do mnie zechciał mnie prowadzić. Dał mi taką siłę, którą słabość doskonali. Dał mi takie oparcie i wiarę o jakiej nie marzyłam. A wszystko to widzisz po jakimś czasie.

Dziś wiem, że 30-dniowe rekolekcje były po to, bym przeżyła śmiertelne ciosy zadane mi przez najbliższą osobę.


Pt lip 07, 2017 21:29

Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 23:26
Posty: 5
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
Maria-Magdalena napisał(a):
irishwoman napisał(a):

Bo chciałabym na nie pojechać :)

A dlaczego chciałabyś na nie pojechać?
I tu mała zagwostka - musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.



Przemyślałam to już kilka razy i dalej zdania nie zmieniłam, chcę pojechać :) po prostu szukam jakichś informacji na ten temat od osób, które były :)


So lip 08, 2017 10:53
Zobacz profil
Post Re: Rekolekcje ignacjańskie
irishwoman napisał(a):

Przemyślałam to już kilka razy i dalej zdania nie zmieniłam

:o
irishwoman napisał(a):
chcę pojechać

Czas działać.

Napisz jak wrócisz z Fundamentu.


N lip 09, 2017 8:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL