Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 06, 2017 16:33
Posty: 1
Post Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Po śmierci dusze zbawionych trafią do raju (nieba). Jak wyobrażacie sobie ten raj?


Cz lip 06, 2017 16:34
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Jest duzo swiadectw na YT ludzi ktorzy rzekomo byli w Raju - moze warto posłuchac :)


Cz lip 06, 2017 18:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Teresse napisał(a):
Jest duzo swiadectw na YT ludzi ktorzy rzekomo byli w Raju - moze warto posłuchac :)


Nie warto tego słuchać :mrgreen:
Bo te świadectwa się od siebie różnią, więc albo jest tak że każdy po śmierci trafi do swojego własnego oryginalnie wyglądającego Nieba, albo jest tak że te wszystkie świadectwa zostały wymyślone, ewentualnie to jest gadanina jakiś wariatów.
Więc nawet jeśli te świadectwa są prawdziwe, to "Ciao96" nie ma powodu ich słuchac, bo i tak samemu dostanie takie Niebo jakie nikt inny nie dostał.

Ciao96 napisał(a):
Po śmierci dusze zbawionych trafią do raju (nieba). Jak wyobrażacie sobie ten raj?


Ja bym obstawiał że Bóg będzie dążył do tego co wytworzył i zaczął promować tu na Ziemi.
A Bóg zaczął promować kościoły klasztory modlitwy, i to jest coś co się Bogu podoba, więc ewentualne przebywanie w Raju, będzie w sporej części przypominać życie zakonne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 06, 2017 21:30
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Cytuj:
Ja bym obstawiał że Bóg będzie dążył do tego co wytworzył i zaczął promować tu na Ziemi.
A Bóg zaczął promować kościoły klasztory modlitwy, i to jest coś co się Bogu podoba, więc ewentualne przebywanie w Raju, będzie w sporej części przypominać życie zakonne.

Bo opis stworzenia świata naszpikowany jest kościołami, klasztorami, pagodami, cerkwiami, meczetami......


Pt lip 07, 2017 6:16
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Robek napisał(a):
więc ewentualne przebywanie w Raju, będzie w sporej części przypominać życie zakonne.
W jakimś sensie tak. Ale nie na etapie ascetycznym, tylko kontemplacyjnym. Przebywanie w Niebie będzie ciągłą modlitwą. Natomiast nie ma co sobie go wyobrażać, bo każde takie wyobrażenie musi być siłą rzeczy wypaczeniem tego, co będzie naprawdę.


Pt lip 07, 2017 8:07

Dołączył(a): Pt lip 07, 2017 9:51
Posty: 43
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Dala mnie nie niebo nie jest w żadnym wypadku miejscem ale stanem duszy w którym ona jest szczęśliwa. A co się tyczy zmarłych to myślę że oni są przy nas ilekroć tylko o nich pomyślimy.

Polecam obejrzeć film ,,Między piekłem a niebem,,

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=pMLgALkpo9w


Pt lip 07, 2017 10:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Alus napisał(a):
Bo opis stworzenia świata naszpikowany jest kościołami, klasztorami, pagodami, cerkwiami, meczetami......


To chrześcijaństwo powstało samo z siebie?

zefciu napisał(a):
W jakimś sensie tak. Ale nie na etapie ascetycznym, tylko kontemplacyjnym. Przebywanie w Niebie będzie ciągłą modlitwą. Natomiast nie ma co sobie go wyobrażać, bo każde takie wyobrażenie musi być siłą rzeczy wypaczeniem tego, co będzie naprawdę.


Mi specjalnie życie zakonne nie przypada do gustu, więc rezygnuje z tego typu atrakcji :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 07, 2017 10:32
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Robek napisał(a):
Mi
Mnie
Cytuj:
specjalnie życie zakonne nie przypada do gustu
Po pierwsze: próbowałeś? Po drugie: czytałeś, co pisałem? Bo mnie się wydaje, że na oba pytania odpowiedź brzmi "nie".


Pt lip 07, 2017 11:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
zefciu napisał(a):
Po pierwsze: próbowałeś? Po drugie: czytałeś, co pisałem? Bo mnie się wydaje, że na oba pytania odpowiedź brzmi "nie".


To się w końcu zdecyduj, czy będzie to podobne do życia zakonnego, czy jednak nie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 07, 2017 13:05
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Robek napisał(a):
To się w końcu zdecyduj, czy będzie to podobne do życia zakonnego, czy jednak nie?
Czego nie rozumiesz z mojej wypowiedzi? Czy próbowałeś życia mniszego, osiągnąłeś stan beznamiętności i kontemplacji i teraz możesz powiedzieć "to mi się nie podoba"? Nie. A jak nie, to czemu się wypowiadasz?


Pt lip 07, 2017 13:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
zefciu napisał(a):
Czego nie rozumiesz z mojej wypowiedzi? Czy próbowałeś życia mniszego, osiągnąłeś stan beznamiętności i kontemplacji i teraz możesz powiedzieć "to mi się nie podoba"? Nie. A jak nie, to czemu się wypowiadasz?


Beznamiętność to ja mam na co dzień, więc to nie jest dla mnie nic nowego, a kontemplacją to nie będzie się zajmował, bo od myślenia na jakiś temat to ja wole działanie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 07, 2017 13:25
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Robciu dziecko - takie teksty to możesz kolegom z gimnazjum sprzedawać. Ich to pewnie bawi. Ale żeby na tym forum zrobić wrażenie potrzeba czegoś więcej, niż popisywania się własną ignorancją.


Pt lip 07, 2017 13:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
zefciu napisał(a):
Robciu dziecko - takie teksty to możesz kolegom z gimnazjum sprzedawać. Ich to pewnie bawi. Ale żeby na tym forum zrobić wrażenie potrzeba czegoś więcej, niż popisywania się własną ignorancją.


Ignorancja również jest czymś ważnym, w końcu w tym raju będzie jednak jakaś spora liczba ludzi, i tutaj trudno sobie wyobrazić, żeby każdy wszystko o każdym wiedział, i tutaj ignorowanie większości ludzi będzie czymś normalnym, i Boga też można ostatecznie do tego grona ignorowanych wliczyć :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 08, 2017 7:05
Zobacz profil
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
@Robek - po cos trafiłes na to forum - Bog walczy o Ciebie a moze nie jestes tak szczęsliwy jak sprzedajesz...

Najlepszy opis raju jaki czytałam to ze kazdy robi tam to co lubi ale nie a cierpien i chorob.

ale zakon klauzurowy tez moze byc- to moje niespełnione marzenie - tylko moze pozniej wstawac rano :)


So lip 08, 2017 8:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak wyobrażacie sobie raj i jak go rozumiecie?
Teresse napisał(a):
@Robek - po cos trafiłes na to forum - Bog walczy o Ciebie a moze nie jestes tak szczęsliwy jak sprzedajesz...


Z tym szczęściem to też różnie bywa, choć aż tak bardzo nie narzekam :mrgreen: w końcu jakoś się tam, puki co żyje.

Teresse napisał(a):
Najlepszy opis raju jaki czytałam to ze kazdy robi tam to co lubi ale nie a cierpien i chorob.


Tak to się nie da, bo jak bym chciał sobie pograć w piłkę nożną, to zawsze jest ryzyko że w trakcie grania, ktoś mi złamie nogę :mrgreen: i takie coś dosyć mocno zaboli, a przecież jak mówiłaś cierpienia tam ma nie być.
No chyba że cierpienie to nie jest bul, wtedy to by dało rade grać w piłke.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 08, 2017 9:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL