Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy człowiek stworzył szatana? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
„Kto nie wierzy w diabła, nie wierzy w Ewangelię” - to wypowiedź Jana Pawła II..

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Cz lip 13, 2017 20:59
Zobacz profil
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
Aha. No, ja mam hipotezę, że cywilizacja chrześcijańska dlatego odnosi w świecie takie przytłaczające sukcesy, że zna Szatana właśnie i w związku z tym jej członkowie potrafią odstawiać takie przekręty, o jakich uczciwym poganom się nigdy nie śniło. A Chrystus jest po to, żeby pospólstwo dawało się czesać i nie narowiło, jak je przekręcą


Cz lip 13, 2017 21:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
ErgoProxy napisał(a):
Aha. No, ja mam hipotezę, że cywilizacja chrześcijańska dlatego odnosi w świecie takie przytłaczające sukcesy, że zna Szatana właśnie i w związku z tym jej członkowie potrafią odstawiać takie przekręty, o jakich uczciwym poganom się nigdy nie śniło. A Chrystus jest po to, żeby pospólstwo dawało się czesać i nie narowiło, jak je przekręcą


Chrześcijaństwo osiągnęło taki sukces, bo ludzie się boją tego że szatan wepchnie ich do piekła, i dlatego Jezus ma ich przed tym szatanem odratować :mrgreen:
Co prawda ten szatan piekło i wszyscy ludzie byli czy nawet są w zamyśle Boga, i to miało tak wyglądać w końcu wszechwiedzący Bóg wiedział że jak to wszystko stworzy w ten sposób jaki stworzył, to tak to będzie wyglądało jak wygląda.
To trochę tak jakby jakiś gość wyrzucił za burtę statku małe dziecko, i tutaj samemu musi tego dzieciaka ratować, bo inaczej się utopi, no i na końcu trzeba być wdzięczny z tego powodu że zostaliśmy uratowani przed utopieniem się, w końcu nie ważne kto nas wrzucił do wody, ważne kto nas uratował :lol:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 14, 2017 7:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
Już odnosiłem się do piekła.. Robek nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Takie posty powinny być od razu usuwane.. Jeśli ktoś nie ma wiedzy, a na jakiś temat się wypowiada i wprowadza ludzi w błąd, to po co takie bagno na forum jeszcze istnieje?

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Pt lip 14, 2017 9:59
Zobacz profil
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
Gandalf_Podszyw_szpion_Mordoru_i_Dobrej_Zmiany napisał(a):
Takie posty powinny być od razu usuwane.

Żeby Gandzia mógł ogłosić "ten pan już nigdy nikogo nie okłamie"?

A Gandzia ma gorącą linię do Iluvatara, że chce decydować, kogo w tym Śródziemiu zlikwidować? Gandalf oryginalny litował się nawet nad trollami.


Pt lip 14, 2017 10:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
@ErgoProxy

Uspokój się nieco, złośliwość piękności szkodzi. Robek regularnie występuje "pod fałszywą flagą", mogę zrozumieć irytację, jeżeli bałamuci on ludzi mających wątpliwości na temat wiary deklarując jednocześnie bycie katolikiem. Gdyby uczciwie pokazywał, że z wiarą katolicką ma tyle wspólnego, co ja z wiarą w egregora... a tak? Można być zirytowanym.

@Gandalf

Jesteś tu nowy, więc może nie orientujesz się do końca. To skromne forum jest otwarte zarówna na wierzących w Boga, jak i "nie podzielających tej wiary". Na chrześcijan i na "wywodzących te uniwersalne wartości z innych źródeł". Na katolików i na "nie uznających zwierzchności papieża".

Są na tym forum dokładnie dwa działy z pewnymi ograniczeniami. Ten niniejszy

viewtopic.php?f=46&t=10516

... i dział "Prawdy Wiary"

viewtopic.php?f=48&t=10496

W zasadzie tylko z tego drugiego można usuwać userów za głoszenie niekatolickich poglądów, w tym tutaj zasady są ogólniejsze. A na reszcie forum obowiązuje tylko Regulamin.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt lip 14, 2017 12:28
Zobacz profil
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
Bert, ty nie strugaj wesołka, bo się dla urody tęczą pokryjesz i będziesz tęczowym wesołkiem (zefciu ma na to inne słowo z koalangu). : PPP

Ale rzeczywiście, nie trzeba było wywalać Jajka, toby Robek zastał niszę zajętą. : P


Pt lip 14, 2017 13:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Już odnosiłem się do piekła.. Robek nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Takie posty powinny być od razu usuwane.. Jeśli ktoś nie ma wiedzy, a na jakiś temat się wypowiada i wprowadza ludzi w błąd, to po co takie bagno na forum jeszcze istnieje?


O co ci znowu chodzi?
Szatan nie był w zamyśle Boga? większość ludzi nie boi sie trafić do piekła?

ErgoProxy napisał(a):
Bert, ty nie strugaj wesołka, bo się dla urody tęczą pokryjesz i będziesz tęczowym wesołkiem (zefciu ma na to inne słowo z koalangu). : PPP

Ale rzeczywiście, nie trzeba było wywalać Jajka, toby Robek zastał niszę zajętą. : P


Jestem na tym forum, bo potrzeba nieco trzeźwego racjonalnego spojrzenia na to wszystko.
Bo w końcu jak Gandalf przedstawia nie wiadomo skąd wzięte gotowce na temat nie wiadomo jakich cudów, to musi się znaleźć ktoś kto się odważy zwrócić na to uwagę, co ten :Gandalf" wyprawia :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 14, 2017 14:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
1. Wypracowanie było moje.
2. Absurdem byłoby, gdybym owy cud sobie sam wymyślił.. A tak bazowałem już na wypowiedziach, opisach jak i pewnych przesłankach, które zostały potwierdzone przez stanowisko kościelne jak i środowiska naukowe..

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Pt lip 14, 2017 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Czy człowiek stworzył szatana?
Cytuj:
Dżizas. Dobra Nowina polega na głoszeniu Szatana?


Jasne że nie. Tylko że jak nie ma Szatana to i Dobrej Nowiny również nie. Stąd jest to herezja.

Cytuj:
jakiś gość wyrzucił za burtę statku małe dziecko, i tutaj samemu musi tego dzieciaka ratować, bo inaczej się utopi, no i na końcu trzeba być wdzięczny z tego powodu że zostaliśmy uratowani przed utopieniem się, w końcu nie ważne kto nas wrzucił do wody, ważne kto nas uratował :lol:


Znów błąd aż w oczy kole. W tej scence było tak: Słuchaj dziecko, bądź tu ze mną, będziemy sobie płynąć i będzie super. Nie wyłaź tylko za burtę. Ale dziecko wylazło i chlup.

Więc czemu nie miałby go ratować?

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Cz sie 03, 2017 12:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL