Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Natrętne myśli o nienawistnym Bogu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 17, 2017 20:43
Posty: 3
Post Natrętne myśli o nienawistnym Bogu
Myśli, natrętne, nie dające spokoju wręcz odciągające mnie od Boga we wszystkich aspektach.
Jak brzmią? Zawsze gdy popełnię jakiś grzech, a popełniam pojawia się ten głos w mojej głowie.
"Znowu to zrobiłaś, Bóg ci już nie wybaczy, ukarze cię (przykładowo tym,że nie zdam na prawo jazdy)" Wiem,że to nie prawda, że Bóg jest miłosierny, ale nie umiem sobie z nimi poradzić, Przez nie nie raz i nie dwa o mało nie zrezygnowałam z modlitwy bo głos mówił "O cię już nie kocha"
Wiem, ja wiem to nie jest prawda. Jednak te myśli są tak natarczywe,że powoli nie daje sobie z nimi rady.


Pn lip 17, 2017 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Natrętne myśli o nienawistnym Bogu
Jeżeli nie popełniasz celowo grzechów, a dopadają cię destrukcyjne myśli, to znaczy, że musisz je odrzucać. Czasem nachodzą nas złe myśli mimo, że ich nie chcemy. One po prostu wkradają się i przychodzą nie wiadomo czemu i skąd. Musisz po prostu je odrzucać i starać się myśleć pozytywnie. Negatywne myślenie nas niszczy i zabiera naszą dobrą energię. Złe myśli ograniczają nas i nie wpływają twórczo na nasze życie.
Czasem zły duch stara się kierować naszymi myślami. Wpływać na nie, by nas niszczyć, by tworzyć chaos w naszym życiu. Celem złego ducha jest niszczenie w człowieku wszystko co piękne, wszystko co dobre.
Musisz zaufać Bogu i uwierzyć, że nie jesteś sama. Jest ktoś, kto cię wspomaga, kto pragnie twojego rozwoju, twojego szczęścia. Modlitwa nam bardzo pomaga w naszych dążeniach. Złe wyniszczające myśli trzeba kategorycznie odrzucać, bo one niczemu dobremu nie służą.
Jeżeli czasem zbłądzimy, zgrzeszymy, to wtedy na nasze myśli ma wpływ nasze sumienie. Trzeba przeprosić Boga za swój grzech i obiecać poprawę. Bóg przebaczy skruszonej osobie. Musimy starać się uświęcać swoje życie, a gdy upadniemy podnosić się na nowo. Wzloty i upadki są scenariuszem naszego życia. Grzech również jest w ten scenariusz wpisany. Nie możemy jednak zatapiać się w swoim grzechu, swoich upadkach, tylko iść i podążać ku Miłości Bożej z ufnością, bo Bóg nigdy nie przestaje nas kochać mimo naszych upadków i nigdy nas nie opuszcza.
Idź przez życie z ufnością i radością.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lip 17, 2017 22:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Natrętne myśli o nienawistnym Bogu
AlexisRoserie napisał(a):
Myśli, natrętne, nie dające spokoju wręcz odciągające mnie od Boga we wszystkich aspektach.
Jak brzmią? Zawsze gdy popełnię jakiś grzech, a popełniam pojawia się ten głos w mojej głowie.
"Znowu to zrobiłaś, Bóg ci już nie wybaczy, ukarze cię (przykładowo tym,że nie zdam na prawo jazdy)" Wiem,że to nie prawda, że Bóg jest miłosierny, ale nie umiem sobie z nimi poradzić, Przez nie nie raz i nie dwa o mało nie zrezygnowałam z modlitwy bo głos mówił "O cię już nie kocha"
Wiem, ja wiem to nie jest prawda. Jednak te myśli są tak natarczywe,że powoli nie daje sobie z nimi rady.


To przecież są modlitwy w których jest mowa w sporej części do świętych, czy nawet spróbuj to całe Zdrowaś Maryjo.
Więc jak nie chcesz do Boga to sobie zmień modlitwy, wybierz sobie jakiegoś fajnego świętego, tutaj wybór jest dosyć duży :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 18, 2017 6:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Natrętne myśli o nienawistnym Bogu
AlexisRoserie napisał(a):
Myśli, natrętne, nie dające spokoju wręcz odciągające mnie od Boga we wszystkich aspektach.
Jak brzmią? Zawsze gdy popełnię jakiś grzech, a popełniam pojawia się ten głos w mojej głowie.
"Znowu to zrobiłaś, Bóg ci już nie wybaczy, ukarze cię (przykładowo tym,że nie zdam na prawo jazdy)" Wiem,że to nie prawda, że Bóg jest miłosierny, ale nie umiem sobie z nimi poradzić, Przez nie nie raz i nie dwa o mało nie zrezygnowałam z modlitwy bo głos mówił "O cię już nie kocha"
Wiem, ja wiem to nie jest prawda. Jednak te myśli są tak natarczywe,że powoli nie daje sobie z nimi rady.


Pocieszę Cię..To Jezus będzie nas sądzić - zobacz Dz.Ap. 17:31..


Wt lip 18, 2017 7:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL