Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Sprzeczności w Ewangeliach! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Sprzeczności w Ewangeliach!
"39 Lecz On im odpowiedział: «Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. 40 Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. 41". (Ewangelia wg św. Mateusza 12:39-40). : Ale piątek nie cały dzień (śmierć na krzyżu a potem grób), piątek noc, sobota dzień, i sobota noc (może nie cała, bo wcześnie rano w niedziele już JEZUSA nie było w grobie),= to są dwie noce i jeden i pół dnia naokoło! Nie trzy noce i trzy dnie (możliwe trzy (dwa niepełne) dni, ale na pewno nie trzy noce, tylko dwa!!!)! JEZUS nieprawdę Mówi!
" 24 W pierwszy dzień tygodnia poszły >skoro świt< do grobu, niosąc przygotowane wonności. 2 Kamień od grobu zastały odsunięty. 3 A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. 4 Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. 5 Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? 6 Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: 7 "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz >trzeciego dnia zmartwychwstanie<"». 8 Wtedy przypomniały sobie Jego słowa 9 i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. 10 A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. (=Ale nie Matka JEZUSA!) 11 Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary.
Piotr u grobu
12 Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało. " (Ewangelia wg św. Łukasza 24:1-12, http://www.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=339).

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 13:12
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Oczywiście tego, że Izraelici liczyli dni inaczej niż my, już nie wziąłeś pod uwagę. :(


Śr lip 19, 2017 13:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Od wieczora (nocy, zachodu słońca) do następnego poranka, ale to nie gra roli toitak w liczeniu.

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@myślący - trzeciego dnia zmartwychwstał.
W piętek ukrzyżowanie, a w niedzielę zmartwychwstanie.
Czyżby jeszcze nie zgadzały ci się godziny dla twojej kalkulacji?
I co jeszcze wymyślisz?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Śr lip 19, 2017 13:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@wybrana: To są co prawda trzy dnie, ale nie trzy noce!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Różnice i sprzeczności pomiędzy (czteroma/)czterema Ewangeliami na przykład na Temat Zmartwychwstania JEZUSA są niesamowite!!!! =

"1 W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności. 2 Kamień od grobu zastały odsunięty. 3 A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. 4 Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn w lśniących szatach. 5 Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? 6 Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: 7 "Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie"». 8 Wtedy przypomniały sobie Jego słowa 9 i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym. 10 A były to: Maria Magdalena, Joanna i Maria, matka Jakuba; i inne z nimi opowiadały to Apostołom. 11 Lecz słowa te wydały im się czczą gadaniną i nie dali im wiary.
12 Jednakże Piotr wybrał się i pobiegł do grobu; schyliwszy się, ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało." (Ewangelia wg św. Łukasza 24:1-12).
+
"16 Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa. 2 Wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia przyszły do grobu, gdy słońce wzeszło. 3 A mówiły między sobą: «Kto nam odsunie kamień od wejścia do grobu?» 4 Gdy jednak spojrzały, zauważyły, że kamień był już odsunięty, a był bardzo duży. 5 Weszły więc do grobu i ujrzały młodzieńca siedzącego po prawej stronie, ubranego w białą szatę; i bardzo się przestraszyły. 6 Lecz on rzekł do nich: «Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu. Oto miejsce, gdzie Go złożyli. 7 Lecz idźcie, powiedzcie Jego uczniom i Piotrowi: Idzie przed wami do Galilei, tam Go ujrzycie, jak wam powiedział». 8 One wyszły i uciekły od grobu; ogarnęło je bowiem zdumienie i przestrach. Nikomu też nic nie oznajmiły, bo się bały.
9 Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia, Jezus ukazał się najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzucił siedem złych duchów. 10 Ona poszła i oznajmiła to tym, którzy byli z Nim, pogrążonym w smutku i płaczącym. 11 Ci jednak słysząc, że żyje i że ona Go widziała, nie chcieli wierzyć." (Mk 16:1-11).
+
" 28 1 Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. 2 A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. 3 Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. 4 Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli.
5 Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. 6 Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. 7 A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem». 8 Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom.
9 A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. 10 A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam Mnie zobaczą». " (Mt 28:1-10).
+
" 20 1 A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. 2 Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono». 3 Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. 4 Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. 5 A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. 6 Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna 7 oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. 8 Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. 9 Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, [które mówi], że On ma powstać z martwych. 10 Uczniowie zatem powrócili znowu do siebie.
11 6 Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy [tak] płakała, nachyliła się do grobu 12 i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa - jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. 13 I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?» Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono». 14 Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. 15 Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?» Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: «Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę». 16 Jezus rzekł do niej: «Mario!» A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: «Rabbuni», to znaczy: Nauczycielu! 17 Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"». 18 Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom: «Widziałam Pana i to mi powiedział». " (J 20:1-18).

= Na przykład jeden anioł, lub dwóch, JEZUS jest przy grobie lub nie, Piotr tylko albo Piotr i Jan u grobu, albo nikt z nich !! !! Najwięcej się różnią Ewangelie św. Mateusza i św. Jana od obydwu pozostałych Ewangelii!

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 13:28
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
I dobrze, że się różnią, bo tak powinno być. Podejrzane było by gdyby się nie różniły. Każdy sędzia Ci to powie, że jeżeli zeznania dwóch lub więcej świadków są absolutnie identyczne, to musiały być wcześniej uzgodnione.

Aha... Żydzi liczyli dzień jako całość. Piątkowa noc liczy się zatem jako pierwsza, w czasie której Chrystus był martwy.


Śr lip 19, 2017 13:36

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@myślący
Są małe sprzeczności w opisie ewangelistów, ponieważ najpierw było słowo przekazywane w formie ustnej, a dopiero później w dalszym odstępie czasu ewangeliści postanowili przedstawić te wydarzenia w formie pisemnej.
Ewangelie były pisane w różnych miejscach, w pewnych odstępstwach od siebie czasu.
Każdy ewangelista opisywał te same wydarzenia, które miały miejsce, ale używał własną formę wyrazu tego opisu. Mimo, że były opisywane w różnych miejscach i w różnym okresie czasu, to ci wszyscy ewangeliści opisywali te same wydarzenia, które miały miejsce. One się pokrywają w każdej Ewangelii, jedynie trochę różni się forma tego opisu.
Jeżeli ty będziesz chciał opisać jakieś zdarzenie i twój sąsiad również, to mimo iż będziecie opisywać to samo zdarzenie, to jednak wasz opis będzie się różnił formą.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Śr lip 19, 2017 13:39
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący, a jak dziecko ma trzy lata to co to znaczy? Jak się urodziło na wiosnę, to po dwóch i pół roku mówimy, że ma dwa lata. Mimo że przeżyło trzy razy lato. Według Twojej "logiki" powinniśmy mówić, że ma trzy. No i dzień, w którym "kończymy n lat" powinien być dla wszystkich jeden - 22 września.


Ostatnio edytowano Śr lip 19, 2017 13:49 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 19, 2017 13:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
"23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. (=także Judasz wtedy! wtedy grzesznikom wolno Przyjmować Eucharystie/Komunie Św.!) 24 I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. >25 Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym».<" (Ewangelia wg św. Marka 14:23-25).

= Ale tylko jeden rozdział później pije z owocu winnego krzewu (ocet z winogron)!=

[Ciach. Reg. § I p5 - YZ]

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Śr lip 19, 2017 13:48
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
"23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. (=także Judasz wtedy! wtedy grzesznikom wolno Przyjmować Eucharystie/Komunie Św.!) 24 I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. >25 Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym».<" (Ewangelia wg św. Marka 14:23-25).

= Ale tylko jeden rozdział później pije z owocu winnego krzewu (ocet z winogron)!=

"33 At noon, darkness came over the whole land until three in the afternoon. 34 And at three in the afternoon Jesus cried out in a loud voice, “Eloi, Eloi, lema sabachthani?” (which means “My God, my God, why have you forsaken me?”). 35 When some of those standing near heard this, they said, “Listen, he’s calling Elijah.” >36 Someone ran, filled a sponge with >wine vinegar<, put it on a staff, and offered it to Jesus to drink.< “Now leave him alone. Let’s see if Elijah comes to take him down,” he said. 37 With a loud cry, Jesus breathed his last.". (: Mark 15:33-37, Mark 15, New International Version (NIV)).

To samo u Łukasza! " 36 The soldiers also came up and mocked him. >They offered him wine vinegar< 37 and said, “If you are the king of the Jews, save yourself.” " (Luke 23:36-37, New International Version (NIV)). A i też u Łukasza Ewangelisty: " 17 After taking the cup, he gave thanks and said, “Take this and divide it among you. 18 >For I tell you I will not drink again from the fruit of the vine until the kingdom of God comes.”< " (Luke 22:17-18, NIV).
Po pierwsze - czemu angielski? Po drugie - najwyraźniej frazeologizm tam użyty nie odnosił się do octu. Mamy nawet powiedziane, że oferowano Mu wino, ale nie przyjął.


Śr lip 19, 2017 13:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@zefciu: Jakby pisało tylko trzy dni to okej, ale wyraźnie JEZUS powiedział trzy dni i trzy noce!

A po angielsku było bo :
"Śmierć Jezusa
33 A gdy nadeszła godzina szósta, mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. 34 O godzinie dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: «Eloi, Eloi, lema sabachthani», to znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił? 35 Niektórzy ze stojących obok, słysząc to, mówili: «Patrz, woła Eliasza». 36 Ktoś pobiegł i napełniwszy gąbkę octem (u mnie w Bibli w domu pisze o wino coś, że dlatego musiałem po angielsku!), włożył na trzcinę i dawał Mu pić, mówiąc: «Poczekajcie, zobaczymy, czy przyjdzie Eliasz, żeby Go zdjąć [z krzyża]». 37 Lecz Jezus zawołał donośnym głosem i oddał ducha." (http://www.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=314)

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Ostatnio edytowano Śr lip 19, 2017 14:03 przez myślący, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 19, 2017 14:00
Zobacz profil
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
Zaczniesz wreszcie liczyć czas tak, jak to robili żydzi w I wieku?


Śr lip 19, 2017 14:01
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
myślący napisał(a):
@zefciu: Jakby pisało tylko trzy dni to okej, ale wyraźnie JEZUS powiedział trzy dni i trzy noce!
A ja Ci mówię, że mam 35 lat. I jak to lato się skończy, to nadal będę miał 35 lat. A 36 lat skończę na wiosnę przyszłego roku. No jak to możliwe, że lato skończę na wiosnę?! Muszę kłamać.
Cytuj:
A po angielsku było bo :
Było bo co? W poniższym tekście nie znajduję uzasadnienia dla cytowania Biblii po angielsku na polskim forum.


Śr lip 19, 2017 14:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 15:45
Posty: 280
Post Re: Sprzeczności w Ewangeliach!
@zefciu, czytaj pożądnie! : "36 Ktoś pobiegł i napełniwszy gąbkę >octem<<< (u mnie w Biblii w domu pisze o wino coś, że dlatego musiałem po angielsku!),"

plus "30 A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: «Wykonało się!»12 I skłoniwszy głowę oddał ducha." (J 19).

_________________
Przykazanie nowe Daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak JA was Umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. (Dobra Nowina Świętego Jana 13, 34). = Ale tego JEZUSOWEGO Przykazania nie ma w Katechizmie (dla dzieci)!


Ostatnio edytowano Śr lip 19, 2017 14:32 przez myślący, łącznie edytowano 1 raz



Śr lip 19, 2017 14:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL