Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Blaise Pascal "Zakład" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
Nie wiem, czego nie wiedziałeś. Pytałem skąd wizja, że niebo to czas na przyjemne spędzanie czasu na wspominaniu głupot (grzechu)?


To jest moja autorska wizja, więc jest ryzyko że się nie spodoba.
Jeśli masz swoje autorskie wizje, to nie pisz jak w wątku obok, że jesteś katolikiem - bo to oznacza przyjęcie katolickiej doktryny, ale pisz że jesteś autorskim wizjonerem - wtedy masz nieograniczone prawo do własnych głupot. W momencie pisania o autorskich pomysłach, nie używaj słowa "niebo", tylko "moje-niebo" albo coś w tym rodzaju dla rozróżnienia.
Problem jest taki, że kiedy propagujesz własne wizje, to nikt z Tobą nie pogada, bo wizje nie dają się obiektywnie argumentować, zawsze możesz dowolnie dorabiać sobie nową wizję do starej, albo się wycofywać i tak blablać w nieskończoność. Co zresztą robisz, a takie blablanie nazywa się trollingiem.

Robek napisał(a):
chwat napisał(a):
No tak, gdzieś się zajedzie. Jeśli nie ma dla Ciebie różnicy, czy to "gdzieś" to piekło, czy niebo, to ok.


I w jednym i w drugim miejscu będę się czuł nieswojo, więc to gdzie trafie może nie zrobić mi aż takiej różnicy.
Może nie robić różnicy to jedna z możliwości, druga to taka, że może robić różnicę. Mówisz "może", bo najzwyczajniej chcesz oszukiwać samego siebie.
Pewnie wyobrażasz sobie jak Bóg kiedyś powie Ci "no kolego, jak nie robi ci różnicy, czy idziesz do piekła czy do nieba, to wysyłam cię do piekła", a wtedy Ty powiesz "ale je nie mówiłem, że nie robi mi różnicy, tylko że może nie robić mi różnicy, a dopiero teraz się zdecydowałem, że jednak robi mi różnicę i chcę jednak do nieba", na co Bóg odpowie "oj kolego, nie ze mną te bajery, widzę że dalej palisz głupa, to było dobre dla trolla na forum wiara, dla mnie trzeba wyraźnie się określać, złaź na dół"

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 13, 2017 7:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
Robek, ale oczywiście, że można wskazać, które wierzenie jest "prawdziwe". Ja to zrobiłem.

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Cz lip 13, 2017 10:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
chwat napisał(a):
Jeśli masz swoje autorskie wizje, to nie pisz jak w wątku obok, że jesteś katolikiem - bo to oznacza przyjęcie katolickiej doktryny, ale pisz że jesteś autorskim wizjonerem.


No chyba po to jest to forum, żeby skonfrontować te moje autorskie wizje, z rzeczywistością.

chwat napisał(a):
Może nie robić różnicy to jedna z możliwości, druga to taka, że może robić różnicę. Mówisz "może", bo najzwyczajniej chcesz oszukiwać samego siebie.


chwat napisał(a):
Może nie zrobić mi różnicy, bo przecież tak dokładnie to nie wiem jak to niebo i piekło wygląda. tródnoPewnie wyobrażasz sobie jak Bóg kiedyś powie Ci "no kolego, jak nie robi ci różnicy, czy idziesz do piekła czy do nieba, to wysyłam cię do piekła", a wtedy Ty powiesz "ale je nie mówiłem, że nie robi mi różnicy, tylko że może nie robić mi różnicy, a dopiero teraz się zdecydowałem, że jednak robi mi różnicę i chcę jednak do nieba", na co Bóg odpowie "oj kolego, nie ze mną te bajery, widzę że dalej palisz głupa, to było dobre dla trolla na forum wiara, dla mnie trzeba wyraźnie się określać, złaź na dół"


No co ty gadasz :mrgreen: przecież tym moim "może" jestem w stanie się zawsze iw wszędzie obronić, w końcu wybrać miedzy piekłem a niebem(o ile ktokolwiek da mi jakikolwiek wybór) można dopiero wtedy gdy się dokładnie obejrzy co i jak wygląda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 13, 2017 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
Robku przeredaguj tego posta, bo moje cytaty nie są moje. Nie wiadomo z kim i o czym piszesz.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 13, 2017 14:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
Teraz powinno być już dobrze.

chwat napisał(a):
Jeśli masz swoje autorskie wizje, to nie pisz jak w wątku obok, że jesteś katolikiem - bo to oznacza przyjęcie katolickiej doktryny, ale pisz że jesteś autorskim wizjonerem.


No chyba po to jest to forum, żeby skonfrontować te moje autorskie wizje, z rzeczywistością.

chwat napisał(a):
Pewnie wyobrażasz sobie jak Bóg kiedyś powie Ci "no kolego, jak nie robi ci różnicy, czy idziesz do piekła czy do nieba, to wysyłam cię do piekła", a wtedy Ty powiesz "ale je nie mówiłem, że nie robi mi różnicy, tylko że może nie robić mi różnicy, a dopiero teraz się zdecydowałem, że jednak robi mi różnicę i chcę jednak do nieba", na co Bóg odpowie "oj kolego, nie ze mną te bajery, widzę że dalej palisz głupa, to było dobre dla trolla na forum wiara, dla mnie trzeba wyraźnie się określać, złaź na dół"


No co ty gadasz :mrgreen: przecież tym moim "może" jestem w stanie się zawsze iw wszędzie obronić, w końcu wybrać miedzy piekłem a niebem(o ile ktokolwiek da mi jakikolwiek wybór) można dopiero wtedy gdy się dokładnie obejrzy co i jak wygląda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 13, 2017 15:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
Robek napisał(a):
No chyba po to jest to forum, żeby skonfrontować te moje autorskie wizje, z rzeczywistością
Czym są Twoje autorskie wizje już napisałem
"Problem jest taki, że kiedy propagujesz własne wizje, to nikt z Tobą nie pogada, bo wizje nie dają się obiektywnie argumentować, zawsze możesz dowolnie dorabiać sobie nową wizję do starej, albo się wycofywać i tak blablać w nieskończoność. Co zresztą robisz, a takie blablanie nazywa się trollingiem"

Twoje autorskie wizje polegają na tym, że chcesz kwestionować że 2+2=4, posługując się "autorską wizją", że 2 nie wynosi 2, tylko 1,7 albo może 1,8 i nigdy nie można dokładnie ustalić ile z tego wyjdzie.
W tym wypadku udajesz że nie wiesz, że w niebie jest dobrze.
Problem w tym, ze niebo zawsze będzie niebem, tak jak 2 zawsze będzie 2. Niebo czyli raj, jest miejscem gdzie oczekuje nas to co nam się będzie podobało. Kwestionowanie tego jest drogą donikąd, bo Bóg jasno powiedział, że niebo to niebo. Oczywiście można to wszystko odrzucić, Boga, raj, piekło, przykazania, całą religię, mamy taki wybór. Ale warunkiem jest uznanie tego, co się odrzuca, czyli dokonanie jednoznacznego wyboru. Mówiąc w uproszczeniu: zachowujesz Dekalog i idziesz do nieba, albo odrzucasz Dekalog i idziesz do piekła.

Cytuj:
No co ty gadasz :mrgreen: przecież tym moim "może" jestem w stanie się zawsze iw wszędzie obronić, w końcu wybrać miedzy piekłem a niebem(o ile ktokolwiek da mi jakikolwiek wybór) można dopiero wtedy gdy się dokładnie obejrzy co i jak wygląda
Niczego nie jesteś w stanie obronić, bo nie posługujesz się faktami, tylko je fałszujesz.
Gdzie PŚ mówi o wybieraniu nieba albo piekła dopiero po obejrzeniu? Wybór dokona się tu i teraz Twoim życiem i żadnego oglądania nieba i piekła nie będzie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 13, 2017 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
chwat napisał(a):
Gdzie PŚ mówi o wybieraniu nieba albo piekła dopiero po obejrzeniu? Wybór dokona się tu i teraz Twoim życiem i żadnego oglądania nieba i piekła nie będzie.


To zbawieni ludzie, nie będą mogli zwiedzać piekła? dlaczego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 26, 2017 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
Bo opis:
wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów
jest zrozumiały bez zwiedzania.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 27, 2017 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
chwat napisał(a):
Bo opis:
wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów
jest zrozumiały bez zwiedzania.


A co ma zwiedzanie do zrozumienia?
To tobie się zdaje że ludzie jadą na wycieczkę go Egiptu, po to żeby go zrozumieć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 27, 2017 10:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
Robek napisał(a):
To zbawieni ludzie, nie będą mogli zwiedzać piekła? dlaczego?


Bo Jezus tak powiedział. Idź i spytaj, niech się teraz Robkowi wytłumaczy :D

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz lip 27, 2017 15:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
Robek napisał(a):
A co ma zwiedzanie do zrozumienia?
A co ma zrozumienie do zwiedzania?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lip 27, 2017 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Blaise Pascal "Zakład"
chwat napisał(a):
Robek napisał(a):
A co ma zwiedzanie do zrozumienia?
A co ma zrozumienie do zwiedzania?


Już nie udawaj że nie rozumiesz o co chodzi :D
Za życia doczesnego ludzie lubią sobie czasami trochę pozwiedzać, w końcu gdyby było inaczej to nie powstałoby tak wiele biur podróży.
No i niektórzy mieszkańcy Nieba, też by mieli ochote sobie trochę pozwiedzać, i nie wiem z jakiej racji będziesz im tego zabraniać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 27, 2017 16:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL