Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 22, 2018 9:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ulubione cytaty, historie z Biblii 
Autor Wiadomość

Post Ulubione cytaty, historie z Biblii
Zachęcam do dzielenia się... :-)

kto odmówi tę modlitwę w tym dniu rano i wieczorem
http://adonai.pl/modlitwy/?id=95
Godzina Łaski 8 grudnia 12.00-13.00

N lip 30, 2017 9:37

Post Re: Ulubione cytaty, historie z Biblii
Jeśli będziesz posłuszny prawom Boga i jeśli będziesz żył tak, jak gdyby twoim przeznaczeniem naprawdę było życie wieczne, wówczas bitwa, w której miłość Boga przezwycięża twoją miłość własną, może być zażarta. Być może każde drzewo w twoim krótkim ziemskim życiu będzie krzyżem; być może każdy krzak będzie ci koroną cierniową; być może każdy twój przyjaciel okaże się Judaszem. Być może będziesz ubogi na tej ziemi i nie doświadczysz większych wygód niż te, które były udziałem Cieśli w Nazarecie. Być może będziesz przepełniony boleścią, gdy każdy dzień przynosić ci będzie nowy kielich męki o gorzkim smaku Ogrójca; być może czeka cię samotność i nie znajdzie się żadna Weronika, która otarłaby twoje słone, usprawiedliwione łzy. Być może zostaniesz wzgardzony i wyśmiany przez ciemność tego świata, która nie pojmuje światła; być może odczujesz pragnienie, gdy twoja dusza, w ogniu ukrzyżowania, wołać będzie o chłodny łyk Boskiego orzeźwienia; być może będziesz nieudacznikiem, naiwnym marzycielem, głupcem, lecz w spieczonej dziczy tego świata twym pożywieniem będzie manna z Boskiego raju i będziesz pić wodę ze źródła życia wiecznego. I będziesz żywy, żywy dla Chrystusa! Żywy dla ducha! Żywy dla życia! Żywy dla Boga! I jeśli Bóg będzie twoim życiem, któż zdoła ci je odebrać?
Źródło: "A Fulton Sheen's Reader", 1979r., str. 152.

Wt sie 01, 2017 20:33

34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. 38 Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. 39 Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Mt 10

So gru 16, 2017 21:00

13 Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! 14 Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. 15 A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli. [Ga 5:13-15]

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie [Iz 49:15]

6 Miłości pragnę, nie krwawej ofiary,
poznania Boga bardziej niż całopaleń. [Oz 6:6]

17 To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali. [J 15:17]

12 Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł. [1 Kor 10:12]

Wt gru 26, 2017 1:08
(18)Objawia się gniew Boży z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość ludzi, którzy swoją przewrotnością dławią prawdę. (19) To bowiem, co można wiedzieć o Bogu, zostało im objawione. Sam Bóg przecież im to objawił. (20) Poprzez to bowiem, co zostało stworzone, gdy świat zaczął istnieć, poznaje się to, co w Nim niewidzialne, łącznie z Jego odwieczną mocą i Bóstwem. Tak więc nie mają już żadnej wymówki. (21) Choć bowiem poznali Boga, to jednak nie oddali Mu chwały jako Bogu i nie złożyli Mu dziękczynienia, lecz w swych pomysłach utracili wszelkie rozeznanie, a ich nierozumne serce znalazło się w ciemnościach.

(List do Rzymian 1, Biblia Warszawsko-Praska)

Cz sty 04, 2018 13:23
Mt 11, 28-30
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Cz sty 04, 2018 13:49
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ]