Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
ErgoProxy napisał(a):
W ogóle, istnieją rzeczy, których my o Zachodzie nie wiemy i ich nie rozumiemy; np. że oni wpajają sobie aktualnie winę, że się urodzili biali i że muszą tej winie zadośćuczynić: za kolonie, za niewolników itd. – ogółem, za grzechy przodków.

Nie rozmawiamy tu o Zachodzie, a o Polsce.
ErgoProxy napisał(a):
Co do emigracji na nieprzyjazną ziemię: przede wszystkim bym tam nie emigrował, chyba że byłoby mi wszystko jedno, tzn. byłbym awanturnikiem, który jedzie w dzicz, żeby się wzbogacić na łupieniu słabych durniów.

Nawet przed wojną?
ErgoProxy napisał(a):
Raz jeszcze namawiam na spojrzenie z perspektywy muzułmańskiej: środkiem świata jest Mekka, dokoła niej rozciąga się krąg cywilizowanego świata i ten cywilizowany świat kończy się gdzieś za Stambułem, a dalej rozpościera się barbabria. Którą nalezy ucywilizować, a jeśli się nie da, to dzicy będą sami sobie winni.

Czy to już wystarczający powód, aby uznawać wszystkich jak leci za terrorystów?
ErgoProxy napisał(a):
Co do Franciszka: czyli że to jest taki celebryta, który cieszy się błyskiem fleszy i nic poandto. Tyle wart jest Kościół Rzymskokatolicki. Posłuchamy więc Franciszka o muzułmanach innym razem.

Papież kieruje się Ewangelią, a nie popularnością.
-----------------------------------------------------------------------------------
Marek_Piotrowski napisał(a):
Niepotrzebnie zajmujemy się w ogóle muzułmanami, którym nic nie zagraża a którzy wykorzystują sytuację.
Przez te poli-poprawne głupoty tracimy z oczu realny problem syryjskich chrześcijan, którym należy pomóc, a którzy wcale nie chcą wyjeżdżać ze swojego kraju.

Umknęło Twojej uwadze, że każdy Syryjczyk to muzułmanin i terrorysta (takie zdanie ma pewna grupa ludzi, pominę milczeniem jaka)? A jeśli nawet ucieka stamtąd jakich chrześcijanin, to jest to pojedynczy przypadek. Reszta to kupione dokumenty przez terrorystów :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 06, 2017 10:40
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Małgosiaa napisał(a):
Nie rozmawiamy tu o Zachodzie, a o Polsce.

O przepraszam, ja rozmawiam o Unii Europejskiej, której jestem częścią i w której mogę zabierać głos, co mi się w niej podoba, a czego sobie nie życzę.

Małgosiaa napisał(a):
Nawet przed wojną?

O, to bardzo zależy. Gdybym był własnością jakiegoś kacyka-watażki, byłoby mi wszystko jedno. Ale już gdyby mojemu klanowi groziła eksterminacja, to bym się za mój klan bił. Podobnież gdyby ktoś napadł na mój naród.

Twoim zdaniem, jak winni postąpić AKowcy podczas wojny? Emigrować do Stanów i tamże odetchnąć z ulga, że przynajmniej uratowali życie? Byłoby to przecież odegranie jeszcze raz roli jakiegoś magnata, nie wiem, czy nie Potockiego (nie Szczęsnego), który po rozbiorach cieszył się w liście, że mu przynajmniej substancja nie przepadła.

Małgosiaa napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Raz jeszcze namawiam na spojrzenie z perspektywy muzułmańskiej: środkiem świata jest Mekka, dokoła niej rozciąga się krąg cywilizowanego świata i ten cywilizowany świat kończy się gdzieś za Stambułem, a dalej rozpościera się barbabria. Którą nalezy ucywilizować, a jeśli się nie da, to dzicy będą sami sobie winni.

Czy to już wystarczający powód, aby uznawać wszystkich jak leci za terrorystów?

Słoma Ci z chochoła leci i do butów chyba wpada, biorąc pod uwagę linijkę, którą skrzętnie wycięłaś:

ErgoProxy napisał(a):
Chwalić, że wielu muzułmanów z tej narracji się wyłamuje i patrzy na świat inaczej. Ale wielu tego nie robi.


Małgosiaa napisał(a):
Papież kieruje się Ewangelią, a nie popularnością.

Miłosierdzia, ratunku. Papież uprawia politykę, jak każda osoba decyzyjna. Uprawia ją źle.


N sie 06, 2017 10:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
@ErgoProxy

Świat muzułmański to nie tylko "Mekka i okolice". Do czasów wojny Syria należała do islamskich państw laickich. I, na ile pamiętam różne statystyki prześladowania chrześcijan, akurat Syrii nie przypominam sobie z tych czasów. Choć mogę się mylić. Jest jeszcze Indonezja, gdzie wprawdzie wahhabici też się plenią, ale na razie w jednym okręgu. To nie jest tak że "cywilizowany islam" nie jest możliwy. Ale jest on niestabilny i narażony na powrót do wahhabizmu.

Polska nie musi brać na siebie wszystkich "grzechów i przewinień cywilizacji białego człowieka". Ale za sytuację w Syrii nosimy współodpowiedzialność. Nasze uczestnictwo w "Coalition of Willings", za które nam i długi darowano, i chcieliśmy odbudowywać Irak (który był bombardowany przez CoW). Polska ponosi współodpowiedzialność za powstanie ISIS i za wszystkie tego konsekwencje, przykładowo to, że w Iraku już nie ma ponad miliona chrześcijan, a tylko kilkadziesiąt tysięcy. Syria jest następna.

Ale Polska nie powinna też zbyt mocno szafować argumentem kryminalnych imigrantów. Zbyt dużo kryminalnych polskich imigrantów jest w Unii Europejskiej. Co tam ostanio nie było, opiekunka do staruszek, która z bratem likwidowała i ograbiała staruszki. Jest szef gangu "na wnuczka". Jakiś czas temu proceder kradzenia metali, szyn, kabli i deklów od studzienek na sprzedaż przekroczył Odrę. O kryminalnej statystyce w Brytanii wspominano już nieraz. Więc zaryzykuję tezę, że przyjazd do Polski paru tysięcy imigrantów nie zmieniłby statystyki kryminalnej ani o jotę. A może... poprawiły?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N sie 06, 2017 12:12
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
To ja może przypomnę, od czego zacząłem: że widzę w islamie zło systemowe, a nie indywidualne, kryminalne. Korzeniem tego zła jest fakt, że muzułmanie w pewnym momencie swojej historii (dosyć wczesnie) zrezygnowali z interpretowania Koranu i postanowili tylko go objaśniać w jego dosłownym brzmieniu. Jeżeli wykaraskają się jakoś z tego błędu i wejdą w swój Renesans (czy jak opisać tę zmianę), to nie mam nic przeciw dialogowi z nimi na równych prawach – szyicki Iran i łaciata Indonezja dają jakąś nadzieję, że jest to możliwe. Dopóki jednak tkwią w swoich wiekach ciemnych, to nie ma ani o czym, ani z kim rozmawiać, bo po prostu przepaść kulturowa jest za duża na cokolwiek ponad handel.

Ekstremalizuję, oczywiście, całkowicie świadomie. Bo tutaj akurat na rachunku mam system, w jakim sam funkcjonuję i jaki daje mi dobrobyt, zdrowie i wolność osobistą. Chodzi o sam kościec naszej cywilizacji.


N sie 06, 2017 12:33

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Niepotrzebnie zajmujemy się w ogóle muzułmanami, którym nic nie zagraża a którzy wykorzystują sytuację.
Przez te poli-poprawne głupoty tracimy z oczu realny problem syryjskich chrześcijan, którym należy pomóc, a którzy wcale nie chcą wyjeżdżać ze swojego kraju.

Umknęło Twojej uwadze, że każdy Syryjczyk to muzułmanin i terrorysta (takie zdanie ma pewna grupa ludzi, pominę milczeniem jaka)? A jeśli nawet ucieka stamtąd jakich chrześcijanin, to jest to pojedynczy przypadek. Reszta to kupione dokumenty przez terrorystów :?
A coś konstruktywnego na temat masz do powiedzenia?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sie 06, 2017 13:17
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Marek_Piotrowski napisał(a):
A coś konstruktywnego na temat masz do powiedzenia?

Wszystko już powiedziałam (patrz wcześniejsze moje posty w tym temacie), a to jest podsumowanie wszelkich dyskusji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 06, 2017 13:28
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
ErgoProxy napisał(a):
To ja może przypomnę, od czego zacząłem: że widzę w islamie zło systemowe, a nie indywidualne, kryminalne. Korzeniem tego zła jest fakt, że muzułmanie w pewnym momencie swojej historii (dosyć wczesnie) zrezygnowali z interpretowania Koranu i postanowili tylko go objaśniać w jego dosłownym brzmieniu. Jeżeli wykaraskają się jakoś z tego błędu i wejdą w swój Renesans (czy jak opisać tę zmianę), to nie mam nic przeciw dialogowi z nimi na równych prawach – szyicki Iran i łaciata Indonezja dają jakąś nadzieję, że jest to możliwe. Dopóki jednak tkwią w swoich wiekach ciemnych, to nie ma ani o czym, ani z kim rozmawiać, bo po prostu przepaść kulturowa jest za duża na cokolwiek ponad handel.

Ekstremalizuję, oczywiście, całkowicie świadomie. Bo tutaj akurat na rachunku mam system, w jakim sam funkcjonuję i jaki daje mi dobrobyt, zdrowie i wolność osobistą. Chodzi o sam kościec naszej cywilizacji.

Nie każdemu daje zdrowie, dobrobyt wolność - wystarczy przypomnieć Rwandę - i nie muzułmanie polecieli tam mordować miliony współrodaków.


N sie 06, 2017 13:36
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Oraz Nanking i Massadę, nie zapominajmy o Massadzie przecież. Wprawdzie przywoływanie Massady nie ma w tym kontekście sensu, ale Aluś napisała coś, to i ja napisałem coś.

A co! A jak! Moja racja!


N sie 06, 2017 13:46
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
ErgoProxy napisał(a):
Oraz Nanking i Massadę, nie zapominajmy o Massadzie przecież. Wprawdzie przywoływanie Massady nie ma w tym kontekście sensu, ale Aluś napisała coś, to i ja napisałem coś.

A co! A jak! Moja racja!

Dorzuć jeszcze Srebrenicę i wyjdzie Ci, że zbrodnie nie mają umocowania w konkretnej religii.


N sie 06, 2017 14:17

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Ot, babska logika (nie mylić z kobiecą). Według niej, skoro przyczyna X nie jest jedyną przyczyną, to w ogóle nie jest przyczyną.
Tyle że nie widzi, że o ile w Srebrnicy wyznawcy religii czynili co czynili wbrew temu co owa religia głosi, to islam robi dokładnie to, co zalecają sury.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sie 06, 2017 14:35
Zobacz profil WWW
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Marek_Piotrowski napisał(a):
Ot, babska logika (nie mylić z kobiecą). Według niej, skoro przyczyna X nie jest jedyną przyczyną, to w ogóle nie jest przyczyną.
Tyle że nie widzi, że o ile w Srebrnicy wyznawcy religii czynili co czynili wbrew temu co owa religia głosi, to islam robi dokładnie to, co zalecają sury.


Cytuj:
Prawdziwy islam i poprawna interpretacja Koranu sprzeciwiają się wszelkiej przemocy, papież Franciszek "Evangelii gaudium"

Konkluzja zatem Ziemkiewicza papież idiota


N sie 06, 2017 14:43
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
No właśnie, co zbrodnie mają wspólnego z religią, a też i z cywilizacją?

Kościec naszej cywilizacji jest to nauka z techniką, jest to kapitalizm moderowany pewnymi socjalnymi zdobyczami, a religii u nas mnogo.

Teraz wjeżdżają do nas, w dużej ilości, ludzie, dla których podstawą etyki jest dosłowna lektura tekstu podyktowanego przez łupieżcę, proroka dla innych łupieżców. Otóż o ile da się to pogodzić od biedy z kapitalizmem, o tyle nauka i technika wymagają zmysłu budowniczego, a nie burzyciela. A mnogość religii skończy się wtedy, kiedy braknie hajsu na dżizję.

I to jest właśnie zło, o którym piszę. Trywializowanie problematyki zła do rozlewu krwi raz jeszcze świadczy o tym, że Rzymski Katolicyzm upada i tym razem może się już nie podnieść.


N sie 06, 2017 14:45

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Aluś, możemy sobie zamawiać rzeczywistość. Cokolwiek byśmy nie myśleli o papieżu, Islam to to, co wyznają i nauczają islamiści, a nie papież o islamie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sie 06, 2017 20:38
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Sęk w tym że islam nie jest jednorodny: sunnici i szyici. Terroryści wywodzą się z sunnitów, ale też nie można stwierdzić, że wszyscy sunnici to terroryści.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 06, 2017 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Nie idzie o to, że wszyscy islamiści to terroryści - wystarczy, że przytłaczająca większość (znacznie większa procentowo, niż odsetek katolików chodzących co niedzielę do kościoła) zgadza się co do zasady poddania "niewiernych" siłą, zaś tylko ułamek procenta wydałoby muzułmanina o którym wie, że przygotowuje akt terrorystyczny.
I jest to jak najbardziej postawa wspierana przez nauczycieli w wierze Islamu.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N sie 06, 2017 21:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL