Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Następna strona
 Nowe dokumenty TW Bolek 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Znów nic nie pojąłeś (jak w sąsiednim wątku). Nie chodzi o to czy pisałeś o Wałęsie. Chodzi o to, że wcześniej pisałeś o nim jak o kimś, kto powinien "wisieć", a teraz na krytykę pilastra (ostrą, ale daleko łagodniejszą o wcześniejszej Twojej) wyraziłeś oburzenie. Mój komentarz, nie pierwszy raz niezrozumiany przez Ciebie, był sarkazmem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 07, 2017 20:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Marku, napisałeś tekst o pluciu a) w wątku o Wałęsie i b) pod wpisem pilastra o Wałęsie. O Adrianie, który ostatnio znowu chce być Andrzejem było jedno zdanie.

Jeżeli komentowałeś inny wpis, to nie sposób domyślić się, który. No chyba, że zacząłeś pisać tekst o pluciu ot tak bez powodu.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn sie 07, 2017 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Małgosiaa napisał(a):
Znów nic nie pojąłeś (jak w sąsiednim wątku).
Rzeczywiście, nioe pojmuję, jak można być tak bezczelnym, by uparcie przypisywać mi coś, czego nie napisałe,, kłócić się, że to moje zdanie, a na końcu napisać że ma się prawo tak robić.
Cytuj:
Nie chodzi o to czy pisałeś o Wałęsie. Chodzi o to, że wcześniej pisałeś o nim jak o kimś, kto powinien "wisieć", a teraz na krytykę pilastra (ostrą, ale daleko łagodniejszą o wcześniejszej Twojej) wyraziłeś oburzenie. Mój komentarz, nie pierwszy raz niezrozumiany przez Ciebie, był sarkazmem.
Powtarzam Ci po raz kolejny - NIE zareagowałem na to że Pilaster krytykował Wałęsę.
Dotarło?
bert04 napisał(a):
Marku, napisałeś tekst o pluciu a) w wątku o Wałęsie i b) pod wpisem pilastra o Wałęsie. O Adrianie, który ostatnio znowu chce być Andrzejem było jedno zdanie.
I do tego się odniosłem. Co sobie Pilaster pisze o delatorze - bohaterze dzisiejszej "opozycji totalnej" mam w nosie.

Cytuj:
Jeżeli komentowałeś inny wpis, to nie sposób domyślić się, który.
...nieistotne, bo przed postem Małgosi dokładnie wyjaśniłem, że NIE pisałem o Wałęsie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn sie 07, 2017 21:15
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Marek_Piotrowski napisał(a):
Powtarzam Ci po raz kolejny - NIE zareagowałem na to że Pilaster krytykował Wałęsę.
Dotarło?
bert04 napi
Marek_Piotrowski napisał(a):
I do tego się odniosłem. Co sobie Pilaster pisze o delatorze - bohaterze dzisiejszej "opozycji totalnej" mam w nosie.

Naucz się więc odpowiadać. Jeśli odpowiadasz pod postem pilastra, jasne jest, że na to odpowiadasz. Jeśli odpowiadasz komuś innemu na wcześniejszy post, cytuj.
Marek_Piotrowski napisał(a):
...nieistotne, bo przed postem Małgosi dokładnie wyjaśniłem, że NIE pisałem o Wałęsie.

Małgosiaa uwielbia jak się pieklisz. Tak już mają niegodni czyszczenia butów :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sie 07, 2017 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
bert04 napisał(a):
Masz na myśli tzw. "obiad drawski"? Był on tak samo publiczny, jak obiady w restauracji Sowa.


Był publiczny o wiele bardziej 8)

Zresztą w przekazanych PISowi przez KGB nagrań z "Sowy" tak naprawdę niczego ważnego (to znaczy nielegalnego) nie ma. A w Drawsku było. :-(


Cytuj:
Poza tym był jeszcze rok 1992, kiedy Macierewicz chciał użyć NJW i paru wybranych oddziałów "dobrej zmiany".


Może i chciał, ale nie użył i żadnego dowodu na to nie ma. A nawet jeżeli tak, to i tak nie usprawiedliwia to Wałęsy, który zamiast poziom anarchii zmniejszyć - dołożył swoje w nadziei zapewne na "przesilenie siłowe". I nie był to żaden wyjątek, czy incydent, tylko fragment wielu podobnych, choć może mniej drastycznych (a może tylko mniej nagłośnionych) działań Wałęsy jako prezydenta.

Na szczęście jak napisał bert, generałowie wówczas, w przeciwieństwie do prezydenta, premiera i ministra, wykazali się wysokim poziomem patriotyzmu, bo wszelkie choćby próby przeprowadzenia wtedy puczu, miałyby wtedy dla Polski fatalne skutki (dużo gorsze niżby miały teraz)

Tak czy owak, Wałęsę jako prezydenta należy ocenić zdecydowanie negatywnie. Bardziej negatywnie nawet niż Lecha K, choć mniej niż obecną.

Bo obecna osoba na tym stanowisku, nie tylko ma, z racji wykształcenia, zdecydowanie większą świadomość szkodliwości swojej działalności, ale i, w przeciwieństwie do Wałęsy, jest tylko wydmuszką, całkowitym figurantem.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt sie 08, 2017 6:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Małgosiaa napisał(a):
pisałeś [Marek Piotrowski -p] o Wałęsie. Chodzi o to, że wcześniej pisałeś o nim jak o kimś, kto powinien "wisieć", a teraz na krytykę pilastra (ostrą, ale daleko łagodniejszą o wcześniejszej Twojej) wyraziłeś oburzenie.



To wynika z ich konsternacji. Genetyczni patrioci wyobrażają sobie swoich wrogów - Polaków na swój własny obraz i podobieństwo, jako swoisty "antypis" (tego konkretnie słowa używają).

I konsekwentnie ów "antypis" z ich wyobrażeń, wygląda tak jak PIS, tylko na odwrót. Ma swój Centralny (anty)Ośrodek Dyspozycji Politycznej, którego wszyscy w "antypisie" słuchają i wykonują jego polecenia z żelazną dyscypliną. Ma swoich oficerów prowadzących, którzy przesyłają "antypisowskim" userom gotowe propagandowe teksty do wklejania, ma jakiegoś "antykaczyńskiego" i w ogóle wszystko jest tam tak samo jak w PIS, tylko "anty".

W szczególności, skoro w PIS ogłoszono że Wałęsa to zdrajca, kapuś i "Bolek", to w "antypis" musi być, według wierzeń genetycznych patriotów, dokładnie na odwrót. Wałęsa to bohater, nieskalana postać, etc...

Stąd krytyka Wałęsy w "antypisie", choćby prowadzona z innych niż w PIS pozycji w ogóle nie mieści się im w głowie. I zapewne Marek Piotrowski na tyle został tym skonfundowany, że doszedł do wniosku, że nastąpiła w PIS zmiana mądrości etapu i Wałęsa jest znów, tak jak przed 1992 rokiem, bohaterem, antykomuną, etc i tylko odpowiednie dyspozycje z Partii jeszcze do niego nie dotarły.

Stąd też zaczął Marek Wałęsy bronić, dopóki jego pisowski oficer prowadzący nie przywołał go do porządku :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt sie 08, 2017 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
pilaster napisał(a):
Był publiczny o wiele bardziej


"Spisek publiczny"? Toć to chyba oksymoron. Ktoś ujawnił przebieg obiadku przed samym Ministrem ON? Przyznaję, że nie pamiętam tak dokładnie chronologii tamtych wydarzeń, ale wydaje mi się, że nie wydaje mi się.

pilaster napisał(a):
Tak czy owak, Wałęsę jako prezydenta należy ocenić zdecydowanie negatywnie. Bardziej negatywnie nawet niż Lecha K, choć mniej niż obecną.


W moich oczach Lech K. jest co najmniej współodpowiedzialny za to, że Rzecznik PO stał się oskarżycielem publicznym z kompetencjami do łamania prawa i konstytucyjnego rozdziału państwa od kościoła. Możliwe, że ta cała szyta grubymi nićmi intryga nie wyszła od niego, niemniej jego nocne spotkanie 6.1.2006 z biskupami w pałacu prezydenckim "upieczętowało" tamto wydarzenie. A piętno tego polski KRK nosi do dziś. I nawet pamiętny lot do Gruzji nie wynagradza tego przewinienia.

----------------------

pilaster napisał(a):
Stąd krytyka Wałęsy w "antypisie", choćby prowadzona z innych niż w PIS pozycji w ogóle nie mieści się im w głowie.


Jeszcze gorzej, spróbuj napisać, że o. Rydzyk miał w czymś rację, to już całkiem rozstroisz.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt sie 08, 2017 10:15
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Marek_Piotrowski napisał(a):
Co sobie Pilaster pisze o delatorze.
Że też Ci Marek od tego plucia gęba nie zdrętwieje.


Wt sie 08, 2017 13:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
bert04 napisał(a):

"Spisek publiczny"?


Spisek z definicji jest tajny. A obiad drawski nie był.

Cytuj:
W moich oczach Lech K. jest co najmniej współodpowiedzialny za to, że Rzecznik PO stał się oskarżycielem publicznym z kompetencjami do łamania prawa i konstytucyjnego rozdziału państwa od kościoła. Możliwe, że ta cała szyta grubymi nićmi intryga nie wyszła od niego, niemniej jego nocne spotkanie 6.1.2006 z biskupami w pałacu prezydenckim "upieczętowało" tamto wydarzenie.


A mógłby bert przybliżyć o co kaman?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt sie 08, 2017 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
zefciu napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Co sobie Pilaster pisze o delatorze.
Że też Ci Marek od tego plucia gęba nie zdrętwieje.
A jakie słowo proponujesz?
Donosiciel? Płatny zdrajca? Kapuś? Denuncjator? Gumowe ucho? A może bardziej elegancko : informator? szpicel? Wtyka? A może po konspiracyjnemu: kapucha?

I do tego ktos, kto dalej lży tych, na których kapował.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sie 08, 2017 13:32
Zobacz profil WWW
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Że też ci, Piotrowski, od tego plucia gęba nie zdrętwieje.


Wt sie 08, 2017 13:35
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Marek_Piotrowski napisał(a):
A jakie słowo proponujesz?
A jakie chcesz. Wiesz, że ja nie przykładam większej wagi do tego, czy ktoś pisze słowami ostrymi, czy okrągłymi. Po prostu zwracam uwagę na prawo Kalego - pilaster lżyć prezydent - źle. Marek lżyć prezydent - dobrze.


Wt sie 08, 2017 13:37

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
ErgoProxy napisał(a):
Że też ci, Piotrowski, od tego plucia gęba nie zdrętwieje.
"Pluję" tym, co wy łykacie ze smakiem.
Róznica między nami jest taka, że ja bronię porządnych ludzi, a nazywam delatorów zgodnie z ich działalnością; Wy natomiast bronicie delatorów, a lżycie porządnych ludzi.

Cytuj:
Po prostu zwracam uwagę na prawo Kalego - pilaster lżyć prezydent - źle. Marek lżyć prezydent - dobrze.
Jaaasne. A to że pierwszy jest porządnym człowiekiem, a drugi płatnym donosicielem smiejącym się jeszcze dziś ze swoich ofiar - nie ma dla Zefcia znaczenia, nie?
Kto by tam w takie niuanse wchodził...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt sie 08, 2017 13:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
pilaster napisał(a):
A mógłby bert przybliżyć o co kaman?


Swego czasu to pilaster otworzył bertowi oczy na dwie sprawy:

- że lot do Gruzji był jedną z lepszych akcji Lecha K., która prawdopodobnie zaważyła na wahliwej sytuacji geopolitycznej regionu.

- że sprawa Wielgusa była w sumie wielkim zamachem na niezależność Kościoła od państwa (lub - partii) pod pretekstem szemranych oskarżeń.

Dziwne tylko jest jedno, że pilaster nie kojarzy, kto był prezydentem w tym czasie. I kto zaprosił, jak wieść niesie, 6.1.2006 do swojego pałacu nuncjusza T. Kowalczyka, abpa Józef Michalika i ks.bpa Piotr Liberę –sekretarza generalnego KEP. O czym rozmawiali, co mieli pokazane, tego do dziś nie wiemy. Nie było tam WSI na miejscu tym razem. Wiadomo natomiast, co było po tej rozmowie.

O tym, że przy okazji RPO przerodziła się w trybunał inkwizycji lustracyjnej wspomniałem przy okazji, tu winę nie ponosi sam Lech K.. Ale on "sfinalizował" tę hecę.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Ostatnio edytowano Wt sie 08, 2017 13:48 przez bert04, łącznie edytowano 1 raz



Wt sie 08, 2017 13:43
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jaaasne. A to że pierwszy jest porządnym człowiekiem, a drugi płatnym donosicielem smiejącym się jeszcze dziś ze swoich ofiar - nie ma dla Zefcia znaczenia, nie?
A kto jest porządnym człowiekiem, a kto nie - decyduje Piotrowski.


Wt sie 08, 2017 13:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL