Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Modlitwa "do zmarłych"? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Coroner napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Nie straszę, tylko wyjaśniam, że forum służy do rozmawiania. Natomiast u Ciebie normalny merytoryczny argument to rzadkość.

Swoją drogą, Świadkowie Jehowy na forach są jakoś wyjątkowo agresywni i konfliktowi.


Nie deklarowałem że jestem ŚJ, pisze we własnym imieniu.

Nie musisz. To widać słychać i czuć.


Wiele innych religii uczy tego samego..


Wt wrz 12, 2017 19:44
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
ZG63 napisał(a):
Czlap napisał(a):
Radek:
No przecież dusza ludzka jest nieśmiertelna, więc co mi tu opowiadasz o tym że wszyscy są trupami.
.
Skoro dusza jest nieśmiertelna to dlaczego jest napisane ze Pan Bóg Święty jest pierwszym i będzie ostatnim?, skoro będzie ostatnim to dusza ludzka nie może być nieśmiertelna.


Dusza która grzeszy ta umrze - Ezechiela 18:4 (B.GD) Nie znasz biblii..

Chyba raczej Ty nie znasz skoro powołałeś się na 18 rozdział Księgi Ezechiela. Może powinieneś przeczytać go w całości i zorientować się o co naprawdę chodzi w Ez 18,4?

Cytuj:
Poczytaj w tym przekładzie
Genesis 1, zobaczysz co to dusza..

Słabo. Biblia Gdańska jest napisana językiem archaicznym i trzeba przy jej czytaniu uwzględniać to, że niektóre słowa zmieniły znaczenia przez te kilka wieków, które upłynęły od jej powstania.


Wt wrz 12, 2017 19:55

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Czlap napisał(a):
Radek:
No przecież dusza ludzka jest nieśmiertelna, więc co mi tu opowiadasz o tym że wszyscy są trupami.
.
Skoro dusza jest nieśmiertelna to dlaczego jest napisane ze Pan Bóg Święty jest pierwszym i będzie ostatnim?, skoro będzie ostatnim to dusza ludzka nie może być nieśmiertelna.


Dusza która grzeszy ta umrze - Ezechiela 18:4 (B.GD) Nie znasz biblii..

Chyba raczej Ty nie znasz skoro powołałeś się na 18 rozdział Księgi Ezechiela. Może powinieneś przeczytać go w całości i zorientować się o co naprawdę chodzi w Ez 18,4?

Cytuj:
Poczytaj w tym przekładzie
Genesis 1, zobaczysz co to dusza..

Słabo. Biblia Gdańska jest napisana językiem archaicznym i trzeba przy jej czytaniu uwzględniać to, że niektóre słowa zmieniły znaczenia przez te kilka wieków, które upłynęły od jej powstania.


To ty nie rozumiesz o czym tam pisze..

Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.


Wt wrz 12, 2017 20:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
ZG63 napisał(a):
Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.

Twoje są wszystkie dusze? :o Wysoko, bardzo wysoko mierzysz. Proroków tu mieliśmy, ale bogów jeszcze nie :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 12, 2017 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Małgosiaa napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.

Twoje są wszystkie dusze? :o Wysoko, bardzo wysoko mierzysz. Proroków tu mieliśmy, ale bogów jeszcze nie :D


Misiaczku, to cytat z Ezechiela 18:4..Jakbyś znała biblię nie szydziłabyś z Niej..


Wt wrz 12, 2017 20:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Nie pozwalaj sobie. Dla Ciebie nie jestem ani misiaczkiem ani innym stworkiem.

Wiem, że z Ezechiela, tyle że cytując czyjeś słowa, miałeś obowiązek podać źródło. Nikt nie ma obowiązku znać całej Biblii na pamięć i nikt jej nie zna.
Bez podania źródła, wzięcia w cudzysłów, zasugerowałeś, że to Twoje słowa. I to się nazywa kradzież cudzej własności intelektualnej.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 12, 2017 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Małgosiaa napisał(a):
Nie pozwalaj sobie. Dla Ciebie nie jestem ani misiaczkiem ani innym stworkiem.

Wiem, że z Ezechiela, tyle że cytując czyjeś słowa, miałeś obowiązek podać źródło. Nikt nie ma obowiązku znać całej Biblii na pamięć i nikt jej nie zna.
Bez podania źródła, wzięcia w cudzysłów, zasugerowałeś, że to Twoje słowa. I to się nazywa kradzież cudzej własności intelektualnej.


Jakbyś była kumata to być zobaczyła że w cytatach już jest ten werset..


Wt wrz 12, 2017 20:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Masz szczęście, że to ad personam skierowałeś do mnie. Nie zamierzam być sędzią we własnej sprawie, ale jeśli odniesiesz się w podobny sposób do kogokolwiek innego, otrzymasz ostrzeżenie.

To, że gdzieś ten cytat był, nie zwalnia Cię z obowiązku podania sigli. Nikt nie ma obowiązku biegać po postach i szukać skąd to wziąłeś, bo niekoniecznie każdy czyta cały wątek.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 12, 2017 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Małgosiaa napisał(a):
Masz szczęście, że to ad personam skierowałeś do mnie. Nie zamierzam być sędzią we własnej sprawie, ale jeśli odniesiesz się w podobny sposób do kogokolwiek innego, otrzymasz ostrzeżenie.

To, że gdzieś ten cytat był, nie zwalnia Cię z obowiązku podania sigli. Nikt nie ma obowiązku biegać po postach i szukać skąd to wziąłeś, bo niekoniecznie każdy czyta cały wątek.


To jest w tym samym poście w cytatach. Zainteresowany powinien przeczytać przynajmniej cały post, zwłaszcza moderator. :mrgreen:


Wt wrz 12, 2017 20:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Nie, nie ma. Jest tylko wyrwany fragment także sugerujący Twoje słowa (bez cudzysłowu) i sigla. Cytatu nie ma.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 12, 2017 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
[ciach... nieprawidłowe cytowanie, przez co post jest nieczytelny. Były wielokrotny admin i były wielokrotny moderator powinien umieć cytować i podkreślać to, co istotne.M.]

Cały czas rozmawiamy o tym wersecie, ale Ty masz z tym problem..Znalazłaś kiepski sposób żeby się "wykazać"..


Wt wrz 12, 2017 20:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
W tym poscie nie ma cytatu w takiej formie, jaka jest przyjęta w języku polskim (cudzysłów) i podaniu sigli po cytacie. Bez powyższego, nie jest cytatem, a sugeruje słowa autora postu. Proszę stosować się do tych zasad.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 12, 2017 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
ZG63 napisał(a):
To ty nie rozumiesz o czym tam pisze..

Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.


Skoro mówisz że każdy kto grzeszy umrze, to w takim razie wszyscy umrą, w końcu każdy człowiek popełnia grzechy.
Więc jak to jest? "ZG63" , w końcu jeśli w sumie każdy umrze, to przecież wychodzi że będzie tak jak mówią ateiści.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
Robek napisał(a):
ZG63 napisał(a):
To ty nie rozumiesz o czym tam pisze..

Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.


Skoro mówisz że każdy kto grzeszy umrze, to w takim razie wszyscy umrą, w końcu każdy człowiek popełnia grzechy.
Więc jak to jest? "ZG63" , w końcu jeśli w sumie każdy umrze, to przecież wychodzi że będzie tak jak mówią ateiści.


Tak, dokładnie, każdy umrze, ale jest nadzieja na zmartwychwstanie.


Wt wrz 12, 2017 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Modlitwa "do zmarłych"?
ZG63 napisał(a):
Tak, dokładnie, każdy umrze, ale jest nadzieja na zmartwychwstanie.


Ty umiesz czytać?
Zacytowałeś fragment Biblii w którym jest mowa że każdy umrze, a teraz wyskakujesz mi z jakimś zmartwychwstaniem?

No ale niech ci będzie, gdzie w tym cytacie coś tutaj umieścił.
uwaga cytat:
Oto dusze wszystkie moje są, jako dusza ojcowska tak i dusza synowska moje są; dusza, która grzeszy, ta umrze.

Jest wyraz zmartwychwstanie? :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 12, 2017 21:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL