Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 112  Następna strona
 Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Cytuj:
Boskość to cecha każdego człowieka bo zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Jezus jest człowie4kiem i był człowiekiem, jak my.

I mocą człowieka zmartwychwstał...... to może jakiś ŚJ też posiadając podobną moc też zmartwychwstał?


Śr wrz 13, 2017 10:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Boskość to cecha każdego człowieka bo zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Jezus jest człowie4kiem i był człowiekiem, jak my.

Jesteśmy podobni do Boga, jesteśmy stworzeni na sposób umożliwiający jedność z Bogiem.

Poszczególne fragmenty Pisma rzeczywiście wskazują na człowieczeństwo Jezusa, a nie na Jego Boskość. Rzecz w tym, żeby nie negować innych fragmentów, mówiących jasno o Boskości. Dopiero po odpowiedzialnym uznaniu wszystkich zapisów z Pisma, uzyskujemy pełny obraz Jezusa.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr wrz 13, 2017 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Boskość to cecha każdego człowieka bo zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Jezus jest człowie4kiem i był człowiekiem, jak my.

I mocą człowieka zmartwychwstał...... to może jakiś ŚJ też posiadając podobną moc też zmartwychwstał?


Mocą człowieka..Bredzisz..


Śr wrz 13, 2017 11:03
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Boskość to cecha każdego człowieka bo zostaliśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Jezus jest człowie4kiem i był człowiekiem, jak my.

I mocą człowieka zmartwychwstał...... to może jakiś ŚJ też posiadając podobną moc też zmartwychwstał?


Mocą człowieka..Bredzisz..

Pytanie kto tu bredzi nie potrafiąc wyjaśnić bzdur, które sam pisał o boskości każdego człowieka :D


Śr wrz 13, 2017 12:04

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Stwórcy, ma więc w sobie boskość..

Ty bredzisz jak widać..


Śr wrz 13, 2017 12:10
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Stwórcy, ma więc w sobie boskość..

Ty bredzisz jak widać..

Boskość w człowieku to dusza nieśmiertelna, ale gdyby Jezus był jedynie człowiekiem, to wedle ŚJ czyją mocą z martwych POWSTAŁ.


Śr wrz 13, 2017 12:17

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Stwórcy, ma więc w sobie boskość..

Ty bredzisz jak widać..

Boskość w człowieku to dusza nieśmiertelna, ale gdyby Jezus był jedynie człowiekiem, to wedle ŚJ czyją mocą z martwych POWSTAŁ.


Człowiek nie ma duszy nieśmiertelnej, człowiek jest duszą. Musisz poczytać Rodzaju 1, przekład
Gdański albo PNS dowiesz się co to dusza. :mrgreen:

Dz.Ap. 17:31 dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.

Jezus wskrzesił jego Ojciec..Nie sam się wskrzesił.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Śr wrz 13, 2017 12:21
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
ZG63 napisał(a):
Alus napisał(a):
ZG63 napisał(a):
Każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Stwórcy, ma więc w sobie boskość..

Ty bredzisz jak widać..

Boskość w człowieku to dusza nieśmiertelna, ale gdyby Jezus był jedynie człowiekiem, to wedle ŚJ czyją mocą z martwych POWSTAŁ.


Człowiek nie ma duszy nieśmiertelnej, człowiek jest duszą. Musisz poczytać Rodzaju 1, przekład
Gdański albo PNS dowiesz się co to dusza. :mrgreen:

Dz.Ap. 17:31 dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.

Jezus wskrzesił jego Ojciec..Nie sam się wskrzesił.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tiaaa......z martwych WSTAŁ, z czasownika dokonanego ŚJ przerobili na bezokolicznik "został wskrzeszony"......


Śr wrz 13, 2017 12:29

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Cytuj:
zefciu napisał(a):
Osiris napisał(a):
Wszędzie? wszędzie są też elfy, bo tak uważam.
W moim pokoju nie widzę elfów, ani się o nie nie obijam. Ergo - nie ma ich tam.


Według tego rozumowania w moim pokoju nie widzę Boga ani się o niego nie obijam. Ergo - nie ma go tam (czyli stwierdzenie, że jest wszędzie jest nieprawdziwe).

Cytuj:
Po raz kolejny rzucasz blef "to jest absurdalne", "to jest sprzeczne", ale nie potrafisz go w żaden sposób uzasadnić logicznie.


Absurdem jest twierdzenie, że Jezus(Bóg) składa się z niczego skoro żył Palestynie parę tysięcy lat temu.

Cytuj:
Jeśli pojęcie "absolut" Ci nie pasuje, to go nie używaj
.

Ty go użyłeś a jako argument a interpretacji tego pojęcia jest co najmniej kilkanaście. Może je sprecyzujesz? (według Twojego rozumienia).

Cytuj:
Zwróć uwagę po prostu na rząd cech Boga, który odróżnia Go od bożków pogańskich - chociażby beznamiętność.


Beznamiętny oznacza spokojny, obojętny, chłodny. To jest sprzeczne z Bogiem Starego Testamentu wpadającym co chwilę w gniew z głupich powodów.

Cytuj:
Ja Ci piszę, że dominująca w Polsce religijność nie kłóci się z nauką (w odróżnieniu od dominującej, przynajmniej medialnie, w USA). Ty mi na to, że "w Polsce nie stosuje się metody naukowej". I jak tu z Tobą dyskutować, jak Ty nawet nie starasz się zrozumieć tego, co piszą inni?


Nie napisałeś, że religijność w Polsce nie kłóci się z nauką (co jest nieprawdą).
Napisałeś:"O ile bowiem w Ameryce argumentacja "z nauki" może się sprawdzić wobec bible-beltowego antynaukowego protestantyzmu, to w Polsce wobec dominujących katolicyzmu i ortodoksji - już nie"

Wychodzi na to, że to Ty sam nie rozumiesz swojego własnego tekstu.

Cytuj:
Cytuj:
Wniosek jest taki, że idea Boga nie jest potrzebna do wyjaśnienia żadnego zjawiska.
Nie. To jest nieuzasadniona ekstrapolacja.


Oczywiście, że uzasadniona. Setkami tysiąców doświadczeń naukowych. Podaj chociaż jeden przykład w którym idea Boga pomogła rozwiązać jakiś problem naukowy.


Śr wrz 13, 2017 20:54
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Osiris napisał(a):
Według tego rozumowania w moim pokoju nie widzę Boga ani się o niego nie obijam. Ergo - nie ma go tam (czyli stwierdzenie, że jest wszędzie jest nieprawdziwe).
Bóg jest niewidzialny i niematerialny. Ergo - Twój eksperyment jest błędny w odniesieniu do Boga.
Cytuj:
Absurdem jest twierdzenie, że Jezus(Bóg) składa się z niczego skoro żył Palestynie parę tysięcy lat temu.
Natura boska jest prosta. Natura ludzka oczywiście złożona. Myślałem, że nie trzeba tego wyjaśniać, przepraszam.
Cytuj:
Beznamiętny oznacza spokojny, obojętny, chłodny. To jest sprzeczne z Bogiem Starego Testamentu wpadającym co chwilę w gniew z głupich powodów.
Ohoho! Nagle się stałeś specjalistą od interpretowania Starego Testamentu. Na szczęście dyskutujemy o wierze chrześcijańskiej, a nie o Twoich prywatnych interpretacjach ST.
Cytuj:
Nie napisałeś, że religijność w Polsce nie kłóci się z nauką (co jest nieprawdą).
Właśnie to napisałem. Oczywiście - dominująca religijność, a nie każda religijność.
Cytuj:
Napisałeś:"O ile bowiem w Ameryce argumentacja "z nauki" może się sprawdzić wobec bible-beltowego antynaukowego protestantyzmu, to w Polsce wobec dominujących katolicyzmu i ortodoksji - już nie"

Wychodzi na to, że to Ty sam nie rozumiesz swojego własnego tekstu.
Nie. To Ty nie rozumiesz mojego tekstu, a jest on jasny. Przeciwstawianie nauki i religii ma sens tam, gdzie ta religia ma charakter antynaukowy. A tam gdzie nie ma - nie ma sensu. W dyskusji z kreacjonistą - ma sens. Ale tutaj nie dyskutujesz z kreacjonistami.
Cytuj:
Oczywiście, że uzasadniona. Setkami tysiąców doświadczeń naukowych.
Proszę podać jedno.


Cz wrz 14, 2017 6:39

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Cytuj:
Bóg jest niewidzialny i niematerialny. Ergo - Twój eksperyment jest błędny w odniesieniu do Boga.


Nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi. Elfy też są niewidzialne i niematerialne, czyli nie różnią się niczym od Boga w Twoim rozumieniu.

Cytuj:
Natura boska jest prosta. Natura ludzka oczywiście złożona. Myślałem, że nie trzeba tego wyjaśniać, przepraszam.


Nie przepraszaj tylko to wyjaśnij. Skoro natura boska jest prosta, to jak jednocześnie mogła stać się ludzka, już nie mówiąc o tym, że składa się z niczego?

Cytuj:
Ohoho! Nagle się stałeś specjalistą od interpretowania Starego Testamentu. Na szczęście dyskutujemy o wierze chrześcijańskiej, a nie o Twoich prywatnych interpretacjach ST.


Uważasz, że trzeba specjalisty do interpretacji ST? Zapewne trzeba studia teologiczne skończyć :o

Jeden przykład, jest ich dziesiątki w ST, jak zapewne wiesz.

"Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela" - IV Mojż 25:01-04

Słowo Boga beznamiętnego w pełnym wydaniu, o miłosierdziu nie wspomnę...


Cytuj:
Przeciwstawianie nauki i religii ma sens tam, gdzie ta religia ma charakter antynaukowy.


Nauka i religia chrześcijańska przeciwstawiają się sobie wielu aspektach i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem. Jeśli ktoś twierdzi, że mogło nastąpić narodzenie z dziewicy to oczywiscie zaprzecza podstawowym prawom biologii.

Cytuj:
Cytuj:
Oczywiście, że uzasadniona. Setkami tysiąców doświadczeń naukowych.
Proszę podać jedno.



Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Podaj doświadczenie w którym idea Boga pomogła rozwiązać jakiś problem naukowy.


Cz wrz 14, 2017 23:26
Zobacz profil
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Osiris napisał(a):
Nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi. Elfy też są niewidzialne i niematerialne, czyli nie różnią się niczym od Boga w Twoim rozumieniu.
Jeśli Elfy nie różnią się niczym od Boga, to znaczy że pojęcie "Elfy" jest po prostu synonimem pojęcia "Bóg". Pytanie - czemu zatem nie piszesz po polsku. W języku polskim słowo "Elfy" znaczy coś innego niż "Bóg".
Cytuj:
Nie przepraszaj tylko to wyjaśnij. Skoro natura boska jest prosta, to jak jednocześnie mogła stać się ludzka,
Jak sobie wyobrażasz odpowiedź na pytanie "jak" w tej sytuacji? Aha - to nie natura boska stała się ludzka, tylko hipostaza boska przyjęła jednocześnie naturę ludzką.

Cytuj:
już nie mówiąc o tym, że składa się z niczego?
No to jest definicja prostoty.
Cytuj:
Uważasz, że trzeba specjalisty do interpretacji ST? Zapewne trzeba studia teologiczne skończyć :o
Uważam, że dyskutujemy o chrześcijańskiej koncepcji Boga. A ta koncepcja obejmuje beznamiętność. Ty jednak próbujesz przerabiać znowu strategię, którą już raz zastosowałeś w wątku "Wszechobecność Boga". Ale to tanie jest, a ja jestem za stary, żeby się nabrać.
Cytuj:
Nauka i religia chrześcijańska przeciwstawiają się sobie wielu aspektach
Nooo! W wielu aspektach i wiele przytłaczających eksperymentów dokonano. Ale jakoś żadnego nie umiesz przytoczyć.
Cytuj:
Jeśli ktoś twierdzi, że mogło nastąpić narodzenie z dziewicy to oczywiscie zaprzecza podstawowym prawom biologii.
Oczywiście nie zaprzecza, bo przecież mówi, że to wydarzenie było ponad owymi prawami.
Cytuj:
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Podaj doświadczenie w którym idea Boga pomogła rozwiązać jakiś problem naukowy.
Nigdy nie twierdziłem, że takie doświadczenie miało miejsce, więc nie rozumiem, po co to pytanie (poza odwróceniem uwagi od Twojego nieudanego blefu).


Pt wrz 15, 2017 6:50
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Cytuj:
Nauka i religia chrześcijańska przeciwstawiają się sobie wielu aspektach i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem. Jeśli ktoś twierdzi, że mogło nastąpić narodzenie z dziewicy to oczywiscie zaprzecza podstawowym prawom biologii.

Podstawowym prawom biologii zaprzecza np. inedia, nie uniemożliwiająca dotkniętym nią żyć przez dziesiątki lat.


Pt wrz 15, 2017 8:22

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Nauka i religia chrześcijańska przeciwstawiają się sobie wielu aspektach i Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem. Jeśli ktoś twierdzi, że mogło nastąpić narodzenie z dziewicy to oczywiscie zaprzecza podstawowym prawom biologii.

Podstawowym prawom biologii zaprzecza np. inedia, nie uniemożliwiająca dotkniętym nią żyć przez dziesiątki lat.


Oczywiście, że inedia zaprzecza podstawowym prawom biologii. Jakoś nie istnieją dowody na poparcie takich tez. Żaden z ludzi twierdzących, że posiada ową zdolność nie przetrwał bez pożywienia dłużej niż 15 dni. To niebezpieczna pseudonauka.


Pt wrz 15, 2017 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Czym jest Trójca Święta? Jak rozumiecie ten dogmat?
Cytuj:
Jeśli Elfy nie różnią się niczym od Boga, to znaczy że pojęcie "Elfy" jest po prostu synonimem pojęcia "Bóg". Pytanie - czemu zatem nie piszesz po polsku. W języku polskim słowo "Elfy" znaczy coś innego niż "Bóg".


Na początku tego postu napisałem, że nie wiadomo gdzie jest Bóg. Odpowiedziałeś, że jest wszędzie. Skoro tak to podaj argument potwierdzający to. Zamiast tego zmieniasz ciągle temat.

Cytuj:
Cytuj:
już nie mówiąc o tym, że składa się z niczego?
No to jest definicja prostoty.


To jest definicja prostoty? to jest jakaś Twoja nowa filozofia?

Cytuj:
Cytuj:
Uważasz, że trzeba specjalisty do interpretacji ST? Zapewne trzeba studia teologiczne skończyć :o
Uważam, że dyskutujemy o chrześcijańskiej koncepcji Boga. A ta koncepcja obejmuje beznamiętność. Ty jednak próbujesz przerabiać znowu strategię, którą już raz zastosowałeś w wątku "Wszechobecność Boga". Ale to tanie jest, a ja jestem za stary, żeby się nabrać.


A to bardziej zawiły sposób ominięcia odpowiedzi.
Twierdzisz, że Bóg jest beznamiętny. Jak to się ma do cytatu poniżej?

"Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela" - IV Mojż 25:01-04


Cytuj:
Cytuj:
Jeśli ktoś twierdzi, że mogło nastąpić narodzenie z dziewicy to oczywiscie zaprzecza podstawowym prawom biologii.
Oczywiście nie zaprzecza, bo przecież mówi, że to wydarzenie było ponad owymi prawami.


Jeśli to wydarzenie było ponad prawami biologii to znaczy, że jest niezgodne z nimi.

Cytuj:
Cytuj:
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Podaj doświadczenie w którym idea Boga pomogła rozwiązać jakiś problem naukowy.
Nigdy nie twierdziłem, że takie doświadczenie miało miejsce, więc nie rozumiem, po co to pytanie (poza odwróceniem uwagi od Twojego nieudanego blefu).


Ale kwiestionowałeś mój wniosek, że idea Boga jest niepotrzebna do wyjaśnienia żadnego zjawiska. Czyli uznajesz, że nie ma takich doświadczeń?


Pt wrz 15, 2017 20:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 112  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL