Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234 ... 435  Następna strona
 Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji 
Autor Wiadomość
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Tyle, ile będzie trzeba do tego abyś zrozumiała, że forum służy do dyskusji, a nie głoszenia, zaś cytując jakieś teksty podaje się źródła.


N paź 29, 2017 13:50

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tyle, ile będzie trzeba do tego abyś zrozumiała, że forum służy do dyskusji, a nie głoszenia, zaś cytując jakieś teksty podaje się źródła.


Podałam małe cytaty, które potwierdzały, że nie wymyślam, ale swoje słowa opieram na Słowie Bożym.
Przed podaniem cytatu napisałam B.W. każdy by zrozumiał, że te skróty, to Biblia Warszawska - ale może i nie każdy chce zrozumieć.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


N paź 29, 2017 13:56
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
wybrana napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tyle, ile będzie trzeba do tego abyś zrozumiała, że forum służy do dyskusji, a nie głoszenia, zaś cytując jakieś teksty podaje się źródła.


Podałam małe cytaty, które potwierdzały, że nie wymyślam, ale swoje słowa opieram na Słowie Bożym.
Przed podaniem cytatu napisałam B.W. każdy by zrozumiał, że te skróty, to Biblia Warszawska - ale może i nie każdy chce zrozumieć.


Wtrace swoje 3 grosze.
Wybrana, ze slowem Bozym sie nie dyskutuje a ty Je wykozystujesz w dyskusji w taki sposob ze podajesz swoje tresci jako slowo Boze.
Gdybys choc raz postarala sie o napisanie swojego wlasnego rozumienia tych slow ktore cytujesz z Biblii, to byla by choc niewielka mozliwosc dyskusji.
Czy uwazasz ze jesli ktos inny, w odpowiedzi na twoj post poda inne cytaty z Biblii, bez podania ich rozumienia, to bedzie to dyskusja, czy jedynie cytowanie Pism?
Nikt nic z tego nie bedzie rozumial, bo to ze przeczyta cytaty, to bedzie dokladnie tym samym co czytanie Biblii bez kontekstu, a to kazdy moze zrobic bez udzialu na forum.
Posty w twoim i wielu innych wykonaniu to blogi a nie dyskusja.


N paź 29, 2017 14:17

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Małgosiaa napisał(a):
hubris napisał(a):
Nie odnosiłem się do tego postu bo jest on próbą ominięcia tematu, tak samo jak Twój.
Kwestią którą się zajmujemy jest teza pilastera.

I jak zwykle odniosłeś się tylko do wyrwanego z kontekstu zdania. A pilaster dalej napisał:
pilaster napisał(a):
Bo instytucje gorzej zorganizowane padają wcześniej, niż instytucje zorganizowane lepiej. Tak samo w przyrodzie populacje gorzej dostosowane wymierają szybciej niż populacje dostosowane lepiej.

Kościół Katolicki jest najstarszą nieprzerwanie istniejącą na Ziemi instytucją. Istnieją i istniały religie bardziej od niego długowieczne, ale w ich przypadku była/jest to ciągłość wyłącznie ideowa, a nie, jak w przypadku Kościoła, także instytucjonalna (zwana w Kościele "sukcesją apostolską").

to świadczy, że, ze wszystkich ludzkich instytucji, od państw poczynając, na związkach wędkarzy kończąc, Kościół jest najlepiej zorganizowany i zarządzany. Wierzący uważają, że to dlatego, że nie jest Kościół instytucją do końca ziemską. Ale niewierzący mogą szukać innych przyczyn. ;)

Nie zrozumiawszy uznałes to za idiotyzm. Pominę całość dyskusji, ale to, co zacytowałam wcześniej odnosiło sie do Twojego rozumienia tej kwestii.
Człowieku, zrozum, że niektórzy swoje myśli wypowiadają w sposób ciągły i nie da się inaczej zrozumieć, jak mieć w pamięci wczesniejsze wypowiedzi (lub sięgnięcie po nie, o ile się nie pamieta). Inaczej to jest wyrywanie z kontekstu i tworzenie własnych wyobrażeń o tym, co kto powiedział.


Gdzie jest moja odpowiedź na ten post, czyżby został usunięty? I kolejne pytanie - czy jest wysyłane powiadomienie w sprawie usuniętego postu czy moderator usuwa nie tłumacząc powodu według własnego widzimisię?


N paź 29, 2017 15:32
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Użytkownik Andy72 mimo kilkakrotnego zwrócenia mu uwagi dalej zajmuje się pospołu z kolejnymi wcieleniami hansela propagowaniem na forum spirytystycznej propagandy z naruszeniem Regulaminu I/4:

viewtopic.php?f=9&t=39780


Pn paź 30, 2017 13:10

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Jakie kilkukrotne zwrócenie uwagi? Pierwszy raz napisałeś. Sam zgłaszałem klony hansela, ale gdy nie jest zbyt natarczywy może warto mu coś wytłumaczyć?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn paź 30, 2017 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Dwukrotnie wyrzucono mój wpis, bo moderacja miała zastrzeżenie, bo nie podałam dokładnego źródła cytatów z Biblii.Dzisiaj ponownie umieściłam swój post z dokładnym podaniem źródeł Biblijnych. Ponownie usunięto mój wpis i otrzymałam ostrzeżenie.
Droga szatańsko moderacjo - tak dobrze napisałam jesteście sługami szatana i spełniacie jego polecenia.
To forum nie ma nic wspólnego z wiarą, a wręcz przeciwnie - niszczy wiarę w Boga.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn paź 30, 2017 15:58
Zobacz profil
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Andy72 napisał(a):
może warto mu coś wytłumaczyć?
Proszę moderację o zwrócenie uwagi, że Andy zamiast podejść do sprawy propagowania okultyzmu na forum poważnie udaje idiotę, który twierdzi, jakoby spamerowi można było "coś wytłumaczyć".


Pn paź 30, 2017 16:07
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
wybrana napisał(a):
Droga szatańsko moderacjo - tak dobrze napisałam jesteście sługami szatana i spełniacie jego polecenia.
To forum nie ma nic wspólnego z wiarą, a wręcz przeciwnie - niszczy wiarę w Boga.

Obrazek


Pn paź 30, 2017 16:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
W zasadzie wystarczy nie być nachalnym. Niestety ale Ty, wybrana, podobnie jak hansel, często jesteście, i to bardzo. Trzeba mieć minimum wyczucia i rozumieć, że np. katolicy nie chcą być zarzucani antykatolicką propagandą. Zresztą, nikt nie lubi być niczym zarzucany i spamowany. Tym bardziej bezrefleksyjnie.

No i przydałoby się nie ignorować totalnie krytycznych uwag.


Andy, natrętnego użytkownika i trolla nie da się pozbyć ciągle wdając się z nim w dyskusje.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn paź 30, 2017 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Może zaważyła na tym chęć dyskusji, wchodzę i widzę że nie ma nowych postów a jedynie te spirytystyczne, więc zaczynam rozmowę z braku innych.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn paź 30, 2017 17:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Mam pewną uwagę. Gdyby ktoś zauważył, że jakiś użytkownik na forum pisze o popełnieniu samobójstwa, bardzo proszę o informację. Nie zawsze moderatorzy czytają każdy post na forum bez wyjątku i nie zawsze bardzo dokładnie. Szczególnie, jeśli ktoś z nikim się nie kłóci i w ogóle niespecjalnie zwraca na siebie uwagę. A warto wiedzieć i przyjrzeć się sprawie, bo może akurat być poważna. Na to może wskazywać np. fakt, że zamiary są sprecyzowane w kwestii tego, kiedy i jak ("kończę to za tydzień", "mam już odpowiednią dawkę leków"), gdy niedawno media informowały o przypadku innego samobójstwa albo gdy ktoś ma depresję (u osób wierzących często łączy się z nocą wiary). Także wtedy, gdy ktoś nie rozpisuje się rozlegle na ten temat ale wspomina raczej zdawkowo i niekoniecznie całkiem wprost. Oczywiście to nie wszystkie możliwe czynniki, a ponadto nie zawsze musi istnieć pełna zgodność z kryteriami, więc warto zastanowić nad każdym przypadkiem indywidualnie.

Natomiast w kwestii kroków, jakie można podjąć, to - gdy sprawa nie wydaje się nagła, bo ktoś pisze o nieokreślonej przyszłości - jednym jest konsultacja z fachowcem, jak w odpowiednim telefonie zaufania, kolejnym lektura (co najmniej z jakiejś fachowej strony), ponieważ warto wiedzieć, co można mówić, a czego lepiej unikać. Natomiast - gdy wygląda na to, że czasu może być mało - wtedy najpierw dzwoni się na policję, bo nikt inny nie dotrze do kogoś po adresie IP, ani nawet tego adresu nie zdobędzie. Dopiero potem można próbować dalszej rozmowy.

Policja będzie pytać o różne informacje. Oczywiście przygotowani są na to, że zgłaszający nie zna numeru IP, ponieważ zwykle tak właśnie jest. Pytać mogą o:
- adres strony, nazwę użytkownika
- czy wiadomo, kiedy po raz pierwszy wspominał o samobójstwie
- czy napisał cokolwiek, co mogłoby pomóc w odnalezieniu miejsca zamieszkania lub ustalenia tożsamości
- czy podał inne pomocne informacje

Ponadto, jeśli ktoś ma na forum wyższe uprawnienia niż zwykły użytkownik, warto o tym wspomnieć. Potem i tak mogą kontaktować się z administratorem serwisu lub nawet dzwonić z innego wydziału i pytać, skąd zgłaszający zna numer IP (zupełnie poważnie, tak robią).

Ostatnio ktoś pisał, że popełni samobójstwo za dwa tygodnie, a np. ja zauważyłem to dopiero dwunastego dnia. Na szczęście rokuje to całkiem nieźle.

Poza tym ktoś inny z policji dzwonił i pytał o port wyjściowy. Ale w tym przypadku ja nawet nie wiem, co to jest. Chyba wewnętrzny adres sieci lokalnej (jeśli ktoś wie lepiej, może mnie doinformować). Akurat adres IP należał do Cyfrowego Polsatu mobile.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lis 02, 2017 10:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
viewtopic.php?f=22&t=9972

Temat zawiera dyskusję, ale...

Zrobiła się z niego lista gdzie wszyscy wrzucają linki do serwisów hostujących obrazki. Jak widać po ostatnim poście w tym temacie spamerom to odpowiada.

Czy nie byłoby dobrze, gdyby jakiś mod wyrzucił stamtąd wszystkie linki? W postach z roku 2017 oraz z roku 2006?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


So gru 09, 2017 22:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Faktycznie nie ma w tym sensu. Usunąłem.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So gru 09, 2017 23:02
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Sądzę, że andej mógłby się czuć urażony tylko wtedy, gdyby faktycznie Jezusy spływały mu z ust i klawiatury non-stop. W Sieci nie widziałem, o postępowaniu w realu nic mi nie wiadomo. Czy andej powinien się czuć urażony? To wie on sam.

Co do takiej interpretacji regulaminu,.. powiedzmy, że mi się nie chce. Jakby mi się chciało, wytoczyłbym najcięższe baterie, póki by nie wyszło, że Małgosia sprowokała mnie do kłótni internetowej, w której sama bierze udział i wobec tego sama winna upomnieć publicznie się, a może i osta sobie wlepić. Ale wolę inne rozwiązanie.


N gru 10, 2017 10:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6513 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234 ... 435  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL