Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tia. Zwłaszcza system losowania sędziów przydzielanych do poszczególnych, który wprowadził rząd PiS, spraw ma służyć temu, aby wyroki wydawano zgodnie z życzeniami PiS.
Zastanawiasz się nad tym, co piszesz?

Gdyby ustawa o sądach miała tylko ten jeden przepis, to miałbyś rację.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lis 12, 2017 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czytając niektóre wypowiedzi dochodzę do wnioski, że 2 lata to o wiele więcej niż 8.
Wszak w ciągu 8 lat strasznym aferzystom postawiono zarzuty, odsądzono od czci i wiary, potępiono, a różni politycy zaklinali się, że doprowadzą do wieloletnich odsiadek.
Ale kruk krukowi oka nie wydziobuje. Silniejszy najpierw zaspokaja głód, a to, czego zjeść nie może, zostawia innym. A fortuna kołem się toczy.

A co do kpin ze Smoleńska, to poczekajmy jeszcze parę miesięcy. Czy nie możecie zebrać sił na jazgot po odsłonięciu pomnika i kolejnej rocznicy? Jesteście wierni ustaleniom Anodiny-Laska? Wasza sprawa. A ja nie wierzę ustaleniom komisji powołanych przez totalitarne władze. A ja nie wierzę komisjom ukrywającym niewygodne fakty, czy zapisy czarnych skrzynek. A ja nie wierzę, komisjom mającym udowadniać z góry narzucone tezy. Wolę zaczekać. Na analizy komisji mającej narzucone inne cele i skonfrontować je z wcześniejszymi ustaleniami. Wolę zaczekać na wyniki zagranicznych laboratoriów. Skoro na zwrot własności nie można liczyć. Niestety, gdy złodziej silniejszy, to nie da się go zmusić do niczego.


Pn lis 13, 2017 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Mamy dane ostateczne za wrzesień 2017, zgodne z wcześniejszym szacunkiem.

Poza tym BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji w październiku wzrósł o ok. 0,5 pkt, więc Małgosiaa nie jest odosobniona w swoich oczekiwaniach inflacyjnych.

Zobaczymy, czy rację będzie miała agencja ratingowa, czy tzw. "ulica".


Ostateczne dane za październik:
Cytuj:
Inflacja w X wyniosła rdr 2,1 proc., a mdm 0,5 proc. - GUS
(...)
Kod:
                  październik  październik   wrzesień  wrzesień
                  rdr          mdm           rdr       mdm
INFLACJA OGÓŁEM   2,1          0,5           2,2       0,4

(...)


Mamy więc spadek rok-do-roku i wzrost miesiąc-do-miesiąca. W każdym razie zauważalnego wzrostu inflacji na razie nie widać.


Wt lis 14, 2017 11:38
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Mamy więc spadek rok-do-roku i wzrost miesiąc-do-miesiąca. W każdym razie zauważalnego wzrostu inflacji na razie nie widać.

Oj widać, widać.....za mięso, za które 3-4 lata temu płaciłam 12-13 zł/kg, aktualnie muszę płacić 15-17zł/kg, nie mówiąc już o maśle, jajkach, mleku....


Wt lis 14, 2017 12:02

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Oj widać, widać.....za mięso, za które 3-4 lata temu płaciłam 12-13 zł/kg, aktualnie muszę płacić 15-17zł/kg, nie mówiąc już o maśle, jajkach, mleku....

Zgoda (za wyjątkiem mleka ;) ), ale nie chodzi o ceny mięsa, masła czy jajek, ani o ceny żywności w ogóle, ale o cały koszyk inflacyjny. Zresztą w tabeli widać, że to właśnie żywność i napoje bezalkoholowe w dużej mierze odpowiadają za obecny wzrost inflacji.

A przy okazji - Dyrektorzy finansowi optymistycznie oceniają perspektywy gospodarcze Polski - Deloitte:
Cytuj:

(...)
"Obecna edycja badania, która była przeprowadzona od września do października tego roku, pokazała, że poziom optymizmu netto (różnica osób wskazujących na poprawę sytuacji ekonomicznej i odsetek mówiących o jej pogorszeniu) wśród dyrektorów finansowych w Polsce znacząco rośnie. Obecnie wynosi on 26 proc., podczas gdy pół roku wcześniej było to 17 proc. Oznacza to, że liczba firm, które wierzą, że ich perspektywy ekonomiczne w roku 2018 będą lepsze niż w roku 2017 jest większa niż tych, którzy myślą odwrotnie" - napisano w komentarzu.
(...)
Z badania wynika, że 57 proc. CFO w 2018 roku oczekuje inflacji powyżej 2 proc.

"Dyrektorzy zakładają więc istotny impuls inflacyjny, który mógłby być efektem wzrostu kosztów płac wynikających z rosnących braków wykwalifikowanej kadry, podniesienia płacy minimalnej, obciążeń Funduszu Ubezpieczeń Społecznych czy też programu 500+. Zdaniem dyrektorów finansowych w roku 2018 w Polsce będziemy mieli do czynienia z nieco słabszym kursem walutowym (4,1-4,3 PLN/ EUR) i dalszym spadkiem niskiego poziomu bezrobocia (45 proc. ankietowanych)" - napisano.


Badania Deloitte pokazują, że w Polsce istotnie zmalało poczucie niepewności gospodarczej.

"Jej poziom w drugiej połowie roku 2017 gwałtownie spadł, wracając do poziomu z przełomu lat 2014-15. Aż 80 proc. CFO uważa, że mamy do czynienia z niskim lub normalnym poziomem niepewności. Zaledwie 20 proc. uważa, że jest on wysoki" - napisano.

Najnowsze wyniki badania wskazują na nowe czynniki ryzyka, które będą spędzać sen z oczu dyrektorów finansowych w roku 2018.

"Największym z nich będzie dostępność wykwalifikowanej kadry, na którą wskazała połowa badanych, o 18 pp. więcej niż pół roku wcześniej. Przedsiębiorcy obawiają się również wzrostu kosztów operacyjnych, który może wynikać ze wzrostu kosztów pracowniczych" - napisano autorzy raportu.


Wytłuściłem fragment o inflacji, w nawiązaniu do poprzedniego postu, ale uważam, że reszta jest równie ciekawa 8)


Wt lis 14, 2017 12:10
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
W każdym razie zauważalnego wzrostu inflacji na razie nie widać.
Nie widać? Inflacja w 2014 wynosiła 0,0%, potem była nawet ujemna (deflacja, ceny spadały). Zaczęła wyraźnie rosnąć od wiosny 2016, w listopadzie dotarła do zera, w grudniu 2016 już była dodatnia: 0,9%, w styczniu 2017 osiągnęła 1,8% -- a ty mówisz, że nie widać zauważalnego wzrostu inflacji?!?

SweetChild napisał(a):
ale nie chodzi o ceny mięsa, masła czy jajek, ani o ceny żywności w ogóle, ale o cały koszyk inflacyjny. Zresztą w tabeli widać, że to właśnie żywność i napoje bezalkoholowe w dużej mierze odpowiadają za obecny wzrost inflacji.
Normalnie jak w propagandzie PRL: żywność co prawda zdrożała, ale za to lokomotywy potaniały.


Wt lis 14, 2017 12:20

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zgoda, ale tutaj punktem wyjścia jest ten post, a więc rozpatrujemy horyzont czasowy od września 2017. Dlatego też zacytowałem swój wcześniejszy post.


Wt lis 14, 2017 12:27
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Mleko też zdrożało - od 30gr/l do 1 zł/l......codziennie robię zakupy, to wzrosty/spadki cen mi nie umykają.
Dodam: serki homogeniczne też zdrożały o 1 -1,5 na czteropaku i sery żółte także....
ziarnko do ziarna a zbierze się marka......nic nie zmieni, że lokomotywy potaniały :D


Wt lis 14, 2017 12:36
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Zgoda, ale tutaj punktem wyjścia jest ten post, a więc rozpatrujemy horyzont czasowy od września 2017. Dlatego też zacytowałem swój wcześniejszy post.
GUS poinformował wtedy, że "we wrześniu średni poziom cen był o 2,2 proc. wyższy niż rok wcześniej" -- czyli wyższy niż w 2016 , kiedy inflacja była ujemna. A ty się podniecasz, że w październiku 2,2% zmieniło się na 2,1%, czyli o 0,1% --- wartość pomijalnie małą, bo inflacja rok do roku w dwu kolejnych miesiącach bardzo rzadko jest taka sama, a 0,1% to najmniejsza dokładność używana przez GUS przy podawaniu tych wyników.


Wt lis 14, 2017 12:39

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
akruk napisał(a):
GUS poinformował wtedy, że "we wrześniu średni poziom cen był o 2,2 proc. wyższy niż rok wcześniej" -- czyli wyższy niż w 2016 , kiedy inflacja była ujemna. A ty się podniecasz, że w październiku 2,2% zmieniło się na 2,1%, czyli o 0,1% --- wartość pomijalnie małą, bo inflacja rok do roku w dwu kolejnych miesiącach bardzo rzadko jest taka sama, a 0,1% to najmniejsza dokładność używana przez GUS przy podawaniu tych wyników.

Napisałem przecież, że zauważalnego wzrostu inflacji na razie nie widać. Gdzie tu jakieś podniecenie :lol:

akruk napisał(a):
SweetChild napisał(a):
ale nie chodzi o ceny mięsa, masła czy jajek, ani o ceny żywności w ogóle, ale o cały koszyk inflacyjny. Zresztą w tabeli widać, że to właśnie żywność i napoje bezalkoholowe w dużej mierze odpowiadają za obecny wzrost inflacji.
Normalnie jak w propagandzie PRL: żywność co prawda zdrożała, ale za to lokomotywy potaniały.

To już pretensje do GUS i metodologii wyznaczania koszyka inflacyjnego. Ja pretensji nie zgłaszam, nie żyję samym masłem czy mięsem, a wydatki na żywność nie stanowią całości moich wydatków.
Przy czym u nas ceny żywności i tak mają dość duży wpływ na koszyk (w porównaniu z innymi państwami UE, szczególnie tzw. Starej Unii).

Alus napisał(a):
Mleko też zdrożało - od 30gr/l do 1 zł/l......codziennie robię zakupy, to wzrosty/spadki cen mi nie umykają.

Nie mogę wiedzieć, jak jest u Ciebie, ale zapewniam Cię, że ja mleko kupuję w cenach z ostatniego roku. Co mnie dziwi przy takim wzroście ceny masła.


Wt lis 14, 2017 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A co gorsza inflacja jest wywoływana celowo. I to przez zmowę ekonomistów z różnych krajów.
A najgorsze dzisiejsze dane statystyczne: Produkt Krajowy Brutto w III kwartale 2017 roku wzrósł o 4,7 proc. rdr oraz wzrósł o 1,1 proc. kdk wobec wzrostu w II kw. na poziomie 4,0 proc. rdr (po korekcie) - wynika z flash szacunku GUS. Koszmar. Co ta inflacja na nas sprowadza.

źródło: http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/podano-informacje-o-wzroscie-gospodarczym-w-polsce-w-iii,2544972,2156?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Wt lis 14, 2017 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Nie mogę wiedzieć, jak jest u Ciebie, ale zapewniam Cię, że ja mleko kupuję w cenach z ostatniego roku. Co mnie dziwi przy takim wzroście ceny masła.

Najwidoczniej to jednak ja kupuję mleko wyjątkowo korzystnie :roll:
Zmiany cen żywności i napojów bezalkoholowych w okresie ostatnich dwunastu miesięcy:
Cytuj:
W grupie „mleko, sery i jaja” największy wzrost cen, zaobserwowany głównie w ostatnich dwóch miesiącach, związany jest m.in. z tendencją wzrostową cen skupu mleka (o ok. 26%), Dotyczy to głównie serów dojrzewających i topionych – o 10,7% oraz mleka – o 9,7%. Znacznie podrożały również śmietana i śmietanka – o 7,6%, jaja – o 6,0% i sery twarogowe – o 5,8%. W grupie „oleje i pozostałe tłuszcze” największy wzrost cen dotyczył masła – o 15,1%, co związane jest ze znacznie zwiększonym eksportem (o ok. 40% w okresie ośmiu miesięcy b.r. o porównaniu z analogicznym okresem ub. roku). Ceny tłuszczów roślinnych wzrosły w znacznie mniejszym stopniu – o 3,7%.

Tak więc Alus, zgoda również co do mleka :)


Wt lis 14, 2017 13:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Należy pamiętać, że Rada Polityki Pieniężnej w założeniach polityki pieniężnej na 2017 rok ustaliła cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc.


Wt lis 14, 2017 13:09
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Może, miast tych sporów i udowadniania swojej racji, przystańmy na chwilę i posłuchajmy prymasa.
I nie chodzi tu o to, aby słyszeć, ale usłyszeć, zastanowić się i wziąć sobie do serca:
Cytuj:
„Człowiek ewangelicznej wierności i uczciwości, prawdziwy patriota nie zabiega nigdy o dobro własnego narodu kosztem innych” – przypomniał w Święto Niepodległości prymas Polski abp Wojciech Polak, podkreślając dalej, że miłość ojczyzny domaga się i konkretyzuje we wspólnym i odpowiedzialnym działaniu.[...]
Już w 1920 roku, w liście pasterskim do narodu, biskupi polscy przypominali i wzywali swych rodaków: godnymi się stańcie najdroższego daru wolności przez wasze poświęcenie się dla Polski. Poświęcajcie dla niej wszystkie partyjne zawiści, wszelką rządzę panowania jednych nad drugimi, wszelkie jątrzenia, wszelkie jadowite kwasy, wżerające się w jej duszę i w jej organizm. We wspólnej jej miłości i we wspólnej potrzebie zjednoczcie się” – cytował historyczne wezwanie biskupów abp Polak podkreślając, że i dziś, rozeznając współczesne wyzwania, trzeba nam pamiętać, że „wolności można używać dobrze lub źle, że można, będąc wolnym, budować lub niszczyć”.
http://gosc.pl/doc/4305582.Prymas-Polsk ... o-wlasnego

W artykule jest link do Mszy św. za Ojczyzne, a więc można wysłuchać całego kazania.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 14, 2017 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Słuszne słowa. A jednak nie tylko politycy, ale wielu tutejszych forumowiczów wykorzystuje przejawy patriotyzmu do obrażania Polski i Polaków. Dlaczego paruminutowy udział ekstremistów z szowinistycznymi przesłaniami został akurat (przypadkowo?) wyłowiony przez TVN i powielony masowo przez niechętne Polsce media? Dlaczego Kulson kojarzy się z przekleństwem, słowo k.... wypowiedziane przez Owsiaka jest piękne? Dlaczego tak wiele osób wykorzystuje incydenty, prawdziwe i sfabrykowane, do oczerniania Polski? Dlaczego dzieje się to nawet tutaj, tytularnie chrześcijańskim forum? Czy tylko w imię niszczenia PIS? Czy dlatego, że niniejsze forum jest zdominowane przez antypisowskich moderatorów popierane jest niszczenie Polski, byle tylko przy okazji niszczyć PIS?
Osobiście uważam, że należy potępiać negatywne czyny, zachowania i wypowiedzi. A równocześnie promować to co dobre i słuszne. Tym bardziej wtedy, gdy pozytywny obraz jest pozytywne. A jedynie skrzywione relacje tendencyjnie wypaczają obraz.
Dziś na łonie UE będzie dyskutowany postulat, aby potępić Polskę za nieprzychylny stosunek do KOMUNISTÓW, ANTYFASZYSTÓW i demokratów. Tak, te dwa słowa zapisane wielkimi literami znalazły się we wniosku. A dla mnie nazista jest bliźniakiem komunisty.


Śr lis 15, 2017 9:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL