Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Argumenty za i przeciw w kwestii wiary 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 18, 2017 17:35
Posty: 5
Post Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
czy wiara w Boga katolickiego ma jakikolwiek sens, przecież to ten sam Bóg co Jahwe. co to za różnica czy wierzy się w to czy w to skoro i tak Boga nie ma. to (censored) bajeczka spisana przez chorych psychicznie beduinów zapierdalających po piasku teizm to rak świata czemu go nie wyleczyć?

wyedytowano: nieprzestrzeganie Regulaminu M_M


So lis 18, 2017 18:04
Zobacz profil
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
Niby gównоpoѕt, ale czynność zapierdalania po piasku teizmu mnie intryguje.


So lis 18, 2017 19:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 18, 2017 17:35
Posty: 5
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
Dlaczego "bóg" został zamieniony na "Bóg" przecież to tylko wymysł i postać z jakiejś głupiej książki fantasy. A przy okazji zefciu radzę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem :)
Dlatego, że tak stoi w regulaminie. Jesteś na forum katolickim i masz obowiązek odnosić się z szacunkiem do naszej wiary. Nazywanie Biblii głupią książką fantasty jest obrazaniem wiary. M.


So lis 18, 2017 21:57
Zobacz profil
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
PblEscbr napisał(a):
Dlaczego "bóg" został zamieniony na "Bóg" przecież to tylko wymysł i postać z jakiejś głupiej książki fantasy.
Reguły pisowni nie są zależne od tego, czy piszemy o bytach fikcyjnych, czy realnych. Używamy wielkiej litery, gdy rzeczownik pospolity występuje w charakterze nazwy własnej: „Księżyc”, „Internet” etc…
Cytuj:
A przy okazji zefciu radzę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem
Radzę używać interpunkcji. Póki co napisane jest, że Beduini [Ciach] po piasku teizm.

Na forum nie używamy wulgaryzmów - YZ


N lis 19, 2017 8:36
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
A ja mam poważne pytanie, co Pablo Escobar robi ze swoimi samogłoskami. [Ciach] je po piasku?


Na forum nie używamy wulgaryzmów - YZ


N lis 19, 2017 8:51
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
[Ciach - YZ] razem z piaskiem.

Na forum nie używamy wulgaryzmów - YZ


N lis 19, 2017 8:53
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
To ino naga skała została. Naga! Jak mu nie wstyd na forum katolickim.


N lis 19, 2017 8:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
PblEscbr napisał(a):
A przy okazji zefciu radzę poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem :)

Wydaje mi się, że zefciu przeczytał tekst bez zarzutu, czyli zrozumiał jego treść, a to że ta treść była bezsensem, to już inna historia, na którą sposób czytania zefcia, żadnego wpływu mieć przecież nie może.

Jeśli Pablo napisze 2+2=5, to przeczytanie "5" jako odpowiedzi, będzie jak najbardziej wskazywało na umiejętność czytania ze zrozumieniem, bo czytający umiejętnie odczyta rezultat. A to, że piszący podaje ten rezultat nieprawidłowo, to całkiem inne zagadnienie.
Jeśli czytający odczytałby "4" zamiast "5", to świadczyłoby to co najwyżej o jego domyślności odnośnie intencji piszącego, o tym że zorientował się, że piszący jest półgłówkiem i koryguje jego błędy. Natomiast w punkcie czytania ze zrozumieniem, świadczyłoby niestety o braku takowego.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 19, 2017 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 18, 2017 17:35
Posty: 5
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
Wow. Jestem pod wielkim wrażeniem. Post był specjalnie napisany w sposób błędny i głupi ideologicznie a tu zamiast "moherowej (censored)" widzę spójne i śmieszne odpowiedzi. Jestem mile zaskoczonym forum i wieloma postami na tematy nauki. Owszem jestem ateistą (ale nie tak radykalnym, że chcę zniszczyć teizm) i forum utwierdziło mnie w przekonaniu, że bycie katolikiem nie odrzuca np. Teorii Ewolucji lub Wielkiego Wybuchy.
Zefciu dobrze zauważył, że mój post stroni od interpunkcji i wszelkiej spójności tekstu. Post pisałem w formie dojść dosadnej satyry. Nie są to moje osobiste poglądy. Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony w jakikolwiek sposób przepraszam, ale moim zdaniem warto było się utwierdzić w przekonaniu, że ludzie wierzący to nie tylko moherowe babcie, sławiące Ojca Dyrektora, ale też ludzie oczytani i elokwentni. ErgoProxy, Akruk cieszę się z waszych odpowiedzi i z tych "rozważań" na temat mojego nick'u i dystansu do rzeczy napisanych w internecie przez jakiegoś kogoś :D, kto czuje się anonimowy. Chwat dobrze zauważył idiotyzm mojej wypowiedzi i brak spójności. Mam nadzieję, że w przyszłości rozmowy na forum będą równie ciekawe mimo idiotyzmu czyjejś wypowiedzi. Pozdrawiam z Kolumbii;D


N lis 19, 2017 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
Wielu, nawet dosc ortodoksyjnie katolickich uczestnikow forum uwaza ze wiara odpowiada na troche inne pytania niz hipotezy naukowe na temat powstania i rozwoju zycia na ziemi stad szerokie spectrum pogladow na forum w tych tematach.


N lis 19, 2017 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 22:52
Posty: 22
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
Widzę, że tu się kroi jakaś iście fascynująca dyskusja :P

Witaj PblEscbr. Co tam porabiasz ciekawego w tej Kolumbii? Ładną tam masz pogodę?


N lis 19, 2017 17:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
PblEscbr napisał(a):
Pozdrawiam z Kolumbii;D

No, nie wiem...
Na moje oko to jesteś z okolic Nowego Tomyśla.
:roll:

Cytuj:
Adres IP: 37.47.134.151
Lokalizacja: PL Nowy Tomysl
Nazwa_hosta: public-gprs384854.centertel.pl

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 19, 2017 19:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
+1 tynf do Nowego Tomyśla. Co tam straszy z awatara, bo wygląda trochę na rozgwiazdę, a trochę na shoggotha? : )


N lis 19, 2017 20:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
E no.. tarantula chyba

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 19, 2017 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 18, 2017 17:35
Posty: 5
Post Re: Argumenty za i przeciw w kwestii wiary
chwat napisał(a):
E no.. tarantula chyba
prawie, ptasznik dokładniej rzecz ujmując, Lasiodora parahybana- ptasznik olbrzymi. Tarantule są o wiele mniejsze dorastają do ok.3,5cm długości ciała. Poza tym tarantule należą do rodziny Lycostae a ptaszniki w większości do Theraphosiae lub Avicularine. 5 lat zajmuję się hodowlą tych zwierząt i dzięki temu zwalczyłem arachnofobię. :D


N lis 19, 2017 20:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL