Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 54  Następna strona
 Filmy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Filmy
Kto pamięta serię z Rockym, nie był wcale jakimś jej szczególnie zagorzałym fanem i jednocześnie dotąd nie słyszał o "Creed: Narodziny legendy"? Ten film jest właśnie dla niego. Obejrzeć natychmiast bez sugerowania się jakimikolwiek recenzjami.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pt paź 06, 2017 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Filmy
OK, a ja polecam nastepny serial o dziwnym tytule "Peaky Blinders" - nazwa gangu bukmacherskiego stworzonego przez samotne kobiety w czasie I wojny swiatowej w Birmingham gdy ich mezowie walcza we Francji.
Po wojnie mezowie wracaja i wszystko sie zmienia...


So paź 07, 2017 1:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Trailer najnowszego VIII epizodu Gwiezdnych Wojen:
https://www.youtube.com/watch?v=Q0CbN8sfihY

Luke szkoli Rey. W pewnym momencie pękła skała. Na to Luke z przestraszonym wyrazem twarzy mówi: "Tylko raz widziałem tak wielką surową [w znaczeniu - bez wyszkolenia] Moc. Wtedy mnie to nie przeraziło. Ale teraz tak".
I uciekł.

Co za debilizmy.

Choć jest szansa, że to tylko autor zwiastuna tak posklejał różne fragmenty i w filmie chodziło o co innego. Niemniej i tak pokazane tutaj urywki filmu sugerują, że może być to najgłupsza część serii. Już sam ten pomysł z części poprzedniej, że Luke poniósł porażkę w nauce niezrównoważonego gnojka, więc zaszył się na wiele lat w jakiejś dziurze jest wyjątkowo idiotyczny. Ów gnojek jest tak głupi i tak się zachowuje, że trzeba było wysłać go na badania, bo problem jest ewidentnie z nim, a nie obwiniać siebie i załamywać. To samo z kilkoma innymi pomysłami. A teraz okazuje się, że może być jeszcze gorzej.

Już nawet nie wspomnę o tym, że chwilami na zwiastunie bohaterka ma zrobioną taką tapetę, która wygląda, jak gumowa maska imitująca twarz.

Całe te najnowsze części sprawiają wrażenie nieprzemyślanej i niezbyt inteligentnej wariacji na temat Gwiezdnych Wojen.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lis 21, 2017 18:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Filmy
Współczuję serdecznie.
Chociaż i tak nic z tego nie rozumiem 8)

Miałem więc dobre przeczucie po pierwszym filmie z serii, żeby nie tracić na to czasu?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lis 21, 2017 18:41
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Zależy, której serii. Ta najstarsza, czyli epizod 4, 5 i 6 to świetne filmy. Dość lekkie i zabawne. Ale też przekazujące dobre wartości i z tego powodu szczególnie warte uwagi dla młodszych widzów. Można też obejrzeć choćby dlatego, bo zawierają kilka motywów, które stały się znanym elementem naszej kultury. Jak choćby postać mistrza Jody, czy parę znanych cytatów.

Innych epizodów nie warto oglądać. Choć w II są ładne widoki. W tym postać grana przez Natalie Portman (akurat we wszystkich trzech). Też ma przyjemną dla oka aparycję.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lis 21, 2017 19:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Filmy
Być może... Dla mnie to wszystko jest całkowicie oderwane.
Dla kilku cytatów oglądać filmy ciągnące się godzinami?

No chyba, że dla Natalie Portman, ale wtedy rozmawiamy o aktorach, a nie o filmach

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lis 21, 2017 19:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Filmy
Soul33 napisał(a):
Choć w II są ładne widoki. W tym postać grana przez Natalie Portman (akurat we wszystkich trzech). Też ma przyjemną dla oka aparycję.

Mnie także zawsze przyjemnie się na nią patrzy, pomimo że jestem kobietą. Ma bardzo subtelną urodę i podobnie gra, nie przesadza ze środkami. Co znaczy doświadczenie.

Soul33 napisał(a):
Już nawet nie wspomnę o tym, że chwilami na zwiastunie bohaterka ma zrobioną taką tapetę, która wygląda, jak gumowa maska imitująca twarz.


Masz na myśli D. Ridley? Aż sobie sprawdziłam, ale być może to tylko na tym trailerze tak wygląda, bo na zdjęciach z filmu jest powiedziałabym na odwrót, bardzo... naturalna, włosy posklejane i mocno się świeci ;)

Obrazek


Raczej tego nie zobaczę, tym bardziej po Twojej rekomendacji ;) trzeba być fanem Gwiezdnych Wojen, żeby pilnować każdej części, albo nie mieć akurat opiekuna dla małego fana Star Wars, żeby z nim szedł do kina.


Ja ostatnio obejrzałam Wolnego Strzelca (trochę mi głupio o takim starociu, no ale z nowości to tylko zaliczyłam Thor: Ragnarok). Strasznie przygnębiający film, ktoś ma jakieś stany depresyjne, sensu w życiu nie widzi, zawiódł się na ludziach, to raczej niech trzyma się z dala od niego. A cała reszta - warto zobaczyć. Jake Gyllenhaal w roli głównej to strzał w dziesiątkę. Nie wiem czy przypadkiem nie była to jego rola życiowa.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt lis 21, 2017 20:18
Zobacz profil
Post Re: Filmy
Obejrzyjcie sobie "Gorączkę" z 95roku i macie dobre kino


Wt lis 21, 2017 20:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Chciałem też zobaczyć, jak wyszła filmowa Piękna i Bestia.

Tam jakieś piosenki śpiewają...

Wyłączyłem.

Nie te czasy albo ja już za stary jestem.

medieval_man napisał(a):
Być może... Dla mnie to wszystko jest całkowicie oderwane.
Dla kilku cytatów oglądać filmy ciągnące się godzinami?

To jest lekki, prosty i zabawny film akcji. Wiele więcej nie ma co oczekiwać.

I faktycznie jest oderwany od rzeczywistości. W dużej mierze taka baśń w kosmosie.

U wielu osób pewnie wiąże się z tymi filmami sentyment z dzieciństwa. Moja mama mówiła, że lubi je oglądać przy prasowaniu. Nie mam pojęcia, dlaczego. Może nie lubiła prasować, a lubiła film. I czas przy nim szybciej leci. Zwykle oglądałem wtedy razem z nią. Aż w końcu kasety nam się zdarły.

A potem zdarły się kasety z Indiana Jones.

białogłowa napisał(a):
Masz na myśli D. Ridley? Aż sobie sprawdziłam, ale być może to tylko na tym trailerze tak wygląda, bo na zdjęciach z filmu jest powiedziałabym na odwrót, bardzo... naturalna, włosy posklejane i mocno się świeci ;)

Tak, w poprzedniej części wyglądała zupełnie normalnie.

Ale teraz ktoś inny reżyseruje, więc wszystko jest możliwe. Zrobili też tę wyśmienitą modną dziś kolorystykę z przytłumioną jasnością i lekko zmodyfikowanymi barwami.

Film w założeniu miał być oglądany przez wiele lat, a kolorystykę zrobili według chwilowej mody. Logiczne.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lis 21, 2017 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Filmy
Soul33 napisał(a):
Chciałem też zobaczyć, jak wyszła filmowa Piękna i Bestia.

Tam jakieś piosenki śpiewają...

Wyłączyłem.


Nie serio? Nie oglądałeś wersji animowanej, nie wiedziałeś, że będą śpiewać?

Na marginesie, całkiem niedawno (jak na mnie) byłem na LaLaLand.

Tam jakieś piosenki śpiewają.

Zostałem.

Polecam.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr lis 22, 2017 15:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Filmy
Przyznaję, że w pierwszej chwili nie pamiętałem o piosenkach w wersji animowanej.

Ale to są zbyt dziecinne piosenki, abym przy nich nie przysypiał.

Takie np. Chicago z 2002 oglądałem kilka razy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lis 22, 2017 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Filmy
"Zerwany kłos". Dostałam płytę w prezencie, obejrzałam. Nie będę się wyżywać, bo krytycznych uwag znajdzie się na temat tego filmu wiele. Ja też miałabym przynajmniej parę, także czysto faktograficznych, np. dlaczego w kondukcie za błogosławioną idzie jakaś żałośnie niewielka grupka, skoro wiadomo że pogrzeb zgromadził ok. trzech tysięcy żałobników? Akurat Lux Veritatis nie powinna mieć trudności ze zgromadzeniem takiej liczby statystów ;)

Chcę dla odmiany napisać, że podobały mi się zdjęcia, nie sprawdzałam czyjego są autorstwa, ale niektóre ujęcia pozostają na długo w pamięci. Wśród aktorów przykuwa uwagę Dariusz Kowalski grający rolę ojca Karoliny, oraz Paweł Tchórzelski.
Z tym ostatnim ciekawa sprawa, autorzy włożyli w usta kozaka usiłującego zgwałcić dziewczynę jakieś zadziwiająco poetyckie przemowy, nie wiem jaki był cel, ale w efekcie zaburzono nieco jednowymiarowość postaci. I dobrze. Ten film jednak ma jakieś zalety, dzięki którym czas jemu poświęcony nie jest do końca zmarnowany.

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz sty 04, 2018 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 01, 2015 22:33
Posty: 95
Post Re: Filmy
Soul33 napisał(a):
Trailer najnowszego VIII epizodu Gwiezdnych Wojen:
https://www.youtube.com/watch?v=Q0CbN8sfihY

Luke szkoli Rey. W pewnym momencie pękła skała. Na to Luke z przestraszonym wyrazem twarzy mówi: "Tylko raz widziałem tak wielką surową [w znaczeniu - bez wyszkolenia] Moc. Wtedy mnie to nie przeraziło. Ale teraz tak".
I uciekł.

Co za debilizmy.

Choć jest szansa, że to tylko autor zwiastuna tak posklejał różne fragmenty i w filmie chodziło o co innego. Niemniej i tak pokazane tutaj urywki filmu sugerują, że może być to najgłupsza część serii. Już sam ten pomysł z części poprzedniej, że Luke poniósł porażkę w nauce niezrównoważonego gnojka, więc zaszył się na wiele lat w jakiejś dziurze jest wyjątkowo idiotyczny. Ów gnojek jest tak głupi i tak się zachowuje, że trzeba było wysłać go na badania, bo problem jest ewidentnie z nim, a nie obwiniać siebie i załamywać. To samo z kilkoma innymi pomysłami. A teraz okazuje się, że może być jeszcze gorzej.

Już nawet nie wspomnę o tym, że chwilami na zwiastunie bohaterka ma zrobioną taką tapetę, która wygląda, jak gumowa maska imitująca twarz.

Całe te najnowsze części sprawiają wrażenie nieprzemyślanej i niezbyt inteligentnej wariacji na temat Gwiezdnych Wojen.
Mnie bardzo przypadł do gustu Epizod VIII, jak będę miał czas to pójdę do kina jeszcze raz, co w zasadzie mnie się nie zdarza.

Luke Skywalker na chwilę przed atakiem Bena Solo / Kyle Lorena, chciał go zabić, podczas gdy snu Bena. Dlaczego? Ponieważ wyczuł, lub tylko wyobraził sobie, że Ben nieuchronnie stanie się drugim Vaderem. Luke wyciągnął miecz i wziął zamach aby zabić Bena pod wpływem tego impulsu, wyobrażenia, przeświadczenia, oczywiście zdążył się pohamować. Niestety Ben obudził się w momencie, gdy miecz Skywalkera zmierzał w stronę jego głowy, lecz przed momentem w którym fala porwania Luke-a przez impuls, opadła, czyli przed pojawieniem się woli Skywalkera, dotyczącej porzucenia decyzji zabicia Bena. Ben zaczął walczyć z Lukiem (odwołując się do tego co widzi, nie miał czasu na analizę intencji Luke-a i ich zmian), pod wpływem własnego porwania przez impuls, zabił też kolegów adeptów Jedy.

Skywalker wystraszył się mocy Rey, ponieważ doszedł do wniosku, że wszechświat radził sobie zanim pojawili się Rycerze Jedy, więc poradzi sobie również gdy Jedy znikną z wszechświata. Trudno odmówić Luke-owi racji (woli nie przyczyniania się do odrodzenia Jedy), szczególnie biorąc pod uwagę jego własne doświadczenia.

Film jest pełen takich smaczków, odwołań, ujęć sytuacji z różnych stron, czasami tych najmniej oczywistych, ale takich o których mozna powiedzieć "coś w tym jest".


Cz sty 04, 2018 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 01, 2016 15:07
Posty: 80
Post Re: Filmy
Jak dla wierzących to polecałbym film "Mother!" (dla dorosłych).
Reżyser: Darren Aronofsky.
Na Filmweb ma gatunek horror, a na IMDb "Drama, Horror, Mystery".
W roli głównej Jennifer Lawrence, ale gra tam wielu znanych aktorów.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=XpICoc65uh0

Zastanawia mnie czym była ta żółta substancja...


Cz sty 11, 2018 8:49
Zobacz profil
Post Re: Filmy
Eksodus - droga narodu wybranego
https://www.youtube.com/watch?v=f7_pzwJajOE

Dlaczego mi się spodobał? Bo jest odważny.

A poza tym wyobrażam sobie, jak się musiało zagotować w środowisku egiptologów po jego publikacj...


N sty 14, 2018 0:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL