Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 4:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Następna strona
 Dlaczego dobro jest lepsze od zła ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
RenatkaW napisał(a):
chwat napisał(a):
Niechże Jego Świątobliwość pasie owieczki Pana

Do czego to się odnosi?
O ile Bóg jest przystępny dla wszystkich ... Jezus już nie koniecznie. Dlaczego?

Do tego się to odnosi, że sam fakt śmierci Jezusa, nie oznacza, że będziemy żyć. Aby śmierć Jezusa była skuteczna, należy postępować zgodnie z tym, co mówi Kościół.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
RenatkaW napisał(a):
O ile Bóg jest przystępny dla wszystkich ... Jezus już nie koniecznie. Dlaczego?


Wydaje mi się że jednak się mylisz, Bóg jest przystępny dla człowieka lecz tylko przez Syna, innej drogi do Ojca nie ma.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lis 23, 2017 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 9:37
Posty: 27
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Robic co mówi kościół czy Bóg? Wiem,ze Kościół to autorytet .Ale nawet apostol Riotr przed Rada ( autorytet owczesnego kosciola) mówi ze należy słuchać bardziej Boga niz ludzi.
A świadomość że Jezus umarł za mnie choć ja wyrządziłam zło... skłania mnie do lepszego życia. :) to takie darowanie wszystkiego i nowy start. I dziękuję za to Jezusowi.


Cz lis 23, 2017 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 9:37
Posty: 27
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Saqura napisał(a):
RenatkaW napisał(a):
O ile Bóg jest przystępny dla wszystkich ... Jezus już nie koniecznie. Dlaczego?


Wydaje mi się że jednak się mylisz, Bóg jest przystępny dla człowieka lecz tylko przez Syna, innej drogi do Ojca nie ma.


Tak jest przez Jezusa poznajemy jaki jest Bóg,Ojciec..innej drogi nie ma. Chodziło mi bardziej o to, że każdy ma jakieś wyobrażenie Boga mowi sie o Bogu ale o Jezusie czasem ciężko.


Cz lis 23, 2017 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
RenatkaW napisał(a):
Robic co mówi kościół czy Bóg? Wiem,ze Kościół to autorytet .Ale nawet apostol Riotr przed Rada ( autorytet owczesnego kosciola) mówi ze należy słuchać bardziej Boga niz ludzi.
Nie ma przecież przekazu Boga poza ludzmi i w tym momencie mówimy o Kościele. A ludzie, których Paweł przeciwstawia Bogu, to w tym momencie ludzie-bez-Boga, czyli poza Kościołem, czyli ludzie i ich cechy niezgodne z Bogiem. Czyli mamy Boga (i Jego przekaz w Jego Kościele) i ludzi (i ich ludzkie pragnienia poza Bogiem)

Cytuj:
A świadomość że Jezus umarł za mnie choć ja wyrządziłam zło... skłania mnie do lepszego życia. :) to takie darowanie wszystkiego i nowy start. I dziękuję za to Jezusowi.

To racja. Ale tu już mówisz "wyrządziłam" w czasie przeszłym, co oznacza odejście od grzechu i to jest decydujące. Jeśli ktoś trwa w grzechu, to śmierć Jezusa nie będzie dla niego skuteczna.
W tym momencie podanie skrótu "Jezus umarł za mnie", nie wyjaśnia tego, co ważne.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 9:37
Posty: 27
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
[/quote]Nie ma przecież przekazu Boga poza ludzmi i w tym momencie mówimy o Kościele. A ludzie, których Paweł przeciwstawia Bogu, to w tym momencie ludzie-bez-Boga, czyli poza Kościołem, czyli ludzie i ich cechy niezgodne z Bogiem. Czyli mamy Boga (i Jego przekaz w Jego Kościele) i ludzi (i ich ludzkie pragnienia poza Bogiem)

Czy Kościół współczesny jest nieomylny? To sa wciąż ludzie którzy mogą sie mylic może nie w wszystkim ale sie myli , stąd też zmiany na przestrzeni lat.

Cytuj:
Jeśli ktoś trwa w grzechu, to śmierć Jezusa nie będzie dla niego skuteczna.
W tym momencie podanie skrótu "Jezus umarł za mnie", nie wyjaśnia tego, co ważne.


Możliwość odwrocenie od grzechu dla mnie raczej skutek tego ze uwierzyłam w Jezusa. To że Jezus ma moc i może uzdrowić(zrobic cos ze mnza, zmienić mnie moje zachowanie) i poroszenie go o to. Przyjście do Jezusa tak jak ludzie w Biblii. Tak było w moim przypadku.


Cz lis 23, 2017 19:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
RenatkaW napisał(a):
Czy Kościół współczesny jest nieomylny? To sa wciąż ludzie którzy mogą sie mylic może nie w wszystkim ale sie myli , stąd też zmiany na przestrzeni lat.

Chyba mylisz nauczanie Kościoła z kazaniami księży. Nauczanie Kościoła to nauczanie soborów i papieży ex cathedra, a kompendium jest w Katechizmie Kościoła Katolickiego. To jest nieomylne i się nie zmienia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 23, 2017 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Małgosiaa napisał(a):
RenatkaW napisał(a):
Czy Kościół współczesny jest nieomylny? To sa wciąż ludzie którzy mogą sie mylic może nie w wszystkim ale sie myli , stąd też zmiany na przestrzeni lat.

Chyba mylisz nauczanie Kościoła z kazaniami księży. Nauczanie Kościoła to nauczanie soborów i papieży ex cathedra, a kompendium jest w Katechizmie Kościoła Katolickiego. To jest nieomylne i się nie zmienia.


Hmmm...
Nieomylny sobór we Florencji w roku 1442 ogłosił, że do piekła trafią wszyscy ludzie, którzy przed śmiercią nie stali się katolikami: "Święty Kościół rzymski (...) głęboko wierzy, wyznaje i ogłasza, że nikomu ze znajdujących się poza kościołem katolickim, ani poganom, ani Żydom, ani heretykom, ani schizmatykom nie przypadnie w udziale życie wieczne, lecz wejdą do czeluści wiecznego ognia, który przygotowany jest diabłu i jego aniołom, jeżeli przed swoją śmiercią nie przyłączą się do Kościoła."

Co Ty na to?


Cz lis 23, 2017 20:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
http://www.szkolateologii.dominikanie.pl/disputatae/9-zasada-extra-ecclesiam-a-sobor-florencki/
Takie wyjaśnienie

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz lis 23, 2017 21:45
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?


Oczywiście można dyskutować na ten temat - moja odpowiedź dotyczyła stwerdzenia Małgosi:

"Nauczanie Kościoła to nauczanie soborów i papieży ex cathedra, a kompendium jest w Katechizmie Kościoła Katolickiego. To jest nieomylne i się nie zmienia"

Więc albo Małgosia się myli albo Ty...


Cz lis 23, 2017 21:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
RenatkaW napisał(a):
Czy Kościół współczesny jest nieomylny? To sa wciąż ludzie którzy mogą sie mylic może nie w wszystkim ale sie myli , stąd też zmiany na przestrzeni lat.

Czyżby ludzie w poprzednich epokach nie mogli się mylić, że dawnego Kościoła nie podejrzewasz o omylność?
Zobacz chociażby na św. Piotra.

Cytuj:
Możliwość odwrocenie od grzechu dla mnie raczej skutek tego ze uwierzyłam w Jezusa. To że Jezus ma moc i może uzdrowić(zrobic cos ze mnza, zmienić mnie moje zachowanie) i poroszenie go o to. Przyjście do Jezusa tak jak ludzie w Biblii. Tak było w moim przypadku

Właśnie to nasze poproszenie jest decydujące. Jezus nie zbawi nas, jeśli tego nie chcemy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz lis 23, 2017 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 9:37
Posty: 27
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
Wiecie jest wiele interpretacji które mogą czesto kogoś skrzywdzić. KKK tworza ludzie cześć może miec rekacje z Bogiem ale to wciąż tylko ludzie którzy mogą się mylić
Dlatego jest napisane:
"Wszystko badajcie" :)


Pt lis 24, 2017 13:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 22, 2017 9:37
Posty: 27
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
A apostołowie uczyli się od samego Jezusa więc mieli dobrego nauczyciela :) mogli się mylić ale raczej dla mnie ich nauczanie jedne z najwlasciwszych.


Pt lis 24, 2017 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
RenatkaW napisał(a):
Wiecie jest wiele interpretacji które mogą czesto kogoś skrzywdzić. KKK tworza ludzie cześć może miec rekacje z Bogiem ale to wciąż tylko ludzie którzy mogą się mylić
Dlatego jest napisane:
"Wszystko badajcie" :)


Jeśli KK może się mylić to po co go słuchać?


So lis 25, 2017 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego dobro jest lepsze od zła ?
RenatkaW napisał(a):
A apostołowie uczyli się od samego Jezusa więc mieli dobrego nauczyciela :) mogli się mylić ale raczej dla mnie ich nauczanie jedne z najwlasciwszych.

Raczej jedne z najwłaściwszych, czyli są jeszcze inne właściwe nauczania. Jakie?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 25, 2017 21:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL