Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
 Handel w niedzielę 
Autor Wiadomość
Post Re: Handel w niedzielę
Po co czytać ustawę, skoro można dokopać PiS? Tak się przecież nie robi, bo jeszcze się okaże, że zarzut jest wyssany z palca. :D


Pn lis 27, 2017 20:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Handel w niedzielę
Nie, przyznaję, że nie czytałem ustawy, a kwestia ograniczenia handlu w niedzielę jest tym punktem, w którym akurat nie chcę nikomu "dokopać". Poza tym dziękuję za rozwianie pewnych wątpliwości. Choć jak znam polską pomysłowość, będą szukać innych luk, jak ta najwidoczniej zostala uwzgledniona w porę.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 27, 2017 21:03
Zobacz profil
Post Re: Handel w niedzielę
Żadne prawo nie jest doskonałe, a luki można zlikwidować jeżeli praktyka pokaże ich istnienie.


Pn lis 27, 2017 21:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Handel w niedzielę
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jedno pytanie: Pracowałeś kiedykolwiek w niedziele? Nie jedną, czy dwie, ale np. połowę w roku?


Czy w ogóle widziałeś kiedyś grafik w sklepach ? To są jedna, dwie niedziele przeważnie w miesiącu.

Zdarzyło mi się pracować w niedzielę, ale nie w taki sposób, bo nigdzie takiego grafiku dla pełno etatowców ma. Wszystkie niedziele mają jedynie Ci są na pracy dorywczej, umowach zlecenie. Zazwyczaj studenci dzienni, bo to szansa na dorobienie dla nich.

Węgry szybko się opamiętały, może w Polsce też pójdą po rozum do głowy.


Śr lis 29, 2017 19:19
Zobacz profil
Post Re: Handel w niedzielę
ashkel86 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jedno pytanie: Pracowałeś kiedykolwiek w niedziele? Nie jedną, czy dwie, ale np. połowę w roku?

Zdarzyło mi się pracować w niedzielę, ale nie w taki sposób, bo nigdzie takiego grafiku dla pełno etatowców ma.

Wiesz, ja aktualnie pracuję w ten sposób (podobnie jak parę lat temu) i wypada mi połowa niedziel w roku, które spędzam w robocie. I wierz mi: Jestem bardzo za tym, aby ci ludzie, których praca jednak nie wymaga takiego trybu, mieli wolne niedziele.

To, że Tobie jest wygodnie, kiedy w niedzielę sobie zrobisz zakupy, nie oznacza, że ktoś ma być zmuszany do tego, aby spędzić ją za ladą.


Śr lis 29, 2017 21:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Handel w niedzielę
Ciekawe podejście. Ja nie chcę pracować w niedzielę, więc niech ci, co chcą, mają zakaz.
Rozumiem, za handel przykościelny też będzie w niedzielę zakazany?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr lis 29, 2017 21:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Handel w niedzielę
Yarpen_Zirgin napisał(a):
ashkel86 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jedno pytanie: Pracowałeś kiedykolwiek w niedziele? Nie jedną, czy dwie, ale np. połowę w roku?

Zdarzyło mi się pracować w niedzielę, ale nie w taki sposób, bo nigdzie takiego grafiku dla pełno etatowców ma.

Wiesz, ja aktualnie pracuję w ten sposób (podobnie jak parę lat temu) i wypada mi połowa niedziel w roku, które spędzam w robocie. I wierz mi: Jestem bardzo za tym, aby ci ludzie, których praca jednak nie wymaga takiego trybu, mieli wolne niedziele.

To, że Tobie jest wygodnie, kiedy w niedzielę sobie zrobisz zakupy, nie oznacza, że ktoś ma być zmuszany do tego, aby spędzić ją za ladą.


Przypominam Ci, że w Polsce praca ma charakter dobrowolny. Nikt nie urządza na ulicach łapanek, niczym jak za okupacji wojennej.

Tak jest wygodnie i gdyby sklep nie zarabiał, nikt by go nie otwierał w niedzielę. Poza tym znowu uogólniasz. Jeśli katolik nie chce pracować w handlu, ani prowadzić sklepu otwartego w niedzielę ... proszę bardzo. Zabranianie komuś możliwości zarobkowania, gdy chce to robić ... co was to obchodzi ?


Śr lis 29, 2017 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Handel w niedzielę
"ładny" liberalny wybór: jeśli nie chcesz tyrać w niedziele to won z pracy i zdychaj pod płotem! Przecież każdy ma wolność zdychania.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 29, 2017 22:02
Zobacz profil
Post Re: Handel w niedzielę
ashkel86 napisał(a):

Przypominam Ci, że w Polsce praca ma charakter dobrowolny.

A słyszałeś o czymś takim jak Kodeks Pracy?


Śr lis 29, 2017 22:07

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Handel w niedzielę
Po 1989 roku świadomość inteligencji została przeorana paradygmatem liberalnym, niestety,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 29, 2017 22:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Handel w niedzielę
Andy72 napisał(a):
"ładny" liberalny wybór: jeśli nie chcesz tyrać w niedziele to won z pracy i zdychaj pod płotem! Przecież każdy ma wolność zdychania.

Jestem za tym, aby sklepy w niedzielę były zamkniete, ale nie przesadzaj z tym zdychaniem pod płotem. Dzisiaj trudniej znaleźć pracownika niż pracę, więc bezrobocie nie grozi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 29, 2017 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Handel w niedzielę
Małgosiaa napisał(a):
Andy72 napisał(a):
"ładny" liberalny wybór: jeśli nie chcesz tyrać w niedziele to won z pracy i zdychaj pod płotem! Przecież każdy ma wolność zdychania.

Jestem za tym, aby sklepy w niedzielę były zamkniete, ale nie przesadzaj z tym zdychaniem pod płotem. Dzisiaj trudniej znaleźć pracownika niż pracę, więc bezrobocie nie grozi.


Zgadzam się. Nie potrzeba sklepów w niedzielę, konsumpcjonizm raczej nie pozytywnej roli nie odgrywa.
[a po polsku?]


Śr lis 29, 2017 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Handel w niedzielę
To zdychanie nie dotyczyło niezamykania sklepów , ale wyboru, jaki dają liberałowie, którzy przeciwni są wszelkim regulacjom, zasiłkom, związkom zawodowym i ta sytuacja dotyczy 19 wieku gdzie "ideały" ich zostały niemal w pełni zrealizowane ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 29, 2017 22:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Handel w niedzielę
Ale wiecie, że jest pomysł, by te niedziele były odrabiane w postaci nocek?

Swoją drogą, nie myśleliście o tym na odwrót? Dlaczego jedni mają mieć przywilej pracy w niedzielę, a inni nie?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr lis 29, 2017 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Handel w niedzielę
Osiris napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Andy72 napisał(a):
"ładny" liberalny wybór: jeśli nie chcesz tyrać w niedziele to won z pracy i zdychaj pod płotem! Przecież każdy ma wolność zdychania.

Jestem za tym, aby sklepy w niedzielę były zamkniete, ale nie przesadzaj z tym zdychaniem pod płotem. Dzisiaj trudniej znaleźć pracownika niż pracę, więc bezrobocie nie grozi.


Zgadzam się. Nie potrzeba sklepów w niedzielę, konsumpcjonizm raczej nie pozytywnej roli nie odgrywa.
[a po polsku?]


Konsumpcjonizm raczej pozytywnej roli nie odgrywa. Dodam jeszcze od siebie, że zamiast porannej wizyty do kościoła[podkreślenie moje. M] czy oglądania tv bardziej pożyteczne dla naszego społeczeństwa byłoby spędzanie czasu z rodziną na łonie natury :D
[a po polsku?]


Śr lis 29, 2017 22:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL