Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Ale w sposób nieuprawniony twierdzisz że napisał to Bóg !


Pt gru 01, 2017 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
arkan11 napisał(a):
Ta książka jest przecież właśnie dowodem. Czy ty postępujesz inaczej powołując się na Biblię ?

Jeśli twierdzisz, że kapłani sfałszowali Biblię, to przedstaw oryginalny egzemplarz Biblii, sprzed sfałszowania, czyli z tamtej epoki, który potwierdza Twoje teorie.

To że uważasz za dowody, jakieś brednie napisane przez jakiegoś czuba 5 lat temu, to Twoja sprawa, ale to nie jest dowód na fałszerstwo Biblii.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt gru 01, 2017 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
chwat obraził Leona Denisa człowieka którego ja bardzo szuję i można powiedzieć że podziwiam któremu wszyscy księża katoliccy nie są godni żeby czyścić buty.


Pt gru 01, 2017 12:11
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
arkan11 napisał(a):
chwat obraził Leona Denisa człowieka którego ja bardzo szuję i można powiedzieć że podziwiam.


To ze czyjas ksiazke traktujesz jak biblie a autora jak boga nie oznacza ze tak jest.
Szkoda mi cie za sie tak bardzo zagubiles.


Pt gru 01, 2017 12:14

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Allan Kardec ani Leon Denis nie są dla mnie Bogiem ale bardzo ich lubię i szanuję za to co dobego uczynili dla ludzkości i nigdy nie zgodę się żeby ktoś ich w mojej obecności obrażał ani podważał ich autorytet


Pt gru 01, 2017 12:17
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
arkan11 napisał(a):
Allan Kardec ani Leon Denis nie są dla mnie Bogiem ale bardzo ich lubię i szanuję za to co dobego uczynili dla ludzkości i nigdy nie zgodę się żeby ktoś ich w mojej obecności obrażał ani podważał ich autorytet

Co konkretnie dobrego uczynili dla ludzkości???


Pt gru 01, 2017 12:19
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
arkan11 napisał(a):
Allan Kardec ani Leon Denis nie są dla mnie Bogiem ale bardzo ich lubię i szanuję za to co dobego uczynili dla ludzkości i nigdy nie zgodę się żeby ktoś ich w mojej obecności obrażał ani podważał ich autorytet

Takie życie, że każdy ma prawo podważać ich autorytet.


Pt gru 01, 2017 12:21

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Alus napisał(a):
Co konkretnie dobrego uczynili dla ludzkości???

Głosili wiarę w to jaki Bóg jest naprawdę: sprawiedliwy, miłosierny, współczujący. Za to nigdy nie przestanę ich kochać.

Generalnie gdybym miał uważać że Bóg jest taki jak ten prymitywny bożek plemion semickich którego pisuje stary testament to musiał bym go uważać za istotę w rodzaju Hitlera albo Stalina

Sam sobie zobacz ile on ma na swoim sumieniu:

,,Są równi i równiejsi, powiadają. Podczas gdy my – dzieci boże – musimy zadowolić się okazyjnym podtapianiem wirtualnych „simsów” w ich wirtualnych basenach, to już nasz niebiański Ojciec ma większe możliwości i może wyżyć się na całkiem realnych „ludzikach”. A trzeba mu przyznać, że ma on fantazję, przy której gówniarski pomysł na przypalanie mrówek za pomocą szkła powiększającego to najniższa półka sadyzmu...
Oto kilka szczególnie efektownych okrucieństw, które Wszechmogący nam uczynił.

Śmierć za ciekawość
Wiadomo o tym, że my, ludzie, lubimy pakować nos nie tam gdzie trzeba. Szczególnie wtedy, gdy chyłkiem rzucając okiem, możemy zobaczyć coś wyjątkowo interesującego. Z jakiegoś powodu Bóg nie życzył sobie, aby ktokolwiek z niepowołanych zaglądał do Arki Przymierza - skrzyni zawierającej m.in. kamienne tablice z Dekalogiem. I tak też, gdy niemała grupa Izraelitów, wiedziona nieznośną ciekawością, postanowiła się skarbowi przyjrzeć, Stwórca bez wahania wszystkich ich ubił. Zależnie od tłumaczenia Pisma Świętego – zginęło wówczas od 70 do nawet 5070 osób.

Śmierć za... wymyślenie (konkurencyjnego) boga
Podczas gdy Mojżesz w pocie czoła lazł na szczyt góry Synaj, pozostawiony u jej podnóża lud zaczął się mocno nudzić. Zamiast oddać się prokreacji czy chociażby pograć w badmintona, naród wybrany postanowił stworzyć sobie nowe bóstwo. Przetopiwszy całe złoto, które posiadali, Izraelici wybudowali sobie wielką krowę, do której poczęli modlić się. A tak się nieszczęśliwie złożyło, że Bóg konkurencji nie lubi. Aby ukarać swe nieposłuszne dzieci, Wszechmogący wytłukł 3000 szczególnie rozmodlonych wyznawców nowego boga.

Wymordowanie miasta i gwałcenie dziewic
Gdy brakuje kobiet i pod znakiem zapytania stoi utrzymanie odpowiedniego tempa rodzenia się nowych wiernych, Bóg zawsze przychodzi z pomocą. Tworzy piękne dziewczęta z żeber mężczyzn? A może zsyła je wprost z nieba? Nic z tych rzeczy. W starotestamentowej Księdze Sędziów opisana jest sytuacja, gdzie Bóg nakazuje swemu ludowi wyrżnięcie w pień wszystkich mieszkańców miasta Jabesz, wliczając w to kobiety i dzieci. Zgodnie z boską wolą, przy życiu uchowano jedynie dziewice, które wydane zostały za żony dla Izraelitów.

Żądanie krwawych ofiar
Jakby mało było cierpienia zadawanego ludziom podczas morderstw i gwałtów, do kompletu brakowało tu jeszcze ofiar składanych na chwałę Panu. W jednej ze starszych ksiąg Starego Testamentu pojawia się Jefte – jeden z sędziów, którego Bóg wybrał na przywódcę w walce Izraelitów z ciemiężącym ich plemieniem Ammonitów. Przed wyruszeniem w bój sędzia obiecał złożyć ofiarę, jeśli misja zakończyłaby się sukcesem. A że dzielni mężowie sprali tyłki swoim wrogom, Jefte musiał być konsekwentny i w podzięce Bogu za pomoc, żywcem spalił swoją jedyną córkę.

Wyrzynanie noworodków
Jak pamiętamy z lekcji religii, Egipcjanie wyjątkowo uprzykrzali życie Izraelitom, a jaśnie rządzący faraon nie za bardzo chciał wypuścić buntujący się lud mojżeszowy ze swego państwa. Nie licząc plag, którymi Stwórca przekonywał władcę do zmiany swej decyzji, Bóg uśmiercił wszystkie niemowlęta w całym Egipcie – poczynając od dziecka samego faraona, poprzez noworodki karmione cyckiem niczemu winnych kobiet, skończywszy na bydlętach. Sprawiedliwe posunięcie, prawda?

Palenie innowierców, aby udowodnić swoją wielkość
Ochozjasz był królem Judy, który podobnie jak cała jego rodzina wyznawał kult semickiego boga Baala – opiekuna Ekronu. Jako że władca cierpiał na pewne zdrowotne komplikacje związane z nieszczęśliwym upadkiem z balkonu, postanowił wysłać do wspomnianego miasta posłańców, aby ci dowiedzieli się u bóstwa, czy król ma szanse na szybki powrót do zdrowia. Niestety, ten z pozoru łatwy „quest” udaremniony został przez pewnego zarozumiałego proroka – Eliasza. Facet zagrodził posłańcom drogę i zrugał ich za oddawanie czci obcemu bóstwu. Ochozjasz usłyszawszy o tym zajściu wysłał 51 żołnierzy, aby ci usunęli z drogi intruza. Eliasz rzekł jednak, że jest on emisariuszem samego Boga i na dowód swoich słów sprawił, że Wszechmogący spalił żywcem cały królewski oddział. Dla przykładu.

Zmuszanie do kanibalizmu
Wiadomo – gdy człowiek pusto ma w żołądku, wpadają mu do głowy dziwne pomysły... Tymczasem Bóg miewa takie kiedy np. wstanie ze swego niebiańskiego łoża lewą nogą. I tak też w przynajmniej dwóch fragmentach Starego Testamentu pojawia się motyw boskiej kary zrzuconej na ciemiężców ludu wybranego. W mocno sadystycznym odruchu Pan sprawia, że wrogowie Izraelitów zjadają swoje żony i dzieci, a następnie pożerają się nawzajem.

Śmierć za odmowę odbycia stosunku seksualnego (i za notoryczne walenie konia)
To dość okrutna historia z Księgi Rodzaju. Z jakiegoś powodu Bóg uznał, że jeden z potomków Judy - mężczyzna imieniem Er - jest zły i postanowił go ukatrupić. Jako że nieboszczyk pozostawił po sobie żonę, Stwórca nakazał bratu zamordowanego – Onanowi – aby ten porządnie wygrzmocił zrozpaczoną bratową i sprawił, by wdowa urodziła dziecko. Onan nie za bardzo chciał niańczyć bachory, które w oczach innych i tak nie byłyby jego potomstwem, tylko zmarłego brata, więc robił wszystko, aby nasienie nie trafiło tam, gdzie trafić powinno. Zniecierpliwiony Bóg uznał, że takie marnotrawstwo zasługuje na karę i zakończył żywot biblijnego onanisty.

Zatopienie całego świata
Pewnego razu Bóg wstał w wyjątkowo paskudnym humorze i będąc złym na cały świat, postanowił go spuścić z wodą niczym zwitek srajtaśmy dryfujący w czeluściach sedesu. Bo czemu nie? Utopił nie tylko wszystkich ludzi niezależnie od płci, wieku i rasy, ale i rośliny, zwierzęta oraz wszelkie inne znane nam i nieznane ziemskie istoty. Oszczędził tylko jednego faceta i jego skromną rodzinkę oraz grupkę zwierzaków.,,

http://joemonster.org/art/27480


Ostatnio edytowano Pt gru 01, 2017 12:28 przez arkan11, łącznie edytowano 1 raz



Pt gru 01, 2017 12:24
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Proponuję, abyś przestał czytać tych spirytystów, a zamiast tego przeczytał Biblię w całości. Lepszy będzie z tego pożytek. :)


Pt gru 01, 2017 12:27

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Proponuję, abyś przestał czytać tych spirytystów, a zamiast tego przeczytał Biblię w całości. Lepszy będzie z tego pożytek. :)



A po co? Książki Kardeca jak ci już udowodniłem są o wiele lepszą lektorom bo mówią prawdę o tym jaki jest Bóg w przeciwieństwie do tych wszystkich kłamstw które opowiada KK.


Pt gru 01, 2017 12:29
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Na razie niczego nie udowodniłeś, a jedynie powtarzasz gołosłowne tezy o rzekomej wyższości tych książek nas Pismem Świętym czy nauczaniem Kościoła.


Pt gru 01, 2017 12:38

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
A przeczytałeś chociaż książki Kardeca że uważasz że masz prawo je oceniać ?


Pt gru 01, 2017 12:43
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Po co? To Ty twierdzisz, że są lepszą lekturą od Biblii, więc to Ty masz wykazać, że to jest prawda, a nie ja.


Pt gru 01, 2017 12:44

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
jakub2 napisał(a):
Szkoda mi cie za sie tak bardzo zagubiles.
Ja właśnie odnalazłem prawdziwą drogę dzięki Spirytyzmowi i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i chciał bym się tym swoim szczęściem dzielić z innymi ludźmi i boli mnie to jeśli ktoś tego nie docenia.


Pt gru 01, 2017 12:50
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
arkan11 napisał(a):
jakub2 napisał(a):
Szkoda mi cie za sie tak bardzo zagubiles.
Ja właśnie odnalazłem prawdziwą drogę dzięki Spirytyzmowi i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i chciał bym się tym swoim szczęściem dzielić z innymi ludźmi i boli mnie to jeśli ktoś tego nie docenia.


Wiele osob tak zwykle twierdzilo gdy zaczeli bawic sie spirytyzmem.
Powstaly takie dziwadla jak satanizm, czy woodu, itp. ktore nie sa niczym innym jak paktem ze zlymi mocami, ktore nie daja nic za darmo, a cena jest najwyzsza.
Ludzie chca wladzy, mocy, czy usprawiedliwienia swojego zlego postepowania, itp. a gdy zauwaza ze w jakis sposob moga ja dostac, to wpadaja wlasnie w takie sidla.
Jest to nastepstwem grzechu pierworodnego i w kazdym aspekcie sie z nim wiaze.
To dziala jak przewracajace sie klocki domino, jak reakcja lancuchowa, tak ze bez wiary, nie zrozumiesz nic.


Pt gru 01, 2017 13:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL