Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
 Jak oceniacie lekcjie religi? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
To, że ktoś sobie coś dopisał, a nikt tego nie zakwestionował, nie oznacza, że jest to zgodne z zaleceniami Dyrektorium.


Dla dyskutowanej kwestii istotne są nie "zalecenia Dyrektorium" tylko to, co realnie obowiązuje w szkołach.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 02, 2017 13:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
To co obowiązuje w szkołach, a jest niezgodne z Dyrektorium, można zakwestionować i doprowadzić do zmiany.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 02, 2017 13:56
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Cytuj:
Może małgosia jest lepszą katechetką niż większość księży, sióstr i katechetów. Wtedy ona sama wie najlepiej, jak ona oceniania.

Różnie bywa - córka koleżanki wpada zziajana do domu za 10 minut 18,00 po kartkę z podpisem jej obecności na Drodze Krzyżowej. na nasze uwagi, że nabożeństwo już się kończy beztrosko odpowiada, że przecież zakonnica nie udowodni jej nieobecności w czasie nabożeństwa.
A karteczki rozdała, bo za uczestnictwo w DK obiecała 6 na świadectwie.
Wnuczka 2-3 temu przyszła zbulwersowana dyskusją z księdzem o potrzebie pomocy uchodźcom. Większość młodzieży wskazywała na konieczność przyjmowania i leczenia chorych dzieci i kobiet.
Ksiądz dla odmiany dowodził o konieczności pomocy ale jedynie na odległość, tzn W obozach uchodźców poza naszymi granicami.
W tej polemice użył powalającego argumentu - otóż na przywoływaną przypowieść o dobrym Samarytaninie, odpowiedział przecież Samarytanin nie zabrał rannego do swojego kraju, swojego domu.
Świetna ewangelizacja :( :(


So gru 02, 2017 13:57

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
To co obowiązuje w szkołach, a jest niezgodne z Dyrektorium, można zakwestionować i doprowadzić do zmiany.


Świetnie, niemniej dalej istotne jest to co JEST, a nie to, co w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości mogłoby być zamiast. Faktem jest, że powszechnie oceniane są postawy świadczące o wierze i uczestnictwo w praktykach religijnych, co każdy może zweryfikować.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 02, 2017 14:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Skoro się na to godzą, to ich problem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 02, 2017 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Tzn. czyj?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 02, 2017 14:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Np. Twój i tych, którzy posyłaja dzieci na katechezę, mają o to pretensje, a nic nie robią.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 02, 2017 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
Skoro się na to godzą, to ich problem.


Problem mają niekompetentne ciała kierownicze, które nie potrafią wyegzekwować tych swoich śmiesznych "zaleceń", a nie dzieci i ich rodzice, którzy nie mają obowiązku znać szczegółowo wewnętrznych wytycznych szacownego Dyrektorium.


So gru 02, 2017 14:21
Zobacz profil
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
Skoro się na to godzą, to ich problem.

A myślisz, że rodzice, czy parafianie mają coś do powiedzenia?
Poprzedni nasz proboszcz bardzo dbał o stronę internetową naszej parafii, wszystkie informacje na bieżąco były dostępne w necie.
Nowy zupełnie odpuścił, strona jest zupełnie martwa.
Poszłam osobiście interweniować, bo choć w każdą niedzielę jestem na Mszy, ale zdarzy się zapomnieć coś z czytanych ogłoszeń.
Jedynym efektem mojej rozmowy to przywrócone coniedzielne ogłoszenia parafialne i nic ponad to.
Dodam jedynie, że ksiądz chyba zakpił z mojej interwencji, bo powiedział mi abym porozmawiała z informatykiem......to nie on, tylko ja miałam szukać obcego faceta i gonić go do roboty.
Podobnie zapewne potraktowały rodziców ksiądz katecheta wnuczki.
Moja wnuczka zresztą ma wiarę, wiedzę religijną i praktyki, na poziomie ponad przeciętnym
Jej rodzice od lat należą do wspólnoty Ruch Światło-Życie, aktualnie Kościół Domowy. Od niemowlęctwa jeździła z rodzicami na rekolekcje. I może dlatego tak zareagowała na przekaz księdza, inne dzieciaki zapewne to olały i nawet nic nie mówiły rodzicom.


So gru 02, 2017 14:23

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
Np. Twój i tych, którzy posyłaja dzieci na katechezę, mają o to pretensje, a nic nie robią.


Rozumiem, że dla niewierzących dzieci i młodzieży skłanianie do hipokryzji nie jest problemem? Co mogą zrobić niepełnoletni, jeśli rodzice nie widzą problemu i chodzić każą, czyli w sytuacji typowej? Co byś doradziła: udawać wiarę i w ten sposób starać się o oceny, czy nie udawać i narazić się na konsekwencje?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 02, 2017 14:28
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Iago napisał(a):

Problem mają niekompetentne ciała kierownicze, które nie potrafią wyegzekwować tych swoich śmiesznych "zaleceń", a nie dzieci i ich rodzice, którzy nie mają obowiązku znać szczegółowo wewnętrznych wytycznych szacownego Dyrektorium.

A kto mówi o znajomości Dyrektorium? Podałam stronę z Opoki, a tę każdy chyba umie znaleźć, jak i na stronie wydawnictw.
Alus napisał(a):
A myślisz, że rodzice, czy parafianie mają coś do powiedzenia?

Nie mówiłam o parafii, ale o szkole, gdzie jest prowadzona katechizacja.
JedenPost napisał(a):

Rozumiem, że dla niewierzących dzieci i młodzieży skłanianie do hipokryzji nie jest problemem? Co mogą zrobić niepełnoletni, jeśli rodzice nie widzą problemu i chodzić każą, czyli w sytuacji typowej? Co byś doradziła: udawać wiarę i w ten sposób starać się o oceny, czy nie udawać i narazić się na konsekwencje?

Kompletnie nie rozumiem w czym problem skoro wiara nie podlega ocenie. A wiedza, jeśli rodzice każą, zawsze się może przydać.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 02, 2017 14:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak pogodzić ewolucję z Biblią?
Małgosiaa napisał(a):
Kompletnie nie rozumiem w czym problem skoro wiara nie podlega ocenie.


Czemu kłamiesz, skoro podlega?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 02, 2017 15:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Nie wciskaj kitu. Wyjasniłam w czym rzecz i dalsze "w zaparte" to trolling.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 02, 2017 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Trolling uprawiasz tu akurat Ty, do czego nie omieszkasz zapewne za chwilę użyć narzędzi moderatorskich.

Oceny w szkole wystawia się na podstawie przyjętego w danej szkole przedmiotowego sytemu oceniania. Te systemy zaś pełne są sformułowań typu

Chętnie i systematycznie uczestniczy w życiu parafii
Odpowiedzialnie włącza się w dynamikę i przeżycia roku liturgicznego
Stara się być świadkiem wyznawanej wiary
Twórczo uczestniczy w życiu parafii, np. należy do organizacji i ruchów katolickich, uczestniczy w pielgrzymkach itp.
Poznane prawdy wiary stosuje w życiu
Czuje się współodpowiedzialny za wspólnotę Kościoła
Dostrzega znaki działania Ducha Świętego we wspólnocie wierzących
Współpracuje z Bogiem w przemianie świata
Zdobywa kolejne stopnie w Liturgicznej Służbie Ołtarza


i jest tak praktycznie każdym przypadku, bądź więc uprzejma przestać wciskać kit, bo to naprawdę głupie w sytuacji, gdy każdy może Cię sprawdzić.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 02, 2017 15:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
JedenPost napisał(a):
Trolling uprawiasz tu akurat Ty, do czego nie omieszkasz zapewne za chwilę użyć narzędzi moderatorskich.

A to już jest oszczerstwo.
JedenPost napisał(a):
Oceny w szkole wystawia się na podstawie przyjętego w danej szkole przedmiotowego sytemu oceniania.

...który musi być zgodny z ogólnymi zasadami podanymi przez ministerstwo lub w przypadku religii - Dyrektorium Katechetycznym.
Cytuj:
i jest tak praktycznie każdym przypadku, bądź więc uprzejma przestać wciskać kit, bo to naprawdę głupie w sytuacji, gdy każdy może Cię sprawdzić.

To wyjaśniłam podając linki, więc przestań zarzucać mi mówienie nieprawdy. Rodzice znają swoje prawa, więc jeśli nie sprawdzają, to ich sprawa. Ja nie jestem od tego, aby prostować systemy oceniania w każdej szkole.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 02, 2017 15:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL