Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 13:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
medieval_man napisał(a):
Jakikolwiek kontakt z bytem duchowym - wg chrześcijaństwa na wezwanie, czy choćby oczekiwanie kontaktu odpowiadają złe duchy mające zamiar w ten sposób ci zaszkodzić- prowadzi więc do kontaktu z demonem, a ten ma cię głęboko w d... i twoje dobro i ma na celu jedynie odwiedzenie cię od Boga pod płaszczykiem jakiegoś pozornego dobra.

Taki pozornym dobrem jest na przykład pomoc w przewidywaniu przyszłości (duchy to potrafią więc łatwo cię do tego zachęcą), czy pomoc w czynieniu pozornego dobra, na przykład przez rzekome leczenie innych osób, co już w chodzi w zakres magii.

No, ale oczywiście, jesteś wolny i możesz nawet sam sobie uszy na złość mamie odmrozić, albo oddać się we władzę ducha, który nie ma wobec ciebie żadnych przyjaznych uczuć.

Oczywiście, te tak zwane dusze zmarłych, które rzekomo przychodzą do spirytystów to wg nauki Kościoła duchy, które tylko mówią, że są duszą zmarłego, bo jak niby możesz sprawdzić, że tak nie jest?


Doprawdy, bardzo ciekawe...
Mógłbyś mi zatem wytłumaczyć, dlaczego Dobry Bóg, któremu, jak rozumiem, zależy na zbawieniu swojej trzódki, dopuszcza pozytywnym aktem woli następujący stan rzeczy: ludzie praktykujący spirytyzm uzyskują efekty swoich działań w postaci "nawiązania kontaktu z zaświatami" i tych wszystkich innych absurdów – w "rzeczywistości" jednak efekty te wywoływane są przez "złe duchy", o czym jednak spirytysta nie zdaje sobie sprawy, gdyż jest przekonany, iż kontaktował się po prostu ze zmarłą ciotką Zosią czy innym szwagrem Januszem. Rezultatem czego, spirytysta ma całkiem solidne przesłanki by dalej pogrążać się w swoim "duchowym bagnie" – wszak jego praktyki przyniosły oczekiwane efekty, a o ich "prawdziwym" wymiarze nie zdaje sobie sprawy – w oderwaniu od "jedynej prawdziwej Nauki KRK".
Krótko mówiąc, Bóg sam wkłada spirytystom argumenty w łapy, aby trzymali się od Kościoła i jego nauk z dala.

Alus napisał(a):
Proste - efekty.
Biblia prowadzi i nakłania ludzi do dobra, do miłości, do szacunku.
Książki Kardeca prowadzą do poplątania i tworzenia złudnych iluzji..... zasadnicza iluzja, czyli skuteczna broń demona, zaprzeczanie jego istnienia, co przekłada się na hulaj dusza piekła nie ma.

Osiris napisał(a):
Biblia nakłania ludzi do miłości. Mówisz o miłości katolików do heretyków?

Alus napisał(a):
Zabijanie heretyków wynikało z niezrozumienia przesłania Biblii.


Czcza gadanina i demagogia.
Jaki inny sens, poza osiągnieciem erystycznego efektu, ma użycie w dyspucie niefalsyfikowalnego "argumentu" opartego o "no true Scotsman fallacy"?
Jakikolwiek "zły owoc" posługiwania się Biblią by nie podać (jak chociażby dzieci umierające w wyniku zabobonów mamusi i tatusia na temat zakazu transfuzji krwi) Alus może pysznie zakrzyknąć "a bo oni po prostu źle interpretują". Przy tym oczywiście wszelakie "złe owoce" wynikające z lektury książek Kardeca są już oczywiście zakorzenione w prawidłowej interpretacji, a ewentualne "dobre owoce" są już tylko przypadkiem wynikającym ze złej ich interpretacji. :D


N gru 03, 2017 13:08
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Iago napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Jakikolwiek kontakt z bytem duchowym - wg chrześcijaństwa na wezwanie, czy choćby oczekiwanie kontaktu odpowiadają złe duchy mające zamiar w ten sposób ci zaszkodzić- prowadzi więc do kontaktu z demonem, a ten ma cię głęboko w d... i twoje dobro i ma na celu jedynie odwiedzenie cię od Boga pod płaszczykiem jakiegoś pozornego dobra.

Taki pozornym dobrem jest na przykład pomoc w przewidywaniu przyszłości (duchy to potrafią więc łatwo cię do tego zachęcą), czy pomoc w czynieniu pozornego dobra, na przykład przez rzekome leczenie innych osób, co już w chodzi w zakres magii.

No, ale oczywiście, jesteś wolny i możesz nawet sam sobie uszy na złość mamie odmrozić, albo oddać się we władzę ducha, który nie ma wobec ciebie żadnych przyjaznych uczuć.

Oczywiście, te tak zwane dusze zmarłych, które rzekomo przychodzą do spirytystów to wg nauki Kościoła duchy, które tylko mówią, że są duszą zmarłego, bo jak niby możesz sprawdzić, że tak nie jest?


Doprawdy, bardzo ciekawe...
Mógłbyś mi zatem wytłumaczyć, dlaczego Dobry Bóg, któremu, jak rozumiem, zależy na zbawieniu swojej trzódki, dopuszcza pozytywnym aktem woli następujący stan rzeczy: ludzie praktykujący spirytyzm uzyskują efekty swoich działań w postaci "nawiązania kontaktu z zaświatami" i tych wszystkich innych absurdów – w "rzeczywistości" jednak efekty te wywoływane są przez "złe duchy", o czym jednak spirytysta nie zdaje sobie sprawy, gdyż jest przekonany, iż kontaktował się po prostu ze zmarłą ciotką Zosią czy innym szwagrem Januszem. Rezultatem czego, spirytysta ma całkiem solidne przesłanki by dalej pogrążać się w swoim "duchowym bagnie" – wszak jego praktyki przyniosły oczekiwane efekty, a o ich "prawdziwym" wymiarze nie zdaje sobie sprawy – w oderwaniu od "jedynej prawdziwej Nauki KRK".
Krótko mówiąc, Bóg sam wkłada spirytystom argumenty w łapy, aby trzymali się od Kościoła i jego nauk z dala.


No, tak, i wklada tez zlodziejowi w lapy kradziez jako zrodlo utrzymania?
Wez ty sie choc raz zastanow nad tymi glupotami co wypisujesz.


N gru 03, 2017 13:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
jakub2 napisał(a):
No, tak, i wklada tez zlodziejowi w lapy kradziez jako zrodlo utrzymania?
Wez ty sie choc raz zastanow nad tymi glupotami co wypisujesz.


Ależ zapewniam, że zastanowiłbym się, gdybyś tylko raczył mi wykazać, iż w istocie wypisuję głupoty. Niestety, jak na razie, poza dwoma zdaniami bełkotu nic takiego nie zaprezentowałeś, więc i ja z moim "zastanawianiem" pozwolę sobie się wstrzymać. :)


N gru 03, 2017 13:25
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Iago napisał(a):
jakub2 napisał(a):
No, tak, i wklada tez zlodziejowi w lapy kradziez jako zrodlo utrzymania?
Wez ty sie choc raz zastanow nad tymi glupotami co wypisujesz.


Ależ zapewniam, że zastanowiłbym się, gdybyś tylko raczył mi wykazać, iż w istocie wypisuję głupoty. Niestety, jak na razie, poza dwoma zdaniami bełkotu nic takiego nie zaprezentowałeś, więc i ja z moim "zastanawianiem" pozwolę sobie się wstrzymać. :)

Jesli twierdzisz ze tak prostych zdan nie rozumiesz, a piszesz bardziej zlozone to nie mam o czym z toba dyskutowac. Dla mnie to dowod na troling.


N gru 03, 2017 13:31

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Oto nowa definicja trollingu; przedstaw argument i już jesteś trollem bo wypisujesz głupoty :D


N gru 03, 2017 13:42
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
hubris napisał(a):
Oto nowa definicja trollingu; przedstaw argument i już jesteś trollem bo wypisujesz głupoty :D

Argument????
Czyzby wedlug ciebie pisanie glupot jest argumentem?


N gru 03, 2017 13:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
jakub2 napisał(a):
Jesli twierdzisz ze tak prostych zdan nie rozumiesz, a piszesz bardziej zlozone to nie mam o czym z toba dyskutowac. Dla mnie to dowod na troling.


To doprawdy komiczne, że oskarżeniami o trolling w powyższym kontekście wyciera sobie gębę osoba, która ewidentnie ma problemy z przeczytaniem ze zrozumieniem właśnie dwóch prostych zdań. :D

Wbrew Twoi wynurzeniom, nie twierdziłem, że nie zrozumiałem tego co napisałeś, tylko iż to co napisałeś stanowi bełkot, a więc wypowiedź pozbawioną sensu w kontekście toczącej się dysputy. Precyzyjnie rzecz ujmując, za pozbawioną sensu uważam Twoją analogię ze złodziejem – słowem nie wykazałeś w jaki sposób ma się ona przekładać na wskazywane przeze mnie problemy związane ze światem duchowym, a przypominam, że onus probandi spoczywa na osobie postulującej dane twierdzenie, a nie na interlokutorze obowiązek domyślania się co też światłego wydarzyło się w niewątpliwie błyskotliwym umyśle Pana Jakuba.


N gru 03, 2017 13:53
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Dokladnie tak samo ma sie omawiana twoja wypowiedz do tematu.
Dalsze odpowiedzi na twoje pisanie nie ma zadnego sensu, bo bedzie tylko wciaganiem sie w twoj troling.
Wlasnie te twoje idiotyczne wypowiedzi maja na celu wciaganie innych dyskutantow w bezsensowne dysputy.


N gru 03, 2017 13:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Czyli typowo – zamiast klaryfikacji i rzetelnej, metodycznej dysputy dalsze ad personam i bełkot. :(

Mogę tylko radzić, abyś swoje wypocinki zapędził z powrotem pod kamień spod którego wypełzły, coby Cię dalej nie kompromitowały, oraz abyś na przyszłość nie angażował się w rozmowy, którym ewidentnie nie jesteś w stane intelektualnie sprostać na elementarnym choć poziomie. :)


N gru 03, 2017 14:06
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Alus napisał(a):
Zabijanie heretyków wynikało z niezrozumienia przesłania Biblii.


Cytuj:
Czcza gadanina i demagogia.
Jaki inny sens, poza osiągnieciem erystycznego efektu, ma użycie w dyspucie niefalsyfikowalnego "argumentu" opartego o "no true Scotsman fallacy"?
Jakikolwiek "zły owoc" posługiwania się Biblią by nie podać (jak chociażby dzieci umierające w wyniku zabobonów mamusi i tatusia na temat zakazu transfuzji krwi) Alus może pysznie zakrzyknąć "a bo oni po prostu źle interpretują". Przy tym oczywiście wszelakie "złe owoce" wynikające z lektury książek Kardeca są już oczywiście zakorzenione w prawidłowej interpretacji, a ewentualne "dobre owoce" są już tylko przypadkiem wynikającym ze złej ich interpretacji. :D

Bo twierdzenie Kardeca - spirytyzm jest nauką, która zajmuje się naturą, pochodzeniem i losem Duchów, a także ich związkami ze światem cielesnym, preambuła książki "Co to jest spirytyzm" - nie jest czczą gadaniną i demagogią.


N gru 03, 2017 17:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Moim zdaniem jest czczą gadaniną i demagogią, tylko co z tego? Co to zmienia w kontekście tego co napisałem powyżej?


N gru 03, 2017 17:50
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Iago napisał(a):
Moim zdaniem jest czczą gadaniną i demagogią, tylko co z tego? Co to zmienia w kontekście tego co napisałem powyżej?

Ano to, że Biblia nie zakłamuje, podobnie jak Kardec.
A fakt, że chrześcijanie sprzeniewierzają się przekazom Biblii, jest tylko ich osobistym wyborem nie opartym na fundamencie przekazu Jezusa.


N gru 03, 2017 18:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Alus napisał(a):
Ano to, że Biblia nie zakłamuje, podobnie jak Kardec.


Czego Biblia nie zakłamuje, co rzekomo zakłamuje Kardec?

Alus napisał(a):
A fakt, że chrześcijanie sprzeniewierzają się przekazom Biblii, jest tylko ich osobistym wyborem nie opartym na fundamencie przekazu Jezusa.


Bzdura.
Nie ma jednego przekazu Biblii, który możesz obiektywnie wywyższyć ponad wszystkie inne, tak samo jak nie ma jednego przekazu Koranu, który można obiektywnie wskazać jako "jedyny prawdziwy". Biblia podlega wyłącznie subiektywnej interpretacji Twojej ulubionej sekty/zboru/kościół, której "najprawdziwszosc i najjedyność" przyjmujesz sobie na wiarę.


N gru 03, 2017 18:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Iago napisał(a):
Nie ma jednego przekazu Biblii, który możesz obiektywnie wywyższyć ponad wszystkie inne

Jak najbardziej jest taki przekaz. Biblia powstała w obrębie Kościoła, jako środek umożliwiający Kościołowi przekaz. Przekaz Kościoła nie tyle jest wywyższaniem ponad inne przekazy, ale jest jedynym przekazem.

Cytuj:
tak samo jak nie ma jednego przekazu Koranu, który można obiektywnie wskazać jako "jedyny prawdziwy"
Nie tak samo lecz całkiem różnie. Koran jest przekazem kompletnym i samodzielnym w swojej formie, stworzonym (podyktowanym) przez Allaha, który zawiera idealny komunikat.

Natomiast Biblia jest materiałem Kościoła, na podstawie którego tworzy on właściwy przekaz.

Cytuj:
Biblia podlega wyłącznie subiektywnej interpretacji Twojej ulubionej sekty/zboru/kościół, której "najprawdziwszosc i najjedyność" przyjmujesz sobie na wiarę
To model myślenia powstały poza Kościołem, jako sankcjonowanie możliwości dokonywania tejże subiektywnej interpretacji, przez zbory/sekty, dla których była korzystna.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N gru 03, 2017 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
chwat napisał(a):
Koran jest przekazem kompletnym i samodzielnym w swojej formie, stworzonym (podyktowanym) przez Allaha, który zawiera idealny komunikat.


A ten idealny komunikat islamu to dżihad. Czyżbyś ostatnio przeszedł na islam chwacie?


N gru 03, 2017 21:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL