Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Iago napisał(a):
Doprawdy, bardzo ciekawe...
Mógłbyś mi zatem wytłumaczyć, dlaczego Dobry Bóg, któremu, jak rozumiem, zależy na zbawieniu swojej trzódki, dopuszcza pozytywnym aktem woli następujący stan rzeczy: ludzie praktykujący spirytyzm uzyskują efekty swoich działań w postaci "nawiązania kontaktu z zaświatami" i tych wszystkich innych absurdów – w "rzeczywistości" jednak efekty te wywoływane są przez "złe duchy", o czym jednak spirytysta nie zdaje sobie sprawy, gdyż jest przekonany, iż kontaktował się po prostu ze zmarłą ciotką Zosią czy innym szwagrem Januszem. Rezultatem czego, spirytysta ma całkiem solidne przesłanki by dalej pogrążać się w swoim "duchowym bagnie" – wszak jego praktyki przyniosły oczekiwane efekty, a o ich "prawdziwym" wymiarze nie zdaje sobie sprawy – w oderwaniu od "jedynej prawdziwej Nauki KRK".
Krótko mówiąc, Bóg sam wkłada spirytystom argumenty w łapy, aby trzymali się od Kościoła i jego nauk z dala.

Nie wiem po co ci więcej tłumaczeń skoro @jakub2 odpowiedział?
Co prawda, twoje pytanie (o tym dlaczego Bóg dopuszcza, żeby złe duchy oszukiwały nieostrożnych ludzi), jak i odpowiedź @jakuba2 (o tym, że to nie Bóg każe człowiekowi kraść) są z trochę innej półki, bo
- ty pytasz o to dlaczego Bóg dopuszcza działanie złych duchów, a @jakub2
- pisze o tym, że człowiek sam z siebie posuwa się do złych czynów

to jednak i tak jest niewielki wspólny mianownik: za każdym razem człowiekowi wydaje się, że robi dobrze.

Za pierwszym razem w związku z bezpośrednią interwencją złego ducha
Za drugim razem z interwencją trochą oddaloną w czasie (grzech pierworodny i te sprawy).

Dlaczego Bóg dopuszcza działanie zła w świecie?
Wracamy pewnie do kuszenia Adama i w ogóle teodycei.
Równie dobrze możesz zapytać dlaczego dopuścił do przyjścia na świat uroczego dziecka, które później stało się kapralem w niemieckiej armii a potem kanclerzem całego, dużego państwa.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N gru 03, 2017 22:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Ale należy też pamiętać, że ten kanclerz, a następnie wódz, do końca miał szansę zostać świętym.


N gru 03, 2017 22:47
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Iago napisał(a):
Czego Biblia nie zakłamuje, co rzekomo zakłamuje Kardec?

Kardec przypisuje człowiekowi moc decyzyjną o zaświatach - i to jest zasadnicze kłamstwo, którego nie napotyka sie w Biblii.

Alus napisał(a):
A fakt, że chrześcijanie sprzeniewierzają się przekazom Biblii, jest tylko ich osobistym wyborem nie opartym na fundamencie przekazu Jezusa.


Cytuj:
Bzdura.
Nie ma jednego przekazu Biblii, który możesz obiektywnie wywyższyć ponad wszystkie inne, tak samo jak nie ma jednego przekazu Koranu, który można obiektywnie wskazać jako "jedyny prawdziwy". Biblia podlega wyłącznie subiektywnej interpretacji Twojej ulubionej sekty/zboru/kościół, której "najprawdziwszosc i najjedyność" przyjmujesz sobie na wiarę.

Owszem człowiek obdarzony wolna wolą może sobie wyłuskać wersy, czy sury, które odpowiadają jego koncepcji i nimi się podpierać.....np wyczyta sobie koronny argument w Księdze Psalmów nie ma Boga.


Pn gru 04, 2017 8:48

Dołączył(a): Śr cze 07, 2017 14:16
Posty: 32
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
medieval_man napisał(a):
arkan11 napisał(a):
Ale to jest przecież obiektywnie kłamstwo bo Kardec potępił w swoich książkach zarówno wszelkie próby przepowiadania przyszłości jak i uprawiania magi !
Uważam jednak, że nawet jeśliby okazało się, że Kardec potępił, to i tak praktyka jest inna.
A jakie masz na to dowody?

Spirytyzm jasno stwierdza że przepowiadanie przyszłości jest niemożliwe bo zna ją tylko Bóg, ale z drugiej strony nie zaprzecza a nawet potwierdza że dusza wciela się na ziemi z określonym scenariuszem życia, w którym lepiej lub gorzej musi się odnaleźć. Patrząc na to z naszego ludzkiego punktu widzenia poznanie nawet pobieżne takiego scenariusza jest dla nas formą przepowiedzenie/przewidywania przyszłości.


Śr gru 06, 2017 15:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Alus napisał(a):
Iago napisał(a):
Czego Biblia nie zakłamuje, co rzekomo zakłamuje Kardec?

Kardec przypisuje człowiekowi moc decyzyjną o zaświatach
Kiedy konkretnie?


So gru 09, 2017 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Wady Katolicyzmu
Kalart napisał(a):
wzywa duchy
Ja nie widzę w tym nic złego pod warunkiem że są to dobre Duchy służące Bogu tak jak te które opiekowały się Allanem Kardecem i innymi Spirytystami.


So gru 09, 2017 12:49
Zobacz profil
Post Re: Wady Katolicyzmu
arkan11 napisał(a):
Kalart napisał(a):
wzywa duchy
Ja nie widzę w tym nic złego pod warunkiem że są to dobre Duchy służące Bogu tak jak te które opiekowały się Allanem Kardecem i innymi Spirytystami.

Dobre duchy służące Bogu opiekowały się Kardecem i spirytystami i nie doprowadziły och do Ewangelii i wiary w Jedynego Boga? :o :o ....coś nie tak z tymi duchami.


So gru 09, 2017 12:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
wpis arkana11 będący obszernym cytatem bez własnej opinii został usunięty

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So gru 09, 2017 13:14
Zobacz profil WWW
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Tak zupełnie przy okazji, chciałbym zadać spirytystom jedno pytanie:
Czy uznają, że Jezus przyszedł w ciele?


N gru 10, 2017 13:49

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Ksen napisał(a):
Czy uznają, że Jezus przyszedł w ciele?
Co konkretnie masz na myśli? Jezus miał ciało takie jak każdy inny człowiek aczkolwiek spirytyzm zakłada wolność wyznania więc opinie spirytystów na ten temat mogą być różne.


Pn gru 11, 2017 12:16
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
arkan11 napisał(a):
Ksen napisał(a):
Czy uznają, że Jezus przyszedł w ciele?
Co konkretnie masz na myśli?
Credo:
    Wierzę [...] w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem.
...w którym wyróżniłem fragment dotyczący mojego pytania, aby nie został wyrwany z kontekstu.

Zatem, czy spirytyści uznają, że Jezus, Bóg odwieczny (Rz 9,5), za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się czlowiekiem (J 1,14)?
Bo jeśli nie, znaczy to, że duchy, których usłuchali nie są sługami Boga, jak to zostało napisane:
każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga [1J 4,1-6].


Pn gru 11, 2017 18:39

Dołączył(a): Śr cze 07, 2017 14:16
Posty: 32
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Ksen napisał(a):
każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga [1J 4,1-6].

To w takim razie co powiesz o Duchy który podyktował Machometrowi Koran i przedstawił mu się jako Archanioł Gabriel?


Wt gru 12, 2017 15:08
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
horuss napisał(a):
To w takim razie co powiesz o Duchy który podyktował Machometrowi Koran i przedstawił mu się jako Archanioł Gabriel?
Zakładając, że masz na myśli Mahometa: duch ów zdecydowanie zanegował Wcielenie – realne przyjęcie ludzkiej natury przez Boga.


Wt gru 12, 2017 15:35

Dołączył(a): Cz wrz 28, 2017 8:38
Posty: 64
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
Ksen napisał(a):
A gdzie odpowiedź na moje pytanie?


Przecież ja napisałem że na niektóre a nie na wszystkie.W zacytowanym przeze mnie tekście znajduje się odpowiedź na pytanie jakuba.


Pt gru 15, 2017 10:53
Zobacz profil
Post Re: Spirytyzm - wydzielone z dlaczego anioł?
arkan11 napisał(a):
Ksen napisał(a):
A gdzie odpowiedź na moje pytanie?
Przecież ja napisałem że na niektóre a nie na wszystkie.W zacytowanym przeze mnie tekście znajduje się odpowiedź na pytanie jakuba.
  1. Nie nazywam się jakub
  2. Odpowiedź na moje pytanie jest b. prosta: tak albo nie. Nie trzeba się rozpisywać.


Pt gru 15, 2017 11:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL