Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
 Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Uważasz cesarza za kogoś w rodzaju boga?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 22:33
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Nie wiem, co Ci odpowiedzieć, bo nie znam języka ani formułki, którą jego ojciec wyrzekł się, jak to mówią, nimbu boskości. Podobno jest w niej jakaś furtka do religijnej wolty, jakby co. A wtedy raczej oczekiwanoby po praktyku shinto co najmniej głębokiego szacunku dla cesarskiej osoby.Jeden Japończyk na 4chanie przyrównał kiedyś Cesarza do proroka Mahometa, w sensie, że jego się nigdy, ale to nigdy nie obraża, nawet żartem – tak dalece jest to nie do pomyślenia.


Pt lis 24, 2017 22:46

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Tutaj nie ma twojego cesarza, ale jest Stalin, Napoleon i ...Kaczyński
https://karelitta.wordpress.com/2017/01/05/3468/

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 22:52
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
To znaczy, dotarła do mnie pogłoska, albo szyderstwo może – właśnie tego nie jestem pewien – że Japończycy wszyscy są narodem bogów. W sensie – potomkami Niebian, przez ileś tam pokoleń. A Cesarz jest po prostu najszlachetniejszy spośród nich urodzeniem.

A w ogóle, dziwię się, że nie wyciągnąłeś jeszcze Rzezi Nankinu. To była bitwa skończona podług takiego obyczaju, jaki u nas spotyka się już tylko w kronikach. Ino fotografów wpuścili...


Pt lis 24, 2017 23:04

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Dziwny jesteś, sam wspominasz o rzezi a jednocześnie nazywasz Japończyków narodem bogów...
Może podziw w Tobie sprawia użycie brutalnej siły?

Polecam Konopnicką - fragment niegłupi O sierotce Marysi:
Ale Marysia zaniosła się na to wielkim płaczem, wołając:
— Co, co mi z tego, kiedy już nieżywe! Kiedy poduszone, pobite… O Jezu! O Jezu!
Widząc tedy tak srogą i nieutuloną żałość, zamyślił się Podziomek i znów wąs siwy szarpiąc, w ziemię patrzył. Wreszcie rzekł:
— Ha, kiedy tak, to nie ma co, tylko trzeba iść do królowej Tatry. Ta jedna poradzić może!
Podniesie na to prędko Marysia oczęta, dwie modre gwiazdy, w których nadzieja zatliła, i spyta:
— A dobraż ona?
— Nad wiek widzę roztropność w tobie — odpowie Podziomek na to — iż nie pytasz pierw, czy mocna, ale czy jest dobra. Cóż bowiem jest moc wszelka bez dobroci? Nic i mniej jeszcze! Więc gdy mi taką otuchę swym dobrym rozumem czynisz, to zabierajmy się w drogę, która jest daleka i trudna, a ja rad waćpannę do królowej Tatry doprowadzę, bo łzy sieroty godne są pocieszenia i wszelkiej pomocy!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lis 24, 2017 23:13
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Staram się odpowiadać na Twoje pytania podług mojej nie za szerokiej wiedzy. Napisałem zresztą o bogach z małej, nie z wielkiej, a wiesz, że bogowie pogańscy potrafią być krwawi; bywa po prostu, że leży to w ich naturze. W przypadku Duchów masz Amaterasu, której chce się wychodzić codziennie na Wysoką Równinę Niebios i darzyć ziemię światłem swojego promiennego oblicza, i masz takie demony prosto z folkloru, jak nasz Boruta czy dajmy na to Baba Jaga – albo się sprytnie wywiniesz, albo nie będzie przebacz.

Jak on się zwał... Koichi chyba. Był wędrownym bardem i raz w lesie spotkał samuraja, który zaprosił go na swój... hm, można chyba powiedzieć: do dworku. Tak się jemu i jego domownikom spodobało, że kazali Koichiemu przyjść następnej nocy. Koichi nabrał jednak podejrzeń podczas wizyty i zaszedł do świątyni buddyjskiej, gdzie poinformowano go, że spotkał demony właśnie i że będzie źle. No więc omodlili mnisi Koichiego i wykaligrafowali mu na ciele sutry buddyjskie czyniące go dla demonów zupełnie niewidocznym. Aliści – zapomnieli o uszach...

No i chodził potem po świecie Koichi bez uszu. : )


Pt lis 24, 2017 23:26

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
ErgoProxy napisał(a):
To znaczy, dotarła do mnie pogłoska, albo szyderstwo może – właśnie tego nie jestem pewien – że Japończycy wszyscy są narodem bogów. W sensie – potomkami Niebian, przez ileś tam pokoleń. A Cesarz jest po prostu najszlachetniejszy spośród nich urodzeniem.

Nie obraź się, ale
czym ta "szlachetność" się przejawia? Poza tym że ma jakieś szlachetniejsze geny, ciągi nukleotydów? Równie dobrze może ktoś twierdzić że Niemcy to naród niebian a Hitler jest najszlachetniejszy spośród nich, albo komuniści to awangarda klasy robotniczej a Mao jest najszlachetniejszy spośród nich.

ErgoProxy napisał(a):
A w ogóle, dziwię się, że nie wyciągnąłeś jeszcze Rzezi Nankinu. To była bitwa skończona podług takiego obyczaju, jaki u nas spotyka się już tylko w kronikach. Ino fotografów wpuścili...

A czy Japończycy przeprosili chociaż za tą rzeź?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 25, 2017 13:08
Zobacz profil
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Cytuj:
30 listopada 2017 r. złożyliśmy w Sejmie
ustawę #ZatrzymajAborcję
popartą przez 830 000 obywateli.


http://zatrzymajaborcje.pl/


Cz gru 14, 2017 18:02
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
Teresse napisał(a):
Cytuj:
30 listopada 2017 r. złożyliśmy w Sejmie
ustawę #ZatrzymajAborcję
popartą przez 830 000 obywateli.
http://zatrzymajaborcje.pl/
Jeszcze trzeba 5 tys. górników, żeby otoczyli Sejm. Będzie jakaś szansa. Minimalna, ale jednak
https://www.youtube.com/watch?v=zQOwctBt404&t=144


Pt gru 15, 2017 3:14
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
To nie zespół Downa jest główną przyczyną aborcji w Polsce.

http://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/3013099 ... orcji.html


Cz lut 01, 2018 14:26
Post Re: Projekt "Zatrzymaj aborcje". Po raz kolejny o aborcji
felek_ napisał(a):
To nie zespół Downa jest główną przyczyną aborcji w Polsce.

http://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/3013099 ... orcji.html
Nie czytałeś tego sprawozdania, prawda? Jest dostępny na stronach BIP Rady Ministrów [1]. Przeczytałeś po prostu chwytliwy tytuł walnięty przez dyletanckiego pismaka.

Tymczasem w sprawozdaniu, w tabeli 18 (str. 109) są wyszczególnione wszystkie rozpoznania w zabiegach przerywania ciąży. Trisomia 21 (=Zespół Downa [2]) to 388 przypadków i jest to najczęstsza przyczyna wszystkich zabiegów!
__________
  1. Sprawozdanie Rady Ministrów z wykonywania oraz o skutkach stosowania w 2016 r. ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąż. Link bezpośredni 1,8 M
  2. Zespół Downa to choroba genetyczna, której przyczyną jest trisomia (obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu lub jego fragmentu) 21 pary chromosomów.


Cz lut 01, 2018 17:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL