Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
Wiem, że słuchanie określonych piosenek i granie w określone gry może stanowić zagrożenie duchowe. Mam pewien dylemat, gdyż:
1. Jeżeli utwory nie są satanistyczne, ani antychrześcijańskie, ale są w nich zawarte zdania: ,,Ponieważ nie dbam o to, czy stracę rozum,już jestem przeklęty.''
a w innej:
,,Mogłam poczuć bit pełen mocy, zabierający mnie w nowe wymiary,budzący we mnie demona.''
Czy słuchanie takich piosenek może być grzechem, albo zagrożeniem duchowym?
2. Lubię serię gier The Sims. Nigdy nie dopatrzyłam się w nich niczego satanistycznego, ani antychrześcijańskiego, ale natknęłam się na świadectwo pewnej kobiety:
http://www.antoni.agmk.net/index.php?go ... drych_4/24
Już sama nie wiem, co mam o tym myśleć.


N gru 17, 2017 21:44
Zobacz profil
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
Słuchaj utworów czysto instrumentalnych (bez wokalu) albo tylko takich piosenek, których języka nie rozumiesz.


Pn gru 18, 2017 8:01

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
Ale jeżeli nie będę wiedzieć, o czym wokalista śpiewa, to mogę słuchać nieodpowiedniej piosenki nawet o tym nie wiedząc.


Pn gru 18, 2017 12:24
Zobacz profil
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
Nie możesz. Dlatego właśnie, że nie rozumiesz.


Pn gru 18, 2017 12:36

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
A jeżeli ma treść satanistyczną i o tym nie wiem?
A co z piosenkami, które już znam, zdążyłam polubić, ale nie jestem pewna, czy stanowią zagrożenie duchowe?


Pn gru 18, 2017 12:45
Zobacz profil
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
karolinapytająca napisał(a):
A jeżeli ma treść satanistyczną i o tym nie wiem?
To się ciesz.
    Czytając ten fragment ryzykujesz poszerzenie swoich horyzontów myślowych
    Istnieją różne sposoby patrzenia postrzegania magii. Jeden zakłada, że każdy może przypadkowo uruchomić procesy magiczne, które tylko czyhają, aby niczego nieświadomy profan machnął ręką w ściśle określony sposób, lub nieświadomie powtórzył słowa o treści magicznej i już, spod ziemi wyskakują demony gotowe do realizacji. Coś jak tajne kody w grach komputerowych. Wprowadzasz z klawiatury i już masz nieśmiertelność, albo wszystkim żeńskim postaciom spadają majtki (są i takie mody)
    Inny sposób zakłada, że trzeba się urodzić ze specjalnym zespołem genowym i tylko wówczas można oddziaływać z magią. Tu jeszcze mamy kilka podkategorii: jedni twierdzą, że wystarczy wyłącznie odpowiednie natężenie umysłu, żeby wysr... to jest chciałem napisać wytworzyć efekt magiczny. Inni mówią, że i owszem, ale najlepiej mieć specjalne narzędzie (różdżka, czy umklajder), które wzmacniają naturalne umiejętności, podobnie jak dobre trampki wzmacniają zdolności do bicia rekordów w bieganiu.
    Jeszcze inny sposób mówi, że umiejętności magiczne można nabyć, np. przez transfuzję krwi czarodzieja albo spożywanie odpowiednich preparatów.
    I wreszcie tacy jak ja uważają, że magia to sprawka wyłącznie demonów i trzeba je przyzwać oraz coś obiecać, żeby działało. Przyzwanie zaś demonów, to nie kwestia machania rękami czy recytowania słownych łamańców, tylko nastroju. Innymi słowy, jeżeli jesteś gotowa komuś zrobić źle i chcesz za to zapłacić dowolną cenę, na pewno znajdzie się demon, który będzie gotów do transakcji.
Cytuj:
A co z piosenkami, które już znam, zdążyłam polubić, ale nie jestem pewna, czy stanowią zagrożenie duchowe?
Zagrożenie duchowe pojawia się wówczas, kiedy piosenki nasuwają ci myśli i uczucia pełne nienawiści do konkretnych, bliskich ci osób. Nie chodzi o osoby będące gdzieś daleko, chyba że akurat masz pod ręką guzik spustowy do broni jądrowej, którą możesz owych poczęstować.

Przekarmianie się literaturą i utworami budzącymi grozę, nienawiść, rozpasanie itd. może i wodzić nas na pokuszenie, ale w nadmiarze powoduje duchową niestrawność, biegunkę myślową, drżączkę i bicie serca.


Pn gru 18, 2017 13:40

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
A co to za obłuda i faryzeizm, słuchać piosenek satanistycznych po polsku to nie, ale po szwedzku już jak najbardziej?

Moja opinia, której z racji braku czasu nie rozwinę:

> Piosenki, o których wiadomo, że są satanistyczne, bezwzględnie out;
> Piosenki, które z racji na gatunek mają duże pstwo bycia satanistycznymi - sprawdzić zespół i piosenkę;
> "Dziełka", których przesłanie / treść nie jest 100%OK – nie rozdzielać włosa na czworo, znalezienie czegokolwiek 100%czystego to niemożliwość, bez przesady z Simsami; Oczywiście nie stawać się złodziejem po zagraniu w Simsów z postacią złodzieja.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn gru 18, 2017 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
Dla mnie to czysta bzdura ze sluchanie piosenek, ogladanie, czytanie bajek moze wplywac na czyjs swiatopoglad. Tak jakby dorosli ludzie mieli problem z oddzieleniem rzeczywistosci od wymyslonych przez kogos historii.


Pn gru 18, 2017 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
A słuchanie przypowieści Jezusa, nie może wpłynąć na światopogląd?

Ale tak, po części masz rację, dlatego nie jestem zwolennikiem potępiania SIMsów dlatego, że tam można grać złodziejem.

Jeśli chodzi o satanizm, to to jest również nieco inna sprawa. Nie można jednocześnie czcić Jezusa i rozkoszować się piosenkami, które Go obrażają, które sławią i przyzywają wroga Boga i człowieka.

Uważam, że skandalem jest, że pozwolono, by ta antywartość, jaką jest satanizm, bez problemu fucnkcjonowała w przestrzeni publicznej, jako poważna propozycja światopoglądowa. Ile satanizujących chłystków nie ciążyłoby w tym kierunku, gdyby nie zespoły metalowe? Chyba niewiele. I to obala twierdzenie, że "dziełka" "sztuki" nie mają żadnego wpływu na światopogląd odbiorców.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn gru 18, 2017 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
Co do Simsów - szczerze mówiąc to w świadectwie tej kobiety przeraziły mnie bardziej takie zdarzenia, jak samoistne złamanie podstawy laptopa, czy długi sen dziecka, bo jeżeli pokieruję sobie w grze złodziejem, to przecież nie zacznę kraść.
A jeżeli chodzi o piosenki - jeżeli nie są satanistyczne, ale pojawi się tam jakieś podejrzane zdanie, to przestać słuchać, czy lepiej nie panikować?


Pn gru 18, 2017 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
To dzial "zyc wiara" wiec nie bardzo moge rozwinac moja odpowiedz gazkaam :).


Pn gru 18, 2017 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
subadam napisał(a):
To dzial "zyc wiara" wiec nie bardzo moge rozwinac moja odpowiedz gazkaam :).

Dlaczego?


Wt gru 19, 2017 1:29
Zobacz profil
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
karolinapytająca napisał(a):
subadam napisał(a):
To dzial "zyc wiara" wiec nie bardzo moge rozwinac moja odpowiedz gazkaam :).

Dlaczego?
Bo by post i tak poleciał, a może i dostałby ostrzeżenie. Chcesz wiedzieć więcej, pytaj się prywatnie. Prywatne teksty też mogą być moderowane, ale tylko w wyjątkowych przypadkach.
Proszę, nie kontynuuj tego offtopu. To także jest źle widziane. Od tego jest wątek viewtopic.php?f=18&t=32426


Wt gru 19, 2017 6:31

Dołączył(a): Cz lip 02, 2015 19:32
Posty: 77
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
Ale ja nie chcę kontynuować offtopu, tylko otrzymać odpowiedź na pytanie, gdyż moim zdaniem temat o zagrożeniach duchowych w piosenkach i grach to ważna sprawa.


Wt gru 19, 2017 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piosenki i gry, a zagrożenie duchowe
karolinapytająca napisał(a):
Ale ja nie chcę kontynuować offtopu, tylko otrzymać odpowiedź na pytanie, gdyż moim zdaniem temat o zagrożeniach duchowych w piosenkach i grach to ważna sprawa.


Najwięcej zagrożeń duchowych płynie ze stron ostrzegających przed zagrożeniami duchowymi. Kobieta pojechała na jakieś "rekolekcje" i teraz widzi szatana w każdym cieniu, za każdym kątem, pod każdym kamieniem. Gdyby w tym czasie kupiła mopa i jej córka poślizgnęła się na mokrej podłodze, zaliczyłaby to do działań Złego (wiadomo, mop to miotła, miotła to wiedźmy, i tak dalej).

Dobrze, że tylko zabrała dzieciom fajną, choć nieco "uzależniającą" gierkę, mogła swoje strachy projektować na coś poważnego, jak szczepionki. Z drugiej strony zapewne zakaz SIMS-ów to tylko wierzchołek góry zakazów filmów, gier, muzyk. Znam dziewczynę, która od wieku lat 13 "odbija" sobie w dwójnasób, co było zakazane. Samospełniająca się przepowiednia chodząca, a taka fajna dziewczynka to kiedyś była.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 19, 2017 15:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL