Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona
 Pytanie o panstwo prawa 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Małgosiaa napisał(a):
W przypadku cytatów zawsze trzeba było podawać źródła - linki.
Mijasz się z prawdą.


Wt sty 02, 2018 22:22

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Kael napisał(a):
No to ja podam co google znalazl

https://www.salon24.pl/u/trubro/195058, ... -dodatkowe

Moze jednak sprobujemy nie skakac sobie do gardla o kazda wypowiedz?
.


Tez proponuje delikatne utemperowanie emocji, i nie spieranie sie o regulamin w momencie gdy dodanie linku nie stanowi straszliwego wysilku.
Ja tez ani tego cytatu ani artykulu nie znalem i chetnie przeczytam.


Wt sty 02, 2018 23:59
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
subadam napisał(a):
Tez proponuje delikatne utemperowanie emocji, i nie spieranie sie o regulamin w momencie gdy dodanie linku nie stanowi straszliwego wysilku.
Ja tez ani tego cytatu ani artykulu nie znalem i chetnie przeczytam.
Srynku, a nie linku. Zacytowane słowa przepisałem z papieru. Wbrew mniemaniom rozmaitych osób, w tym także moderatorki uporczywie domagającej się linku do cytatu, ba! twierdzącej, że na tym forum "zawsze trzeba było" podawać linki do źródła cytatu -- jest jeszcze coś takiego jak papierowe gazety i papierowe książki. Jak ktoś ma ochotę podać link do mojego egzemplarza, niech przyjedzie i sobie jakąś linkę przywiąże.


Śr sty 03, 2018 0:26

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Ode mnie to 10 tys km, troche trudne do zrealizowania :).


Śr sty 03, 2018 2:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
akruk napisał(a):
Srynku, a nie linku. Zacytowane słowa przepisałem z papieru. Wbrew mniemaniom rozmaitych osób, w tym także moderatorki uporczywie domagającej się linku do cytatu, ba! twierdzącej, że na tym forum "zawsze trzeba było" podawać linki do źródła cytatu -- jest jeszcze coś takiego jak papierowe gazety i papierowe książki. Jak ktoś ma ochotę podać link do mojego egzemplarza, niech przyjedzie i sobie jakąś linkę przywiąże.

Co nie przeszkodziło Ci prześmiewczo zapytać czy "gugle" zamknęli. Nie podałeś także tytułu owej gazety, wiec nie było żadnego źródła. Przy cytatach z papierowcyh książek i gazet podaje si autor, tytuł, stronę i tok wydania.
A co do tego, że
akruk napisał(a):
Żaden punkt Regulaminu nie nakazuje podawania źródeł cytatów, kiedy nie są to cytaty z wypowiedzi użytkowników na forum.

Mówi, mówi:

§ IV: Uwagi końcowe:

1. Regulamin jest podstawą działania moderatorów, jednak nie jest możliwe, aby ująć w nim wszystkie możliwe sytuacje, dlatego prosimy nie pisać zażaleń dotyczących interwencji moderatora w jakimś miejscu, jeśli jedynym uzasadnieniem byłoby stwierdzenie, że „tego nie ma w regulaminie”

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 03, 2018 5:24
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
No i pożyteczna biedronka spuściła nam regulamin w klozecie. Taka interpretacja wprowadza bowiem pełną uznaniowość w działaniu moderacji, więc jeśli jakiś moderator zdecyduje, że będzie wlepiać osty za niepodanie daty ostatniego stosunku seksualnego bez zabezpieczenia, to może się teraz powołać na interpretację pożytecznej biedronki i w """prawie""" będzie.

Osobna sprawa: czy tak sformułowany przepis rodzi jakiekolwiek skutki prawne.


Śr sty 03, 2018 6:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Nie przeginaj Ergo. Masz nas za ... (nikogo nie obrażając) sprawnych inaczej?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 03, 2018 7:24
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Małgosiaa napisał(a):
Co nie przeszkodziło Ci prześmiewczo zapytać czy "gugle" zamknęli.
(Zamkli. Proszę nie przytaczać wybiórczo, bo potraktuję to jako celowe manipulowanie moją wypowiedzią). Ponieważ już dawno widziałem, że ten fragment jest cytowany w internecie. A zatem jest do wygooglania w różnych miejscach. Proste?

Małgosiaa napisał(a):
Przy cytatach z papierowcyh książek i gazet podaje si autor, tytuł, stronę i tok wydania.
Po pierwsze, "podaje się" nie oznacza, że jest taki obowiązek. Takowy istnieje w pracach naukowych i podobnych, a nie w dyskusjach internetowych. A po drugie sprawdźmy, jak też Pani Kontynuatorka Yarpena trzyma się reguł, których przestrzegania wymaga od innych:

Małgosiaa, viewtopic.php?p=973352#p973352 napisał(a):
Skoro "aha i ok", to chyba wiesz, że nie jesteś prorokiem, chyba że: „Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych” (Mt 24,24). Działasz znaki i cuda?
Cytuje, ale nie podaje ani linku (pewnie nie ma tego w internecie), ani autora, ani tytułu, ani roku wydania, ani też strony.

PS.
Nie zanotowałem daty ostatniego stosunku bez zabezpieczenia. Czy mam odczekać do następnego zanim cokolwiek napiszę?


Śr sty 03, 2018 8:19
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Małgosiaa napisał(a):
Nie przeginaj Ergo. Masz nas za ... (nikogo nie obrażając) sprawnych inaczej?

Nie. Uważam, że Ci się myli forum z podstawówką i że traktujesz ludzi dorosłych jak uczniów niedorostków, których zresztą, jeśli w masz podobne podejście do statutu tejże podstawówki, przyuczasz od małego do braku szacunku dla prawa, na które waadza, w tym wypadku nauczycielska, plwa sobie radośnie i które przed niczym ucznia nie broni..A maksymę, że takie będą Rzplite, jakie młodzieży chowanie, spuszczasz w klozecie również.


Śr sty 03, 2018 10:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Małgosiaa napisał(a):
andej napisał(a):
Prawo należy dostosowywać do oczekiwań większości.

Ciekawa teza :? Większość może oczekiwać:
- pozbawienia prawa pobytu cudzoziemców, a przed wszystkim muzułmanów, a co za tym idzie polskich tatarów także
- zrównania wysokości emerytur niezależnie od stażu pracy i wpłaconych składek na zasadzie: wszyscy maja taki sam żoładek
- kary śmierci dla Tuska itp.
Jak to się ma do nauczania Kościoła?


Uwaga: Poniższe jest szczególnym przypadkiem wypowiedzi ad personam, gdyż zwracam się do konkretnej osoby i polemizuję z jej wypowiedzią!

Jest mi bardzo przykro, że tak to interpretujesz. Dlaczego wyraźnie i głośno nie napiszesz, że jesteś wrogiem demokracji? Na czym polegać ma demokracja? Na wykonywaniu wszystkolepiejwiedzących urzędników z UE? Na autorytarnym decydowaniu przez niewybieralną władzę?

Wtręt.
Nie twierdzę, że demokracja nie błądzi. Ale ją szanuję. Krytykowałem germanofilską spolegliwość PO, gdyż widziałem negatywne skutki dla Polski takiej polityki. [Choć czasem może warto ich naśladować, np. oddając 100 % decyzję w sprawie wyboru sędziów w ręce polityków?] Jednak nie występowałem przeciw ich władzy. Krytykowałem pewne posunięcia, ale szanowałem demokratycznie uzyskaną legitymację władzy.

Wiem, że celowo przeginasz podanymi przykładami, aby jaskrawo ukazać myśl. Ale w ten sposób zaprzeczasz sensowi demokracji. Poddajesz w wątpliwość prawa do wyboru posłów, opcji politycznych. Komu przyznasz prawo do nadań politycznych? Jak wyobrażasz sobie wybory, aby jednocześnie były demokratyczne i zgodne w Twoimi preferencjami? Czy da się spełnić obydwa te warunki? Chyba tylko w społeczeństwie niemieckim i rosyjskim.


Śr sty 03, 2018 11:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pytanie o panstwo prawa.
subadam napisał(a):
Johnny99, Chwat, Yarpen, Marek Piotrowski (jesli czyta ) zupelnie nic nie macie do powiedzenia na ten temat ?


Nie popieram PiS.

Oczywiście, że coś tam mam do powiedzenia. Państwo prawa to najogólniej rzecz ujmując państwo działające na podstawie prawa. "Działanie na podstawie prawa" to określenie bardzo szerokie, ale w skrócie można to podsumować tak, że jest to przeciwieństwo działania na zasadzie uznaniowej. Jest to więc działanie według abstrakcyjnych reguł postępowania, a nie według czyjejś woli, uznania czy widzimisię. Jest to nadrzędność procedur i instytucji nad personaliami. Państwo prawa dobrze wyraża np. znana zasada, że administracja państwowa może czynić jedynie to, co prawo jej wprost nakazuje czynić (w odróżnieniu od jednostki, która może czynić co jej się podoba, za wyjątkiem jedynie tego, czego prawo jej wprost zakazuje).

andej napisał(a):
Prawo należy dostosowywać do oczekiwań większości.


Jak to już wielokrotnie pisałem, jest to nic innego jak KOMUNISTYCZNA (nie "socjalistyczna", "lewicowa" itp. tylko stricte komunistyczna) interpretacja prawa; w komunizmie bowiem prawo stanowi narzędzie realizacji woli klasy panującej (które to pojęcie w neokomunizmie jest często zastępowane pojęciem "większość"). W liberalizmie (przeciwieństwo komunizmu) natomiast prawo jest regulatorem stosunków społecznych. Nie wyraża niczyjej "woli" ani "oczekiwań", a jakakolwiek "większość" czy "klasa panująca" są mu obojętne; służy natomiast temu, by jak najwięcej (na ile to tylko możliwe) woli i oczekiwań mogło się realizować w społeczeństwie bez przeszkód. Oczywiście, w obydwu wypadkach mówimy o ideach, które nigdy nie były i nigdy nie mogą być zrealizowane w stu procentach.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 03, 2018 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
Małgosiaa napisał(a):
kosiarz1 napisał(a):
Oczywiscie potwierdziła sie moja koncepcja, a to dobra była koncepcja, ze o nic wiecej nie chodzi, tylko o PiS. Inni moga kraść, rabowac, zmieniac prawo, tylko nie piS, czy to w Niemczech, Kanadzie czy to PO, czy SLD

Wniosek z powyższego taki: skoro inni kradną, czy to w Niemczech, Kanadzie czy to PO, czy SLD to i PiS może kraść.
@kosiarz1 - jak się pomylisz to i prawdę powiesz :D


Gratulacje, dla mikkel takze, jednak nie do końca brak Wam poczucia humoru..nawet cytat był z kultowego filmu Barei. Dobra ocena.

Tutaj wyszła taka fajna rzecz dla PiSu, nawet pilaster dał sie złapać. PiS nie jest przez was podejrzawny o takie rzeczy jak kradzież. Ja dopuszczam tę mozliwość, ludzie są ulomni, wszedzie. Jednak juz radzenie sobie z tym problem, to inna rzecz.


Śr sty 03, 2018 11:43
Zobacz profil
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
andej napisał(a):
Prawo należy dostosowywać do oczekiwań większości.


Oczywiście, że tak. Prawo powinno służyć do realizowania poczucia sprawiedliwości w społeczeństwie. To jest jego najważniejsza funkcja.


Śr sty 03, 2018 11:45
Post Re: Pytanie o panstwo prawa
felek_ napisał(a):
Prawo powinno służyć do realizowania poczucia sprawiedliwości w społeczeństwie.
Znamienne. Prawo nie ma być sprawiedliwe. Tylko ma dawać społeczeństwu poczucie sprawiedliwości. A że jak wiemy pojęcie społeczeństwo jest w języku felka tożsame z pojęciem wyborcy PiS-u to bardzo ładnie mamy zdefiniowane, jakie jest zapatrywanie PiS na koncepcje leżące w jego nazwie. „Sprawiedliwość” jest wtedy, gdy ludek pisowski cieszy się, że dokopano tym złym. A „Prawo” jest narzędziem, które należy dostosować, by móc ową „sprawiedliwość” realizować.


Śr sty 03, 2018 11:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Pytanie o panstwo prawa.
Johnny99 napisał(a):
Oczywiście, że coś tam mam do powiedzenia. Państwo prawa to najogólniej rzecz ujmując państwo działające na podstawie prawa. "Działanie na podstawie prawa" to określenie bardzo szerokie, ale w skrócie można to podsumować tak, że jest to przeciwieństwo działania na zasadzie uznaniowej. Jest to więc działanie według abstrakcyjnych reguł postępowania, a nie według czyjejś woli, uznania czy widzimisię. Jest to nadrzędność procedur i instytucji nad personaliami. Państwo prawa dobrze wyraża np. znana zasada, że administracja państwowa może czynić jedynie to, co prawo jej wprost nakazuje czynić (w odróżnieniu od jednostki, która może czynić co jej się podoba, za wyjątkiem jedynie tego, czego prawo jej wprost zakazuje).


Przepraszam z góry za argumenty, które mogą urazić.
Czy III Rzesza nie była więc państwem prawa?
Czy PRL nie była państwem prawa?
Oczywiście zawężonego, swoiście rozumianego, ale prawa.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 03, 2018 12:08
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL