Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Stan Kościoła i państwa 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Stan Kościoła i państwa
medieval_man napisał(a):
Nie dam rady rozmawiać z kobietami...
8)
Kiedy mówią TAK myślą NIE, kiedy mówią NIE myślą TAK.

Obrazek

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 04, 2018 21:46
Zobacz profil
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Dziś odkryłam jedną z możliwych przyczyn spadku :(
Otóż od kiedy sięgam pamięcią w święto Objawienia Pańskiego, Trzech Króli, na koniec sprawowanej Mszy św kapłan święcił kredę i kadzidło. Po czym kawałki poświęconej kredy były wykładane w koszyczkach, czy tackach, na stolikach przy wejściu do kościoła, albo na schodkach przy ołtarzu. Każdy podchodził i brał.
Nowy proboszcz mojej parafii dziś po poświeceniu ogłosił kredę i kadzidło możnanabywać przy wejściach do kościoła :o :o .
Część wychodzących zabierała bez "nabywania", część przechodziła nie biorąc kredy.


So sty 06, 2018 15:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Czyli: ci, co przestali przychodzić, przestraszyli się dzisiaj nabywania i nie przychodzą jeszcze bardziej...

:D

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 06, 2018 15:50
Zobacz profil WWW
Post Re: Stan Kościoła i państwa
medieval_man napisał(a):
Czyli: ci, co przestali przychodzić, przestraszyli się dzisiaj nabywania i nie przychodzą jeszcze bardziej...

:D

Może to dla Ciebie powód do śmiechu, ale dla ludzi, którzy przez dziesięciolecia przywykli do otrzymywania poświęconej kredy bez żadnej opłaty, będzie to kolejny dowód na pazerność księdza.....darmo otrzymaliście, darmo dawajcie.
Tą kredę też ksiądz nie zakupił ze swojego kieszonkowego, ale z datków parafian.


So sty 06, 2018 15:55
Post Re: Stan Kościoła i państwa
A tam stal ktos z kasa czy jak? Bo moze ksiadz sie przejezyczyl?
Poza tym ksiedza nalezaloby pouczyc, ze poswieconych rzeczy sprzedawac nie wolno.


So sty 06, 2018 16:04
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Kael napisał(a):
A tam stal ktos z kasa czy jak? Bo moze ksiadz sie przejezyczyl?
Poza tym ksiedza nalezaloby pouczyc, ze poswieconych rzeczy sprzedawac nie wolno.

Przy stoliczkach na którym stały koszyczkami z kredą i na datki "co łaska" stali młodzi ludzie ze wspólnoty.
Już go "pouczałam" o potrzebie aktualizacji strony internetowej parafii :(


So sty 06, 2018 17:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Nabycie – uzyskanie własności lub innego prawa majątkowego w każdy prawem przewidziany sposób np. w drodze umowy, dziedziczenia, dawności.

Wynika z tej definicji, że aby coś nabyć niekoniecznie trzeba za to zapłacić.
Mowa jest źródłem nieporozumień.
Ksiądz, który zachęcał do nabycia kredy nie domagał się więc wcale zapłaty, ale zachęcał do wejścia w posiadanie.
Tak więc twoje "pouczanie"księdza okazało się wielkim pudłem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 06, 2018 19:47
Zobacz profil WWW
Post Re: Stan Kościoła i państwa
A gdzie ty medieval, znowu wyczytales, ze Alus w tej kwestii pouczala ksiedza?


So sty 06, 2018 20:30
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Kael napisał(a):
A gdzie ty medieval, znowu wyczytales, ze Alus w tej kwestii pouczala ksiedza?


Hmmm...
Cytuj:
Już go "pouczałam" o potrzebie aktualizacji strony internetowej parafii


Myślisz, że się jej kolor strony nie podobał?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 06, 2018 21:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Raczej po doswiadczeniach w sprawie strony internetowej Alus woli proboszcza juz nie "pouczac". Takze w kwestii poswieconej kredy.


So sty 06, 2018 21:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Jeśli tak jest faktycznie i Alus to potwierdza to może dobrze, że Alus się powstrzymała.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 06, 2018 21:28
Zobacz profil WWW
Post Re: Stan Kościoła i państwa
medieval_man napisał(a):
Nabycie – uzyskanie własności lub innego prawa majątkowego w każdy prawem przewidziany sposób np. w drodze umowy, dziedziczenia, dawności.

Wynika z tej definicji, że aby coś nabyć niekoniecznie trzeba za to zapłacić.
Mowa jest źródłem nieporozumień.
Ksiądz, który zachęcał do nabycia kredy nie domagał się więc wcale zapłaty, ale zachęcał do wejścia w posiadanie.
Tak więc twoje "pouczanie"księdza okazało się wielkim pudłem.

Tłumaczysz z polskiego na nasze wbrew opisanym przeze mnie faktom - ksiądz wyraźnie ogłosił nabyć za co łaska z koszyczkami na owo co łaska stały dziewczęta.
Tłumaczysz jakbym nie znała od dziesięcioleci naturalnych praktyk wystawiania koszyczków/tacek z poświęconą kredą, do zabierania których księża nigdy nie zachęcali co łaska.
Reakcja wychodzących z kościoła też dawała znać, że takie postawienie sprawy ludzi zaskakuje - otóż gdy wychodziłam w grupie, większość nie podchodziła po kredę co łaska, część podchodziło nie nie dając żadnych datków zabierało kredę.


N sty 07, 2018 9:57
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Cytuj:
Już go "pouczałam" o potrzebie AKTUALIZACJI strony internetowej parafii


Cytuj:
Myślisz, że się jej kolor strony nie podobał?

Piszesz, że nie rozumiesz kobiet, ale gdy Ty usiłujesz kobietom wciskać swoją optykę to naturalne.....znów przytoczysz ze sjp definicję "aktualizacja" ze wskazaniem na kolor? :-)


N sty 07, 2018 10:04

Dołączył(a): Śr sty 10, 2018 13:13
Posty: 3
Post Re: Stan Kościoła i państwa
Stan Kościoła jest taki, że zaczynają odchodzić nawet ludzie starsi, którzy od czasów PRL chodzili na każdą Mszę w niedzielę. Najczęściej powód jest banalny. Obrażają się na swojego proboszcza (prorocze słowa ks. Tischnera). Gdy słyszą, że Kościołowi wciąż mało jest pieniędzy, krytykują go, gdy słyszą, że ich własny proboszcz coraz częściej wyciąga rękę po pieniądze z kasy gminy czy miasta, niektórzy z nich odchodzą. Oczywiście powody odejść są różne (często wybryki proboszczowskie), ale sprowadzają się one do wspólnego mianownika, jakim jest niechęć do proboszcza. To wszystko nazwać można zgorszeniami, przed którymi ostrzegał Chrystus.

Wystarczy, że ksiądz ma kochankę (w naszych czasach dość powszechne zjawisko) i codziennie spożywa Ciało i Krew Chrystusa i wtedy nawet najpiękniejsza nauka Kościoła przestaje mieć znaczenie.


Śr sty 10, 2018 14:25
Zobacz profil
Post Re: Stan Kościoła i państwa
https://www.tygodnikpowszechny.pl/oskarzam-151647


Śr sty 17, 2018 12:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL