Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Należało zmienić całą filozofię działania, a przede wszystkim PROCEDURY. A często w ogóle wprowadzić do działania jakiekolwiek procedury, zamiast działać na zasadzie czysto personalnej, czyli jak się komu uwidzi. Tego się w Polsce cały czas nie jesteśmy w stanie nauczyć.


Niby procedur nie było? Ależ były, przecież są terminy, są kary dyscyplinarme, są dyrektywy, rozporządzenia...to są właśnie procedury. I co? A no nic, bo szefowie sądow, byli wybierani przez sedziow, wiec nie mogli się im narazić. Były sprawy, nawet głośne, gdzie sąd wyrok przedawnił. Dostawal kare finasową, czy jakąs nagane, sedzia dalej sądził. a ktos tam cieszył się szacunkiem współobywateli jako majetny biznesmen. Czy sedzia też? Może majetnością i owszem, ale czy szacunkiem? Tylko w Ciagu 5 lat zaufanie do sądów spadło o 20% 2007-2013...

Pani sedzia Gersdorf, ocenuiła swój majatek na kilka milionów złotych...może ktos mi powiedzieć, jak urzednik panstwowy w ciagu kilu lat taki majatek zgromadzić? I to w gotówce. oczywiście to pomówienie. Ale chetnie chciałbym by ktos chocby spróbował, czysta fantazja. czy zazdroszczę? Nie...szlag mnie trafia, bo pamietam lata 90-te, ile ludzkich cierpień...

Cytuj:
Po pierwsze, ludzie zmieniają się cały czas, choćby z przyczyn biologicznych.


Nie do konca...mentalność trwa. Sam pisałeś "filozofia działania" No własnie. Różnice są wielkie, w zależności od naszego stopnia wychowania, wykształcenia, uczciwosci, kultury itp. Możemy kontynuowac linie, tą czy tamtą. To nie jest tak, że kazdy człowiek osiągnie sukces, czy każdy sie sprawdzi. Tak była za komuny.

Cytuj:
Oczywistym celem PiS jest to, by tak, jak TK, zaczęło działać całe sądownictwo, a przede wszystkim Sąd Najwyższy - na przykład żeby "przestało przeszkadzać" władzy w rządzeniu.


Trafne spostrzeżenie. Ma się zmienić. Mnie się wydaje, że nie będzie gorzej. kazda wladza dązy do rozwiązan dla siebie lepszych. Po tych chodzeniach ze świeczkami, sedziow, poprzednia władza także nie miała w nich wrogów,

Komisja Wenecka...

Cytuj:
Władza sprawowana przez ministra sprawiedliwości, który jest też prokuratorem generalnym, ma negatywne konsekwencje dla niezależności prokuratury od polityki, niezawisłości sądownictwa i rządów prawa w Polsce


i ok...tylko dlaczego tylko w Polsce? Gdy taki sytem istnieje nawet w USA?

Cytuj:
Prokurator generalny Stanów Zjednoczonych stoi na czele Departamentu Sprawiedliwości. Jest on jedynym członkiem gabinetu Stanów Zjednoczonych, który nie nosi tytułu sekretarza. Pełni funkcję podobną do ministra sprawiedliwości


A w Rosji jest oddzielność prokuratora od min.sprawiedliwości.

Dlatego wydaje mi się, coraz bardziej nabieram pewności, że jedynym kryterium demokracji, atrybutem który musi być spełniony, to wolne powszechne wybory. Ograniczenie kadencyjności do dwóch, a i może JOWy.

W Rosji takich wyborów nie ma, za to istnieją wszystkie demokratyczne instytucje, jak TK, SN, czy komitety wyborcze.


So sty 13, 2018 13:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Dlaczego bezczelnie kłamiesz?
Chyba, że nie rozumiesz, a to jeszcze gorzej.

58 posłów z PiS głosowało za skierowaniem projektu do prac w komisji, a nie za przyjęciem go.

A Ty co sie tak pieklisz, a później napiszesz, że nie rozumiesz kobiet.
Wszyscy tutaj rozumieją, że chodzi o pierwsze czytanie i decyzję posłów o przyjęciu i skierowaniu projektów do dalszych prac w komisjach.

Skoro to rozumiesz, to dlaczego nie jesteś precyzyjna?
Napisałaś tak,
Alus napisał(a):
Przy czym 58 posłów z PiS głosowało za przyjęciem projektu, wedle zasady jestem za, a nawet przeciw.

żeby zabrzmiało to, jakby PiS chciało poprzeć projekt o złagodzeniu przepisów aborcyjnych. Albo zrobiłaś to świadomie, co oznacza, że manipulujesz, albo nieświadomie, co oznacza, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Obydwie możliwości dyskwalifikują Cię jako dyskutanta.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 13, 2018 13:39
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval, ja bardzo prosze, przestan to forum traktowac jak wlasny folwark.
Nie rozumiesz skrotow myslowych, ogolnie przyjetych i od razu dyskredytujesz rozmowce.
Nie podobaja ci sie wypowiedzi Alus, to jej nie odpowiadaj. Proste. Tym bardziej, ze juz ja zdyskwalifikowales jako rozmowce.
Przypisywanie kazdemu tego co najgorsze swiadczy raczej o tobie. Niestety.

Ja zrozumialam Alus poprawnie.
I zagrywke pana prezesa tez. Jak zawsze jako opozycja byl przeciw aborcji, to teraz chcial pokazac, ze nie odrzuca "glosu ludu". W koncu niczym mu nie grozilo przejscie tego projektu dalej do prac w komisjach, a widmo czarnego marszu wisialo jak fatum.

A teraz wyglada to jak wyglada i jesli nawet aborcja chorych dzieci zostanie zakazana, to w czasach zamykania oddzialow szpitalnych i braku srodkow na podstawowa medycyne, zostawieni sami sobie rodzice (a niestety, glownie matki) moga siegac po radykalniejsze srodki.
Od aborcji za granica, po emigracje do krajow, ktore zapewniaja ich dzieciom leczenie i opieke.

Jednego lekarza juz znam, ktory po diagnozie o ciezkiej chorobie dziecka i niefinansowaniu lekow dla niego w Polsce, wyjechal do pracy za granica, gdzie to leczenie bedzie normalnie finansowane.


So sty 13, 2018 14:43
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Dlaczego bezczelnie kłamiesz?
Chyba, że nie rozumiesz, a to jeszcze gorzej.

58 posłów z PiS głosowało za skierowaniem projektu do prac w komisji, a nie za przyjęciem go.

A Ty co sie tak pieklisz, a później napiszesz, że nie rozumiesz kobiet.
Wszyscy tutaj rozumieją, że chodzi o pierwsze czytanie i decyzję posłów o przyjęciu i skierowaniu projektów do dalszych prac w komisjach.

Skoro to rozumiesz, to dlaczego nie jesteś precyzyjna?
Napisałaś tak,
Alus napisał(a):
Przy czym 58 posłów z PiS głosowało za przyjęciem projektu, wedle zasady jestem za, a nawet przeciw.

żeby zabrzmiało to, jakby PiS chciało poprzeć projekt o złagodzeniu przepisów aborcyjnych. Albo zrobiłaś to świadomie, co oznacza, że manipulujesz, albo nieświadomie, co oznacza, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
Obydwie możliwości dyskwalifikują Cię jako dyskutanta.

Albo na 100% zwykłe Twoje czepianie się, do którego już się przyznałeś w wątku "stan Kościoła i państwa".
W kontekście nieświadomie, co oznacza, że nie masz pojęcia o czym piszesz , to może dla odmiany Ty po 2 latach dowiedziesz, że wiedziałeś o czym piszesz dowodząc super fachowości podkomisji Macierewicza......jakieś fakty potwierdzające zamach na samolot prezydenta pod Smoleńskiem.


Ostatnio edytowano So sty 13, 2018 15:34 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So sty 13, 2018 15:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
kosiarz1 napisał(a):
Niby procedur nie było?


Były, ale złe - przestarzałe i przegadane.

Cytuj:
A no nic, bo szefowie sądow, byli wybierani przez sedziow, wiec nie mogli się im narazić.


Ale co to znaczy "narazić"? Przyspieszając rozpoznawanie spraw? :shock: To też jakiś dziwaczny pisowski pogląd, stanowiący, że sędziom z jakichś tajemniczych, niezrozumiałych powodów zależy na tym, by sprawy trwały jak najdłużej, więc trzeba ich zmuszać do ich przyspieszania. Każdy sędzia każdą sprawę chce zakończyć jak najszybciej, bo oznacza to po prostu mniej pracy. Tak jak w każdym innym zawodzie. Przecież to oczywistość. Prezes sądu, który w jakiś sposób zdołałby doprowadzić do przyspieszenia rozpoznawania spraw w swoim sądzie, zostałby przez sędziów raczej ozłocony.

Cytuj:
Były sprawy, nawet głośne, gdzie sąd wyrok przedawnił.


No i co? To się, niestety, zawsze może zdarzyć. Nie jestem ekspertem w sprawach karnych, ale z tego co się orientuję, większość tego typu przedawnień bierze się z obstrukcji procesowej oskarżonych, którzy wykorzystują w tym celu aktualne procedury. A przypominam, że procedur nie uchwalają sędziowie, tylko POLITYCY.

Cytuj:
Może majetnością i owszem


Prezes Sądu Najwyższego - czyli teoretycznie "najwyższy" sędzia w Polsce - zarabia ok. dwukrotnie mniej niż pisowski prezenter Wiadomości. To PiS dzisiaj wyróżnia się "majętnością", nie sędziowie. I ludzie w końcu zaczną to dostrzegać, zapewniam.

Cytuj:
Pani sedzia Gersdorf, ocenuiła swój majatek na kilka milionów złotych...może ktos mi powiedzieć, jak urzednik panstwowy w ciagu kilu lat taki majatek zgromadzić?


Gersdorf jest sędzią od stosunkowo niedawna, przez większość dorosłego życia była wziętym, warszawskim radcą prawnym.

Cytuj:
Nie...szlag mnie trafia, bo pamietam lata 90-te, ile ludzkich cierpień...


Czyli rozumiem, że dla ciebie problemem jest to, że niektórzy ludzie są bogaci? No cóż.. niestety, nie wiem, co na to poradzić. Zapewniam jednak, że sędzia to jeden z niżej opłacanych zawodów prawniczych. Znam lekarzy, którzy dwa lata po rezydenturze zarabiają grubo ponad trzy razy więcej niż nominalnie sędzia Sądu Apelacyjnego (a sędzią Sądu Apelacyjnego zostawało się do tej pory po co najmniej kilkunastu latach bycia sędzią w sądach niższych instancji - jeżeli się jest dobrym i ma dużo szczęścia).

Aha, ja też pamiętam lata 90-te i pamiętam też, ile ówczesnych pisowskich gwiazd bynajmniej wtedy nie cierpiało.

Cytuj:
Nie do konca...mentalność trwa.


Jaka niby mentalność? Mentalność, czyli co konkretnie? Żaden zwolennik PiS dotąd nie odpowiedział mi, w czym się przejawia ten "komunizm" w środowisku sędziowskim, który podobno sędziowie starsi przekazują sędziom młodym. CO TO JEST, KONKRETNIE? Ciekawe, czy kiedykolwiek się dowiem.

Cytuj:
Trafne spostrzeżenie. Ma się zmienić. Mnie się wydaje, że nie będzie gorzej. kazda wladza dązy do rozwiązan dla siebie lepszych.


Oczywiście, jest możliwość, że nie będzie gorzej, przynajmniej w tym sensie, że będzie tak, jak było, tylko z przeciwnym zwrotem. Jest to nawet całkiem prawdopodobne, zresztą możliwe, że PiS nie ma żadnych dalej idących ambicji (a poza tym wprowadzenie realnego autorytaryzmu - nie mówiąc już o dyktaturze - jest zadaniem trudnym i wymagającym). Wyraziłem pogląd, że PiS chce wrócić do "odwróconego PRL" (tj. państwa analogicznego do PRL, tyle, że takiego, w którym rządzą "patrioci", a nie "komuniści"), ale sądzę, że dopuszcza też, jako plan minimum, stworzenie "odwróconej III RP", czyli państwa analogicznego do III RP, ale takiego, w którym miejsce poprzednio decyzyjnych klik, mafii, elit itp. zajmą odpowiadające im kliki, mafie i elity pisowskie. Inaczej mówiąc, będzie tak, jak było, tyle, że to, co wtedy miało zwrot "michnikowski", teraz będzie miało zwrot "kaczystowski".

Tylko widzisz, kosiarz1, ja rozumiem, że to jest dobra zmiana dla pisowców. Zawsze fajnie jest strącić jakiegoś watażkę z tronu, by samemu na nim zasiąść. Jednak ludziom takim, jak ja - dla których politycy czy partie polityczne nie są centrami tożsamościowymi, z którymi się identyfikuję, tylko zatrudnianymi przeze mnie wyrobnikami, którzy mają żreć trawę dla dobra Polski, a nie własnego - to nie jest "dobra zmiana", tylko w najlepszym razie brak jakiejkolwiek istotnej zmiany. Ja nie oczekiwałem, że "nie będzie gorzej" - ja oczekiwałem, że będzie lepiej.

Cytuj:
Dlatego wydaje mi się, coraz bardziej nabieram pewności, że jedynym kryterium demokracji, atrybutem który musi być spełniony, to wolne powszechne wybory.


Bardzo dobrze, kosiarzu1. Wskaż mi zatem teraz, jakie dzisiaj mamy gwarancje tego, że będą wolne, powszechne wybory.

Niezależna Państwowa Komisja Wyborcza? PiS chce jej niezależność zlikwidować.
Niezależny Sąd Najwyższy, który orzeka o ważności wyborów i rozpatruje protesty wyborcze? PiS chce wszystkie te sprawy przenieść do odrębnej izby, której skład sam wybierze.
Stałość i niezmienność procedur? PiS chce znowu - bo nie jest w tym pierwszy - mieszać w ordynacji, nie po to przecież, by sobie zaszkodzić.

A zarazem to wszystko, co PiS przedstawia jako swoje działanie, mające na celu zwiększenie wolności wyborów, jest zazwyczaj kłamstwem, często już kompletnie ordynarnym i bezwstydnym (jak np. powtarzanie niezliczoną ilość razy m.in. przez samego Kaczyńskiego, że PiS "wprowadza przeźroczyste urny", które zostały wprowadzone przez PO przez przyjęcie ustawy napisanej przez Komorowskiego i obowiązują już od półtorej roku).

I co, kosiarz1, to jak to jest z tymi wyborami?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So sty 13, 2018 15:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
kosiarz1 napisał(a):
Cytuj:
Spadek inflacji to jeszcze nie spadek cen. Spadek inflacji z 2,5% do 2% oznacza, że ceny nadal rosną, tyle że wolniej.

Zgadza się, tylko ja znowu pisałem w kontekście "masła i jajek", ceny maleją. Przeciez moga ceny lokomotyw wzrastać, a spadać masła :) Tak, tu właśnie jest, spadek cen zywnosci i paliw, przekłada się na mniejszy wzrost innych dóbr z koszyka.


Po pierwsze, w koszyku nie ma lokomotyw, są przeciętne wydatki statystycznego obywatela.
Po drugie, to właśnie ceny żywności rok-do-roku najsilniej rosły. To że być może (bo szczegółowych danych za grudzień chyba jeszcze nie ma, są tylko szacunki inflacji jako całości) miesiąc-do-miesiąca ceny żywności nieco spadły nie oznacza, że rok-do-roku mamy spadek cen żywności.
A jak pisałeś w kontekście "masła i jajek" i horyzoncie miesiąc-do-miesiąca, to trzeba było napisać, że ceny żywości w ostatnim miesiącu prawdopodobnie nieco spadły ;)

kosiarz1 napisał(a):
Cytuj:
PiSowi też się przytrafiło, przy okazji ostatniej wrzutki od Ordo Iuris.

Nie do końca. Kaczor nigdy nie był zwolennikiem zmian prawnych w tym wzgledzie. Przeciez koalicja z Markiem Jurkiem, rozpadla się własnie poprzez podobna usatwę, której PiS w roku 2006 nie poparł.
Pisałem nawet tutaj na forum, przezd głosowaniami, że PiS tej usatwy nie poprze. Oczywiście nie cały,.

Chodziło mi o wcześniejsze odrzucenie projektu Ordo Iuris. Po prostu takie "wrzutki" zawsze są trudne dla "swoich". Jak PiS odrzuci projekt IO, to traci u pro-liferów, jak przyjmie, to robi sobie wrogów wśród całej reszty. Można tylko minimalizować straty.
PO i .N miały ten sam problem, ale minimalizacja strat wyszła bardzo słabo :|


So sty 13, 2018 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
felek_ napisał(a):
"Posłowie odrzucili w pierwszym czytaniu projekt ustawy liberalizujący aborcję. Projekt Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" zakłada m.in. prawo do przerywania ciąży do końca 12. tygodnia oraz przywrócenie tzw. antykoncepcji awaryjnej bez recepty."

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... -2017.html

Przy czym 58 posłów z PiS głosowało na przyjęciem projektu, wedle zasady jestem za, a nawet przeciw.

Dlaczego bezczelnie kłamiesz?
Chyba, że nie rozumiesz, a to jeszcze gorzej.

58 posłów z PiS głosowało za skierowaniem projektu do prac w komisji, a nie za przyjęciem go.


Ogrom różnicy pomiędzy sformułowaniem "skierowanie projektu" a "przyjęcie projektu" do prac w komisji po prostu powalił mnie z nóg.
Rozumiem, że mówienie o przyjęciu projektu do prac w komisji to "bezczelne kłamstwo", a mówienie o skierowaniu projektu do prac w komisji - krynica prawdy.

A użycie określenia jestem za, a nawet przeciw bardzo dobrze ilustruje sytuację.
PiS miał ponad dwa lata, aby wywiązać się z obietnic ochrony życia i nic w tej sprawie nie zrobił. Potrafił przygotować 6 ustaw o Trybunale Konstytucyjnym albo w ciągu tygodnia (czy nawet kilku dni) zgłosić, przegłosować i dać Dudzie do podpisu ustawy zmieniające ustrój sądów. Potrafił w ciągu jednej nocy uporać się z tysiącem poprawek opozycji do kluczowych ustaw zmieniających ustrój państwa. Potrafił jednej nocy przyjmować ustawę w Sejmie, a następnej w Senacie. I na drugi dzień podpisana przez Długopis czekała na opublikowanie w Dzienniku Ustaw.
Ale w sprawie ochrony życia nie tylko nie potrafił sam kiwnąć palcem i własnego projektu ustawy wygenerować, ale jeszcze utrąca projekty obywatelskie. Nie znalazła się nawet żadna grupka posłów, która by taki projekt w imieniu klubu PiS-u zgłosiła.
Najwyraźniej więc PiS jest tak za ochroną życia jak PO była za in vitro albo związkami partnerskimi, czyli za a nawet przeciw.
Będą kluczyć i manipulować, aby nic w efekcie nie uchwalić.

I może całe szczęście, bo zmuszanie kobiet do rodzenia płodów bez mózgu to jednak jakiś rodzaj barbarzyństwa.


So sty 13, 2018 19:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
mikkel napisał(a):

Ogrom różnicy pomiędzy sformułowaniem "skierowanie projektu" a "przyjęcie projektu" do prac w komisji po prostu powalił mnie z nóg.
Rozumiem, że mówienie o przyjęciu projektu do prac w komisji to "bezczelne kłamstwo", a mówienie o skierowaniu projektu do prac w komisji - krynica prawdy.

Oczywiście, Alus nigdzie nie napisała o tym, jak sugerujesz, że projekt "przyjęto do prac w komisji". Takie sformułowanie w ogóle nawet nie istnieje. Za to istnieje "skierowanie projektu do prac w komisji", albo "przyjęcie projektu".
Napisała za to, że "58 posłów z PiS głosowało za przyjęciem projektu".
Kropka.
Nie za jakimś dziwacznym, wymyślonym przez Ciebie "przyjęciem projektu do prac w komisji".
Za przyjęciem projektu.
Dla każdego, kto zna język polski jest to określenie precyzyjne: wyrażenie zgody na dany projekt.

Jeśli powala cię to z nóg, to wybacz. Nie ja mam problem.

No, ale czego nie zrobią niechętni obecnemu rządowi i rządzącej partii, żeby tylko rozpowszechniać kłamstwa, a potem udowadniać, że źle ich zrozumiano?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 13, 2018 20:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Oczywiście, Alus nigdzie nie napisała o tym, jak sugerujesz, że projekt "przyjęto do prac w komisji". Takie sformułowanie w ogóle nawet nie istnieje.


No, ale przecież to wszyscy dyskutanci chyba wiedzą.
To skrót myślowy - Kael już napisała.
Po co zaraz szermować epitetami typu "bezczelne kłamstwo"?


So sty 13, 2018 20:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Taaaa... skróty myślowe fałszujące rzeczywistość. W tym celujecie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 13, 2018 21:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zamiast silić się na odczytywanie cudzych intencji, napisałbyś raczej, jak będąc osoba przywiązaną do tradycyjnych wartości i jednocześnie popierającą PiS, godzisz kunktatorską politykę Partii ws. ochrony życia z ewangelicznym nakazem niech wasza mowa będzie: "Tak - tak, nie- nie".
Mi jakoś trudno jedno z drugim pogodzić.
PiS mógłby ochronę dzieci nienarodzonych przegłosować w jedną, dwie noce. I zamknąć temat. Dawno temu - na samym początku kadencji.
Gdyby tylko zechciał.
Nie chce?
Albo chociaż odpowiedz na pytanie: dlaczego do tej pory tego nie zrobił.
Mi, inna odpowiedź jak ta, że jest za, a nawet przeciw, się jakoś nie nasuwa.


So sty 13, 2018 21:19
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Innymi slowy medieval sugeruje rozmowcom, ze nie maja pojecia o procedurze uchwalania czegokolwiek w (dzisiejszym) Sejmie i ktos (chyba tylko on sam) mogl poczuc sie oszukany przez Alus, ze niby juz, juz miala byc przeglosowana ustawa o aborcji, a tak naprawde chodzilo tylko o losy projektu?

Jesli tak, to chyba tylko medieval mogl potraktowac skrot myslowy Alus jako klamstwo i bedzie teraz oburzony bil te piane do oporu.

Znana metoda robienia szumu z niczego, zeby ukryc prawdziwe problemy. Ot, chocby takie, jak pisal mikkel, ze swiety i pobozny PuS mimo dwoch lat prac nocami i przepychania tej niebieskiej teczki z dopracowanymi ustawami rzutem na tasme, nie dal rady rozwiazac sprawy aborcji, choc zawsze, jako opozycja, glosowal murem za zaostrzeniem prawa w tej kwestii.

Cos moze o tym? Czy to dla medievala temat zbyt sliski? Latwiej rozmowcow mieszac z blotem za nieprecyzyjne wyrazenie, niz partie cudow za fakty, a raczej ich brak.


So sty 13, 2018 21:26

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
nie dal rady rozwiazac sprawy aborcji, choc zawsze, jako opozycja, glosowal murem za zaostrzeniem prawa w tej kwestii.


Ba, żeby tylko głosował.
Ale PiS dziećmi nienarodzonymi - przepraszam - nieustannie wycierał sobie gębę.
A teraz?
Wije i krztusi się jak bies złapany przez pana Szczukę w bajce Brzechwy.
I trudno wyznać o co mu chodzi. Chce bronić dzieci nienarodzonych czy nie chce.
To, że nic dla ich ochrony nie zrobił jest faktem. Czy cokolwiek zrobi - nie wiemy.

Cytuj:
Cos moze o tym? Czy to dla medievala temat zbyt sliski?


To temat śliski i denerwujący, bo odwołujący się do sumień.
A sumienia niektórych polityków są śliskie.
Żeby nie powiedzieć oślizłe...


So sty 13, 2018 21:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
mikkel napisał(a):
Ale PiS dziećmi nienarodzonymi - przepraszam - nieustannie wycierał sobie gębę.

To była kiełbasa wyborcza na długo przed wyborami, i dobrze o tym wiecie.
Moim zdaniem nie ma co w ogóle ruszać ustawy o aborcji, gdyz jest to najlepszy z możliwych kompromis. Resztę pozostawmy sumieniom. Nie da się prawnie wyeliminować zabijania nienarodzonych dzieci. Co najwyżej sprowadzi się do podziemia aborcyjnego. Tu potrzeba edukacji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 13, 2018 21:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja zgadzam się, że to jednak co innego. Dlatego nie można np. twierdzić, że głosowanie za przyjęciem do komisji jest równoznaczne z poparciem projektu.

medieval_man napisał(a):
No, ale czego nie zrobią niechętni obecnemu rządowi i rządzącej partii, żeby tylko rozpowszechniać kłamstwa, a potem udowadniać, że źle ich zrozumiano?

Wydaje mi się, że to częste zjawisko i dotyczy wszystkich stron oraz wielu tematów. Drobne nieporozumienie, które staje się istotną różnicą praktyczną.

Nierzadko działa pod tezę, czyli tego, czego się człowiek spodziewa. Jak choćby hipokryzji i fałszu u polityków.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So sty 13, 2018 21:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 527, 528, 529, 530, 531, 532, 533 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL