Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
gałązka napisał(a):
Z niej one w naturalny sposób wynikają, z niej (istniejącej już we mnie) wynika ich prawdziwe spełnianie .. Bo konkretne przykazania (nazwane w nich uczynki) można też realizować jako "formalność", z gorliwości lub lęku przed karą, czyli nie z motywu miłości

Jeśli miłość w naturalny sposób istnieje w nas, to po co Bóg dał nam przykazania?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sty 14, 2018 13:14
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
gałązka napisał(a):
Z niej one w naturalny sposób wynikają, z niej (istniejącej już we mnie) wynika ich prawdziwe spełnianie .. Bo konkretne przykazania (nazwane w nich uczynki) można też realizować jako "formalność", z gorliwości lub lęku przed karą, czyli nie z motywu miłości

Jeśli miłość w naturalny sposób istnieje w nas, to po co Bóg dał nam przykazania?

Aby otoczyć na strefą bezpieczeństwa, jako, że ludzka natura skłonna jest do błądzenia, dał na przykazania jako drogowskazy.


N sty 14, 2018 13:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Otóż to. Więc mówienie, że miłością jest to, co jest w nas naturalne, de facto nic nie oznacza. Jeśli ktoś urodził się w Sodomie i tam dorastał, to tamtejsze obyczaje wydawały mu się naturalne.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sty 14, 2018 14:05
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
ErgoProxy napisał(a):
felek_ napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Proszę bardzo. Jaką metodą się to sprawdza?

Wprowadzając naukę w życie i oceniając efekty.

Podług jakiego kryterium? .

Podług kryterium: "Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."


N sty 14, 2018 18:52
Post Re: Nasze zbawienie
ErgoProxy napisał(a):
Osobna sprawa, to jak przedstawia się prawda

"Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych."
Cytuj:
i do czego ona wyzwala.

Od siebie.


N sty 14, 2018 20:34
Post Re: Nasze zbawienie
Co to znaczy?


N sty 14, 2018 20:54
Post Re: Nasze zbawienie
Od źródła wszelkich problemów czyli egoizmu.


N sty 14, 2018 21:04
Post Re: Nasze zbawienie
Piszesz zza klauzury, czy jesteś buddą? Jeśliś wyzwolony.

Osobna rzecz: pojęcie Ego to niejaki Zyguś Freud wprowadził, jakieś dziewiętnaście stuleci po Chrystusie. Pomawia się jego szkołę, że zakorzeniona byłą w Kabale; w każdym razie Lolek Gucio Jung, uczeń Zygusia, doszedł do takich herezyj, że proszę siadać. Błądzenie po bezdrożach psychooralizy nie jest specjalnie, hm, płodne poznawczo – choć sztukę na kanwie tego można, owszem, tworzyć...

Do czego wyzwala prawda i co zrobić z załamywaniem się prawa naturalnego?


N sty 14, 2018 21:30
Post Re: Nasze zbawienie
ErgoProxy napisał(a):
Do czego wyzwala prawda

Do pokoju i miłości.

Cytuj:
i co zrobić z załamywaniem się prawa naturalnego?

Nie mam pojęcia.


N sty 14, 2018 21:57
Post Re: Nasze zbawienie
Szkoda.

Natomiast co do pokoju i miłości, to osobiście wolę się nie wyzwalać za bardzo, żeby umieć potem przysłowiowemu bolszewikowi, jak mi Polskę najedzie, w mordę dać i wygonić na kopach, a nie skończyć jak buddyści w Tybecie. Pokój zresztą to stan właściwy trupom i kamieniom, a z miłością do bliźnich moich (nie każdy człowiek na świecie jest bliźnim) jakoś dam radę na własną rękę,


N sty 14, 2018 22:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Jak to zapomniał? Spełniając każde z przykazań, spełnia się przykazanie miłości.

Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego! (Rz 13.9)

Przykazanie miłości jest streszczeniem wszystkich innych, spisanych bardziej szczegółowo. Wypełniając każde z nich, jednocześnie wypełnia się przykazanie miłości.


Każde jest streszczeniem, lecz żeby miłość była prawdziwa( nie ta ludzka.. odkształcona, własna) należy zacząć od pierwszego, najważniejszego przykazania wtedy reszta przyjdzie z łatwością bo wypłynie ze źródła Prawdy, inaczej miłości prawdziwej brak, jak u owego młodzieniec :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


N sty 14, 2018 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
należy zacząć od pierwszego
A które jest pierwsze?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sty 14, 2018 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Saqura napisał(a):
należy zacząć od pierwszego
A które jest pierwsze?


Zresztą po to w stosunku do Boga są pierwsze, nawet przykazanie miłości aby z tej prawdziwej czerpać spełnienie całej reszty w stosunku do bliźnich.
"Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną"
Na tym "poległ" młodzieniec.. czcił ustami, sercem był daleko, co wyszło z jego wnętrza w rozmowie z Jezusem.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


N sty 14, 2018 22:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Zresztą po to w stosunku do Boga są pierwsze
Co znaczy SĄ pierwsze? Czy to znaczy, że jest więcej pierwszych przykazań, że używasz liczby mnogiej?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sty 14, 2018 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Saqura napisał(a):
Zresztą po to w stosunku do Boga są pierwsze
Co znaczy SĄ pierwsze? Czy to znaczy, że jest więcej pierwszych przykazań, że używasz liczby mnogiej?



Pierwsze z Dekalogu i pierwsze z dwóch przykazań miłości, znaczenie to samo... ale pojąć można dopiero po zaopatrzeniu się w "prawdziwe" uczucie :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


N sty 14, 2018 22:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL