Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:09



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona
 Pusta Ziemia - Teoria Agarthy. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Nie rozumiem dlaczego grawitacja miałaby rozerwać płytę, a tym bardziej czaszę kulistą. Z poprzednich wypowiedzi wnioskuję, iż wiedza o grawitacji zamyka się tylko w kuli. W sumie doszli Panowie do zgodnego wniosku. iż Ziemia nie może przyjmować postaci płaskiej płyty lub czaszy kulistej. Zgadzam się całkowicie z taką postawą, lecz do tego celu przyjmuję inne argumenty.
Co do zjawiska grawitacji, może ona zostać wyjaśniona po zgłębieniu bezwładności materii. Postać pola grawitacyjnego, o ile ono istnieje, powinna chyba pochodzić od kształtu jaki przyjmuje materia.


Śr sty 10, 2018 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Cytuj:
Z poprzednich wypowiedzi wnioskuję, iż wiedza o grawitacji zamyka się tylko w kuli.
Nie wiem jak inni, ja nie trzymam wiedzy zamkniętej w kuli ;) Myślę, że ani wiedzy, ani grawitacji taka praktyka nie służy, więc radzę tego nie robić. A o samej grawitacji w takim razie poczytać :P


Cz sty 11, 2018 0:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Praktycznie o grawitacji nie wiemy więcej niż wiedziano w czasach Newtona. Te wszystkie równania, które zaproponował A. Einstein nic nie wyjaśniają.Próby połączenia równań Einsteina z teorią kwantową również spełzły na niczym.


Cz sty 11, 2018 7:28
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
HenrykK napisał(a):
Praktycznie o grawitacji nie wiemy więcej niż wiedziano w czasach Newtona.

My? Jacy: my? Współczuję wam, że wiecie tak mało, ale może nie udawajcie, że wy jesteście: wszyscy, dobrze?

HenrykK napisał(a):
Te wszystkie równania, które zaproponował A. Einstein nic nie wyjaśniają.

Równaniami też sobie pan ust nie wycieraj, boś ich pan na oczy nie widział, poza emcekwadrat może.

HenrykK napisał(a):
Próby połączenia równań Einsteina z teorią kwantową również spełzły na niczym.

A dowód von Neumanna braku zmiennych ukrytych jest niepoprawny. Masz pan w zanadrzu więcej zdań bez związku?


Cz sty 11, 2018 8:29
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
HenrykK napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego grawitacja miałaby rozerwać płytę
Dlatego, że kiedy na każdy punkt ciała działa siła skierowana w kierunku środka ciężkości, to kula jest kształtem najkorzystniejszym energetycznie, gdzie mówiąc oględnie wszystko „nie ma już gdzie spaść”. Gdy ciało wiruje – kula przekształca się w geoidę, gdyż siła odśrodkowa jest zależna od szerokości geograficznej.

Na dysku stojąc blisko jego skraju byłbyś ciągnięty bardziej „w bok”, niż „w dół”. Dlatego żaden poważny płaskoziemiec (wiem że to oksymoron) nie uznaje powszechnego ciążenia.


Cz sty 11, 2018 11:12

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Gdy ciało wiruje, taka kula przekształca się w elipsoidę. Geoida, to wygląda jak taka elipsoida po ostrzale, dzięki procesom geologicznym (wypiętrzanie się kontynentów, gór, osiadanie gruntów i tak dalej). Chodzi tylko o to, że kształt nie jest regularny ani łatwy do matematycznego opisania, w przeciwieństwie do kuli oraz elipsoidy.


Cz sty 11, 2018 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Poddając w wątpliwość niszczenie płaskiej Ziemi przez siły grawitacji nie zakładałem wcale, iż powinna ona wirować. Takich błędów to już nie popełniam.
Układanie kolejnych równań opisujących siły grawitacji jest bardzo podobne do teorii zakładających istnienie płaskiej i wklęsłej Ziemi, taka zabawa dla ukrycia bezradności. Nikt jeszcze nie podał w jaki sposób powstaje siła grawitacji, dlaczego działa tylko w jednym kierunku. Nawet ostatnie odkrycie istnienia fal grawitacyjnych jest chyba nie całkiem logiczne.


Cz sty 11, 2018 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Abstrahując od tego ile prawdy zawiera powyższy wpis - żadna z tych kwestii nie ma najmniejszego znaczenia dla faktu, że grawitacja każdą dużą bryłę ukształtuje do formy zbliżonej do kuli. Grawitacja jest zawsze skierunkowana do centrum masy danego obiektu, więc do punktu na środku dysku. Najpierw cała woda utworzyłaby bąbel na środku placka, potem ten cały fantastyczny lodowy pierścień na brzegach runąłby do tego bąbla, w międzyczasie nacisk zewnętrznych warstw dysku wypychałby warstwy wewnętrzne w kierunku równoległym do jego osi, rozsypując się po drodze i opadając do centrum, jak walący się wieżowiec. Nie ma innej możliwości. Jeśli tak obrazowa demonstracja nie pomaga, toś troll, a mi szkoda na to czasu :D


Pt sty 12, 2018 0:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Alugard napisał(a):
Abstrahując od tego ile prawdy zawiera powyższy wpis - żadna z tych kwestii nie ma najmniejszego znaczenia dla faktu, że grawitacja każdą dużą bryłę ukształtuje do formy zbliżonej do kuli. Grawitacja jest zawsze skierunkowana do centrum masy danego obiektu, więc do punktu na środku dysku. Najpierw cała woda utworzyłaby bąbel na środku placka, potem ten cały fantastyczny lodowy pierścień na brzegach runąłby do tego bąbla, w międzyczasie nacisk zewnętrznych warstw dysku wypychałby warstwy wewnętrzne w kierunku równoległym do jego osi, rozsypując się po drodze i opadając do centrum, jak walący się wieżowiec. Nie ma innej możliwości. Jeśli tak obrazowa demonstracja nie pomaga, toś troll, a mi szkoda na to czasu :D


Nie ma czegos takiego jak grawitacja.
to kwestia gęstoci danego ciała.

Dlatego to hel nie jest "przyciagany" w dół. dlatego to drewno pływa na wodzie.
Czyli jesli ciało jest gestsze od innego ciła opada na ziemię ,jesli jest "rzadsze" porusza sie w" góre".

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N sty 28, 2018 0:35
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek1 napisał(a):
Nie ma czegos takiego jak grawitacja.
Zatem co jest. Proszę mi podać alternatywny dla istnienia siły grawitacji opis.
Cytuj:
to kwestia gęstoci danego ciała.
Co kwestia gęstości danego ciała?
Cytuj:
Dlatego to hel nie jest "przyciagany" w dół.
Oczywiście hel jest przyciągany w dół. Skąd pomysł, że nie jest?
Cytuj:
Czyli jesli ciało jest gestsze od innego ciła opada na ziemię ,jesli jest "rzadsze" porusza sie w" góre".
Ciekawe. Mam na kolanach laptopa, który jest ode mnie gęstszy. Jednak jakoś nie przelatuje mi przez nogi. Wyjaśnisz to?


N sty 28, 2018 9:49
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
formek1 napisał(a):
Nie ma czegos takiego jak grawitacja.
Zatem co jest. Proszę mi podać alternatywny dla istnienia siły grawitacji opis.


Kreacjonisci wierzą w "inteligentne spadanie"


N sty 28, 2018 12:55
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
A komputer nie spada z powodu Windowsa. Win 10 używa 750mb ramu do działania. Win 7 potrzebuje ponad 900. Poniżej 850mb komputery nie spadają


N sty 28, 2018 13:10
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
Quinque napisał(a):
Kreacjonisci wierzą w "inteligentne spadanie"
„Inteligentne spadanie” to w oczywiście satyra. Można jednak powiedzieć, że Al Ghazali wierzył właśnie w „inteligentne spadanie”. Uważał on bowiem, że nie można mówić o prawach fizyki, skoro Allah jest Panem Wszechświata. Stąd, jego zdaniem, jeśli umieścimy kawałek bawełny w ogniu, to spłonie on, bo spali go Bóg, a nie dlatego, że takie jest prawo natury.

Natomiast płaskoziemcy wierzą najczęściej w istnienie siły działającej w całym Wszechświecie w określonym kierunku. Geocentryści zaś wierzyli iż wszystko jest przyciągane do środka Wszechświata, a Układ Słoneczny utrzymywany jest albo przez krystaliczne sfery, albo przez siłę wyporu (tak to widział np. św. Grzegorz Palamas).

Quinque napisał(a):
A komputer nie spada z powodu Windowsa. Win 10 używa 750mb ramu do działania. Win 7 potrzebuje ponad 900. Poniżej 850mb komputery nie spadają
Ale ja na Ubuntu jadę. Więc wytłumaczenie leży :)


N sty 28, 2018 14:49

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
zefciu napisał(a):
Nie ma czegos takiego jak grawitacja.
Zatem co jest. Proszę mi podać alternatywny dla istnienia siły grawitacji opis.

Niżej jest opisane.... to róznice gęstości.

Cytuj:
to kwestia gęstoci danego ciała.
Co kwestia gęstości danego ciała?


Gęstość to masa ciała podzielona prze jego objetość.
Jeśli jakieś ciało jest w powietrzu a ma gestość mniejszą od powietrza to sie unosi w górę a jeśli ma gęstośc wiekszą to spada na ziemię.'

Cytuj:
Dlatego to hel nie jest "przyciagany" w dół.
Oczywiście hel jest przyciągany w dół. Skąd pomysł, że nie jest?

Stąd że leci w górę.
Jeśli by była grawitacja powinien spadac w dół.


Cytuj:
Czyli jesli ciało jest gestsze od innego ciła opada na ziemię ,jesli jest "rzadsze" porusza sie w" góre".
Ciekawe. Mam na kolanach laptopa, który jest ode mnie gęstszy. Jednak jakoś nie przelatuje mi przez nogi. Wyjaśnisz to?


Może dlatego, że ciała stałe nie przenikaja sie nawzajem.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


N sty 28, 2018 23:30
Zobacz profil
Post Re: Pusta Ziemia - Teoria Agarthy.
formek1 napisał(a):
Niżej jest opisane.... to róznice gęstości.
Co różnice gęstości?
Cytuj:
Gęstość to masa ciała podzielona prze jego objetość.
Wiem, co to jest gęstość. Nie pytałem, co to jest gęstość. Pytałem, jak „różnice gęstości” tłumaczą zjawiska, które Newton tłumaczył przy pomocy Prawa Powszechnego Ciążenia.
Cytuj:
Jeśli jakieś ciało jest w powietrzu
A jeśli jakieś ciało nie jest w powietrzu? Co np. z ciałami niebieskimi?
Cytuj:
a ma gestość mniejszą od powietrza to sie unosi w górę a jeśli ma gęstośc wiekszą to spada na ziemię.'
Pewnie dlatego samoloty nie mogą latać
Cytuj:
Stąd że leci w górę.
Jeśli by była grawitacja powinien spadac w dół.

Cytuj:
Może dlatego, że ciała stałe nie przenikaja sie nawzajem.
Aha. Weź sobie zatem strzel w łeb. Kula to wszak ciało stałe. Nic nie ma prawa Ci się stać.
Poza tym się zdecyduj: istnieje generalna zasada, że „jak jest grawitacja, to leci w dół”, czy nie istnieje taka generalna zasada?


Pn sty 29, 2018 7:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL