Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ksiądz Daniel Galus. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 8:57
Posty: 11
Post Ksiądz Daniel Galus.
Co sądzicie o nim i o jego działalności?

http://mimj.pl


Śr sty 31, 2018 7:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 17, 2015 14:03
Posty: 39
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Od czasu do czasu wchodzę na stronę wspólnoty na YouTube i odsłuchuję modlitwy wstawienniczej, ale też i innych nagrań. Staram się modlić z nimi. Chociaż tam nie jestem, to widzę, że moja modlitwa bardzo synchronizuje się z ich modlitwą (bez mojej inicjatywy). Ks. Daniel Galus wielokrotnie kieruje słowa (poznania) do różnych ludzi; raz usłyszałam z jego ust słowa, które bardzo wpisały się w moje życie i dotyczyły czegoś, o czym nikomu nie mówiłam. Ks. Daniel modli się w językach. Bardzo ciekawi mnie, czy ktoś próbował analizować tę modlitwę, lub czy on sam ma zrozumienie słów, jakich używa. Jak do tej pory mam bardzo pozytywny odbiór tego księdza.


So lut 03, 2018 3:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 8:57
Posty: 11
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Ja teraz odsłuchuję codziennie.Bywa,że po odsłuchaniu w dzień idę spać, bo mnie sen zmorzy.Uważam,że to święty człowiek wybrany przez Boga.Dziękuję za Twój wpis.


So lut 03, 2018 9:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
http://opole.gosc.pl/doc/2179449.Bp-Czaja-apeluje-o-czujnosc-i-rozwage/2
(DODANE 29.09.2014 12:11)
"Mam świadomość, że mam tutaj do czynienia z tymi, którzy więcej chcą w Kościele opolskim, którzy są obudzeni, poruszeni. W was widzę ludzi, którzy ruszyli na peryferie życia mówić i świadczyć o Jezusie. Musimy jednak być czujnymi i samemu się kontrolować, bo licho nie śpi. (…) Na dobrym kawałku niwy Pańskiej jest duże prawdopodobieństwo, że szatan posieje kąkol – przestrzegał ordynariusz, nawiązując do doświadczeń ze wspólnotą modlitewną w Raciborzu, która została rozwiązana w 2010 roku, i prosząc by być czujnymi i nie dać się zwieść.

– Chcę podzielić się z wami tym, co niepokoi moje serce – bp Andrzej Czaja zwrócił się do uczestników spotkania, przedstawiając wymagające rozstrzygnięcia wątpliwości wobec wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa, która powstała w pustelni o. Daniela Galusa w Czatachowej w archidiecezji częstochowskiej."

http://opole.gosc.pl/doc/2179449.Bp-Czaja-apeluje-o-czujnosc-i-rozwage/3
"Niepokoi mnie brak jednoznacznej jedności wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa z arcybiskupem częstochowskim Wacławem Depo – podkreślił biskup opolski, wyjaśniając, że otrzymał odpowiedź, że w kurii częstochowskiej na obecny moment nie ma dokumentu potwierdzającego te działania, i że trwają rozmowy.
(...)
– Zleciłem też teologom sprawdzenie, co znajduje się w czasopiśmie „Ogień Jezusa”. Wynik jest taki: „Jest to miesięcznik wydawany przez wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa, powstałą przy pustelni w Czatachowej. (…) Jeśli chodzi o treść, numer czasopisma zawiera świadectwa i relacje o osobach doświadczających szczególnego działania Ducha Świętego, artykuły o Matce Bożej i świętych. Teksty teologiczne są poprawne i w właściwy sposób mogą ukierunkowywać tę formę duchowości, jaką proponuje Odnowa w Duchu Świętym. Jednak największym mankamentem czasopisma zdaje się być bezustanne odwoływanie się w wielu tekstach do autorytetu o. Daniela Galusa, którego każdemu słowu i gestowi przypisuje się przesadne znaczenie, postrzegając go niemal jako proroka naszych czasów”. To swoisty kult jednostki, który budzi niepokój, bo jest przecież jednym ze znamion sekty – mówił bp Czaja.

– Wątpliwość moją budzą także nieprzejrzyste praktyki modlitwy uwolnienia, które skutkują manifestacjami złego ducha – mówił biskup, przestrzegając: – Radzę wam, dopóki sprawa jest w badaniu i nie jest rozstrzygnięta, nie angażujcie się w posługę uwalniania złego ducha, co byście na siebie nie ściągnęli jego działania.

– Zwracam się do was z gorącym apelem o czujność i rozwagę. Proszę, aby na tym etapie swoje wspólnotowe zaangażowanie bardziej opierać o parafię i bardziej kształtować w obrębie parafii – mówił biskup opolski, zapewniając stworzenie opieki duszpasterskiej w parafiach."


http://czatachowa.blogspot.com/2014/12/owocna-pokora.html
"Rozmawiałam z księdzem proboszczem o owocach wspólnoty MiMJ moim domu, powiedział "tak, mamy problem z o. Danielem, bo on nikogo nie słucha"


Był tutaj:
http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/032017/komunikat-kancelarii-kurii

Ale zniknął, więc linkuję do tego źródła:
http://plock.gosc.pl/doc/3779568.Kuria-ostrzega-przed-pielgrzymkami-do-pustelni-Czatachowa

"W nawiązaniu do informacji podanej przez Biskupa Płockiego na Konferencji Księży Dziekanów w dniu 15 marca 2017 r. powiadamiamy duszpasterzy i wiernych diecezji płockiej, że działalność Pustelni w Czatachowie (o. Daniel Galus) nie posiada aprobaty Metropolity Częstochowskiego, ks. arcybiskupa Wacława Depo. Dotyczy to również działającej przy tzw. Pustelni Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

W związku z tym apeluje się do kapłanów i wiernych świeckich o powstrzymanie się od organizowania wyjazdów zbiorowych i indywidualnych do tego miejsca. Przypominamy starożytną zasadę św. Ignacego Antiocheńskiego: „Nie czyńcie nic bez biskupa, […] kochajcie jedność, unikajcie podziałów»” (List do Filadelfian, 7,1)"

Płock, dnia 27 marca 2017 r.

Ks. dr Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii
Wikariusz Biskupi ds. Sakramentalnych



Kilka dni później wystosowano:
http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/2017/042017/komunikat-metropolity-czestochowskiego-arcybiskupa-waclawa-depo-w-sprawie-czatachowej
http://archiczest.pl/zaw/zalaczniki/1491226155/1491226479.pdf

ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

Częstochowa, 3 kwietnia 2017 r.
I. dz. 519/6.5.20/2016


KOMUNIKAT

"Wobec wielu pytań i wątpliwości, z którymi zwracają się do Kurii Metropolitalnej w Częstochowie Księża Arcybiskupi i Biskupi, kapłani i osoby świeckie, pragnę poinformować, że ks. Daniel GALUS, prezbiter Archidiecezji Częstochowskiej, otrzymał święcenia kapłańskie dnia 26 maja 2007 r. jako członek Wspólnoty Pustelników pw. Ducha Świętego w Czatachowej, Ks. Daniel pragnął prowadzić życie pustelnicze, jednocześnie zapewniając opiekę i posługę kapłańską pozostałym członkom Wspólnoty. Z czasem jednak wokół Pustelni zaczęła tworzyć się grupa osób, która obecnie znana jest jako Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa, natomiast ks. Daniel - nie z polecenia swego biskupa, ale z własnej inicjatywy - rozpoczął posługę duszpasterską w duchu wspólnot charyzmatycznych.

W poczuciu odpowiedzialności za Kościół w wymiarze diecezjalnym, ale również w trosce o dobro duchowe wiernych z Polski i spoza kraju, którzy gromadzą się na spotkaniach modlitewnych organizowanych przez ks. Daniela GALUSA oraz powstałą wokół niego grupę informuję, że Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa nie posiada kościelnego zatwierdzenia. Złożone przez nią projekty Statutu są przedmiotem prac powołanej w tym celu Komisji. Ponadto należy podkreślić, że związana ze Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa fundacja pod nazwą Fundacja „Anioł Miłosierdzia" nie jest podmiotem kościelnym. Założyły ją i prowadzą osoby świeckie należące do Wspólnoty.

Mając na uwadze powyższe, chcąc zapobiec dalszym kontrowersjom i niejasnościom, wydaje się być właściwe powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na spotkania modlitewne organizowane przez ks, Daniela GALUSA oraz Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa do czasu zakończenia prac Komisji, wydania orzeczenia na temat jej działalności.
Niniejszy komunikat jest powodowany troską o dobro Kościoła i tworzących go wiernych, którzy poszukują doświadczenia Boga we wspólnotach charyzmatycznych oraz dla zapewnienia właściwej atmosfery do rzetelnego rozeznania tej inicjatywy."

+ Wacław DEPO
ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

Ks. Marian SZCZERBA
KANCLERZ

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lut 03, 2018 10:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 17, 2015 14:03
Posty: 39
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Elbrus,
Dziękuję za przypomnienie powyższych tekstów. Czy wiesz jak sprawy wspólnoty się potoczyły dalej, jaka była ich reakcja na te teksty, czy sprawa jest dalej badana i czy znane są jakieś końcowe wyniki badań, które można byłoby znaleźć i z nimi się zapoznać? Co te teksty oznaczają dla mnie, tj. kogoś, kto przez internet odsłuchuje modlitwy i modli się z nimi, tzn., czy jest problematyczne to, że się z nimi modlę, i odsłuchuję nagrań? Mieszkam za granicą.

W szczególności, w odniesieniu do:
Cytuj:
Mając na uwadze powyższe, chcąc zapobiec dalszym kontrowersjom i niejasnościom, wydaje się być właściwe powstrzymanie się od organizowania wyjazdów na spotkania modlitewne organizowane przez ks, Daniela GALUSA oraz Wspólnotę Miłość i Miłosierdzie Jezusa do czasu zakończenia prac Komisji, wydania orzeczenia na temat jej działalności.


Czy wydano już jakieś orzeczenie? Czy wyjazd indywidualny, prywatny na spotkanie byłby zachowaniem niewłaściwym?


So lut 03, 2018 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 8:57
Posty: 11
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
http://mimj.pl/35918-2


So lut 03, 2018 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Albert_Albert napisał(a):
Co sądzicie o nim i o jego działalności?

http://mimj.pl


On jest łagodniejszą wersją księdza Natanka.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 05, 2018 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 8:57
Posty: 11
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Ludzie do niego zjeżdżają z całej Polski.Wg świadectw składanych w czasie mszy są uzdrowienia z ciężkich,śmiertelnych chorób.


Wt mar 06, 2018 12:06
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Albert_Albert napisał(a):
Ludzie do niego zjeżdżają z całej Polski.Wg świadectw składanych w czasie mszy są uzdrowienia z ciężkich,śmiertelnych chorób.

Świadectwa "uzdrowień" na spotkaniach z C. Harrisem też składało multum ludzi.

PS. niedawno spotkałam się z reakcjami ludzi zaangażowanymi całym sobą w objawienia.
Znajomi praktykujący, rozmodleni, co dzień na Mszy, jeżdżą od kilku lat, po kilka razy w roku, do Medjugorje, współorganizują pielgrzymki.
Rozmawiamy o opinii papieża Franciszka, bagatelizują totalnie a pytam jakie stanowisko przyjmiecie, gdy Watykan wyda negatywną opinie.
Pada kategoryczne nie będziemy słuchać Watykanu.


Wt mar 06, 2018 12:09
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
To chyba dużo zależy właśnie od owoców tych uzdrowień- co się potem z tymi ludźmi dzieje, czy i jak zmieniają swoje życie.

Byłam na jednej Mszy z modlitwą wstawienniczą o. Daniela w Częstochowie kilka lat temu. Całość była bardzo długą adoracją. Bardzo spokojne było dla mnie to spotkanie.

Bardzo ważne jest też to, na co zwróciła uwagę Alus- postawa wobec zdania Kościoła. Zarówno samych charyzmatyków, jak i osób uczestniczących w tych modlitwach.


Wt mar 06, 2018 16:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Alus napisał(a):
Świadectwa "uzdrowień" na spotkaniach z C. Harrisem też składało multum ludzi.


Ciekawa kwestia.
Czym różnią się "uzdrowienia" od uzdrowień? Tym że uzdrowienia, w przeciwieństwie do "uzdrowień" mają miejsce akurat w ramach Twojej ulubionej denominacji religii chrześcijańskiej? :)

Jak zechciałaś sama zauważyć, zarówno osoby doświadczające "uzdrowień" jak i uzdrowień, zarzekają się, że ich doświadczenia mają charakter transcendentny – dlaczego więc jedne doświadczenia mają być lepsiejsze od innych?


Śr mar 07, 2018 6:48
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Iago napisał(a):
Alus napisał(a):
Świadectwa "uzdrowień" na spotkaniach z C. Harrisem też składało multum ludzi.


Ciekawa kwestia.
Czym różnią się "uzdrowienia" od uzdrowień? Tym że uzdrowienia, w przeciwieństwie do "uzdrowień" mają miejsce akurat w ramach Twojej ulubionej denominacji religii chrześcijańskiej? :)

Jak zechciałaś sama zauważyć, zarówno osoby doświadczające "uzdrowień" jak i uzdrowień, zarzekają się, że ich doświadczenia mają charakter transcendentny – dlaczego więc jedne doświadczenia mają być lepsiejsze od innych?

Nie tyle ciekawa, co zasadnicza w rozróżnieniu.
Uzdrowienia, które KK uznaje za autentyczne, noszące znamiona cudu są badane przez gremia medyczne w długim okresie czasu, bo warunkiem ich uznania jest trwałość.
"Uzdrowienia" to efekt autosugestii, trwający dość krótko, przez nikogo nie zbadany.
.


Śr mar 07, 2018 8:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Alus napisał(a):
Uzdrowienia, które KK uznaje za autentyczne, noszące znamiona cudu są badane przez gremia medyczne w długim okresie czasu, bo warunkiem ich uznania jest trwałość.


A ano właśnie – powiedz nam, co też te gremia medyczne w wyniku swych badań stwierdzają? :) Czyżby związek przyczynowo-skutkowy między modłami odprawianymi nad danym pacjentem, a jego powrotem do zdrowia? A może jedynie orzekają, iż na podstawie obecnego stanu wiedzy naukowej, nie są w stanie podać jednoznacznego wyjaśnienia?

Oraz proszę doprecyzuj – jeżeli prawdziwa okaże się wersja druga, to czy przypadki braku satysfakcjonującego wyjaśnienia danego fenomenu ze strony nauki, mają miejsce jedynie w kontekście KRK, czy też zdarzają się również w innych denominacjach chrześcijańskich oraz religiach?


Śr mar 07, 2018 9:16
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Cytuj:
A ano właśnie – powiedz nam, co też te gremia medyczne w wyniku swych badań stwierdzają? :) Czyżby związek przyczynowo-skutkowy między modłami odprawianymi nad danym pacjentem, a jego powrotem do zdrowia? A może jedynie orzekają, iż na podstawie obecnego stanu wiedzy naukowej, nie są w stanie podać jednoznacznego wyjaśnienia?

Jeśli nauka nie potrafi wyjaśnić, to podchodzi taki przypadek zaliczany do kategorii nadprzyrodzonych.
W katolicyzmie za przyczynę/fundament cudu uznawana jest wiara i modlitwa chorego, lub jego otoczenia.

Cytuj:
Oraz proszę doprecyzuj – jeżeli prawdziwa okaże się wersja druga, to czy przypadki braku satysfakcjonującego wyjaśnienia danego fenomenu ze strony nauki, mają miejsce jedynie w kontekście KRK, czy też zdarzają się również w innych denominacjach chrześcijańskich oraz religiach?

Islam, hinduizm przyjmuje zjawisko cudu - islam za przyczyną Allaha, hinduizm za przyczyną świętych joginów.


Śr mar 07, 2018 9:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Ksiądz Daniel Galus.
Alus napisał(a):
Jeśli nauka nie potrafi wyjaśnić, to podchodzi taki przypadek zaliczany do kategorii nadprzyrodzonych.


Niby dlaczego?
Jeśli "nauka nie potrafi wyjaśnić", to taki przypadek uznaje się po prostu za obecnie ambiwalentny – dlaczego mamy miast uczciwie przyznać, że po prostu nie wiemy co dokładnie się stało, używać "zjawisk nadprzyrodzonych" jako zapchajdziury?

Alus napisał(a):
Islam, hinduizm przyjmuje zjawisko cudu - islam za przyczyną Allaha, hinduizm za przyczyną świętych joginów.


Dlaczego piszesz o cudach a nie o "cudach" w kontekście tych religii? Czyżbyś zakładała, iż faktycznie mają charakter nadprzyrodzony? Jeżeli tak, to dlaczego Twój Bóg dzięki tym cudom daje wyznawcom owych religii solidne argumenty, aby dalej trzymali się od chrześcijaństwa z dala? :)


Śr mar 07, 2018 10:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL