Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 0:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 czy przeczytałeś całe Pismo św.? 

Czy przeczytałeś całe Pismo św.?
tak, całe 74%  74%  [ 35 ]
nie, wogóle nie czytam Pisma św. 26%  26%  [ 12 ]
Liczba głosów : 47

 czy przeczytałeś całe Pismo św.? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 29, 2004 12:36
Posty: 427
Post czy przeczytałeś całe Pismo św.?
zatanawiam się czy współcześni młodzi ludzie vczytają Pismo św.??Bo przecież teraz to trendy jest czytanie babskich pisemek z modą i poradami typu "moje najlepsze ekscesy łóżkowe" itp.

_________________
Wiara jest to pewność bez dowodu.
Obrazek


So cze 12, 2004 15:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Chmurko pytanie moze i dobre, ciekawe :) ale patrzac na mozeliwosci odpowiedzi... Swiat nigdy nie jest ani calkiem czarny, ani calkiem bialy i wydaje mi sie pozostawiasz zbyt male pole w mozliwosci odpowiedzi. Zastanawiam sie co z ludzmi, ktorzy czytaja Pismo ale nigdy tego nie zrobili od deski do deski :)

Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So cze 12, 2004 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 20, 2004 5:49
Posty: 24
Post 
POWINLA BYĆ POSRODKU ODPOWIEDZ-CZASAMI


N cze 20, 2004 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 19:57
Posty: 94
Post czytanie Pisma świetego...
Myśle,ze kazdy powinien choc raz przeczytac cale Pismo świete. Ale...tak naprawde nie chodzi o to by czytac je tak od deski do deski, tak bardzo mechanicznie, jak kolejna ksiazke. Pismo świete to bowiem Slowo Życia, Slowo natchnione,czyli zawierajace w sobie Ducha Świetego :)
Ktos moglby postawic pytanie czy lektura Pisma świetego jest konieczna? Czy nie wystarczy rozmowa z Jezusem we wlasnym sercu? Mysle,ze doskonalej odpowiedzi udziela sw.Hieronim: "Kto nie zna Pisma świetego, nie zna Jezusa". A wiec,aby poznac Chrystusa, ktory jest wszystkim w naszym zyciu, trzeba poznac Pismo Świete i to nie tylko powieszchownie, dodatkowo, pobocznie, troszeczke. Powinnismy poznawac Pismo świete najlepiej, jak to tylko mozliwe- nie tylko od strony teologicznej,ale od strony zycia, praktyki.
Nie wolno czytac Pisma świetego tylko,aby czytac: aby wiedziec wiecej, poznac i potem ewentulanie zaczyna sie tym zyc. Lektura Pisma świetego,jezeli nie zaczynamy od poczatku zyc tym,co czytamy szybko staje sie nudna, traci sens i nic nie daje. Trzeba chciec rozwijac sie, odnawiac, zmieniac swoje zycie. To jest warunek,aby owocnie czytac Pismo świete: trzeba nim zyc. <Mt 7,26-27 ; 7,24> To jest sztuka: dobre czytanie Pisma świetego nie kończy sie wtedy,gdy zamykamy ksiazke,ale idzie dalej w praktyke.
Wlasnie takiej umiejetnosci zycze i sobie i wam...
Pozdrawiam... :-D


Pn lip 05, 2004 14:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 18:45
Posty: 156
Post 
Wlasnie, bo np czytam Pismo Sw,ale czasami i NT , chociaz znam Stary,ale wole np Nowy i juz odpadam w sondzie:D. Pozdrawiam i dodam ,ze warto czytac , szczegolnie jak jest na duszy zle.

_________________
Zycie to wielkie i wspaniale plotno, nanies na nie wszelka i mozliwa farbe jaka zdolasz.
(mi autor nieznany)


Śr lip 14, 2004 9:07
Zobacz profil WWW
Post 

hehehehe
A co ma zaznaczyć ktoś, kto przeczytał cały Nowy Testament i wybrane księgi Starego Testamentu?


Pt lip 16, 2004 9:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
No właśnie? Przeczytałam cały NT, a Stary tylko "fragmentarycznie".


Pt lip 16, 2004 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 22, 2004 13:00
Posty: 7
Post 
Też tak uważam...za mało możliwych odpowiedzi. Ja nie przeczytałam całego pisma świętego, ale to nie znaczy ze nie czytam go wogóle. Przeczytałam tylko całą ewangelię świetego Łukasza i Jana oraz inne fragmenty pisma świętego.


Cz lip 22, 2004 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
całe - kilkakrotnie :)


Cz lip 22, 2004 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 06, 2004 9:10
Posty: 140
Post 
Przeczytałam NT cały, księgi historyczne tylko do Królewskich (bo jak już przeczytałam Królewskie, to nie chciało mi się czytać Kronik - tam jest to samo! I jakoś tak utknęłam), mądrościowe całe, tylko prorocy zupełnie mi nie idą.

Chciałabym przeczytać NT jeszcze raz, bez filtru nauki Kościoła. W nauczaniu Chrystusa widzę dużo prawdy, dużo mądrości duchowej i myślę, że warto czytać Biblię niezależnie od tego, czy się jest wierzącym czy nie.

_________________
Jestem agnostykiem i o tym wiem, o tym wiem, że jestem agnostykiem.


Pt lip 23, 2004 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
Ja przeczytałam kilkakrotnie Nowy Testament a ze Starego kilkakrotnie wybrane Księgi, inne tylko raz ,czasem pobieżnie. Chciałabym wgłębic się w Stary Testament.
Na urlopie zamierzam przeczytac dokładnie jeszcze raz wszystkie Listy apostolskie. :-)

pozdrawiam
awe

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


So lip 24, 2004 8:29
Zobacz profil
Post 
Biblia to nie jest zwykla ksiazka. Przeczytanie jej od "dechy do dechy", nie zawsze moze przyniesc efekt. Tymbardziej jesli bedzie to czytanie jednokrotne.
O ile NT jest dosyc latwo przyswajalny, gdyz jego "akcja" toczy sie w niewielkim przedziale czasowym, o tyle wiekszy problem mamy ze ST.

Polecam dosyc ciekawa stronke na ktorej znajduja sie tzw. "plany czytania Biblii". Glownie chodzi o rozumne czytanie, a nie zwykle do "polykanie" tekstu .
Najkrotszy z tych planow, przewiduje poznanie calej Biblii w okresie JEDNEGO roku.
Ktos pomysli sobie "Tak dlugo na jedna ksiazke?? "......no coz to niezwykla ksiazka i trzeba jej poswiecic wiele czasu, gdyz wszystko co sie w niej znajduje, ma swoje znaczenie.

http://biblijna.strona.pl/teksty/plan.htm

Do doglebnego zrozumienia PS, polecam zaopatrzyc sie w jakis dobry komentarz. Dobry "komentarz do Biblii" zazwyczaj charakteryzuje sie tym, ze "objetosciowo" dorownuje, lub nawet przewyzsza sama Biblie.......tak wiec jest co czytac. ;)

Nie polecam ograniczania sie tylko i wylacznie do NT gdyz:
2 Tm 3:16
16. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości -
(BT)


pozdrowka


So lip 24, 2004 9:16
Post 
A ja nawet nie wiem, czy każde zdanie Pisma Świętego przeczytałem Opracowałem kiedyś w ramach spotkań w KIKu, prelekcję pt. Problem własności w Piśmie Świętym (rok 1983). Porobione wówczas notatko-zakładki służą mi po dzień dzisiejszy, gdy wyszukiwać mi trzeba jakiegoś cytatu. A oprócz tego czytam sobie według kalendarza liturgicznego a także na wyrywki.
Niestety, po przebytym udarze mózgu, nie jestem w stanie przeczytać i zapamiętąć więcej niż jedną stronę znormalizowanego maszynopisu (A4).


So lip 24, 2004 17:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
w pytaniu powinna byc jeszcze opcja prawie cale...

ja prawie cale przeczytalam ze wzgledu na studia, ale i wczesniej tez czesto czytalam fragnentami oposzczegolne ksiegi.

mysle, ze PŚ powinnien przeczytac kazdy wierzacy....

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pt wrz 17, 2004 11:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 6:33
Posty: 171
Post 
Mogliscie dac wiecej odpowiedzi bo jest czy cale albo wogole a ja czytam ale jeszce nie cale !!

_________________
ProGóry Team www.progory.pl


So wrz 18, 2004 7:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL