Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:37



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 o, żesz.... 
Autor Wiadomość
Post o, żesz....
Wiedziałam, że ci z neo i ś-ż często mają nierówno pod sufitem, ale takie coś...

Wchodze sobie na stronę:
Ruchu Światło-Życie przy parafii św. M. Kolbe w Częstochowie i czytam zakłądkę "zagrożenia okultyzmem", patrzcie:

PONIŻSZY SPIS ZAWIERA RZECZY, PRAKTYKI, SYMBOLE, KTÓRE niezależnie od intencji i wiary w ich działanie, są sprzeczne z nauką Jezusa Chrystusa, nauką Kościoła. PRAKTYK NALEŻY SIĘ WYRZEC. RZECZY ORAZ SYMBOLE NALEŻY BEZZWŁOCZNIE ZNISZCZYĆ (NAJLEPIEJ SPALIĆ Z DALA OD DOMOSTW!). Z PRAKTYK I RZECZY ORAZ SYMBOLI NALEŻY SIE SPOWIADAĆ (SĄ ONE GRZECHEM CIĘŻKIM!) I NIE MIEĆ WIĘCEJ Z NIMI NIC WSPÓLNEGO!!!

Adwentyści Dnia Siódmego
Biorytmy
Chińskie ubrania
Czterolistne koniczynki
Indyjskie ubrania
Kaszpirowski
Kościół Świadków Jehowy
Kościół Zielonoświątkowy
Leki o.Grzegorza i o.Klimuszki
Pacyfka
Pawie pióra
RMF FM
Słoniki
Wegetarianizm
(etc.)

strona jest na:
http://republika.pl/swiatlo_zycie/
ale zablokowana z powodu limitu transferu, mirror macie tutaj:
http://metal.eu.org/fun/swiatlo_zycie/oaza.htm

Polecam też zakładki:
zagrożenie muzyką i komputerem

Wiecie co by się działo, gdyby tacy ludzie doszli do władzy?
Czy ma ktoś jeszcze watpliwości o konieczności rozdziału religii od państwa?


N cze 27, 2004 15:14
Post 
Agni !
Kościół od pewnego czasu ostrzega przed wchodzeniem w praktyki okultyzmu i nawet pozornie niewinnej "magii".
No cóż - "pozostałości" po fali "bioenergoterapii" lat 80' tych i 90' tych są dość nieciekawe ... Fala tych praktyk zaskutkowała tylko tym, że egzorcystom nie brak pracy :(
Jeżeli chodzi o muzykę - to widocznie na tej stronie zakazy podparte są określonymi badaniami naukowymi, wyjaśniającymi wpływ określonego rodzaju muzyki na organim.
http://metal.eu.org/fun/swiatlo_zycie/oaza.htm

Zaś cały ten tekst odebrałem bardziej jako ostrzeżenie, a nie zakaz ..


N cze 27, 2004 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
techtavaniekatholiptica napisała:
Cytuj:
Wiedziałam, że ci z neo i ś-ż często mają nierówno pod sufitem, ale takie coś...


Proponuję zaprzestania tego typu sformuowań bo:

1.nie wnoszą nic merytorycznego do rozmowy
2.są wyrazem braku kultury
3.jedną z podstawowych zasad na tym forum jest wzajemne poszanowanie poglądów


_dzika_


N cze 27, 2004 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
ddv163 napisał(a):
Zaś cały ten tekst odebrałem bardziej jako ostrzeżenie, a nie zakaz ..


...a jakbyś odebrał "ostrzeżenie" przed KRz-K i propozycję spalenia (najlepiej z dala od domu) katolickich symboli?


N cze 27, 2004 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Niestety nie ma co usprawiedliwiać autorów tych bzdur , które znalazły się na tej stronie. Ja swego czasu miałem do czynienia z Ruchem Ś-Ż więc z doświadczenia wiem , ze czasami zdarzają się wspólnoty oazowe , które mają "odchyły'' . Zresztą w każdej większej czy mniejszej wspolnocie , partii , stowarzyszeniu itp są grupy ludzi , którym coś się w głowach poprzewracało i nie ma co krytykować całego Ruchu Ś-Ż za to iż zdarzają się wśrod nich tacy ludzie. Obrażanie przez agni ludzi mnie nie dziwi więc się do tego nie zamierzam ustosunkowywać. Ruch Światło- Życie jest wspólnotą naprawdę wielu wspaniałych ludzi pochodzących z różnych środowisk, ktorzy nie jednokokrotnie dawali i dają świadectwo prawdziwej wiary. A dewiacje zawsze były i będą i nie należy się nimi zbytnio przejmować . Pozdrawiam

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


N cze 27, 2004 16:37
Zobacz profil
Post 
Motek !
A możesz mi powiedzieć co dobrego jest w okultyźmie oraz w ostrzeżeniu przed realnymi zagrożeniami ze strony muzyki młodzieżowej ??? :(


N cze 27, 2004 16:37
Post 
Sorry, błąd z mojej stony:
Prosiłbym o sprostowanie :
"Motek !
A możesz mi powiedzieć co dobrego jest w okultyźmie oraz co jest złego w ostrzeżeniu przed realnymi zagrożeniami ze strony muzyki młodzieżowej"

Przepraszam za omyłkę.

ddv


N cze 27, 2004 16:39
Post 
_dzika_ napisał(a):
techtavaniekatholiptica napisała:
Cytuj:
Wiedziałam, że ci z neo i ś-ż często mają nierówno pod sufitem, ale takie coś...


Proponuję zaprzestania tego typu sformuowań bo:

1.nie wnoszą nic merytorycznego do rozmowy
2.są wyrazem braku kultury
3.jedną z podstawowych zasad na tym forum jest wzajemne poszanowanie poglądów

_dzika_


Droga Dzikusko (piszę "dzikusko", bo "droga Dziko, brzmi nie po polskiemu),

W porównaniu z tym, co jest na tej stronie, moje wyrażenie to prawdziwy eufemizm... ludzie którzy wzywają do palenia wszystkiego od adwentystów i zielonoświadkowców przez pokemony, słoniki aż do koniczyny czterolistnej zasługują na znacznie mocniejsze określenie.

Jak słusznie zauważył motek... dodam, że w dziale 'muzyka' zachęcają do palenia nie tylko Presleya, Pink Floyd czy Bogu ducha winnego Stinga, ale też - jakby nie patrzeć - ewangelicką pastorkę O'Connor.

Tak się składa, że dość mocno otarłam się o te ruchy i wiem z czym mamy do czynienia, są to sekty w najczystszej postaci, czego dowody masz na tej stronie!
Choć, zgadzam się ze słowami Wizarda, że nie wszystkie grupy są takie. Ale Wizardzie, IMO, to te normalne grupy są nielicznym marginesem, a taka jak z tej strony - to właśnie większość w Ruchu Ś-Ż.

Zacytuję jeszcze fragment z działu Biblia na potwierdzenie moich słów:

OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA NASTĘPUJĄCYCH TŁUMACZEŃ:
+ Biblia warszawska - Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne (tłumaczenie sekty Świadków Jehowy)
+ Biblia gdańska

NAJLEPIEJ PRZYNIEŚĆ EGZEMPLARZ BIBLII DO KS. TOMKA LUB KS. MICHAŁA ŻEBY POWIEDZIAŁ, CZY MOŻNA TAKIEJ BIBLII UŻYWAĆ CZY NIE.


Z tego co mi wiadomo - popraw mnie, jesli się mylę - Zarówno Biblia Gdańska jak i Warszawska są dozwolone do użytku przez Kościół katolicki - jesli tak, to dla tej grupy Ś-Ż to nie Kościół jest autorytetem, ale jakiś ks. Tomek i ks. Michał - guru grupy.
Ponadto, - popraw mnie jeśli się mylę - Biblia Warszawska, zwana "brytyjką" została opracowana nie przez jehowców, ale przez protestantów, więc autorzy strony pod światłym przywództwem swoich 2-ch guru dopuszczają się jawnego kłamstwa.


N cze 27, 2004 16:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Marginesem są właśnie te grupy , które na swoich stronkach piszą te bzdury. Powiedz mi droga agni co oaza ma wspólnego z sektą?

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


N cze 27, 2004 18:32
Zobacz profil
Post 
Agni!
Fakt, że ktoś na owej stronce kompletnie przemieszał realne zagrożenia (okultyzm, paranie się magią) z potencjalnymi zagrożeniami oraz sprawami które w określonych warunkach mogą stanowić zagrożenie (Słuchanie głośnej muzyki) i "powrzucał to do jednego worka" grożąc grzechem ciężkim świadczy jedynie o nienajlepszym - bądź to zrozumiemniem, bądź to przekazaniem - problematyki. Nie świadczy to jednak jak narazie o tym, że powstaje jakaś sekta w łonie Kościoła.
Świadczy to jedynie o tym, że ktoś zdrowo przeholował z przekazem informacji...


N cze 27, 2004 20:54
Post 
Cytuj:
Leki o.Grzegorza i o.Klimuszki


Hmmmm....to stwierdzenie jest co najmniej dziwaczne (delikatnie mowiac).
O. Grzegorz Sroka jest franciszkaninem i mieszka w Rychwaldzie, tak samo jak zmarly w 1980 r. o. Grzegorz Klimuszko. Dziwne jest to chociazby z tego wzgledu, ze grupa dziala przy parafii p.w. sw. Maksymiliana Kolbe

agni.......na podstawie odchylu jednej grupy, nie wkladaj wszystkich do jednego worka.

Nie przypuszczam by byl to efekt sekciarstwa.......to raczej kompletna bezmyslnosc........
Najlepiej jednak od takich trzymac sie z daleka


pozdrowka


N cze 27, 2004 21:40
Post 
Wykaz to "pomieszanie z poplątaniem:, a Agni w zapędzie "gonienia czarnego luda" pisze w podobnym stylu.
Zalecenie brzmi "Rzeczy oraz symbole należy zniszczyć", a Agni pisze:"ludzie, którzy wzywają do palenia wszystkiego od adwentystów I zielonoświątkowców".
Obrażasz w ten sposób tychże adwentystów i zielonoświątkowców przypisując ich do "rzeczy", bo nie są też "symbolami".


N cze 27, 2004 22:18

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
ddv163 napisał(a):
"Motek !
A możesz mi powiedzieć co dobrego jest w okultyźmie oraz co jest złego w ostrzeżeniu przed realnymi zagrożeniami ze strony muzyki młodzieżowej

A możesz mi powiedziec, czemu do worka z okultyzmem wrzucono kościoły adwentystów, zielonoświątkowców, św. Jehowy i ...koptyjski?

to może papieża Jana Pawła II tez trzeba odrzucić, skoro sie ten nieodpowiedzialny facet spotykł się z przywódcą Kościoła Koptyjskiego w Egipcie? albo Pawła VI, który przyjmował go w Watykanie, a nawet wspólną deklarację z nim podpisał?


Pn cze 28, 2004 5:35
Zobacz profil
Post 
motek napisał(a):
A możesz mi powiedziec, czemu do worka z okultyzmem wrzucono kościoły adwentystów, zielonoświątkowców, św. Jehowy i ...koptyjski?

Ja sądzę, że jest to wynik ... Nadmiernej ilości informacji upychanych na owej stronce przez nie do końca znających problematykę autorów tej stronki ... :(
Cytuj:
to może papieża Jana Pawła II tez trzeba odrzucić, skoro sie ten nieodpowiedzialny facet spotykł się z przywódcą Kościoła Koptyjskiego w Egipcie? albo Pawła VI, który przyjmował go w Watykanie, a nawet wspólną deklarację z nim podpisał?

Owa "stronka" ma wiele błędów. - o tym już mówiliśmy - zarówno Wizard, Belizariusz, jak i ja w swoim poprzednim poście.
Nie mięszaj zatem do całej tej sprawy autorytetu Ojca Świętego.
Zauważ, że teksty Agni nastawione są w dużej mierze na jątrzenie ...
Jak np. to:
Cytuj:
Jak słusznie zauważył motek... dodam, że w dziale 'muzyka' zachęcają do palenia nie tylko Presleya, Pink Floyd czy Bogu ducha winnego Stinga, ale też - jakby nie patrzeć - ewangelicką pastorkę O'Connor.


Nie obrażajmy się zatem wzajemnie... :(


Pn cze 28, 2004 7:44
Post 
motku

Szkoda czasu na zajmowanie sie dyskusja na temat tej stronki.

Jezeli chcesz to powiem wyraznie.

Dla mnie niektore teksty z tej stronki sa wyraznym objawem odchylow od normy i skutkiem bezmyslnej glupoty.

Ot i wszystko.........wystarczy?

pozdrowka


Pn cze 28, 2004 8:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL