Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Zapytanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 15, 2007 4:33
Posty: 4
Post Zapytanie
chyba mam trochę nietypowe pytanie ale jestem ciekawa ilu z Was kupowało książki katolickie przez internet? A jeśli tak to chciałabym poznać powody wyboru tej a nie innej księgarni. Chodzi mi czy zadecydowała o wyborze np. cena czy tez inne rzeczy?
A jeśli nie kupiliście jeszcze nic, to pytanie brzmi co sprawiłoby abyście zmienili zdanie i zdecydowali się na taki zakup?

Wszelki opinie i uwagi mile widziane :) z góry wszystkim serdecznie dziękuje

_________________
Magda


Pn paź 22, 2007 6:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Wielokronie, zresztą coraz częściej wszelkie książki kupuje w internecie (chyba, że zależy mi na czasie). Dla mnie podstawowym kryterium jest to, kto ma pokrywać koszty przesyłki bo jeśli w internecie znajdę książkę o 4zł taniej niż normalnie to co mi z tego przyjdzie jak zaraz będę musiała zapłacić 10 a nawet i 15zł kosztów przesyłki. Bardzo nie lubie promocji w stylu "od jakiegoś progu wysyłka gratis" a zazwyczaj ceny są tak ustawione że trzeba min 3 książki kupić. Jak widzę takie wymagania od razu wiem, że nie ma co z taką księgarnią internetową współpracować.

Kupując książki religijne nigdy nie wydaje więcej niż 40zł - one są tańsze niż normalne więc często wydając 40zł kupuje 2 albo 3 pozycje. Żadna siła mnie nie zmusi żeby wydać ponad 100zł (przekroczyć próg płatności) bo tyle mogę wydawać jedynie na książki informatyczne. Jeśli kroś już chce mieć u siebie jakieś progi to niech to już będą albo gratisy, albo gadżety, albo rabat...

Ostatnio doszłam do wniosku, że o wiele lepiej kupować książki w wydawnictwach (taniej, jest się w bazie i czasem są dodatkowe korzyści choćby katalog, możliwość dodruku pozycji, albo dostania jej w pdf'ie) niż w zbiorczych księgarniach. Wolę kupować bezpośrednio w WAMie (tu dodatkowo jest bardzo sympatyczna obsługa klienta), eMce, PWN szkolnym czy naukowym, Helionie i oczywiście wszelkiego rodzaju aukcje jeśli chodzi o pozycje już nie drukowane

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pn paź 22, 2007 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 15, 2007 4:33
Posty: 4
Post 
Bardzo dziękuję za odpowiedz, na pewno pomoże mi ona aby wyjść na przeciw potrzebom klientów. Niestety z tego co zauważyłam prawie wszystkie księgarnie mają progi darmowej wysyłki, osobiście myślę o stałych rabatach , takich jak za 5 złożonych zamówień przy 6 klient otrzymuje stały rabat 5 %.
Czekam na dalsze sugestie :) na pewno z nich skorzystam!

_________________
Magda


Pn paź 22, 2007 15:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Mam też pytanie , tyle ,że bardziej przyziemne. Przeglądarki Explorer i Firefox nie znajdują mi witryn. Działa tylko Opera na komputerze syna z którego teraz korzystam korzystam . Co to może być ?


N lis 25, 2007 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Trochę jakby nie na temat.
Powodów zapewne może być wiele. Z tego co się orientuje, to jeśli masz któregoś z nowszych windowsów, to blokuje on programy tak by nie łączyły sie z netem. Trzeba pozwolić im na połączenia. Jednak IE zablokowany hehehe :D . Widać syn nie polubił systemowej przeglądarki hahahah. No, albo co innego..

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lis 25, 2007 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Mieszek napisał(a):
Trochę jakby nie na temat.
Powodów zapewne może być wiele. Z tego co się orientuje, to jeśli masz któregoś z nowszych windowsów, to blokuje on programy tak by nie łączyły sie z netem. Trzeba pozwolić im na połączenia. Jednak IE zablokowany hehehe :D . Widać syn nie polubił systemowej przeglądarki hahahah. No, albo co innego..


Dzięki za zainteresowanie. Mamy osobne komutery na jednym łączu. Jemu tak samo nie działa Explorer i Firefox. On wgrał sobie dodatkowo Operę, stąd mogę sie połączyć z witrynami. To nie ta przyczyna co myślisz .... :lol:


N lis 25, 2007 21:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL