Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 15:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna strona
 Neopoganie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 14:17
Posty: 3
Post Neopoganie
Chciałam poruszyc tu temat neopogan. Czytałam o nich w kilku opracowaniach. Zastanawiam sie co w nich jest takiego ze odeszli od Chrystusa? Przecież on ich kocha. Oddają cześć jakimś bożkom nie wiedząc ze to Szatan. Co prawda nie przyznają, że oddają cześć Diabłu, ale przecież prawdą jest ze oddają. Obojętnie jak go nazwać bedzie to zawsze Diabeł. Sądzę ze są oni ludzmi pozbawionymi miłości. Stąd nienawidzą wszystkiego co chrześcijańskie. Ale to są też ludzie, jak im pomóc by powrócili do Tego Kto ich Kocha?

_________________
Bogu i ludziom


Wt sty 18, 2005 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 21:34
Posty: 2
Post Re: Neopoganie
gosia-antosik napisał(a):
Chciałam poruszyc tu temat neopogan. Czytałam o nich w kilku opracowaniach. Zastanawiam sie co w nich jest takiego ze odeszli od Chrystusa? Przecież on ich kocha. Oddają cześć jakimś bożkom nie wiedząc ze to Szatan. Co prawda nie przyznają, że oddają cześć Diabłu, ale przecież prawdą jest ze oddają. Obojętnie jak go nazwać bedzie to zawsze Diabeł. Sądzę ze są oni ludzmi pozbawionymi miłości. Stąd nienawidzą wszystkiego co chrześcijańskie. Ale to są też ludzie, jak im pomóc by powrócili do Tego Kto ich Kocha?


masz rację Gosiu! neopoganie to ludzie, którzy chorują na brak miłości.
znam poprzez opracowania kilka organizacji jakieś stanice i świaszczyce :shock: rodzime "kościoły" i inne[...]gdzie każdemu się wydaje, że może być kimś większym niż Chrystus. nam trzeba czekać, aż znikną śmiercią naturalną. istnieją już kilka lat, za 5 lat nie będzie po nich śladu. to moda. rodzaj bycia "cool" i imponowania rowieśnikom. dla nas to wyzwanie. w liście biskupów francuskich, który kiedyś czytałem jest wskazanie, że ten problem istnieje bo my - laikat katolicki nie wystarczająco dbamy o zdrowie publiczne w naszych parafiach i na ich terenach. czyli po części sami ponosimy winę.


Śr sty 19, 2005 10:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Współcześni poganie :|

http://tygodnikforum.onet.pl/1212023,0, ... tykul.html

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Śr sty 19, 2005 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Cala Europa dzisiaj przezywa moda na poganstwo, ale obawiam sie Chestnut, ze tak szybko to nie minie. Byc moze nie maja obok siebie prawdziwych chrzescian ktorzy by im dali swiadestwo.


Śr sty 19, 2005 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 14:17
Posty: 3
Post 
No właśnie, drudzi, szamani, wróżki... Wszystko się u nich łączy z magią. A to prosta droga wiodąca do Szatana. A mi się wydaje, że poza tym to oni są głupsi od nas, chrześcijan. Po co walić w bęben jak można pójść na msze i doznać dotknięcia Jezusa? Poza tym magia podobno prowadzi do obłędu. Ale czy my możemy im pomóc tylko przez dawanie przykładu albo modlitwę?

_________________
Bogu i ludziom


Cz sty 20, 2005 0:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Mozemy im poomoc bedac napradwe swiadkami tego ze Jezus zyje i ze ma moc przemienic nasze zycie i ze nas kocha.


Cz sty 20, 2005 0:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 14:17
Posty: 3
Post 
A może powinno się ich ewangelizować? Poza tym informować społeczeństwo o pułapkach szerzonej przez nich kultury śmierci? Poza tym można ograniczać ich obecność np. w Telewizji - w programach, no i filmach (Buffy - postarch wampirów !!) Poza tym powinno się upowszechniać o nich prawdziwe informacje, o ich dewiacjach w pismach, ulotkach? Albo poruszać ich temat, że działają na terenie parafii, w ogłoszeniach parafialnych podczas mszy? Coś trzeba z nimi robić by nie rozszerzali swej siatki!

_________________
Bogu i ludziom


Cz sty 20, 2005 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 21:34
Posty: 2
Post 
Gosia, masz racje!
Coś trzeba z tym robić a nie siedzieć i udawać że nie ma problemu. :shock:
A Ty Wiking jak myślisz?


Cz sty 20, 2005 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Vittorio Messori mowi ze gdy sie zabiera Boga to swiat sie wypelnia demonami. Mysle ze trzeba jasno mowic o tym ze bozki to wlasnie diabel w przebraniu. To tak jak w Ewangelii, ze gdy zly duch jest wygnany to odchodzi, ale jesli dom jest nie zamieszkaly to bierze siedmiu innych i sytlacja takiego czlowieka jest gorzsza niz wczesciej.
Europa cos takiego teraz przezywa, nie mieszka juz tu Pan Bog, wiec wracaja wszystkie demony ktore wczesciej ludzi tu zniewalaly, tylko gorzej bo juz np. jest tez demon uodparnienia spolecznego na dobra nowine.

Jedyne co mozna robic wydaje mi sie to modlic i swiadczyc swoim zyciem ze Ewangelia jest jeszcze czyms aktualnym.


So sty 22, 2005 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 23, 2004 16:58
Posty: 62
Post 
Ziemia na której żyjemy trwała dłużej niż Chrześcijaństwo. Z naszym pogaństwem ja czuję się zżyty przez tysiąclecia. Konia z rzędem temu kto znajdzie w słowiańskich wierzeniach rządanie złamania choćby jednego przykazania.

Domyślam się że gdyby państwo zdobyli władzę jaką parę lat temu mieli tutaj komuniści to znów zakazanoby wystawiania "Dziadów". Autor podejrzany, wychwalanie pogaństwa może nawet spłoneły by te książki. Tak widzę rozwój sytuacji i trochę się niepokoję. Jeżeli się mylę proszę mnie uspokoić.


N sty 30, 2005 2:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 23, 2004 16:58
Posty: 62
Post 
"Kajko i kokosza" długo kolekcjonowałem. Jeżeli policja religijna wpadnie mi do domu i zacznie go wyrzucać to możecie być pewni, że się uniosę :).


N sty 30, 2005 4:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Co ci dwaj panowie maja do poganstwa, rzucanie lyzki kaszy dla skrzatow? Ja tez zostawiam troche piwa dla krasnoludkow. Mowisz Bonczy ze jestes zrzyty z poganstwem od tysiecy lat, nie wiedzialem ze mamy tak doswiadczonych ludzi tu w Polsce: powiedz jak bylo pod Wiedniem (np.)

Dziady nie maja nic wspolnego z poganstwem to romanbtyczna wizja swiata, gdzie sa tez wykorzystane elementy psuedo poganskie, ktore nota bene byly wtedy modne, to tak jak teraz odnosic sie do new age.

Przykazan poganskich nie znam, jak masz jakies to chetnie poczytam.
Uwazaj tylko bo wszystkie bozki to dzielo diabla.


N sty 30, 2005 13:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Jakby nie patrzeć to jednak literatura romantyczna z założenia odwoływała się do pogańskich kultów a monolog głównego bohatera wyzywającego Boga na pojedynek mówi sam za siebie...

PS. Powiedz jak było pod Warną?

_________________
Mors dicit


N sty 30, 2005 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 14:52
Posty: 1
Post 
Naprawdę, zaskakuje mnie poziom waszej nietolerancji wobec czegoś o czym nawet nie macie pojecia :)
gosia-antosik napisał(a):
Co prawda nie przyznają, że oddają cześć Diabłu, ale przecież prawdą jest ze oddają.
Prawdą? A jesteś w stanie przedstawić jakąkolwiek sensowną argumentację? Przytoczyć jakiekolwiek dowody? A może jest to jedynie "prawda" wyniesiona z historyjek na katechezie, z telewizji czy też innych wątpliwych źródeł? Ponieważ mam spore wątpliwości odnośnie tego czy zadałaś sobie trud dociekania co tak naprawdę przekazuje neopogaństwo. Ale o tym za chwilę :)
gosia-antosik napisał(a):
Sądzę ze są oni ludzmi pozbawionymi miłości. Stąd nienawidzą wszystkiego co chrześcijańskie.
Naprawdę myślisz, że to jest prawdziwy powód? Pozwól, że zadam Ci jedno pytanie odnośnie tej hipotetycznej sytuacji:
Załóżmy że jesteś osobą miłą, kulturalną, uczynną wobec innych, a Twą jedyną "wadą" jest to, że nie należysz do większości religijnej. No ale mimo to nie jest tak źle. Masz wielu przyjaciół i dobrze płatną pracę. Jednak w pewnym momencie zaczynają pojawiać się niezliczone strony internetowe pochodzące z chrześcijańskich źródeł, a odnoszące się do Twojej wiary, no a przez to także do Ciebie samej. Te oto źródła twierdzą, że czcisz jakże złego "boga" grzechu i ogólnie wszystkiego co złe. Odprawiasz bóg wie jakie rytuały, a własne dzieci poświęcasz by zaspokoić pragnienie krwi Swoich bożków. Niestety takie tam oczernianie to nie koniec. Twój szef dowiaduje się o twojej wierze, co w następstwie owocuje wyrzuceniem z pracy pod pretekstem "czczenia szatana".
Teraz obiecane pytanie: Co czułabyś do tych, którzy za akt miłosierdzia uznali zrujnowanie Ci życia?

A co do samego braku miłości. Z pewnością nie czuję jej od waszego boga. Lecz muszę przyznać że jedak wolę, nie oczerniając wyznań, czy też orientacji seksualnej innych ludzi, uzyskać ich najzwyklejszą przyjaźń.
Przy okazji, jeżeli Wy otrzymujecie miłość od Boga, to czemu zamiast okazywać ją bliźnim, oczerniacie ich na forach tylko dlatego że mają inne poglądy na temat wiary?

gosia-antosik napisał(a):
A mi się wydaje, że poza tym to oni są głupsi od nas, chrześcijan. Po co walić w bęben jak można pójść na msze i doznać dotknięcia Jezusa?
Zaiste rozsądna argumentacja ;)
Gdyby to rozwinąć, możnaby powiedzieć: "Oni są głupsi bo zamiast sterczeć w jakimś budynku i słuchać czyichś kazań, wolą taniec i zabawę w rytm muzyki". No ale nieważne. Ja mógłbym powiedzieć że jestem od Ciebie mądrzejszy, gdyż wiem, że neopogaństwo nie jest sektą (podczas gdy Ty, tworząc tu ten temat o tym wiedzy nie posiadałaś).
A jednak naprawdę niewiele trudu potrzeba by zajrzeć do encyklopedii i poszukać słowa "sekta". Jeżeli Cię na takową nie stać, zawsze można skorzystać z internetowej :)
Jednak jeżeli nadal brak Ci ochoty by doszukiwać się "prawdy przyziemnej", tu masz cytat:
"(łc. secta ‘sposób życia, prawidło; szkoła czegoś’) religiozn. grupa religijna, która odłączyła się od jednego z wielkich Kościołów i zaczęła funkcjonować na własnych zasadach; odłam wyznaniowy danej religii; charakteryzuje się zamknięciem na wpływy z zewnątrz oraz szczegółowym wykonywaniem przez jej członków obowiązków wynikających z przyjętej doktryny, nakazów lidera i selekcją wyznawców."
Jak zapewne wiesz, w pogaństwie brak jest jakichkolwiek przymusów, czy też doktryny. Nie jest to także odłam jednego z Kościołów, czy też organizacja posiadająca "lidera".
No ale to tylko takie pouczenie. Mój komentarz odnośnie inteligencji jak najbardziej nie powinien być brany poważnie. :)

gosia-antosik napisał(a):
Poza tym powinno się upowszechniać o nich prawdziwe informacje, o ich dewiacjach w pismach, ulotkach? Albo poruszać ich temat, że działają na terenie parafii, w ogłoszeniach parafialnych podczas mszy? Coś trzeba z nimi robić by nie rozszerzali swej siatki!
Hmm... jak już wyżej wspomniałem, nie jest tak ciężko odnalęźć strony internetowe o tym jak poganie odprawiają niewiadomo jakie rytuały i poświęcają własne dzieci. Wystarczy trochę poszukać.
Co do ostatniego zdania, zapewne nie jest Ci wiadome co dzieje się odnośnie tej sprawy w Stanach? Otóż krążą tam pomysły o tym by usunąć pogan z armii, a także zdelegalizować to wyznanie. Jednak co ciekawe, informację o tym można było znaleźć na większości poważniejszych stron internetowych tworzonych przez neopogan. Czyżbyś zapomniała rozejrzeć się za informacjami czym tak naprawdę jest neopogaństwo, zanim zaczęłaś wyciągać wnioski na ten temat? ;)

Aha, no i możecie mieć nadzieję, że całe to neopogaństwo zniknie jak jakaś moda, ale to bzdury. Neopoganinem jest się w sercu, a nie na świstku papieru :)

No i jeszcze jedno. Myślałem, że bycie "prawdziwym chrześcijaninem" oznacza miłość i szacunek wobez bliźnich. No ale cóż, być może się mylę... szczególnie patrząc na cytat, którym zresztą zakończę ten post:

Cytuj:
(15) Każdy odszukany będzie przebity, każdy złapany polegnie od miecza. (16) Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone. (17) Oto Ja pobudzam przeciw nim Medów, którzy nie cenią sobie srebra ani w złocie się nie kochają. (18) Wszyscy chłopcy będą roztrzaskani, dziewczynki zmiażdżone. Nad noworodkami się nie ulitują, ich oko nie przepuści także niemowlętom. (19) Wtedy Babilon, perła królestw, klejnot, duma Chaldejczyków, stanie się jak Sodoma i Gomora, gdy ją Bóg wywrócił.


Pn sty 31, 2005 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 31, 2005 12:15
Posty: 7
Post 
A według mnie neopogaństwo to skutek zagubienia człowieka we współczesnym świecie. Oczywiście zgadzam się, z Draklarem ze nie mozna sie wypowiadac na temat tego czego sie nie zna i potepiam wypowiedzi gosi-antosik.
Niemniej jednak chciałbym zwrocic uwage na to, ze neopoganie czesto wypominaja nam ze ich przesladujemy i takie tam, a sami w bardzo sprytny zamaskowany sposob przekazuja nam, niejako narzucaja swoją wizje swiata, a przez to moznaby powiedziec przesladuja chrzescijan. Chociazby ostatni bestseller "Kod Leonarda da Vinci" jest przesiakniety antychrzescijanstwem i myslą neopogańską. Według mnie to wszystko ma przygotowac swiat na nadejscie nowego porzadku swiata, w ktorym nie bedzie miejsca na chrzescijanstwo. My, wyznawcy Jezusa bedziemy wtedy ponownie przesladowani. Obym się mylil, ale wszystko wskazuje na to, ze zblizaja sie ciezkie dni dla chrzescijan (New Age, neopoganstwo, coraz wiecej "chrzescijan" zielonoswiatkowych)


Pn sty 31, 2005 21:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL