Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:33



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona
 Radio Maryja sektą ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 21:22
Posty: 20
Post Radio Maryja sektą ?
Czym się różni radio Maryja od sekty ? tym, że przyciąga staruszków, którzy oddają swoje renty, emerytury. Nie sądzę, żeby przeczytał to jakiś 50-latek "podobno każdy może się zreformować" Więc apel: Jeśli nie macie na co wydawać zbierajcie pieniądze dla wnuczków, a nie na to coś co żeruje na Was pod szyldem Boga". Wielu się Bogiem zasłaniało, za każdym razem mieliśmy katastrofę, a życie traciło swój priorytet. Nie mam zamiaru zapierdzielać na Wasze emerytury abyście oddawali je tym idiotom. Ech szkoda słów. Przemówcie do rozsądku swoim babciom, dziadkom, a czasem rodzicom.

--
Pozdrawiam.


Pn lut 14, 2005 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Ta wypowiedź jest prawdziwa. Moderatorzy tego nie lubią :)

Trzy, dwa, jeden...
[odliczam czas do wykasowania tego topiku]

zroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn lut 14, 2005 22:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Love, więc do roboty ;) - udowodnij, że RM jest sektą :).
Jak na razie - rzuciłeś hasło, teraz argumenty.
Wcześniej jednak radze zapoznać się z definicją sekty ;) .

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn lut 14, 2005 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 21:22
Posty: 20
Post 
Prosze wczytac sie w tekst, zadałem pytanie na które odpowiedziałem. Znam pojęcie sekty. Rozumiem, że udowodnienie w Twoim rozumieniu liczy się ze zdefiniowaniem cudu jako zjawiska. Sugeruję przetrzeć oczka i spojrzeć na to z perspektywy ludzi oszukanych jak i tych, którzy szukają pomocy i są odrzuceni.

--
Love


Pn lut 14, 2005 22:59
Zobacz profil
Post 

Moim zdaniem Radio Maryja serwuje słuchaczom księżycową gospodarkę, postrzega świat prawie wyłącznie w ciemnych barwach, obcych za bardzo nie lubi.

Niektórzy staruszkowie oddają pewnie swoje renty, ale to za mało by utrzyamć tę organizację. Muszą być również inni sponsorzy. Pamiętasz maybacha? Pojawiła się kaczka dziennikarska, że Rydzyk jeździ maybachem. Oczywiście szybko się okazało, że to wierutna bzdura. Wśród informacji pojawiła się wtedy takowa, że jakiś przedstawiciel Polonii amerykańskiej stwierdził, że skoro tak polskie media traktują Rydzyka, to on podwoi swoje datki na owe radio. Nie powiedział ile dawał, ale stwierdził, że podwoi. Takie są właśnie skutki kretyńskiego sposobu uprawiania krytyki takich organizacji.

Co osiągniemy, gdy sobie zaczniemy głosić, że to sekta? Zdelegalizujesz? A co to zmieni? To wcale nie zmieni mentalności popierających te radio grup społecznych, a tylko je rozjątrzy. Umocni je. Mając nowego, wyraźnego wroga, uzyskają tożsamość. To ich scali.
Nie można być umiarkowanym? Poczekać trochę? Przecież teraz KAŻDY widzi, że wejście do Unii nie zakończyło się krachem gospodarczym. Również widzą to Ci, co sądzili, że będzie katastrofa.

Moim zdaniem Radio Maryja serwuje słuchaczom księżycową gospodarkę, postrzega świat prawie wyłącznie w ciemnych barwach, obcych za bardzo nie lubi, ale nic nie da młodzieńczy krzyk, że to sekta.

Skoro istnieją grupy społeczne posiadające taką wizję świata, to nic dziwnego, że mają swoje radio.

Nie zgadzam się z tym: "Nie mam zamiaru zapierdzielać na Wasze emerytury abyście oddawali je tym idiotom"
Ci ludzie pracowali całe swoje życie po to, żeby mieli dziś emerytury. Oni nie potrzebują Twojej zgody na to, żeby mogli je posiadać. Rozumiemy się? Oni zapierdzielali na długo przed tym jak Twoi rodzice nawet nie planowali czegoś takiego jak posiadanie dzieci. Zatem nie tędy droga.

Nie jest też tak, że w Radiu Maryja są SAMI "idioci" i same "starsze babcie". Załamało mnie to, ale miesiąc temu miała tam wykład jakaś pani profesor z UJ.
Innymi słowy to są przedstawiciele pewnego specyficznego światopoglądu. Opcji katolickiej z którą nie chcę się zgadzać, ale to nie są jedynie "staruszki" i jedynie "idioci". Tak traktując ich, najzwyczajnie NIE ROZUMIESZ o czym mówisz.


Pn lut 14, 2005 23:21
Post 
Love napisał(a):
Znam pojęcie sekty. Rozumiem, że udowodnienie w Twoim rozumieniu liczy się ze zdefiniowaniem cudu jako zjawiska. Sugeruję przetrzeć oczka i spojrzeć na to z perspektywy ludzi oszukanych jak i tych, którzy szukają pomocy i są odrzuceni.

--
Love

Zatem - nic nie stoi na przeszkodzie, by myśl uzasadnić, Love.
I ciekaw jestem, dlaczego uważasz, że ludzie są "oszukiwani" (w kontekście - chyba przez Radio Maryja :co: ) oraz kto od kogo oczekiwał pomocy - której nie otrzymał i został odrzuconym ?


Pn lut 14, 2005 23:24
Post 
Nie widze problemu

Radio to takie cos co zawsze mozna WYŁACZYĆ.....po prostu nie słuchaj tej rozgłosni, bedziesz zdrowszy, madrzejszy i nie wpadniesz w depresje.

Ja nie słucham.....bo przy debilnych audycjach wieza mi zaczyna "trzeszczec" i musze przełączyc.....np na radio "plus"


Pn lut 14, 2005 23:30

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 21:22
Posty: 20
Post 
Podzielam po części Twoje zdanie. Nie sądzę, aby tylko "staruszkowie" wspierali radio. Oczywiście znajdują sie firmy wspierające to coś... sorry, ale inne słowo nie przychodzi mi do głowy. Jest to silnik marketingu napędzający jakże to "szlachetny cel istnienia tego radia" Nie zapominajmy, że to pokolenie teraz pracujące zarabia na te emerytury i renty, które uważam są marnotrawione. Jest to moje osobiste zdanie z którym nie musisz się zgadzać jak i Ci co je oddają.

"Co osiągniemy, gdy sobie zaczniemy głosić, że to sekta? Zdelegalizujesz? A co to zmieni?"

Tak, myślę że to coś zmieni, obudzi w ludziach chęć rozmowy o tym.

"Nie jest też tak, że w Radiu Maryja są SAMI "idioci" i same "starsze babcie". Załamało mnie to, ale miesiąc temu miała tam wykład jakaś pani profesor z UJ."

Jak zwykle błąd w logicznym rozumieniu słowa pisanego. Nie skomentuję tego. Dodam jedynie: "sekta" profesor, student, sprzątaczka jakie ma to znaczenie ?

Nie czuj sie zbulwersowany, jest to dialog w którym przedstawiamy swoje zdanie na dany temat.

Pozdrawiam.

--
Love


Pn lut 14, 2005 23:38
Zobacz profil
Post 
Sporadycznie zdarza mi się czasami słuchać to radio - mają dobre audycje o rodzinie.
Z dalekanatomiast staram się unikać ich serwisów informacyjnych ;)


Pn lut 14, 2005 23:40
Post 
Cytuj:
Nie zapominajmy, że to pokolenie teraz pracujące zarabia na te emerytury i renty, które uważam są marnotrawione. Jest to moje osobiste zdanie z którym nie musisz się zgadzać jak i Ci co je oddają.

To, że aktualne pokolenie zarabia na emerytury i renty, to oczywiście prawda. To, że aktualne pokolenie nie ma NIC do powiedzenia, jak te renty i emerytoru będą wydawane to również prawdę.

Cytuj:
Tak, myślę że to coś zmieni, obudzi w ludziach chęć rozmowy o tym.

Dobrze. Chęć rozmowy - zgadzam się.

Cytuj:
Jak zwykle błąd w logicznym rozumieniu słowa pisanego. Nie skomentuję tego. Dodam jedynie: "sekta" profesor, student, sprzątaczka jakie ma to znaczenie ?

Momencik :) Aż tak bardzo z tym, że mam problemy z rozumieniem słowa pisanego nie szarżuj :)
Twój pierwszy list nie jest czytelny.
Sam zobacz:
Cytuj:
Czym się różni radio Maryja od sekty ? tym, że przyciąga staruszków, którzy oddają swoje renty, emerytury.

Czyli logicznie wynika, że sekty nie przyciągają staruszków, którzy oddają swoje renty, emerytury. Nie ma na świecie sekt skierowanych do emerytów? :)

Zobacz następne zdanie:
Cytuj:
Nie sądzę, żeby przeczytał to jakiś 50-latek "podobno każdy może się zreformować" Więc apel: Jeśli nie macie na co wydawać zbierajcie pieniądze dla wnuczków, a nie na to coś co żeruje na Was pod szyldem Boga".

Skoro nie będzie tego czytał żaden 50-latek, to po co apel? :)

Jeśli chcesz się posługiwać logiką, to uprzednio pisz logicznie. Ja tylko przemilczałem te błędy, no ale skoro mi zarzucasz problemy z logicznym rozumieniem tekstu, to myślę, że już się poprawiłem :)


Pn lut 14, 2005 23:51

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 21:22
Posty: 20
Post 
Nie lubię forum więc wybacz, że zacytuję ręcznie.

"Czyli logicznie wynika, że sekty nie przyciągają staruszków, którzy oddają swoje renty, emerytury. Nie ma na świecie sekt skierowanych do emerytów?"

Możemy zagłębiać się i grać w słowa. Dałem wyraźną tezę, że nie liczy się to kim jesteś. Emeryt, profesor etc.

"Skoro nie będzie tego czytał żaden 50-latek, to po co apel?"

Doczytałeś do końca ? Najwyraźniej nie. Sugeruję wrócić do pierwszego postu, w którym wyraźnie piszę, aby zacząć rozmawiać ze swoimi rodzicami, dziadkami.

Jednak jestem skłonny poraz kolejny zarzucić Ci te błędy. Po raz kolejny potwierdza się, że nie jest możliwy dialog na taki jak i podobny temat.

Pozdrawiam.

--
Love


Wt lut 15, 2005 0:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 21:22
Posty: 20
Post 
Życze spokojnej nocy. Dobranoc.

--
Love


Wt lut 15, 2005 0:14
Zobacz profil
Post 
Jezeli chodzi o RM........
Hmmm..sekta to jeszcze nie jest....ale co do psychicznych kompetencji ojców prowadzących to mozna miec ogromne watpliwosci. Tak samo rodza sie we mnie watpliwosci co do preferencji politycznych załozyciela.......zasłaniac Maryja zawsze sie mozna, ale jak to mawiaja..predzej czy pózniej zawsze "wyjdzie BYDŁO z worka"

To taka refleksja po przeczytaniu listu Wałęsy w sprawie nedznych poczynan nedznej jakosci radyja:
http://www.wiara.pl/wiadomosc.php?idenart=1108357671


Wt lut 15, 2005 1:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 16, 2005 21:02
Posty: 220
Post 
Hmmmmm ostatnimi laty naprawdę nieczęsto słuchałam RM( właściwie prawie wcale). RM słuchałam jak byłam jeszcze mała( tzn. słuchałam tylko niektóre audycje) i muszę stwierdzić, że odpowiadało mi to radio, naprawdę. Z czasem jednak stało się z nim coś złego, sama właściwie nie wiem czemu.Przestałam słuchać...

Hmmmm jeśli komuś nie odpowiada RM to niech nie słucha(podobnie jak ja) i tyle(zgadzam się tu z Belizariuszem). Są inne katolickie stacje radiowe(np. Katolickie Radio Zamość- polecam bardzo serdecznie, zwłaszcza niedzielną audycję o godz. 20- "Ruah Lista Bunt" prowadzoną przez ks. Tomasza "Dziki" Źwiernika oraz Piotra "Długi" http://www.ruahlista.prv.pl/


Wt lut 15, 2005 1:54
Zobacz profil
Post 
Dziwne, że w tym miejscu taki temat......

Przyznam się szczerze, iż cieszę się, że w Polsce istnieje RM i TV Trwam i że istnieje "Nasz Dziennik"
Z tych samych powodów cieszę się z tygodnika "Nie" czy "Fakty i Mity"
czy "trybuny"

Wolność słowa jest dla mnie ogromną wartością,
a to, jak ktoś z owej wolności korzysta jest jego sprawą

Każda redakcja w Polsce - czy to radiowa, telewizyjna czy prasowa, posiada swoją linię programową - dlatego o tych samych faktach w róznych mediach mówi i pisze sie w sposób odmienny.
Nikt na siłę nie indoktrynuje nas - czytelników i słuchaczy - posiadamy wybór - z którego czasem warto skorzystać - tak jak korzystają z wyboru
owi wymienieni wczesniej "dziadkowi i babcie" - ci wszyscy, którzy słuchają RM i łożą na nie pieniądze (własne - więc nie zaglądajcie im do kieszeni)

Środowiska kojarzone z RM i TV Trwam istnieją w Polsce a wyżej wymienione media są ich narzędziem, z którego korzystają, nie odmawiajcie im tego prawa, jak nie odmawiacie tego prawa innym mediom....
Nie musimy się zgadzać (a pisanie o bydle czy debilach uważam za skrajnie subiektywną i niekulturalną ocenę ludzi pracujących w RM i TV Trwam) z ową programową linią - ale to nie oznacza, iż nie ma prawa istnieć, jak i też odmienność głoszonych poglądów na antenie RM i TV Trwam od naszych nie musi oznaczać, iż te media prowadzone są przez debili, psycholi czy kogos innego (zestaw inwektyw jest duzy)

na koniec napiszę - iż nie zgadzam się z teoriami społeczno-politycznymi głoszonymi w RM i TV Trwam - ale, jak każde odmienne poglądy - toleruję, jak toleruję "Trybunę" czy "Nie".

I szczerze szanuję RM i TV trwam za jej ewangeliczną rolę, gdyż jest często dla wielusettysięcy ludzi narzędziem pogłębienia wiary


pozdrawiam serdecznie
Scriptor


Wt lut 15, 2005 10:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL