Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 0:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Następna strona
 PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Jezus była sługą tylko i wyłącznie przed swoim Ojcem ,bo Jego Ojciec był i jest od Niego większy mocą ,Bóg Ojciec nie miał początku ,istniał od zawsze natomiast Jezus został zrodzony ,miał swój początek ,Jezus nie służył ludziom tylko swojemu Ojcu ,to że obmył nogi jednemu z apostołów czy inne tego typu rzeczy było to wyłącznie dobrym gestem z jego strony ,
Gdyby Jezus Chrystus nie miał żadnych cech charakterystycznych to w tej chwili nikt by nie wiedział o tym ,że Jezus ponad 2000 lat temu żył na tej Ziemi .Jednak o tym wiemy a to dlatego ,że był Bogiem ,władał naturą ,wykonywał cudy ,był miłością tak jak jego Ojciec ,bo Bóg jest miłością ,i te serce o którym mówiłem takie jak na Świętych Obrazach miał .
Ukrzyżowanie Jezusa było odgórnie zaplanowane i było spektaklem jak w teatrze ,była to ofiara dobrowolna . Jezus mógł się spokojnie sam obronić przez żołnierzami którzy go pojmali lub też jego Ojciec mógł go obronić np co wcale niej kuriozalne porazić ich piorunami czy coś w ten deseń.

Rozumiem, że masz takie poglądy.
Uważasz, że Słowo Boże miało początek?

Dlaczego niby nikt nie miałby wiedzieć, że Jezus był dwa tysiące lat temu na ziemi?
Pojawił się pewien człowiek, przedstawił, jako Syn Boży, głosił naukę, czynił znaki.
Jedni uznali Go za proroka, inni za fantastę, inni przyjęli jako Zbawiciela.
Nawet dwa tysiące lat temu uwierzyła w Niego ( a nie rozpoznała) tylko garstka, która przekazała swoją wiarę (a nie żadne fizyczne dowody) innym ludziom.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lip 18, 2016 9:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
No tak ,czyli jak ja teraz założę sobię prześcieradło i wyjdę na ulicę jakiegoś dużego miasta i zacznę głosić ,że jestem Synem Bożym to ktokolwiek mi uwierzy ? No właśnie czynił znaki masz rację ,i to właśnie był jeden z elementów dzięki którym teraz o nim wiemy że był .
Czynił znaki ,czynił cuda i na pewno ktoś kto go spotkał czuł ,że to nie zwykły człowiek ale Bóg w ciele człowieka .


Pn lip 18, 2016 12:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Napisałem: jedni uwierzyli, a inni nie.
Sprowadzenie uwierzenia do wiary w znaki tez jest uproszczeniem. Nawet z NT wiemy, że inni też potrafili czynić jakieś znaki.
Jestem przekonany, że na pierwszy rzut oka, ani nawet na drugi, Jezus nie wyróżniał się niczym w tłumie. Mało kto widział w Nim Syna Bożego.
Pewnie mniej więcej taki sam odsetek, który uznałby Ciebie za Syna Bożego gdybyś założył sobie prześcieradło i wyszedł na ulicę jakiegoś dużego miasta głosząc jakaś naukę....

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lip 18, 2016 12:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Tak i ewangeliści wszyscy czterej też tylko na podstawie domniemywań własnych spisali ewangelie ,
mylisz się diametralnie ,każdy człowiek za czasów żywota Jezusa czuł ,że jest on Bogiem ,było to namacalne ,nie mówiąc już o cudach które były tylko tego potwierdzeniem ,
jezeli w tej chwili na ulicach Warszawy wyszedł by człowiek i wskrzesił umarłego co by się stało ?
Otóż już mówię ,cały świat zaczął by o tym trąbić na wszelkie sposoby i wszyscy uwierzyli by w tego człowieka jak i w Boga ,na podstawie tego jednego cudu .To proste .


Pn lip 18, 2016 19:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
każdy człowiek za czasów żywota Jezusa czuł ,że jest on Bogiem ,było to namacalne.

Skąd masz takie przekonanie?
Co powiesz na ludzi z Nazaretu, którzy chcieli zrzucić go z góry?
Na Piłata?
Na Annasza?
Na Kajfasza?
Na Heroda?
Na wszystkich sądzących Go?
Na tłum krzyczący: "Ukrzyżuj"?

Czy oni wszyscy czuli, że Jezus był Bogiem?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lip 18, 2016 21:04
Zobacz profil WWW
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Tak i ewangeliści wszyscy czterej też tylko na podstawie domniemywań własnych spisali ewangelie ,
mylisz się diametralnie ,każdy człowiek za czasów żywota Jezusa czuł ,że jest on Bogiem ,było to namacalne ,nie mówiąc już o cudach które były tylko tego potwierdzeniem ,
jezeli w tej chwili na ulicach Warszawy wyszedł by człowiek i wskrzesił umarłego co by się stało ?
Otóż już mówię ,cały świat zaczął by o tym trąbić na wszelkie sposoby i wszyscy uwierzyli by w tego człowieka jak i w Boga ,na podstawie tego jednego cudu .To proste .

Apostołowie nie pojmowali kim w zasadzie jest Jezus - "Mesjasz, syn Boga żywego" tez nie był pojmowany jako Bóg.
Oczy im sie otworzyły dopiero po zmartwychwstaniu i spotkaniach ze zmartwychwstałym Chrystusem.


Wt lip 19, 2016 8:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Alus napisał(a):
Hufce napisał(a):
Tak i ewangeliści wszyscy czterej też tylko na podstawie domniemywań własnych spisali ewangelie ,
mylisz się diametralnie ,każdy człowiek za czasów żywota Jezusa czuł ,że jest on Bogiem ,było to namacalne ,nie mówiąc już o cudach które były tylko tego potwierdzeniem ,
jezeli w tej chwili na ulicach Warszawy wyszedł by człowiek i wskrzesił umarłego co by się stało ?
Otóż już mówię ,cały świat zaczął by o tym trąbić na wszelkie sposoby i wszyscy uwierzyli by w tego człowieka jak i w Boga ,na podstawie tego jednego cudu .To proste .

Apostołowie nie pojmowali kim w zasadzie jest Jezus - "Mesjasz, syn Boga żywego" tez nie był pojmowany jako Bóg.
Oczy im sie otworzyły dopiero po zmartwychwstaniu i spotkaniach ze zmartwychwstałym Chrystusem.


Jesteś w błędzie, pojmowali, bynajmniej niektórzy. Po części pojmował św. Piotr, stąd wyznanie: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego" - jak to zinterpretujesz, jak nie rozumienie tego jako wyznanie wiary w to, że Syn Boży jest z nimi, Pan Jezus Chrystus (Namaszczony przez Boga Ojca, Syn Boży), a w pełni rozumiał włącznie z Misterium Męki Pańskiej św. Jan Apostoł, który stał pod Krzyżem z Mamą Maryją i innymi niewiastami.
Owszem, pełnia zrozumienia (innych kwestii dodatkowych) przyszła wraz z wylaniem Ducha Św. w Dzień Pięćdziesiątnicy, co nie zmienia faktu, że częściowe rozumienie TEJ TAJEMNICY było im dane, z WOLI BOGA OJCA W NIEBIE.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Śr lip 20, 2016 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Dokładnie było tak jak mówisz dominikbartlomiej ,pełnej świadomości nie było ale częściowa jak najbardziej tak .


Śr lip 20, 2016 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 16, 2014 22:25
Posty: 3
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Nie czytałam jak na razie tej książki możliwe że autor miał na myśli "piekło- heroiczny dar Boga" czyli wolność. Jeśli człowiek ma możliwość wyboru, własną nieprzymuszoną wolę, sam podejmuje decyzję to jest już darem od Boga, który nie czyni go niewolnikiem a wolnym.


Pt lip 22, 2016 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
dominikbartlomiej napisał(a):
Alus napisał(a):
Hufce napisał(a):
, bynajmniej niektórzy.



Heh, nie to żebym się czepiał, (bardzo lubię to forum) ale proponuję zaznajomić się ze znaczeniem słowa "bynajmniej". Razi strasznie...

klaudiags01 napisał(a):
Nie czytałam jak na razie tej książki możliwe że autor miał na myśli "piekło- heroiczny dar Boga" czyli wolność. Jeśli człowiek ma możliwość wyboru, własną nieprzymuszoną wolę, sam podejmuje decyzję to jest już darem od Boga, który nie czyni go niewolnikiem a wolnym.


Masz rację, ta wolność to jest właśnie Dar. A heroizm tego daru polega na tym, że Bóg pomimo bezgranicznej miłości do człowieka, pozwala mu się od Niego oddalić.

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Pt lip 22, 2016 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Jezus była sługą tylko i wyłącznie przed swoim Ojcem ,bo Jego Ojciec był i jest od Niego większy mocą ,Bóg Ojciec nie miał początku ,istniał od zawsze natomiast Jezus został zrodzony ,miał swój początek ,Jezus nie służył ludziom tylko swojemu Ojcu


Trójca Święta której Jezus jest części istniała od zawsze, i tu nie ma podziału że jeden jest większy od drugiego, bo pamiętajmy że Trójca Święta, to jest jeden Bóg w trzech osobach :-D

medieval_man napisał(a):
Jestem przekonany, że na pierwszy rzut oka, ani nawet na drugi, Jezus nie wyróżniał się niczym w tłumie. Mało kto widział w Nim Syna Bożego.


Patrząc na to ilu po ukrzyżowaniu zostało wyznawców Jezus, to można stwierdzić że to co mówił Jezus za specjalnie do ludzi nie trafiło, w sumie jak na Boga to miał bardzo małą siłe przebicia.

Hufce napisał(a):
mylisz się diametralnie ,każdy człowiek za czasów żywota Jezusa czuł ,że jest on Bogiem ,było to namacalne ,nie mówiąc już o cudach które były tylko tego potwierdzeniem


Co ty z tymi cudami? :mrgreen:

Widziałem w telewizji jak jeden magik zaczął unosić sie w powietrzu i jakoś z tego powodu nie przyszło mi do głowy że jest Bogiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 22, 2016 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Owszem w Trójcy Świętej istnieje podział ,jest hierarchia ,największy jest Bóg Ojciec ,potem druga osoba Trójcy Świętej to Jezus Chrystus Syn Boży a potem trzecia osoba Trójcy Świętej to Duch Święty podobnie jak Jezus Chrystus zrodzony przez Boga Ojca .
Aha widziałeś w telewizji super ,a widziałeś kiedykolwiek żeby ktoś wskrzesił umarłego i ta osoba potem ileś lat żyła w rzeczywistym świecie ?


Pt lip 22, 2016 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hierarchia w Trójcy? mówisz od siebie, czy znasz jakiś dogmat?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 22, 2016 15:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Aha widziałeś w telewizji super ,a widziałeś kiedykolwiek żeby ktoś wskrzesił umarłego i ta osoba potem ileś lat żyła w rzeczywistym świecie ?


Bo to mało jest aktorów którzy są zabijani w filmach, a później sobie żyją w realnym świecie :mrgreen:

Hufce napisał(a):
Owszem w Trójcy Świętej istnieje podział ,jest hierarchia ,największy jest Bóg Ojciec ,potem druga osoba Trójcy Świętej to Jezus Chrystus Syn Boży a potem trzecia osoba Trójcy Świętej to Duch Święty podobnie jak Jezus Chrystus zrodzony przez Boga Ojca .
Aha widziałeś w telewizji super ,a widziałeś kiedykolwiek żeby ktoś wskrzesił umarłego i ta osoba potem ileś lat żyła w rzeczywistym świecie ?


To nie jest katolickie podejście.
No chyba że wyznajesz jakiś odłam Chrześcijaństwa? wtedy to co innego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 22, 2016 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
To nie jest żadne podejście ,to jest rzeczywistość Nieba i Trójcy Świętej ,każdy o tym kiedyś się przekona ,jeden prędzej drugi później .To wszystko jest bardzo proste jednak niektóre osoby na tym i na innych religijnych forach starają się wszystko gmatwać .
Cała rzeczywistość Nieba jak i nawet Ziemi opiera się na hierarchii ,owszem Trójca Święta to jeden ten sam Bóg ,ta sama esencja boskości natomiast te trzy osoby boskie nie są sobie równe pod względem mocy i wielkości .Największy jest Bóg Ojciec i to on dyryguje wszystkim właśnie z racji swojej wielkości .


Pt lip 22, 2016 17:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL