Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
 Spirale, hormony, antykoncepcja "po". 

Czy środki uważane za wczesnoporonne powinny zostać zdelegalizowane?
Tak 58%  58%  [ 30 ]
Nie 29%  29%  [ 15 ]
Nie, ale dostęp do nich powinien być znacznie ograniczony. 10%  10%  [ 5 ]
Nie mam zdania. 4%  4%  [ 2 ]
Liczba głosów : 52

 Spirale, hormony, antykoncepcja "po". 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post Spirale, hormony, antykoncepcja "po".
Skoro takie środki jak spirala, pigułki hormonalne, czy postinor duo, są uznawane za wczesnoporonne, nie powinny zostać prawnie zakazane?

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


N paź 02, 2005 21:16
Zobacz profil
Post 
Jak dla mnie - różnica pomiędzy srodkami poronnymi a np. bronią - to sprawa wyboru narzędzia mordu ...


N paź 02, 2005 21:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Dobra, przypuśćmy, że jutro przegłosowana zostaje ustawa o zakazie stosowania środków hormonalnych, wkładek wewnatrzmacicznych itd. Wchodzi w zycie, powiedzmy 1 stycznia. I co dalej? Wprowadzic nalezy jakies kary za ich stosowanie, rozpowszechnianie? Co zrobić z tysiącami ludzi nagle odciętych od tych metod zapobiegania ciąży?

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


N paź 02, 2005 21:34
Zobacz profil
Post 
Legalizm nie jest tożsamy z moralnością. Prawo państwowe jest ustanawiane w procesie demokratycznym, a więc jest takie jak chce większość, a nie takie jakie być powinno. Istnieją pewne rzeczy, które powszechnie uważamy za legalne, a kościół katolicki uważa je za niemoralne, np. rozwody. Podobnie i w tym przypadku nie ma sensu wykorzystywać przemocy państwowej w celu narzucania własnej moralności społeczeństwu. Nie na tym polega demokracja. Skoro istnieje istotna grupa osób, które chcą by to było legalne, należy ich wolność uszanować. Wynika z tego oczywiście, że podobnie być powinno z aborcją, paradami homoseksualistów, itp. Powinny być legalne w państwie demokratycznym.
My katolicy wiemy dobrze, że Ci, którzy dopuszczą się aborcji będą cierpieć wewnętrznie. Poczucie winy będzie ich przez całe życie dręczyć. Niemniej tego rodzaju kwestie powinny być pozostawione wolnemu wyborowi jednostki.


Ostatnio edytowano Pn paź 03, 2005 12:08 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N paź 02, 2005 21:35
Post 
Metodami zapobiegania ciąży sa
1. Metody NPR
2. "czysta" przezerwatywa i "czyste" (bez dodatków) srodki "barierowe"
3. Niektóre ze środków hormonalnych
Reszta - to po prostu narzedzia zabijania życia - a te uznawane są powszechnie za morderstwo.
Nie wiem tylko dlaczego robi się wyjatek dl aśrodków wczesnoporonnych ...
PS .PTR- spójrz ...
Cytuj:
W świetle obecnej wiedzy nie ulega wątpliwości, że życie człowieka zostaje zapoczątkowane w następstwie połączenia się dwu komórek rozrodczych - gamet - żeńskiej i męskiej w postać komórki macierzystej zwanej zygotą, która od tej chwili zaczyna żyć własnym rytmem. [prof. dr hab. n. med. Maria Rybakowa, Komitet Rozwoju Człowieka Wydziału Nauk Medycznych PAN]


N paź 02, 2005 21:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Oczywiście, ze prawo nie idzie w parze z moralnoscią, zwłaszcza że morlaność jest względna. Zmienia się wraz z czasem i położeniem geograficznym.

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


N paź 02, 2005 21:40
Zobacz profil
Post 
Materiał ze strony:
http://www.life.net.pl/?a=articles&id=26&cr=1


N paź 02, 2005 21:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
Reszta - to po prostu narzedzia zabijania życia - a te uznawane są powszechnie za morderstwo.


Powszechnie - czyli przez Ddv i kilka innych osób. Niestety to stanowczo za mało, by powiedzieć, że coś jest powszechne...

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


N paź 02, 2005 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Prosiłabym o konkretną odpowiedź:

Cytuj:
Dobra, przypuśćmy, że jutro przegłosowana zostaje ustawa o zakazie stosowania środków hormonalnych, wkładek wewnatrzmacicznych itd. Wchodzi w zycie, powiedzmy 1 stycznia. I co dalej? Wprowadzic nalezy jakies kary za ich stosowanie, rozpowszechnianie? Co zrobić z tysiącami ludzi nagle odciętych od tych metod zapobiegania ciąży?


Jak sobie wyobrazasz powyższe...

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


N paź 02, 2005 21:44
Zobacz profil
Post 
Wando ...
viewtopic.php?p=107022#107022
Powiększyć cytat, by był lepiej widoczny :co:
A może - przytoczyć wypowiedzi innych fachowców :co:


N paź 02, 2005 21:45
Post 

DDV - Niemniej skoro istnieją szerokie grupy ludzi uważających inaczej, to powinno się uszanować ich poglądy. Do takich właśnie, trudnych sytuacji, gdy ludzie się różnią, została stworzona demokracja.

Wanda - No więc myślę, że już udzieliliśmy odpowiedzi, prawda? Powinny być legalne. No chyba, że nie chodzi Ci o dyskusję, ale o obkładanie się kijami z kimś, tu np. z ddv.


N paź 02, 2005 21:45
Post 
środki wczesnoporonne nie są metodami zapobiegania ciąży - to środki mordu.
I jako takie winny być potraktowane.
Zatem - całkowity zakaz ich sprzedaży .


N paź 02, 2005 21:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
Wanda - No więc myślę, że już udzieliliśmy odpowiedzi, prawda?


No właśnie jeszcze nie

Cytuj:
Powinny być legalne.


No, to Ty tak twierdzisz, Ddv - nie. Dlatego zadaję kolejne pytania, na które nie otrzymałam odpowiedzi. Ddv, ja nie pytam, czy spirala jest środkiem mordu, czy nie - ja pytam o konkretne rozwiązanie prawne... a wiec prosze o odpowiedź:

Cytuj:
przypuśćmy, że jutro przegłosowana zostaje ustawa o zakazie stosowania środków hormonalnych, wkładek wewnatrzmacicznych itd. Wchodzi w zycie, powiedzmy 1 stycznia. I co dalej? Wprowadzic nalezy jakies kary za ich stosowanie, rozpowszechnianie? Co zrobić z tysiącami ludzi nagle odciętych od tych metod zapobiegania ciąży?


zaczynam byc jak ten Garfield :P

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


N paź 02, 2005 21:58
Zobacz profil
Post 
PTR ...
Dziwi mnie taka postawa moderatora na katolickim forum ... :o
Dla mnie w "imię poszanowania poglądów innych" morderstwa nie można nazwać dobrem - tylko dlatego, że ktoś uważa inaczej ... :oops: :oops: :oops:
Mnie nie interesuje np. że ktoś zabił kloszarda bo uznał go za "śmiecia" ...
A morderstwo dziecka - tym bardziej dziecka w łonie matki - jest morderstwem - tym ohydniejszym, że dokonywanym na Osobie zupełnie bezbronnej ...
A moderator PTR chyba coś przedstawia niechrześcijański sposób myślenia ... i winien odświeżyć swoją wiedzę - pomoę Ci w tym ... najchętniej dzwoniąc do Saxona - lub katowickiej Kurii ... :oops: :oops: :oops:
Zanuim jednak do tego dojdzie - może parę materiałów- wypowiedzi fachowców :co:
Jedna z nich już przytoczyłem ...


N paź 02, 2005 21:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Cytuj:
A moderator PTR chyba coś przedstawia niechrześcijański sposób myślenia ... i winien odświeżyć swoją wiedzę - pomoę Ci w tym ... najchętniej dzwoniąc do Saxona - lub katowickiej Kurii ...


:rotfl2:

Nie, no padnę trupem!

Cytuj:
A morderstwo dziecka - tym bardziej dziecka w łonie matki - jest morderstwem - tym ohydniejszym, że dokonywanym na Osobie zupełnie bezbronnej ...


Ddv, czy Ty się nie zagalopowałeś? My tu o spiralach i hormonach rozmawiamy, a nie o aborcji, hello!


Poza tym, jeszcze raz prosze Ci o odpowiedź na temat. O złu hormonów było dostatecznie wiele - ten temat dotyczy CZEGOŚ INNEGO.

_________________
Oszukać diabła nie grzech...


N paź 02, 2005 22:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL