Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 20:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Rekolekcje dla bezpłodnych... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 22:06
Posty: 167
Post Rekolekcje dla bezpłodnych...
Czy ktoś słyszał o rekolekcjach lub dniach skupienia dla bezpłodnych?


Wt gru 13, 2005 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
Nie słyszałam, ale zapewne coś takiego jest, a jesli nie, to może warto porozmawiać o tym z kapłanami, może uda sie zorganizować cos takiego, a może nawet duszpasterstwo dla takiej grupy ludzi.

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt mar 07, 2006 0:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
:D :D :D :D

Też o tym nie słyszałem :) A jak wpisałem "rekolekcje dla bezpłodnych" w Google - to wyskoczył w sumie... tylko ten temat na forum :biggrin:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 07, 2006 10:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
W tym wątku trochę rozmawialiśmy tn. duszpasterstwa małżeństw niepłodnych może Wam sie przyda > viewtopic.php?t=6209

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt mar 07, 2006 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 22:06
Posty: 167
Post 
"Abraham i Sara" - Spotkania rekolekcyjne dla małżeństw, które nie mogą mieć dzieci choć tego pragną. Jak odnaleźć wolę Bożą w tej sytuacji. Jak Kościół wypowiada się o różnych propozycjach "leczenia" niepłodności, co wspiera i buduje małżeństwo a co niszczy, co wolno a czego nie wolno i dlaczego? Adopcja? Taka sytuacja w małżeństwie to czas fundamentalnych wyborów, które zaważą na całym Waszym życiu. Warto pomodlić się przed decyzją, porozmawiać szczerze przede wszystkim ze sobą ale i z kapłanem, może także skorzystać z pomocy psychologicznej. Poznać nauczanie Kościoła w tej kwestii, posłuchać świadectw małżonków, którzy taką decyzję mają już za sobą, umówić się na spotkanie z przedstawicielem katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.

Prowadzi ks. Michał Kozak MIC ze współpracownikami.
Terminy:
26-28 maj 2006
25-27 sierpień 2006
15-17 grudzień 2006

Całkowity koszt 95 zł od osoby. Zgłoszenia najpóźniej dwa tygodnie przed terminem rekolekcji!
Kontakt
ks. Bogdan Zieliński (dyrektor)
ul. Mariańska 9
05-071 Sulejówek
tel. (022) 783-15-00 kom. 0-503-120-424
e-mail: mdr@marianie.pl
_________________

Cóż...My z Dziuńkiem się wybieramy.Kto jeszcze?

_________________
Nasz pierwszy CUD
Nasz drugi CUD


Wt mar 14, 2006 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Dla pamięci - niech nie zginie link, bo warto :)
Na forum na www.lmm.pl również piszą osoby niepłodne
http://www.lmm.pl/forum/viewforum.php?f=6

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr mar 15, 2006 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 22:06
Posty: 167
Post 
Tak się martwiłam,że KK zapomniał o nas,niepłodnych,a tu już jedne rekolekcje za nami.No,może to za dużo powiedziane,bo mogliśmy uczestniczyć tylko jednego wieczoru.Czy było warto jechać 100 km do Poznania w deszczu i mgle,żeby spędzić godzinkę na rekolekcjach?
Odpowiedź wcale nie jest taka jednoznaczna.Zależy kto czego szukał.My oczywiście nastawialiśmy się na naukę związaną z problemem czy raczej doświadczeniem niepłodności.Tymczasem w kaplicy zjawiły się tylko cztery pary.A może AŻ cztery zważywszy na nastawienie niepłodnych do KK i KK do niepłodnych.Trochę to było deprymujące,aczkolwiek dzięki temu wytworzyło się szczególne poczucie przynależności i wspólnoty.Poza tym nie padło ani jedno słowo o niepłodności.Nauka oscylowała wokół niedzielnej Ewangelii.To samo moglibyśmy usłyszeć właściwie w każdym kościele.Przez pierwsze minuty byłam tym zdezorientowana.Jednak po chwili wyzbyłam się wszelkich oczekiwań i wsłuchując się w Słowo przyjęłam je głową i sercem.Pasowało jak ulał! Ważna do tego była akurat ta wspólnota.Dla mnie to były naprawdę rekolekcje.
Już się wybieramy na drugie,tym razem stacjonarne.Właściwie musimy wybrać spośród dwojga (te drugie zaraz wkleję),bo niestety koszty nas przerastają.Za jedne i drugie musielibyśmy zapłacić 600 zł :cry: Jak wybrać?

_________________
Nasz pierwszy CUD
Nasz drugi CUD


Wt mar 28, 2006 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 22:06
Posty: 167
Post 
Serdecznie zapraszamy małżonków przeżywających trudności w uzyskaniu poczęcia na warsztaty poświęcone temu problemowi.

Warsztaty "Poczecie - dar Boga i działanie człowieka" prowadzone będą przez organizację Mater Care, której celem jest poprawa jakości położnictwa i ginekologii w służbie cywilizacji życia.

Tematyka warsztatów obejmować będzie:

1. Problemy etyczne wiążące się z leczeniem niepłodności - wykład poprowadzi ksiądz profesor Bajda

2. Prawidlową diagnostykę i leczenie przyczyn niepłodności.

Małżeństwa niepłodne nie zawsze mają zapewnioną najlepszą opiekę lekarską. W warunkach polskiej służby zdrowia często doświadczją trudności w zrealizowaniu badań dodatkowych. Długi jest czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. Na warsztatach zostanie przedstawiony prawidłowy tok postępowania lekarskego. Uczestnicy bedą mogli dowiedzieć się, jak powinna przebiegać poprawna diagnostyka i prawidłowe leczenie. Zostaną omówione podstawy fizjologiczne oraz metody naturalnej regulacji poczęć, dzięki którym małżonkowie łatwiej bedą mogli rozpoznać czas najbardziej korzystny do uzyskania poczęcia. Wykłady będą prowadzone przez lekarzy, a na pytania uczestników będzie odpowiadał profesor ginekolog.

3. Problemy psychologiczne i duchowe, z jakimi zmagają się pary długo oczekujące na dziecko.

4. Problemy związane z adopcją - dla małżonków zainteresowanych tym tematem.

Warsztaty mają charaktr rekolekcji i będzie przewidziany czas na wspólną modlitwę. Będzie też przewidziany czas na rekreację, gdyż umiejętność odpoczywania jest nie bez znaczenia w leczeniu niepłodności. Będzie możliwość rozmów indywidualnych z kapłanem, lekarzami i psychologami.

Celem naszym jest, aby małżonkowie wrócili z zasobem wiedzy praktycznej i medycznej oraz pełni nadziei.

Warsztaty odbedą się w Domu Formacyjno - Rekolekcyjnym przy Klasztorze Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie
Paprotnia, ul. o. M. Kolbego 5,
96 515 Teresin

w dniach 12 - 14 maja 2006
Początek - piatek 20 maja, godzina 19

Dojazd
- pociągiem 50 min z Warszawy Śródmieścia, w kierunku Łowicza przez Sochaczew do stacji Teresin - Niepokalanów. Od stacji 10 min piechotą.
- samochodem - jadąc trasą Warszawa - Poznań około 10 km za Błoniem należy skręcić w lewo w kierunku Niepokalanowa i Paprotni. Tuż przed tym skrzyżowaniem charakterystycznym punktem jest hotel i resteuracja "Kuźnia Napoleońska".

Koszt dla pary: 300 zł (z możliwością obniżenia kosztów w przypadku trudności materialnych).

Telefony w sprawie zapisów:
022 - 724 83 10
022 - 729 61 04
693 876 067


_________________
Nasz pierwszy CUD
Nasz drugi CUD


Wt mar 28, 2006 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 22:06
Posty: 167
Post 
Zapomniałam o tym wątku,a przecież już za nami drugie rekolekcje.
Wybraliśmy się na "Abrahama i Sarę".
:-D
Przyjechało nas 10 małżeństw. Na początku ciężko było przełamać lody,ale już nazajutrz opowiadaliśmy sobie historie naszego życia. Prawdziwe świadectwa! Jeszcze kilka dni,a zawiązałyby sie przyjaźnie.
Postanowiłam tu nie oceniać programu.Napiszę tylko,że warto było pojechać. Rekolekcje nie spełniły moich oczekiwań. I dobrze.Bo to,na co czekałam,nie było dobre,a to co znalazłam,jest :)

No i na tych rekolekcjach zdarzył się prawdziwy CUD. :idea:
Dziewczyna,która była zdecydowana na inseminację,po spowiedzi i rozmowie z Rekolekcjonistą postanowiła z niej zrezygnować. Dwa tygodnie później wyszedł jej pozytywny test ciążowy :jupi:
Byc może Maleństwo już jest na świecie. Obiecuję się dowiedzieć.

Pozdrawiam wszystkich niepłodnych. My już jesteśmy płodni w inny sposób. Szkolimy się na rodziców adopcyjnych :biggrin:

_________________
Nasz pierwszy CUD
Nasz drugi CUD


So kwi 14, 2007 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post 
Podsyłam kolejną propozycję:

Spotkania Małżeńskie


Wt kwi 17, 2007 7:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Cytuj:
Szkolimy się na rodziców adopcyjnych


Kiedyś słyszałem od pewnego biskupa specjalizującego się w teologii moralnej, że adopcja dziecka jest tak olbrzymim darem miłości, iż prawie, że może dać człowiekowi zbawienie.

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Wt kwi 17, 2007 9:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 22:06
Posty: 167
Post 
:cmok1:

_________________
Nasz pierwszy CUD
Nasz drugi CUD


Wt kwi 17, 2007 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 18:17
Posty: 4
Post 
Mam pytanie, czy ktoś z Was uczestniczył w warsztatach dla małżeństw oczekujących dziecka, prowadzonych przez fundację Mater Care? My jesteśmy już po dwóch niepowodzeniach: dwa poronienia. Nie jestem pewna czy dla nas też będzie tam miejsce.


Cz wrz 06, 2007 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Co prawda ja w nich nie uczestniczyłam ale... może Wasza obecność tam będzie bardziej innym potrzebna niż możecie się tego spodziewać. W każdym razie zupełnie niezależnie myślę, że warto spróbować :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So wrz 08, 2007 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 10, 2005 22:06
Posty: 167
Post 
Ewa, my nie uczestniczyliśmy ze względu na koszty, ale słyszałam o tych rekolekcjach wiele dobrego. Właściwie samo dobro :-D Nie chcę pisać, bo nie byłam i nie doświadczyłam.

_________________
Nasz pierwszy CUD
Nasz drugi CUD


Pt paź 12, 2007 22:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL